Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να είναι ο τηελεφωνητής σου. Εμένα πάντως όταν με παίρνει ο αριθμός μου είναι ο τηελφωνητής

 

Δεν εχω ενεργοποιησει τηλεφωνητη....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο τηλεφωνητής στέλνει και sms και κάνει κλήση. Αρχικά στέλνει αρχικά sms και αν μέσα σε κάποιο διάστημα δεν ακούσεις το μην σου, τότε σε καλεί. Και στην οθόνη φαίνεται το νούμερό σου.
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Η Φθηνότερη Κλήση Προς Αστικά Από Καρτοκινητά !!!

 

Εδώ τα πράγματα είναι πιο ξεκάθαρα.. και για την ακρίβεια είναι 2 οι Εταρείες που προσφέρουν τη Φθηνότερη προς αστικά & Υπεραστικά κλήση. Η Πρώτη είναι η Wind και η δεύτερη η Vodafone.

 

Πιο αναλυτικά έχουμε:

 

1. F2G 120 λεπτά Ομιλίας με 5 ευρώ Προς Αστικά & Υπεραστικά

 

2. Alacard 30 λεπτά Ομιλίας με 5 ευρώ Προς Αστικά & Υπεραστικά

 

Κατά Συνέπεια μέχρι και σήμερα 04/12/2007 Το Φθηνότερο Πακέτο που Προσφέρεται από Καρτοκινητό για κλήσεις Προς Αστικά & Υπεραστικά είναι Αυτο της WIND F2G !! :)

-Τopmail-
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμα ένα πακέτο από το alacarte με 10 ευρώ που δίνει 200 λεπτά προς vodafone και σταθερά, ισχύει όμως μόνο για τα σαββατοκύριακα, και μόνο για 4 σαββατοκύριακα από τη μέρα ενεργοποίησης...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το γνωρίζω αλλα σκεψου λιγο οτι με 10 ευρώ στο F2G θα μιλας 240 λεπτα προς σταθερα !:) και οχι μονο σαβ/κυριακα
-Τopmail-
Link to comment
Share on other sites

Όντως, πιο συμφέρουσα η προσφορά της wind. Θα μπορούσε να υπάρξει και βελτίωση πάντως, να συνδυαστεί π.χ. με το wind προς όλους
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όντως, πιο συμφέρουσα η προσφορά της wind. Θα μπορούσε να υπάρξει και βελτίωση πάντως, να συνδυαστεί π.χ. με το wind προς όλους

 

..ναι...αυτο θα ηταν δυναμιτης :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ή πιο απλά χρησιμοποιεί όποιος σου κάνει τη φάρσα κάποιο από αυτά τα sites των "δωρεάν" sms τα οποία σου επιτρέπουν να επιλέξεις για αποστολέα όποιον αριθμό θες.

 

Αυτό ακριβώς θα συμβαίνει, συμφωνω με τον φίλο. Είχα βρει στο παρελθόν ένα site στο οποίο αφότου έκανες register σου επέτρεπε να στέλεις sms ορίζοντας ως αποστολέα οποιονδήποτε αριθμό θέλεις εσυ. Καταλαβαίνετε τι παρεξηγήσεις μπορουν να συμβούν....:p

Δεν θυμάμαι όμως την σελίδα, αν την βρώ θα σας πώ....:happy:

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει τώρα τελευταία διάφορα για το bluetooth και για το εάν τελικά κάνει καλό ή κακό!

Υπάρχει κάποια έγκυρη, επίσημη έρευνα γιαυτό το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

για μενα τιποτα δεν ειναι εγκυρο,τα παντα βλαπτουν

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αφοπλιστικό επιχείρημα φίλε ταξιδιώτη, τα πάντα, ε?

Καλό είναι να ρίχνουμε καμια ματια και σε κανα άρθρο και οχι να γενικοποιούμε νομίζω.

π.χ. το bluetooth μετά από έρευνες απέδειξε ότι δεν βλάπτει και γι αυτο το προτείνουν και οι γιατροί. Αν έχεις κάποια άλλη γνώμη βάσιμη να την κουβεντιάσουμε αλλά οχι με γενικότητες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως από τη στιγμή που είναι ακτινοβολία και διαπερνά το σώμα μπορεί κάλλιστα να είναι και επιβλαβές.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως από τη στιγμή που είναι ακτινοβολία και διαπερνά το σώμα μπορεί κάλλιστα να είναι και επιβλαβές.

 

kai gw to pisteyw auto!

apo thn stigmh pou yparxei aktinovolia olla na ta perimneis!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προχθές ενεργοποίησα την υπηρεσία TWIN της WIND (1 αριθμός σε δύο sim).

Τη μία κάρτα την έβαλα σ' ένα κινητό, αλλά τη δεύτερη όχι, μια και περιμένω μέσα σε 15 μέρες το πολύ να πάρω το δεύτερο κινητό από το service, οπότε θα τη βάλω εκεί.

 

Η ερώτηση είναι η εξής:

Πρέπει να βάλω και τη δεύτερη sim σε κάποιο κινητό άμεσα;

Αν την κρατήσω στο συρτάρι στη συσκευασία της για κανένα 15θήμερο υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι, πχ. να απομαγνητιστεί;

Προσωπικά πιστεύω πως όχι, αλλά επειδή άκουσα κάτι τέτοιο, λέω ας ρωτήσω...

Tόσες και τόσες κάρτες παλιές όμως, παρατημένες που έχουμε σχεδόν όλοι μας, κι όμως δουλεύουν κανονικά ακόμη κι αν τις βάλεις στη συσκευή μετά από μήνες...

Link to comment
Share on other sites

Άσ'την και 30 χρόνια, τίποτα δεν παθαίνει :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Άσ'την και 30 χρόνια, τίποτα δεν παθαίνει :)

 

Aυτό ξέρω κι εγώ φίλε, αλλά μερικές φορές ακούς κάτι παράξενα πράγματα... :)

Θα παραλάβω το κινητό και θα τη βάλω τότε, λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Tιποτα δεν παθαινει υπο τετοιες συνθηκες.

για να χαλασει μια καρτα θελει αρκετη ταλαιπωρια και αρκετο χρονικο διαστημα να περασει.

Ποσο μαλλον 15 κι 150 μερες σε ενα συρταρι.:)

Link to comment
Share on other sites

afto pou lete me tis aktinovolies einai telios lathos .Iparxoun para polla eidi aktinovoliwn kai prepi na kserete oti ta panta girosas ekpempoun aktinovolia afto den simenei oti ta panta einai vlavera.Ta panta enowntas apo to bluetooth mexri tin lampa kai mexri tous tixous....

 

min genikevete legontas: "iparxi aktinovolia, ara einai epikindino"...........

:!::!::!::!::!::!::!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάμε για sim...

Πιστεύετε ότι το να βγάζεις μια κάρτα από μια συσκευή και να τη βάζεις σε άλλες μπορεί να δημιουργήσει πρόλημα στην sim;

Δεν εννοω να το κάνεις κάθε μέρα, βάλε βγάλε δηλαδή, αλλά 2-3 φορές το χρόνο και προσέχοντας να τις βγάζεις-βάζεις σωστά και όχι απότομα, για να μη φθαρούν...

Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάμε για sim...

Πιστεύετε ότι το να βγάζεις μια κάρτα από μια συσκευή και να τη βάζεις σε άλλες μπορεί να δημιουργήσει πρόλημα στην sim;

Δεν εννοω να το κάνεις κάθε μέρα, βάλε βγάλε δηλαδή, αλλά 2-3 φορές το χρόνο και προσέχοντας να τις βγάζεις-βάζεις σωστά και όχι απότομα, για να μη φθαρούν...

 

όχι δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα κλπ!!!εγώ είχα 4 χρόνια την ίδια sim άλλαζα περίπου κάθε 3-4 μήνες συσκευή και δεν είχα κάποιο πρόβλημα αλλά και πάλι χωρίς ιδιαίτερη προσοχή οι όποιες αλλαγές!!!:)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα κλπ!!!εγώ είχα 4 χρόνια την ίδια sim άλλαζα περίπου κάθε 3-4 μήνες συσκευή και δεν είχα κάποιο πρόβλημα αλλά και πάλι χωρίς ιδιαίτερη προσοχή οι όποιες αλλαγές!!!:)

Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...