Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 ***pre release***


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλούτσικο το βίντεο δεν μου άρεσαν τα χρώματα συνέχεια άλλαζαν και είχε και πιξελιάρισμα.

 

Τώρα: Display colors:16777216 262.000 δεν έχει το 6680 τι λέει εδώ 16.777.216;;; :wacko: :blink: :confused: :worry: :shifty:

 

 

Mythozz: Πολύ καλό το review αν και δεν πιστεύω ότι στο θέμα OS υπερέχει το 6680 από το 8020 αλλά anyway. Και τι μου έλεγες ότι το βίντεο του 6680 είναι πιο καλό από του 8020;; Καμία σχέση!

 

:) :O :w00t:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Tα mp4 βιντεο των 8010/8020 ειναι οντως ασυγκριτα καλυτερα!

 

 

Ποιο mp4 το 8020 γράφει σε .3gp, .mp4 ΚΑΙ .avi.

 

Δηλαδή αν ποτέ δουν avi από το 8020 οι κάτοχοι Symbian δεν θα ξαναπάρουν

Symbian ποτε.

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ποιο mp4 το 8020 γράφει σε .3gp, .mp4 ΚΑΙ .avi.

 

Δηλαδή αν ποτέ δουν avi από το 8020 οι κάτοχοι Symbian δεν θα ξαναπάρουν

Symbian ποτε.

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Βασικά εγώ είδα αλλά symbian θα ξαναπάρω... :p

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με το 6680 και οταν θα περασει κανα 2μηνο θα βγαλουν καποιο αλλο παλι που θα εχει αυτα που δεν ειχε το 6680 και παει λεγοντας.......λοιπον ας κρατησω προς το παρον το ταπεινο μου 6630 και βλεπουμε για μετα!!!!!γνωμη μου ;) ;) ;) ;) ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι το πίσω ανοίγει εύκολα ? πχ μπορεί να ανοίξει κατα λάθος ή εχουν μεριμνήσει ωστε να μην κατεβαίνει κατα λάθος?
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τα μυνήματα μου απο το SX-1 στο καινούριο μου 6680;όχι σε μορφή txt

 

Δεν ξερω αν θα πετυχεις κατι με το να μεταφερεις το φακελο system / mail

[Aπο SX-1 δεν γνωριζω πολλα (αποθηκευονται τα μυνηματα στην καρτα?)]

 

Το καπάκι το πίσω ανοίγει εύκολα ? πχ μπορεί να ανοίξει κατα λάθος ή εχουν μεριμνήσει ωστε να μην κατεβαίνει κατα λάθος?

Εννοεις το καπακι για την καμερα ?

Δεν ανοιγει ευκολα ,θα πρεπει εσυ να το κατεβασεις . Δεν υπαρχει περιπτωση να κατεβει απο μονο του ή κατα λαθος . :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εγω nervous στις φωτο που παρεθεσες ειδα μονο μια διαφορα προς το καλυτερο για το 6680 οσον αφορα την αποδοση του λευκου.Αλλα δεν τρελαθηκα κιολας. Ιδιες παντως μπορει να βγαλει και το 3230... :worry: Μονο το 6x smooth zoom ειναι δελεαρ...

 

edit: Μην πω και για το βιντεακι...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

1 γρηγορο video που τραβηξα θα βρεις εδω

http://briefcase.pathfinder.gr/contents/nervous/34270

thanks.....

εχμμμ παντως δεν τρελαθηκα κιολας....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τους παραπανω :)

Απο την 1η στιγμη τονισα (και πριν αποκτησω και το 6680 ) οτι δεν περιμενα να δω σημαντικες διαφορες στο τομεα καμερα/video σε σχεση με το 6630.

(φωτο/video δεν εχω δει αρκετες απο το 3230)

 

@kostakiss: Οσο για το βιντεο ,φταιω και εγω δεν εχω σταθερο χερι :O :D

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν ποτέ δουν avi από το 8020 οι κάτοχοι Symbian δεν θα ξαναπάρουν

Symbian ποτε.

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Βασικά κι εγώ είδα αλλά Symbian ξαναπαίρνω. Αηδίες Microcrap να μου λείπουν. :)

Link to comment
Share on other sites

ti exeis na peis gia to videaki???pados mia xara mou fanike emena an k etreme ligo!!den 3erw omws giati!!pes mas thn gnwmh sou!

Τα βιντεάκια είναι για την ώρα κολλημένα στη μικρή- κατά τη γνώμη μου- ανάλυση των 176x144 που δεν είναι και τίποτα σπουδαίο. Μολαταύτα η κωδικοποίηση/συμπίεση είναι αρκετά καλή και τα βιντεάκια ιδανικά για e-mail/MMS attachments από διάφορες ad hoc καταστάσεις που μας συμβαίνουν στη ζωή.

 

Προσωπικά εγώ το θέλω για να τραβάω κανά ανέκδοτο από φίλους που τα λένε ωραία, για γενέθλια, για καμιά πλάκα σε κάποιον, κλπ... Αν είναι να τραβήξω σοβαρά προτιμώ την κανονική μου Sony βιντεοκάμερα. :)

Link to comment
Share on other sites

twra..egw pou eimai 15xronwn...trabaw videakia mono apo to kinhto...!!den exw videocamera!!otan les -Tα βιντεάκια είναι για την ώρα κολλημένα ennoeis oti argotera tha phgainoun pio grigora??h analisi allazei??ean thimamai kala exei allh mia to diko mou (128x96)..to 6680 exei kamia analisi perissotero??
Link to comment
Share on other sites

Tα βιντεάκια είναι για την ώρα κολλημένα ennoeis oti argotera tha phgainoun pio grigora??h analisi allazei??ean thimamai kala exei allh mia to diko mou (128x96)..to 6680 exei kamia analisi perissotero??

Ναι έχει 2 αλλά η μικρή 128x96 είναι εντελώς χάλια αλλά έχει περισσότερα frames, δηλαδή είναι περισσότερο αρμονική η ροή του βίντεο. edit: η διαφορά στα frames δεν ισχύει πλέον (στο 6680), και τα δυο settings έχουν 15/s

 

Εννοώ έχουμε κολλήσει στα 176x144 ενώ ίσως μπορούσε να τραβάει και στη διπλάσια ανάλυση ή QVGA (320x240). Αλλά μάλλον το pipeline δεν είναι αρκετά γρήγορο για να καταγράψει τόσο πολύ. Στο μέλλον.

 

Κωστάκη, πάντως ρε συ οι κάμερες στα κινητά είναι για την ώρα για τον χαβαλέ, αν θες σοβαρό μηχάνημα δανείσου των γονιών σου την κάμερα ή πάρτε μία.

Link to comment
Share on other sites

apo mpataria telika otan to 3G einai energopoimeno mallon tha roufaei ti mpataria opos sto 6630 fantazomai mporei na mas to diefkrinisei o Mihalis ean ehei tin efkairia...eida sto Buy and sell ena 6680 gia poulima sta 470,periergo oyte mia mera den to kratise to palikari!!Mallon mikres diafores ehei se shesei me to 6630(telika i othoni ehei 262000 hromata i 65000??)
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Έκανε την εμφάνιση του και στο site του Πλαισίου στα 570 €

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=8642495&Nav_Section_Id=13&Catalog_Id=10&Product_Id=253241&Merchant_Id=1&sts_cid=3

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

κανένα ιταλικό site..γιατί με βλέπω να το αγοράζω μεγάλη βδομάδα από κει..

PM με οποιος ξέρει κάτι..γιατί εγώ δεν έχω ιδέα!!

Link to comment
Share on other sites

Thanx για τα σχόλια παιδιά...

 

Τα βιντεάκια του εμένα με ικανοποίησαν απόλυτα... Βέβαια δεν έτρεχα ούτε είχα Πάρκινσον όταν κατέγραφα με την κάμερά του. Αν κρατάς σταθερό χέρι και συγκεκριμένη ταχύτητα το επίπεδο είναι πάρα πολύ καλό...

 

Χωρίς δεύτερη σκέψη το κινητό αξίζει τα λεφτά του... Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο στην αγορά αυτή τη στιγμή... Δεν θα το πάρω πάντως, γιατί δεν έχει κάτι να μου προσφέρει τώρα στις υπάρχουσες ανάγκες μου... ;)

 

Η αξία του πάντως είναι δεδομένη. ;) Καλορίζικο σε όσους το πήραν, πάρουν...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

mythozz αυριο η μαλλον σημερα το περιμενω ελπιζω τα λογια σου για το κινητο να μου φανουν ακομα καλυτερα κι απο κοντα,παντως οντως φαινεται οτι ειναι πραγματικα κατι πολυ ολοκληρωμενο στο χωρο των smartphones,αληθεια αυτα τα εικονιδια με εφαρμογες που εχει στην οθονη αναμονης εξαφανιζοντε μετα απο λιγο η ειναι μονιμα εκει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αληθεια αυτα τα εικονιδια με εφαρμογες που εχει στην οθονη αναμονης εξαφανιζοντε μετα απο λιγο η ειναι μονιμα εκει?

 

Μονιμα μενουν ,εαν θες ομως ,μπορεις να το απενεργοποιησεις .

 

Απο bugs τι λέει? Ειναι σταθερό ή να περιμένω κανα μήνα? Software version?

 

Δεν εντοπιστηκε κανενα σοβαρο bug μεχρι τωρα ,κανενα restart επισης μεχρι σημερα.

 

apo mpataria telika otan to 3G einai energopoimeno mallon tha roufaei ti mpataria opos sto 6630 fantazomai mporei na mas to diefkrinisei o Mihalis ean ehei tin efkairia...eida sto Buy and sell ena 6680 gia poulima sta 470,periergo oyte mia mera den to kratise to palikari!!Mallon mikres diafores ehei se shesei me to 6630(telika i othoni ehei 262000 hromata i 65000??)

 

Λογικα το ιδιο θα συμβαινει Γιαννη ,οπως συμβαινει με ολα τα 3g τηλεφωνα.

Για αρχη παντως το εχω μονιμα γυρισμενο σε 2g ,για να δω ποσο κραταει η μπαταρια του .

Οι διαφορες του ειναι οντως μικρες σε σχεση με το 6630 ,το 6680 αν και κλασσικο στο design ,δειχνει περισσοτερο.

262144 ειναι τα χρωματα ,τα οποια ομως δεν κανουν την διαφορα στο ματι σε αυτο το resolution . Tα χρωματα παντως ειναι πιο "ζεστα"

 

Μπορει να ηταν ο φιλος rostropol ,ο οποιος το πουλησε

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=65954

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,μολις τωρα το παρελαβα κι εγω και φυσικα τωρα εχω πεσει με τα μουτρα πανω του περισσοτερα το μεσημερι σαν πτωτη εντυπωση ομως.

ΑΨΟΓΟ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...