Jump to content

Καλοκαίρι και...όλα έξω! (Ντύσιμο και νοοτροπία)


sakaflias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

loipon...de mou exei tyxei gia na mporo na sas po..alla an de me kalupte o antras mou ston tomea tou sex pisteuo pos 8a to koubentiaza mazi tou..ola dior8onontai alloste..

kai fusika emmeno sthn apopsh mou pos to sex den einai o shmantikoteros paragontas se mia sxesh

dld esu sallax an breis thn idanikh gia sena gunaika sto krebati 8a kaneis desmo mazi ths?(ka8os to sex gia sena einai to shmantikotero)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το προβλημα του σεξ ειναι κατι που λυνεται με συζητηση,το θεμα ειναι να υπαρχει ερωτας,αισθημα,τρελα κι ολα τα αλλα λυνοντε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα ελαττώματα που έχουμε , χρήστες του Myphone, και ο συνηθέστερος λόγος παρεξηγήσεων , είναι ότι πιστεύουμε πως όποιος δεν συμφωνεί με την άποψή μας , είναι λάθος!!!

 

Όποιος δεν συμβαδίζει με τον τρόπο σκάψης μας , μας προκαλεί τεράστια εντύπωση και μας παραξενεύει απίστευτα!!!

 

ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;

 

Πρέπει οπωσδήποτε κάποιος να έχει δίκιο, και κάποιος άλλος άδικο;

Αποκλείεται να έχουν και οι δύο δίκιο;

 

Όσον αφορά αυτό το θέμα , υπάρχουν άτομα που το σεξ παίζει πολύ σημαντικό ρόλο στη ζωή τους, και δεν συμβιβάζονται.

Εντάξει, εγώ το καταλαβαίνω!

Στο κάτω - κάτω είναι δικαίωμά τους να έχουν απαιτήσεις από τον/την σύντροφό τους, και όταν δεν ικανοποιούνται να μην μπορούν να συμβιβαστούν με αυτή την κατάσταση.

 

Ενώ υπάρχουν και άτομα που τα αισθήματα παίζουν πολύ σημαντικό ρόλο στη ζωή τους, και δεν συμβιβάζονται.

Και αυτό το καταλαβάινω.

Εντάξει, μπορεί στο θέμα του σεξ να μην ταιριάζουμε απόλυτα με τον/την σύντροφό μου, αλλά ταιριάζουμε σαν άνθρωποι.

Συννενοούμαστε , ρε παιδί μου, υπάρχει κατανόηση και γενικότερα παιρνάμε καλά όταν είμαστε μαζί...

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα να επιστρεψουμε στο θεμα μας που ειναι οτι τα πετανε ολα εξω οι κουκλες μας και να αφησουμε στην ακρη τα περι σεξ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνούσα, αλλά ο τίτλος του θέματος έχει αλλάξει, με σκοπό να περιλαμβάνει και τα περι...sex!!

 

Στο να τα πετάνε όλα έξω , αυτές που έχουν να δέιξουν ωραία πράγματα μόνο, συμφωνώ 1.000 %!

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Οχι.οχι να μη τα πετανε... ωχ πανε τα ματακια μου

βρε κοριτσια μη κανετε ετσι ολες θα δειξετε κατι...με την σειρα!

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα να επιστρεψουμε στο θεμα μας που ειναι οτι τα πετανε ολα εξω οι κουκλες μας και να αφησουμε στην ακρη τα περι σεξ.

Mα το ενα(ολα εξω) δε φερνει το αλλο(επιθυμια για σεξ)? :confused: ;)

Link to comment
Share on other sites

φρικ λέγοντας πως το σεξ είναι ο σημαντικότερος παράγοντας στη σχέση, δεν εννοώ το: ας είναι η χειρότερη γκόμενα σε όλα τ'αλλα, άμα το σεξ μαζί της μ'αρέσει τότε μένω μαζί της (αν κ τώρα που το ξαναδιαβάζω... :p), αλλά το: ας είναι η καλύτερη γκόμενα σ΄όλα τ'αλλα, άμα το σεξ μαζί της δεν με αρέσει τότε... δεν κάνει με τίποτα.

 

να στο θέσω κι αλλιώς.

αν ένας άντρας κ μια γυναίκα = πολύ καλοί φίλοι (α) κ κάνουν μεταξύ τους το καλύτερο σεξ (β), τότε ερωτεύονται (γ) κ κάνουν το ιδανικό ζευγάρι.

το γ ισχύει λοιπόν μόνο με α+β, αλλιώς έχουμε είτε 2 απλούς φίλους, είτε το ζευγάρι της ταινίας Ιντίμασι :cool:

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Όσον αφορά το κατά πόσο σημαντικό είναι να "δένει" η χημεία ενός ζευγαριού στο σεξ,θα συμφωνήσω ότι είναι πολύ σημαντικό,αν και δεν νομίζω να υπάρχει κανένα ζευγάρι που να είναι ερωτευμένο και να μην τα βρίσκουν σε αυτόν τον τομέα...Πως γίνεται να είσαι ερωτευμένος και να μην απολαμβάνεις το να κάνεις έρωτα με το σύντροφό σου;Δεν το καταλαβαίνω αυτό.Μάλλον αν δεν τα πηγαίνει ένα ζευγάρι καλά στο σεξ,κάτι άλλο ουσιαστικά δεν πάει καλά,κι όχι ότι απλά δεν δένει η χημεία μεταξύ τους...
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια λέτε πάνω κάτω και οι δύο.. :p

Τέλεια σχέση χωρίς καλό σεξ κάποια στιγμή θα ξεφτύσει

Μέτρια σχέση με τέλειο σεξ κάποια στιγμή θα το βαρεθείτε και θα θέλετε κάτι παραπάνω.

Οπότε το ένα αλληλοσυμπληρώνει το άλλο,το ιδανικό θα ήταν να είναι και τα δύο τέλεια βέβαια..

Link to comment
Share on other sites

Mα το ενα(ολα εξω) δε φερνει το αλλο(επιθυμια για σεξ)? :confused: ;)

Πεστα ρε μεγαλε :X μας τυραναν οι δικες μας εχουμε και τις αλλες εξω. ΟΛΑ ΕΞΩ λοιπον.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το κατά πόσο σημαντικό είναι να "δένει" η χημεία ενός ζευγαριού στο σεξ,θα συμφωνήσω ότι είναι πολύ σημαντικό,αν και δεν νομίζω να υπάρχει κανένα ζευγάρι που να είναι ερωτευμένο και να μην τα βρίσκουν σε αυτόν τον τομέα...Πως γίνεται να είσαι ερωτευμένος και να μην απολαμβάνεις το να κάνεις έρωτα με το σύντροφό σου;Δεν το καταλαβαίνω αυτό.Μάλλον αν δεν τα πηγαίνει ένα ζευγάρι καλά στο σεξ,κάτι άλλο ουσιαστικά δεν πάει καλά,κι όχι ότι απλά δεν δένει η χημεία μεταξύ τους...

Εγώ πιστεύω πως δεν έχει σημασία μόνο να είσαι ερωτευμένος αλλά και να ταιριάζετε στο συγκεκριμένο.Καταρχήν να μιλάτε και να λέτε τι σας αρέσει και να υπάρχει οικειότητα και όχι αμηχανία(εκτός αν είναι οι πρώτες φορές).

Αν δηλαδή το σεξ είναι χάλια πως να το ευχαριστηθείς?

 

Φυσική ανάγκη είναι το σεξ και απαραίτητο στη ζωή μας,το φυσιολογικό(για μένα τουλάχιστον)είναι να έχει σημαντικό ρόλο σε μια σχέση,τώρα αν υπάρχουν κάποιοι που δε το θεωρούν τόσο σημαντικό οκ όλες οι απόψεις είναι σεβαστές και δε θεωρούνται λάθος ούτε κατακρίνουμε κανένα. :)

 

Όντως τα ίδια λέμε πάνω κάτω,μόνο που επειδή εκφραζόμαστε διαφορετικά και μέσω του γραπτού λόγου δεν καταλαβαινόμαστε και απόλυτα.. :D

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχετε ποτε σκεφτει οτι την καλοκαιρινη περιοδο η αναζητηση ερωτικου συντροφου,με οτι αυτο συνεπαγεται αμεσα ή εμμεσα (ελαφρυ και προκλητικο ντυσιμο,παραλια,διακοπες κτλ.),ειναι κατα πολυ αυξημενη λογω της ανεβασμενης διαθεσης μας απο τον καιρο;

 

Οι πρωτες αποπειρες ξεκινουν με την απαρχη της ανοιξης (ολοι θελουν να ερωτευτουν) και συνεχιζονται πυρετωδως ολο το καλοκαιρι...με ατελειωτες μαχες και αναζητησεις περιπετειων μικρης η οχι διαρκειας :D

 

Οι γυναικες εχουν την τιμητικη τους το καλοκαιρι,καθως με την πρωτη ευκαιρια που βρισκουν μειωνουν το βαρος σε κλωστες και υφασματα απο την γκαρνταρομπα τους,με απωτερο σκοπο να προσελκυσουν τα αρσενικα!

 

Ολα αυτα βεβαια γινονται προς τερψην των ανδρων,που κακα τα ψεματα νοιαζονται πολυ οι γυναικες για μας... ;) Κανουν τοσες θυσιες και προετοιμασιες για να μας γοητευσουν...δεν ειναι υπεροχο;; :)

 

Ας αυξανονται και να πληθεινονται οι αιθεριες υπαρξεις στην χωρα μας και να μας προσφερουν καυτα καλοκαιρια με ομορφες παρουσιες τους :)

 

Απολαυστε λοιπον τις χαρες του καλοκαιριου :D:up:

 

@valeria

Απο οσα καταλαβαινομαι απο τα γραφομενα σου,σε ενδιαφερει σε μεγαλο βαθμο να ταιριαζεις με τον αλλον σαν χαρακτηρες,να εχετε καποιο επιπεδο επικοινωνιας και κατανοησης,τα οποια προαγουν τον ερωτα με αποτελεσμα ωραιες ερωτικες στιγμες,δεν αρκει μονο μια καλη πραξη για να το κανει να αντεξει στον χρονο...συμφωνω απολυτα μαζι σου,τα ιδια πιστευω και εγω :)

 

@Tinkerbell

Δεσποινις,αναφερεις συνεχως την αναγκη για ποιοτικο σεξ σε μια σχεση και βαζεις σε δευτερη μοιρα τις αλλες προτεραιοτητες που πρεπει να συνυπαρχουν αρμονικα σε μια σχεση.

 

Ο χαρακτηρας ειναι απο τα βασικοτερα για να σε εξαψει και σαν ατομο,οχι μονο σαν ερωτικη μηχανη.Πιστευω οτι ο ερωτας εχει τεραστιες διαφορες απο το σεξ,καθως δεν ειναι απλα μια πραξη απολαυσης 2 ατομων βραχειας χρονικης διαρκειας..πιστευω καταλαβαινεις το βαθυτερο νοημα μια υγειους σχεσης και οχι απλα την επισημη νομιμοποιηση συνεχομενων συνευρεσευων με ενα ατομο για μικρο χρονικο διαστημα (για να μην σε πουν και π@υτανα...),χωρις να περιλαμβανει και αισθηματα η σχεση αυτη...

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς η ευτυχώς βάση εμπειρίας μου, το καλό σέξ ισσουτε με αλλαγή παρτενέρ κατα προσέγγυση μετά απο 3 εως 12 μήνες αναλόγως. Το ίδιο πράγμα συνέχεια, κάποια στιγμή το βαριεσαι.
Link to comment
Share on other sites

πμνεντμ όλα καλά, αλλά έτσι πως τα λες, καταλήγεις στη δική μας γνώμη, πως το καλό σεξ είναι όντως ο βασικότερος παράγοντας στη σχέση... καθώς λες αν δεν είναι καλό αρχικά, μπορούν μεταξύ τους να το διορθώσουν. έτσι συμφωνώ μαζί σου. διαφωνώ όμως στην άποψη "υπάρχουν άλλα σπουδαιότερα απ'το καλό σεξ μεταξύ ενός ζευγαριού", δηλαδή αν τα βρίσκουν καλά σε άλλα πράματα πχ στη μαγειρική κ το διάβασμα κ δεν κάνουν καλό σεξ, δεν πειράζει, άλλωστε δεν είναι το σπουδαιότερο αυτό :p

Οντως τελικα δεν υπαρχει τοση μεγαλη διαφορα μεταξυ των λεγομενων ολων μας εδω περα, ολοι κυμαινομαστε στα ιδια περιπου πλαισια αναλογα με το ποση βαρυτητα δινουμε στο σεξ, αλλα παρολ' αυτα θεωρω οτι υπαρχει διαφορα! :)

Οχι, δεν θεωρω το σεξ το βασικοτερο παραγοντα σε μια σχεση, τον θεωρω ομως πολυ βασικο. Απο την αλλη πλευρα,το κατατασσω αρκετα χαμηλα ως κριτηριο για το αν θα κανω σχεση ή οχι με μια κοπελα. ;)

 

Οπως προανεφερα,αποψη μου ειναι, οτι επειδη το σεξ σε μια σχεση δεν ειναι μονο η πραξη, αλλα επηρεαζεται σε μεγαλο βαθμο και απο τα συναισθηματα, την οικειοτητα, την "απελευθερωση" των ατομων και την ερωτισμο μεταξυ τους, δεν μπορεις να κρινεις εναν ανθρωπο απο τις πρωτες...επαφες μαζι του.

Αν σε μια σχεση, ομως, μετα απο καποιο ευλογο διαστημα, δεν απολαμβανουν και οι δυο το σεξ, μαλλον καποιο προβλημα υπαρχει. Ειτε δεν θα υπαρχει ερωτισμος μεταξυ των δυο (αρα ποιο το νοημα της ερωτικης σχεσης; ) ειτε δεν θα υπαρχει οικειοτητα (οχι μονο σεξουαλικη, αλλα και τετοια που να επιτρεπει τη συζητηση του προβληματος) και ερωτας ...Για αυτο και ειναι σημαντικοτατος παραγοντας σε μια σχεση - εκτος φυσικα του...προφανους λογου, της ηδονης! :p :cool:

 

@VarX: Χωρις να θελω να υπερασπιστω την Tinkerbell, απο ο,τι εχω καταλαβει απο τα γραφομενα της, δεν νομιζω να ενννοουσε αυτα που λες... :confused:

 

@VarX&Tinkerell:Αποφασισα να αποκαταστησω την αληθεια μεταξυ των δυο υπογραφων σας,με τη δικη μου (τουλαχιστον αυτο μαλλον ισχυει για μεγαλο μερος του πληθυσμου... :( ) :D

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

 

@Tinkerbell

Δεσποινις,αναφερεις συνεχως την αναγκη για ποιοτικο σεξ σε μια σχεση και βαζεις σε δευτερη μοιρα τις αλλες προτεραιοτητες που πρεπει να συνυπαρχουν αρμονικα σε μια σχεση.

 

Ο χαρακτηρας ειναι απο τα βασικοτερα για να σε εξαψει και σαν ατομο,οχι μονο σαν ερωτικη μηχανη.Πιστευω οτι ο ερωτας εχει τεραστιες διαφορες απο το σεξ,καθως δεν ειναι απλα μια πραξη απολαυσης 2 ατομων βραχειας χρονικης διαρκειας..πιστευω καταλαβαινεις το βαθυτερο νοημα μια υγειους σχεσης και οχι απλα την επισημη νομιμοποιηση συνεχομενων συνευρεσευων με ενα ατομο για μικρο χρονικο διαστημα (για να μην σε πουν και π@υτανα...),χωρις να περιλαμβανει και αισθηματα η σχεση αυτη...

Απλά αναφέρω ότι είναι εξίσου σημαντικό με το να ταιριάζεις σαν χαρακτήρα με τον άλλο.Δε το έχω φυσικά ως το μόνο σημαντικό.Έχω σταθερή σχέση και πίστεψέ με δεν βάζω τα υπόλοιπα σε δεύτερη μοίρα.Υπάρχουν και άλλα σημαντικά στοιχεία για να είναι μια σχέση καλή.Αν νομίζεις πως μόνο αυτό με ενδιαφέρει,κάνεις μεγάλο λάθος...Απλά στη συγκεκριμένη περίπτωση μιλάγαμε για αυτό και γι'αυτό και το ανέφερα.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οντως τελικα δεν υπαρχει τοση μεγαλη διαφορα μεταξυ των λεγομενων ολων μας εδω περα, ολοι κυμαινομαστε στα ιδια περιπου πλαισια αναλογα με το ποση βαρυτητα δινουμε στο σεξ, αλλα παρολ' αυτα θεωρω οτι υπαρχει διαφορα! :)

Οχι, δεν θεωρω το σεξ το βασικοτερο παραγοντα σε μια σχεση, τον θεωρω ομως πολυ βασικο. Απο την αλλη πλευρα,το κατατασσω αρκετα χαμηλα ως κριτηριο για το αν θα κανω σχεση ή οχι με μια κοπελα. ;)

 

Οπως προανεφερα,αποψη μου ειναι, οτι επειδη το σεξ σε μια σχεση δεν ειναι μονο η πραξη, αλλα επηρεαζεται σε μεγαλο βαθμο και απο τα συναισθηματα, την οικειοτητα, την "απελευθερωση" των ατομων και την ερωτισμο μεταξυ τους, δεν μπορεις να κρινεις εναν ανθρωπο απο τις πρωτες...επαφες μαζι του.

Αν σε μια σχεση, ομως, μετα απο καποιο ευλογο διαστημα, δεν απολαμβανουν και οι δυο το σεξ, μαλλον καποιο προβλημα υπαρχει. Ειτε δεν θα υπαρχει ερωτισμος μεταξυ των δυο (αρα ποιο το νοημα της ερωτικης σχεσης; ) ειτε δεν θα υπαρχει οικειοτητα (οχι μονο σεξουαλικη, αλλα και τετοια που να επιτρεπει τη συζητηση του προβληματος) και ερωτας ...Για αυτο και ειναι σημαντικοτατος παραγοντας σε μια σχεση - εκτος φυσικα του...προφανους λογου, της ηδονης! :p :cool:

 

@VarX: Χωρις να θελω να υπερασπιστω την Tinkerbell, απο ο,τι εχω καταλαβει απο τα γραφομενα της, δεν νομιζω να ενννοουσε αυτα που λες... :confused:

 

@VarX&Tinkerell:Αποφασισα να αποκαταστησω την αληθεια μεταξυ των δυο υπογραφων σας,με τη δικη μου (τουλαχιστον αυτο μαλλον ισχυει για μεγαλο μερος του πληθυσμου... :( ) :D

Συμφωνώ 100% με όλα όσα λες! :)

Νομίζω πως τελικά πρέπει να βάλουμε την καρδούλα στο μυαλό και των 2(ούτως ή άλλως δε την έβαλα για να την πω στους άντρες,απλά την βρήκα αστεία)! ;)

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απλά αναφέρω ότι είναι εξίσου σημαντικό με το να ταιριάζεις σαν χαρακτήρα με τον άλλο.Δε το έχω φυσικά ως το μόνο σημαντικό.Έχω σταθερή σχέση και πίστεψέ με δεν βάζω τα υπόλοιπα σε δεύτερη μοίρα.Υπάρχουν και άλλα σημαντικά στοιχεία για να είναι μια σχέση καλή.Αν νομίζεις πως μόνο αυτό με ενδιαφέρει,κάνεις μεγάλο λάθος...Απλά στη συγκεκριμένη περίπτωση μιλάγαμε για αυτό και γι'αυτό και το ανέφερα.

Ευχαριστω για την διευκρινηση :)

 

 

Εγω πιστευω οτι λογικο οι γυναικες να προκαλουν και οι αντρες να ανταποκρινονται

Ειναι το καθολικο καλεσμα της φυσης,το θυληκο προκαλει το αρσενικο,το ιδιο ισχυει και με εμας τους ανθρωπους :cool: ....μονο που τα θηλυκα ζωα/εντομα/φυτα δεν βασανιζουν/ταλαιπωρουν τα αρσενικα οπως κανουν οι γυναικες με εμας :lol: :rolleyes:

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

eksartatai sakisplayer poia pleura veltionei to sex...:p:p:p

Tην δυνατώτερη φίλη μου καλή. Κυρίως όμως σε απλές σχέσεις. Διοτι σε κάτι πιο σοβαρό, θα κρίνεις και άλλες πτυχές. Πάντως, οι κοπέλες δύσκολα αυτό που λέω το παραδέχωνται δημόσια. Ομως βαθιά μέσα τους, σκέπτωνται το τι προσώντα και επιδόσεις έχει ο παρτενέρ τους.

Link to comment
Share on other sites

Tην δυνατώτερη φίλη μου καλή. Κυρίως όμως σε απλές σχέσεις. Διοτι σε κάτι πιο σοβαρό, θα κρίνεις και άλλες πτυχές. Πάντως, οι κοπέλες δύσκολα αυτό που λέω το παραδέχωνται δημόσια. Ομως βαθιά μέσα τους, σκέπτωνται το τι προσώντα και επιδόσεις έχει ο παρτενέρ τους.

Βαθιά έξω τους θα λέγα. Τα σχολιάζουν στις συζητήσεις τους κλπ κλπ :p

Link to comment
Share on other sites

εγω ενα πραγμα ξερω, πρεπει να μετακομισω στον Πειραια - τι γινεται εκει ρε παιδια, εχουν σαλεψει εντελως λεμε!!!!
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...