Jump to content

Καλοκαίρι και...όλα έξω! (Ντύσιμο και νοοτροπία)


sakaflias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι βεβαια...ποιος ειπε κατι τετοιο? :!:

 

Ελα ομως που δε γινεται συχνα(ειδικα σ'αυτη τη χωρα)... :rolleyes:

Συχνά σίγουρα δε γίνεται...

Όμως πριν ένα μήνα συνέβη σε φίλη μου.Ήθελε κάποιον και φαινόταν πως την ήθελε και αυτός και όταν έκανε εκείνη το βήμα,αυτός της είπε περίμενε λιγάκι να γνωριστούμε και τέτοια.

Από τότε δεν έγινε τίποτα.

Δηλαδή σας αρέσει να κάνουν οι γυναίκες το βήμα?Αφού λέτε συνέχεια ότι δε σας αρέσει.Εγώ είμαι της άποψης ότι ο άντρας πρέπει να το κάνει..

Αλλά και η γυναίκα να βοηθάει ;)

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:offtopic:

 

Μήπως θυμάται κανείς πότε αρχίσαμε να βγαίνουμε , εκτός θέματος;

 

:oops:

 

Ρωτάω μήπως...

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να ειμαστε εκτος θεματος...ολα σχετικα ειναι μεταξυ τους... ;)

 

Τινκερμπελ,η περιπτωση της φιλης σου ειναι κλασικη του συντηρητικου αντρα που νομιζει πως ειναι...ντροπη να του την πεσει η γυναικα...δυστυχως υπαρχουν αρκετοι τετοιοι που νομιζουν πως επιβεβαιωνεται ο ανδρισμος τους με το να εχουν αυτοι τον πρωτο & τον τελευταιο λογο σε μια σχεση...τι να κανουμε,δεν εχουν ξυπνησει ολοι & ολες σ'αυτο τον τοπο... :!:

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Δε νομιζω να ειμαστε εκτος θεματος...ολα σχετικα ειναι μεταξυ τους... ;)

 

Τινκερμπελ,η περιπτωση της φιλης σου ειναι κλασικη του συντηρητικου αντρα που νομιζει πως ειναι...ντροπη να του την πεσει η γυναικα...δυστυχως υπαρχουν αρκετοι τετοιοι που νομιζουν πως επιβεβαιωνεται ο ανδρισμος τους με το να εχουν αυτοι τον πρωτο & τον τελευταιο λογο σε μια σχεση...τι να κανουμε,δεν εχουν ξυπνησει ολοι & ολες σ'αυτο τον τοπο... :!:

Ισχύει και ότι στην περίπτωση μιας τέτοιας γυναίκας,πολλοί άντρες σκέφτονται ότι μπορεί να είναι γενικά πολύ "προχωρημένη" του στυλ "Kαλά αυτή για να έρχεται να μου τα ρίχνει στα ίσια,ποιος ξέρει με πόσους έχει πάει" και να τους δημιουργείται η εντύπωση ότι αυτό το πράγμα (να την πέφτει σε άντρες) το κάνει συχνά...Πολλοί άντρες δεν θέλουν γυναίκες που είναι βουρ στον πατσά όπως είπε κάποιος πριν.Αλήθεια τώρα δεν σας φαίνεται κάπως περίεργο όταν έρχεται μία και σας την πέφτει;
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να ειναι περιεργο εν ετη 2005 να μας την πεφτει γυναικα;!; :blink:

 

Αντιθετως θα ελεγα,το χαιρομαι πολυ ασχετως αν γινει κατι με την συγκεκριμενη κοπελα,καθως ειναι απο τις ελαχιστες που δηλωνει τις προθεσεις της χωρις να κρυβεται μεσα στο καβουκι της :)

 

Αλλα δυστυχως βεβαια,πολλες το βλεπεται σαν υποβιβαση να την πεσετε σε αντρα...ειναι ενας απο τους κανονες ισοτητας που ποτε δεν αλλαξαν..

 

Αν το παρουμε ομως πιο απλα,απο ποτε ηταν ντροπη να δειχνεις σε καποιον οτι σου αρεσει;Χωρις δραση δεν υπαρχει αντιδραση,γιαυτο οσες πιστες προσελθετε ;)

 

Δηλαδη ολες σας εδω μεσα,οταν σας αρεσε καποιος περιμενατε ποτε θα ερθει αυτος σε εσας η κανατε παντα καποια κινηση για να πιασει τις προθεσεις σας; :shifty:

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Ρε παιδιά το μόνιμο παράπονό σας είναι ότι είμαστε σνομπ.Μήπως τελικά το έχετε λίγο σαν δικαιολογία? :worry:

 

Λογικό είναι να μην είναι εύκολο να γνωρίσεις κάποιον που κάθεται απέναντί σου στην καφετέρια και δε τον ξέρεις.

Μερικοί είναι πιο τολμηροί και κάνουν το πρώτο βήμα..άλλοι όχι,αλλά δε σημαίνει πως πρέπει να τα ρίχνουμε ο ένας στον άλλο.

Εγώ δεν ξέρω καμία κοπέλα να είναι έτσι όπως λέτε.Αν μας αρέσει ο άλλος θα ανταποκριθούμε,αλλιώς αν είμαστε με κάποιον του το λέμε ευγενικά.

 

Σίγουρα υπάρχουν κοπέλες που την έχουν δεί γενικά,αλλά όχι και όλες!

 

Αν σας αρέσει μια δε της την πέφτετε γιατί φοβάστε την απόρριψη.

Αν σας την πέσει αυτή ξενερώνετε.

Και μετά λένε για τις γυναίκες... :p

Θα συμφωνήσω με όσα λέει η Tinkerbell και θα προσθέσω και κάτι ακόμη:Όπως υπάρχουν οι γυναίκες που λέτε,εκείνες οι κακές,οι στριμμένες,οι ψωνάρες,οι αδιόρθωτες υπάρχουν και οι αντίστοιχοι άντρες...Νομίζετε ότι αν βγει μια γυναίκα στο δρόμο βλέπει φυσιολογικούς άντρες;Για ρωτήστε με...Ε λοιπόν θα σας πω.Εγώ δεν βλέπω.Ψωνισμένους βλέπω,λεφτάδες που το παίζουν κάπως βλέπω,πέφτουλες βλέπω (και δεν θα χαρακτήριζα ποτέ πέφτουλα κάποιον ο οποίος φλερτάρει με σωστό τρόπο) και ένα σωρό βλάκες που έχουν το αμαξάκι,το γυαλάκι μες στη νύχτα το μαλλάκι στην τρίχα και το στρώνουν συνέχεια....Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν πολλοί άντρες που δεν είναι έτσι,όπως πολλοί από τους άντρες που γράφουν εδώ μέσα,αλλά καταλάβετε ότι και μεγάλη μερίδα των Ελλήνων αντρών πλέον έχει "χαλάσει".
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και ότι στην περίπτωση μιας τέτοιας γυναίκας,πολλοί άντρες σκέφτονται ότι μπορεί να είναι γενικά πολύ "προχωρημένη" του στυλ "Kαλά αυτή για να έρχεται να μου τα ρίχνει στα ίσια,ποιος ξέρει με πόσους έχει πάει" και να τους δημιουργείται η εντύπωση ότι αυτό το πράγμα (να την πέφτει σε άντρες) το κάνει συχνά...Πολλοί άντρες δεν θέλουν γυναίκες που είναι βουρ στον πατσά όπως είπε κάποιος πριν.

Oι άντρες που δεν θέλουν τη γυναίκα βουρ στο πατσαά θα κάνουν το πρώτο βήμα, οπότε δεν χρειάζεται να ανησυχείτε. Αν κάποιος δεν κάνει το πρώτο βήμα τότε δεν τον πειράζει να πηγαίνει η γυναίκα βουρ στον πατσά.

 

Αλήθεια τώρα δεν σας φαίνεται κάπως περίεργο όταν έρχεται μία και σας την πέφτει;

Όχι καθόλου. Το έχω συνηθίσει άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Γιατι να ειναι περιεργο εν ετη 2005 να μας την πεφτει γυναικα;!; :blink:

 

Αντιθετως θα ελεγα,το χαιρομαι πολυ ασχετως αν γινει κατι με την συγκεκριμενη κοπελα,καθως ειναι απο τις ελαχιστες που δηλωνει τις προθεσεις της χωρις να κρυβεται μεσα στο καβουκι της :)

 

Αλλα δυστυχως βεβαια,πολλες το βλεπεται σαν υποβιβαση να την πεσετε σε αντρα...ειναι ενας απο τους κανονες ισοτητας που ποτε δεν αλλαξαν..

 

Αν το παρουμε ομως πιο απλα,απο ποτε ηταν ντροπη να δειχνεις σε καποιον οτι σου αρεσει;Χωρις δραση δεν υπαρχει αντιδραση,γιαυτο οσες πιστες προσελθετε ;)

 

Δηλαδη ολες σας εδω μεσα,οταν σας αρεσε καποιος περιμενατε ποτε θα ερθει αυτος σε εσας η κανατε παντα καποια κινηση για να πιασει τις προθεσεις σας; :shifty:

Εγώ προσωπικά στην τωρινή μου σχέση έκανα εγώ το πρώτο βήμα...Φυσικά Varx και έχεις δίκιο δεν είπα ότι είναι κακό είπα πως σε πολλούς άντρες αυτό φαίνεται κακό για τον λογο που προανέφερα,και έχω κι εγώ φίλη που την έπεσε σε γνωστό μου κι εκείνος χαλάστηκε πάρα πολύ και΄όταν τον ρώτησα γιατί δεν κάνει κάποιο βήμα ξέρεις τι μου είπε;"Ναι καλά χαζός είμαι,σήμερα εμένα,αύριο ποιον;"Όσο τραβηγμένο κι αν ακούγεται υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις και η κοπέλα μετά απ'αυτό δεν ξανακάνει τίποτα εννοείται...
Link to comment
Share on other sites

Τινκερμπελ,η περιπτωση της φιλης σου ειναι κλασικη του συντηρητικου αντρα που νομιζει πως ειναι...ντροπη να του την πεσει η γυναικα...δυστυχως υπαρχουν αρκετοι τετοιοι που νομιζουν πως επιβεβαιωνεται ο ανδρισμος τους με το να εχουν αυτοι τον πρωτο & τον τελευταιο λογο σε μια σχεση...τι να κανουμε,δεν εχουν ξυπνησει ολοι & ολες σ'αυτο τον τοπο...

Θα μπορούσε να είναι έτσι αλλά από τη στιγμή που μετά δεν έγινε τίποτα και ας γνωρίστηκαν καλύτερα σημαίνει πως κάτι άλλο έφταιξε γιατί έδειχνε να την θέλει.

 

Ισχύει και ότι στην περίπτωση μιας τέτοιας γυναίκας,πολλοί άντρες σκέφτονται ότι μπορεί να είναι γενικά πολύ "προχωρημένη" του στυλ "Kαλά αυτή για να έρχεται να μου τα ρίχνει στα ίσια,ποιος ξέρει με πόσους έχει πάει" και να τους δημιουργείται η εντύπωση ότι αυτό το πράγμα (να την πέφτει σε άντρες) το κάνει συχνά...Πολλοί άντρες δεν θέλουν γυναίκες που είναι βουρ στον πατσά όπως είπε κάποιος πριν.Αλήθεια τώρα δεν σας φαίνεται κάπως περίεργο όταν έρχεται μία και σας την πέφτει

Valeria κι εγώ έτσι ακριβώς νομίζω πως μας βλέπουν..και τρομάζουν λιγάκι όταν κάνουμε κάποιο βήμα.

 

Δηλαδη ολες σας εδω μεσα,οταν σας αρεσε καποιος περιμενατε ποτε θα ερθει αυτος σε εσας η κανατε παντα καποια κινηση για να πιασει τις προθεσεις σας;

Τις προθέσεις τις δείχνουμε ούτως ή άλλως,υπάρχουν πολλοί τρόποι.Το θέμα είναι ποιός θα κάνει το βήμα.Προσωπικά μου αρέσει να το κάνει ο άντρας.

Δεν ξέρω αν θα το έκανα,αν όμως το έκανα θα σκεφτόμουν κάτι έξυπνο όχι να πάω εκεί που είναι και να του πω να μου δώσει το τηλ του!

 

Αλλά και πάλι θα έπρεπε να μου αρέσει πααααρα πολύ για να κάνω κάποιο βήμα και μόνο αν ήμουν σίγουρη ότι του αρέσω κι εγώ.Όμως αν του άρεσα και μου το έδειχνε γιατί να μη κάνει εκείνος το βήμα? :confused:

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria

Όχι καθόλου. Το έχω συνηθίσει άλλωστε.

Να ρωτήσω από περιέργεια,όταν λες ότι το έχεις συνηθίσει εννοείς ότι έχεις συνηθίσει να στην πέφτουν κανονικά=τι μωρό είσαι εσύ,ή απλά να σε πλησιάζουν κάνοντας το πρώτο βήμα για να γίνει κάτι μεταξύ σας;
Link to comment
Share on other sites

Valeria,συμφωνω για την περιπτωση σου ως εναν βαθμο.

 

Ο αλλος για να μην κανει τιποτα σημαινει οτι ειχε πολυ μεγαλους φοβους (αυριο ποιος; ) καθως λογικα θα εχει και μια αποψη για την κοπελα.

 

Δεν νομιζω οτι μονο απο την κινηση της χαλαστηκε το παλικαρι.Ισως να απαντησε ετσι γιατι μπορει να μην ενδιαφερεται (πολλοι μας απανταμε με πλαγιο τροπο για να αποφυγουμε να εξηγησουμε τον πραγματικο λογο) και το μονο πειστικο που θα ελεγε σε σενα (που ηξερε οτι θα της το πεις) ειναι οτι δεν την εμπιστευεται.

 

Μην περιοριζεται την αντιληψη σας οσο πιανουν οι παρωπιδες,ειναι πολλα αλλα τα οποια δεν φαινονται και κανουν την διαφορα.Αυτες οι μικρες λεπτομερειες... :)

 

Προσωπικα δεν γνωριζω αντρα που να μην του αρεσε η γυναικεια προσεγγιση,φυσικα βεβαια αν ειναι κατι αξιολογο.

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Τις προθέσεις τις δείχνουμε ούτως ή άλλως,υπάρχουν πολλοί τρόποι.Το θέμα είναι ποιός θα κάνει το βήμα.Προσωπικά μου αρέσει να το κάνει ο άντρας.
Και σε εμας οι γυναικες,λογικο ειναι οταν βλεπουμε οτι το αλλο φυλο ανταποκρινεται.Γιατι να μην μας αρεσει και σε εμας το ιδιο; :D

 

Δεν ξέρω αν θα το έκανα,αν όμως το έκανα θα σκεφτόμουν κάτι έξυπνο όχι να πάω εκεί που είναι και να του πω να μου δώσει το τηλ του!

Επειδη δεν το εχεις κανει και να ερθεις στην περιεργη θεση που ερχεται ο αντρας,δυστυχως δεν μπορεις να καταλαβεις.

 

Για δωσε μου ενα παραδειγμα πως θα προσεγγιζες εναν εντελως αγνωστο ανδρα,που σου αρεσει πολυ.Και το γνωριζεις καλα,οτι αν δεν δρασεις εσυ τοτε πεταξε το πουλακι!Αυτες ειναι οι στιγμες που λεω οτι αν δεν δρασετε,μην περιμενετε αντιδραση! ;)

 

Αλλά και πάλι θα έπρεπε να μου αρέσει πααααρα πολύ για να κάνω κάποιο βήμα και μόνο αν ήμουν σίγουρη ότι του αρέσω κι εγώ.Όμως αν του άρεσα και μου το έδειχνε γιατί να μη κάνει εκείνος το βήμα? :confused:

Γιατι πολλοι αντρες περιμενουν απο την γυναικα να κανει την κινηση για να τους κινησει το ενδιαφερον.Αυτο που αναφερθηκε πιο πανω για δυναμικες γυναικες δεν ειναι τυχαιο.Πολλοι βαρεθηκαν τις κοινοτυπες κοπελες και ειναι λογικο να περιμενουν και απο σας να κουνηθειτε λιγακι και να διεκδυκησετε αυτο που θελετε.

Η valeria ειναι ενα ζωντατο παραδειγμα :)

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria

Ισως να απαντησε ετσι γιατι μπορει να μην ενδιαφερεται (πολλοι μας απανταμε με πλαγιο τροπο για να αποφυγουμε να εξηγησουμε τον πραγματικο λογο) και το μονο πειστικο που θα ελεγε σε σενα (που ηξερε οτι θα της το πεις) ειναι οτι δεν την εμπιστευεται.

Την κοπέλα δεν την ήξερε και ιδιαίτερα για να εκφέρει γνώμη,ούτε είναι κοπέλα που θα έλεγε κανείς εύκολη...Πάντως αυτό που λες και παραθέτω,το έχω σκεφτεί...Αυτό είναι ένα μεγάλο ελάττωμα των αντρών.Για μένα χίλιες φορές καλύτερο να πει ένας άντρας "ξέρεις,δεν θέλω να κάνουμε κάτι" απλά κι ωραία παρά να βρίσκει ένα σωρό κουτές δικαιολογίες ή και να πετάει κοτσάνες οπώς αυτή στην περίπτωση της κοπέλας που πληγώθηκε πολύ απ'αυτήν την κουβέντα...Ξέρω πολλές περιπτώσεις που κάποιες κοπέλες κάνουν μια κίνηση να πλησιάσουν κάποιον που τις ενδιαφέρει,κι αυτός αν και δεν θέλει,μέχρι να το καταλάβουν περνάει αρκετός καιρός γιατί αρχίζει τα "είσαι πολύ καλή για μένα" και τέτοια..Η άλλη όταν είναι ψαρωμένη όμως παραμυθιάζεται και αρχίζει να πιστεύει ότι αυτός μπορεί και να την θέλει γιατί "δεν είπε ότι δεν με θέλει όμως,αν ήταν θα μου το έλεγε" κλπ κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria

Η valeria ειναι ενα ζωντατο παραδειγμα :)

Εγώ σε καμία περίπτωση δεν είμαι ζωντανό παράδειγμα...Αν θες να ξέρεις όπως είπα και παραπάνω,στην τωρινή μου σχέση έκανα εγώ το πρώτο βήμα...Δεν έχω φυσικά λόγο να πω ψέματα...Δεν το κάνω συχνά,γιατί τις περισσότερες φορές δεν χρειάζεται,αλλά όταν δω ότι ο άλλος είναι ντροπαλός τον προσεγγίζω εγώ με τρόπο που να μην φανεί ότι είμαι και λυσσάρα όμως :p
Link to comment
Share on other sites

Αυτος στην συγκεκριμενη θελησε να γινει περισσοτερο πειστικος και να μην μπει περαιτερω λεπτομερειες (να εξηγησει αν του αρεσει κτλ.)

Αυτο που λες πιστευω οτι το κανουν οι ευγενικοι αντρες,που δεν θελουν να προσβαλουν καποια.Ειναι ακριβως η αντιθετη κατηγορια απο την μαζα των ελληνιδων.

 

Απο την αλλη υπαρχουν οι αντρες που εκμεταλευονται την κατασταση μονο και μονο να το διασκεδασουν,με οτι μπορει να συνεπαγεται.

 

Και εγω απο την πλευρα μου,οταν δεν θελω καποια,προσπαθω με ηρεμους λογους να την κανω να καταλαβει οτι δεν την θελω,ποτε εμεις δεν γυρναμε να πουμε οτι εισαι μπαζο και δεν σε θελουμε..τουλαχιστον δεν ξερω κανεναν που να απαντα ετσι

 

Παντα πιστευα οτι ειναι καλυτερα να σας πουμε ενα τετοιο ψεματακι/δικαιολογια παρα να σας πουμε τον πραγματικο λογο (αμεσα) που μπορει να ειναι δεκακις χειροτερο απο να σας πουμε μια ψευτοδικαιολογια.Ειναι το ανδρικο τακτ αυτο,δεν μας αρεσει να προσβαλουμε τις αλλες που μας προσεγγιζουν με καλη διαθεση.Προτιμουμε να πουμε οτι εχουμε σχεση παρα να μαθεται την πραγματικη μας γνωμη...

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Αυτος στην συγκεκριμενη θελησε να γινει περισσοτερο πειστικος και να μην μπει περαιτερω λεπτομερειες (να εξηγησει αν του αρεσει κτλ.)

Αυτο που λες πιστευω οτι το κανουν οι ευγενικοι αντρες,που δεν θελουν να προσβαλουν καποια.Ειναι ακριβως η αντιθετη κατηγορια απο την μαζα των ελληνιδων.

 

Απο την αλλη υπαρχουν οι αντρες που εκμεταλευονται την κατασταση μονο και μονο να το διασκεδασουν,με οτι μπορει να συνεπαγεται.

 

Και εγω απο την πλευρα μου,οταν δεν θελω καποια,προσπαθω με ηρεμους λογους να την κανω να καταλαβει οτι δεν την θελω,ποτε εμεις δεν γυρναμε να πουμε οτι εισαι μπαζο και δεν σε θελουμε..τουλαχιστον δεν ξερω κανεναν που να απαντα ετσι

 

Παντα πιστευα οτι ειναι καλυτερα να σας πουμε ενα τετοιο ψεματακι/δικαιολογια παρα να σας πουμε τον πραγματικο λογο (αμεσα) που μπορει να ειναι δεκακις χειροτερο απο να σας πουμε μια ψευτοδικαιολογια.Ειναι το ανδρικο τακτ αυτο,δεν μας αρεσει να προσβαλουμε τις αλλες που μας προσεγγιζουν με καλη διαθεση.Προτιμουμε να πουμε οτι εχουμε σχεση παρα να μαθεται την πραγματικη μας γνωμη...

Σαφώς και εγώ δεν είμαι υπέρ του να πεις στον άλλον είσαι για τα μπάζα,και δεν το κάνω αλλά ούτε θα το έκανα ποτέ μα ποτέ αυτό το πράγμα...Καλά κάνουν οι άντρες που το κάνουν και είναι ευγενικοί κι εσύ επίσης,αλλά εγώ δεν μιλάω γι'αυτούς που είναι απλά ευγενικοί.Μιλάω για την κατηγορία των αντρών που εν γνώσει τους δίνουν ψεύτικες ελπίδες,την οποία ανέφερες κι εσύ,και δεν είναι λίγοι δυστυχώς...
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και εγώ δεν είμαι υπέρ του να πεις στον άλλον είσαι για τα μπάζα,και δεν το κάνω αλλά ούτε θα το έκανα ποτέ μα ποτέ αυτό το πράγμα...Καλά κάνουν οι άντρες που το κάνουν και είναι ευγενικοί κι εσύ επίσης,απλά εγώ δεν μιλάω γι'αυτούς που είναι απλά ευγενικοί.Μιλάω για την κατηγορία των αντρών που εν γνώσει τους δίνουν ψεύτικες ελπίδες,και δεν είναι λίγοι δυστυχώς...

Αυτο ειναι αλλου παπα τροπαριο...ο καθενας/μια πραττει αναλογως.

 

Εγω ξερω οτι την σημερον μερα πασχουμε απο επικοινωνια τα 2 φυλα και αυτο εχει ως αποτελεσμα να βλεπουμε τις αλλιωμενες συμπεριφορες ανδρων και γυναικων.

 

Οι αντρες φλωροι και επιφυλακτικοι στην ενδεχομενη αποτυχια ενω οι γυναικες εχουν στησει τα πολυβολεια και περιμενουν ποιος θα βγει στην ακτη για να τον καθαρισουν,πριν καν προλαβει να ολοκληρωσει την κουβεντα του.

 

Σε λιγες μερες επιστρεφω Ελλαδα και ειμαι πολυ περιεργος να θυμηθω την ελληνικη νοοτροπια...εδω πανω την εχω ξεχασει και φοβαμαι οτι θα εκπλαγω για ακομη μια φορα αυτο το καλοκαιρι...Παντως δεν προκειται να πεθανω,εφοσον ξερω οτι υπαρχουν κοπελες εκτος πατριδας που δεν χρειαζεται να ιδρωσεις και πολυ...τουλαχιστον μας γεμιζουν με ψυχικα αποθεματα ,δειχνοντας μας οτι και εμεις οι αντρες αξιζουμε λιγο αναγνωριση απο το αλλο φυλο ;)

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Για δωσε μου ενα παραδειγμα πως θα προσεγγιζες εναν εντελως αγνωστο ανδρα,που σου αρεσει πολυ.Και το γνωριζεις καλα,οτι αν δεν δρασεις εσυ τοτε πεταξε το πουλακι!Αυτες ειναι οι στιγμες που λεω οτι αν δεν δρασετε,μην περιμενετε αντιδραση! ;)

Εξαρτάται από πολλά πράγματα...

Δεν τρώω κόλλημα να μιλήσω σε κάποιον ειλικρινά,πολλές φορές μιλάω σε αγνωστους που φοράνε μπλούζα πχ από κάποιο συγκρότημα που ακούω και πιάνουμε συζήτηση γύρω από την μουσική έτσι στο άσχετο στον δρόμο.

Ανάλογα με την περίπτωση,κάτι θα έβρισκα να πω.

Το πρώτο πράγμα που θα έκανα θα ήταν να τον κοιτάζω και να καταλάβω αν αισθάνεται το ίδιο.Αν πχ βρισκόμουν σε καφετέρια και δεν ήθελα με τίποτα να κάνω το βήμα,τότε καθώς έφευγα θα του χαμογέλαγα και θα του έλεγα "γεια σου" ελπίζοντας πως δε θα πεί απλά ένα γειά και θα μου μιλήσει.Αν δε το κάνει τότε τι να πω,μάλλον δε θα νοιάζεται.

 

Πραγματικά υπάρχουν πολλοί τρόποι να προσεγγίσεις κάποιον.Ο πιο καλός νομίζω είναι με το χιούμορ.Επίσης να μην κολλάς πουθενά..Να είσαι κοινωνικός είναι το κυριότερο.

 

 

Γιατι πολλοι αντρες περιμενουν απο την γυναικα να κανει την κινηση για να τους κινησει το ενδιαφερον.Αυτο που αναφερθηκε πιο πανω για δυναμικες γυναικες δεν ειναι τυχαιο.Πολλοι βαρεθηκαν τις κοινοτυπες κοπελες και ειναι λογικο να περιμενουν και απο σας να κουνηθειτε λιγακι και να διεκδυκησετε αυτο που θελετε.

Η valeria ειναι ενα ζωντατο παραδειγμα :)

Εγώ αν την έπεφτα σε κάποιον και δεν ανταποκρινόταν,θα αισθανόμουν απαίσια..γι'αυτό και θα ήθελα να είμαι σίγουρη.

Έχω κάνει κάποιες φορές το βήμα,αλλά όχι ακριβώς.Όπως σου είπα δεν κολλάω να μιλήσω σε κάποιον,αλλά δε θα το κάνω με τον κλασσικό τρόπο πεσίματος.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Αυτο ειναι αλλου παπα τροπαριο...ο καθενας/μια πραττει αναλογως.

 

Εγω ξερω οτι την σημερον μερα πασχουμε απο επικοινωνια τα 2 φυλα και αυτο εχει ως αποτελεσμα να βλεπουμε τις αλλιωμενες συμπεριφορες ανδρων και γυναικων.

 

Οι αντρες φλωροι και επιφυλακτικοι στην ενδεχομενη αποτυχια ενω οι γυναικες εχουν στησει τα πολυβολεια και περιμενουν ποιος θα βγει στην ακτη για να τον καθαρισουν,πριν καν προλαβει να ολοκληρωσει την κουβεντα του.

 

Σε λιγες μερες επιστρεφω Ελλαδα και ειμαι πολυ περιεργος να θυμηθω την ελληνικη νοοτροπια...εδω πανω την εχω ξεχασει και φοβαμαι οτι θα εκπλαγω για ακομη μια φορα αυτο το καλοκαιρι...Παντως δεν προκειται να πεθανω,εφοσον ξερω οτι υπαρχουν κοπελες εκτος πατριδας που δεν χρειαζεται να ιδρωσεις και πολυ...τουλαχιστον μας γεμιζουν με ψυχικα αποθεματα ,δειχνοντας μας οτι και εμεις οι αντρες αξιζουμε λιγο αναγνωριση απο το αλλο φυλο ;)

Varx είπα και πιο πάνω κάτι:

Θα συμφωνήσω με όσα λέει η Tinkerbell και θα προσθέσω και κάτι ακόμη:Όπως υπάρχουν οι γυναίκες που λέτε,εκείνες οι κακές,οι στριμμένες,οι ψωνάρες,οι αδιόρθωτες υπάρχουν και οι αντίστοιχοι άντρες...Νομίζετε ότι αν βγει μια γυναίκα στο δρόμο βλέπει φυσιολογικούς άντρες;Για ρωτήστε με...Ε λοιπόν θα σας πω.Εγώ δεν βλέπω.Ψωνισμένους βλέπω,λεφτάδες που το παίζουν κάπως βλέπω,πέφτουλες βλέπω (και δεν θα χαρακτήριζα ποτέ πέφτουλα κάποιον ο οποίος φλερτάρει με σωστό τρόπο) και ένα σωρό βλάκες που έχουν το αμαξάκι,το γυαλάκι μες στη νύχτα το μαλλάκι στην τρίχα και το στρώνουν συνέχεια....Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν πολλοί άντρες που δεν είναι έτσι,όπως πολλοί από τους άντρες που γράφουν εδώ μέσα,αλλά καταλάβετε ότι και μεγάλη μερίδα των Ελλήνων αντρών πλέον έχει "χαλάσει".

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχουν πάρα πολλές γυναίκες που παραδέχονται ότι το γυναικείο φύλο στην Ελλάδα έχει πάρα πολλά μειονεκτήματα,αλλά ποτέ οι άντρες δεν παραδέχονται το ίδιο για το αντρικό φύλο παρ'όλο που ισχύει.Εγώ παραδέχομαι ότι πολλές γυναίκες όντως συμπεριφέρονται απαίσια.Εσύ δεν αναγνωρίζεις ότι και πολλοι Έλληνες άντρες έχουν χαλάσει πλεόν;

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από πολλά πράγματα...

Δεν τρώω κόλλημα να μιλήσω σε κάποιον ειλικρινά,πολλές φορές μιλάω σε αγνωστους που φοράνε μπλούζα πχ από κάποιο συγκρότημα που ακούω και πιάνουμε συζήτηση γύρω από την μουσική έτσι στο άσχετο στον δρόμο.

Ανάλογα με την περίπτωση,κάτι θα έβρισκα να πω.

Δηλαδη θα με σταματουσες στον δρομο για να με ρωτησεις κατι για την μπλουζα που φοραω; :p

 

 

Το πρώτο πράγμα που θα έκανα θα ήταν να τον κοιτάζω και να καταλάβω αν αισθάνεται το ίδιο.Αν πχ βρισκόμουν σε καφετέρια και δεν ήθελα με τίποτα να κάνω το βήμα,τότε καθώς έφευγα θα του χαμογέλαγα και θα του έλεγα "γεια σου" ελπίζοντας πως δε θα πεί απλά ένα γειά και θα μου μιλήσει.Αν δε το κάνει τότε τι να πω,μάλλον δε θα νοιάζεται.

 

Αυτο ομως το "γεια" πολλες φορες μας αφοπλιζει και μερικοι χανουν τα λογια τους...μην το παρεξηγεις γιατι δεν ηρθε να μου μιλησει.Ειναι πολυ αφοπλιστικο αυτο για μερικους και δεν το πιανουν σαν αμεσο υπονοουμενο...Το αστειο ειναι οτι θα του μιλουσες οταν θα εφευγες...πως αυτος περιμενεις να σου πιασει κουβεντα ή να σε ξαναβρει μετα;;

 

Ειναι σαν να μου λες οτι αν δεν μου ζητησει το νουμερο μου,οταν φευγω επειδη του ειπα "γεια" τοτε δεν με γουσταρει ! :!: Πρεπει να υπαρχει και ο καταλληλος χωρος/συντονισμος για να μπορεσει ο αλλος να αντοποκριθει στο καλεσμα σου...μην ειμαστε και παραλογοι...

 

 

Εγώ αν την έπεφτα σε κάποιον και δεν ανταποκρινόταν,θα αισθανόμουν απαίσια..γι'αυτό και θα ήθελα να είμαι σίγουρη.

Έχω κάνει κάποιες φορές το βήμα,αλλά όχι ακριβώς.Όπως σου είπα δεν κολλάω να μιλήσω σε κάποιον,αλλά δε θα το κάνω με τον κλασσικό τρόπο πεσίματος.

Φαντασου πως νιωθουμε εμεις οι αντρες οταν νομιζουμε οτι ερχομαστε στο στομα του λυκου...

 

Δεν σου μιλησα για να του την πεσεις αμεσως,απλα εγω μιλαω για τροπους προσεγγισης του αλλου (αγνωστου) με ερωτικες διαθεσεις.Δεν νομιζω να νομιζει καποιος οτι αν σου πει "γεια σου μωρο μου ατελειωτο" πιστευει οτι θα εχει ελπιδες να ενδωσεις...

 

Παντα η προσεγγιση γινεται με τακτ,χιουμορ και ευχαριστο κλιμα γνωριμιας,αλλιως λεγεται σεξουαλικη παρενοχληση :lol:

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Varx είπα και πιο πάνω κάτι:

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχουν πάρα πολλές γυναίκες που παραδέχονται ότι το γυναικείο φύλο στην Ελλάδα έχει πάρα πολλά μειονεκτήματα,αλλά ποτέ οι άντρες δεν παραδέχονται το ίδιο για το αντρικό φύλο παρ'όλο που ισχύει.Εγώ παραδέχομαι ότι πολλές γυναίκες όντως συμπεριφέρονται απαίσια.Εσύ δεν αναγνωρίζεις ότι και πολλοι Έλληνες άντρες έχουν χαλάσει πλεόν;

Βεβαιως και οι αντρες εχουν μειονεκτηματα και δυστυχως οι αντρες θηλυπρεπιζουν πολλες φορες,ειναι φυσικη εξελιξη καθως το προτυπο για τον αντρα εχει αλλαξει σε σχεση με το παρελθον.

 

Το προβλημα ειναι,και δυστυχως κανετε πολλες φορες οτι δεν το καταλαβαινετε,οτι οι καιροι εχουν αλλαξει,εχουν απελευθερωθει πολλα ταμπου και η κοινωνια μας δεν εχει καμια σχεση με αυτη που ειχε πριν 30 χρονια.

Τι θελω να πω με αυτο,οτι καθως τα 2 φυλα εχουν αλλαξει τον τροπο συμπεριφορας του,πρεπει να ειναι κοινη αυτη η αλλαγη.

 

Οπως πλεον η γυναικα της αρεσει να την προσεγγιζουν,ετσι θελει και ο αντρας.Πλεον δεν εχει ιδεολογιες του παρελθοντος "ειμαι γυναικα,δεν κανω καμια κινηση",καθως αυτο εχει στοιχισει σε πολλες και ξερω απειρα παραδειγματα.

 

Μην περιμενετε ο αντρας να πρεπει να βγαλει το φιδι απο την τρυπα μονος του,εχουμε γινει πολυ επιφυλακτικοι απο την αποτομη συμπεριφορα σας και πλεον δεν εχουν τα κοτσια να ερθουμε να σας κανουμε "καμακι"...αυτο συμβαινει μονο τα καλοκαιρι στις ξενες που δεν φοβομαστε να τις προσεγγισουμε γιατι ξερουμε οτι ΔΕΝ θα μας αποπαρουν,εστω και αν δεν τις αρεσουμε.

 

Δηλαδη στην Αγγλια ή οπουδηποτε στην Ευρωπη γιατι οι γυναικες δεν ντρεπονται να δειξουν οτι ο αλλος τους αρεσει και με την μια του κολανε;Δηλαδη αυτες ειναι λιγοτερο γυναικες απο τις ελληνιδες που ξερουν τι ζητουν και το διεκδικουν;

 

Βεβαια εδω εχουν αλλο προβλημα...αν δεν πας στο κρεβατι μαζι τους απο το πρωτο ραντεβου,θα σε πουν και π@υστη! :lol: :blink: :rolleyes:

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θα με σταματουσες στον δρομο για να με ρωτησεις κατι για την μπλουζα που φοραω; :p

Ναι,αν φόραγες κάτι που ακούω ;)

Καλά δε σταματάω όλο τον κόσμο,δεν είμαι τρελή απλά έχει τύχει πολλές φορές να γίνει.

 

Αυτο ομως το "γεια" πολλες φορες μας αφοπλιζει και μερικοι χανουν τα λογια τους...μην το παρεξηγεις γιατι δεν ηρθε να μου μιλησει.Ειναι πολυ αφοπλιστικο αυτο για μερικους και δεν το πιανουν σαν αμεσο υπονοουμενο...Το αστειο ειναι οτι θα του μιλουσες οταν θα εφευγες...πως αυτος περιμενεις να σου πιασει κουβεντα ή να σε ξαναβρει μετα;;

 

Ειναι σαν να μου λες οτι αν δεν μου ζητησει το νουμερο μου,οταν φευγω επειδη του ειπα "γεια" τοτε δεν με γουσταρει ! :!: Πρεπει να υπαρχει και ο καταλληλος χωρος/συντονισμος για να μπορεσει ο αλλος να αντοποκριθει στο καλεσμα σου...μην ειμαστε και παραλογοι...

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό,το πιο πιθανό είναι να τα χάσει λιγάκι εκείνη τη στιγμή γι'αυτό θα του το έλεγα όταν πήγαινα στο μπάνιο :cool: :p

 

 

 

Φαντασου πως νιωθουμε εμεις οι αντρες οταν νομιζουμε οτι ερχομαστε στο στομα του λυκου...

 

Δεν σου μιλησα για να του την πεσεις αμεσως,απλα εγω μιλαω για τροπους προσεγγισης του αλλου (αγνωστου) με ερωτικες διαθεσεις.Δεν νομιζω να νομιζει καποιος οτι αν σου πει "γεια σου μωρο μου ατελειωτο" πιστευει οτι θα εχει ελπιδες να ενδωσεις...

 

Παντα η προσεγγιση γινεται με τακτ,χιουμορ και ευχαριστο κλιμα γνωριμιας,αλλιως λεγεται σεξουαλικη παρενοχληση :lol:

Τρόποι προσέγγισης με ερωτικές διαθέσεις δε νομίζω ότι γίνεται κατευθείαν.Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να πας και να χορέψεις μαζί του και να του κουνιέσαι :p

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τρόποι προσέγγισης με ερωτικές διαθέσεις δε νομίζω ότι γίνεται κατευθείαν.Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να πας και να χορέψεις μαζί του και να του κουνιέσαι :p

Βρε γιατι μπερδευεσαι,ακριβως το ιδιο πραγμα λεω :) Οταν λεω ερωτικη διαθεση,εννοω οτι σου αρεσει και θα ηθελες να κανεις κατι μαζι του.Το αν θα υποκυψεις στο πρωτο ραντεβου ειναι καθαρα δικο σου θεμα :p

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτιμώ τον παραδοσιακό τρόπο προσέγγισης απο έναν άντρα. Δεν θέλω να κάνω εγώ το πρώτο βήμα με τίποτα. Ντρέπομαι ατελείωτα. Θέλω να έρθει με απλό τρόπο και όχι με ψεύτικες τυμπανοκρουσίες και μάγκικο τρόπο. Απλά και όμορφα. Τώρα για το sex απο το πρώτο ραντεβού ή απο το δεύτερο και τέτοια όπως ακούω, με καμία κυβέρνηση. Ούτε τον ξέρω και ούτε με ξέρει για να κάνω κάτι τέτοιο. Θέλω να τον μάθω και να με μάθει, θέλω τον χρόνο μου. Και ας μου στοιχίσει με απόριψη. Πρώτη φορά θα είναι?

Όσον αφορά το φλέρτ, και πάλι θέλω απλά και όμορφα πράγματα. Σιγά και σταθερά. Έχει μια ομορφιά το φλέρτ που σιγά σιγά τείνει να χαθεί.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...