Jump to content

Καλοκαίρι και...όλα έξω! (Ντύσιμο και νοοτροπία)


sakaflias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά χαλαρώστε,τα παιδιά που "έκραξαν" τις παχουλές είναι μη ξεχνάτε 13-18 σε ηλικία,όλα τα αγόρια σε αυτή την ηλικία είναι λίγο πιο χύμα σε αυτά τα θέματα. ;)

Εγώ δε νομίζω πάντως ότι ένας υπέρβαρος άνθρωπος αν διαβάσει τέτοια σχόλια θα πάει να αυτοκτονήσει...Υπάρχουν και άτομα που αυτοσαρκάζονται και έχουν χιούμορ!Εξάλλου αν το σκεφτείτε επιλογή τους είναι να είναι κάποια κιλά παραπάνω(εξαιρούνται αυτοί που έχουν κάποιο πρόβλημα υγείας)γιατί μπορούν να κάνουν δίαιτα,δηλαδή είναι στο χέρι τους αν δεν αισθάνονται καλά με αυτό που είναι να το αλλάξουν.Δεν είναι πως έχουν κάποια αρρώστια και τους κοροιδεύουμε. :(

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είπα κάτι και όλοι πέσατε να με φάτε... Το ότι σχολίασα αυτές τις κοπέλες που ήρθαν στο club δεν σημαίνει ότι μισώ τις χοντρές. Φυσικά και έχουν δικαίωμα να διασκεδάσουν και να κάνουν ότι θέλουν. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τέτοιες κοπέλες. Ίσα-ίσα 2-3 φίλες μου είναι έτσι. Απλά δεν θα ήθελα να τα φτιάξω με μια τέτοια κοπέλα. Αν είχε λίγα κιλά παραπάνω και δεν φαινόταν πολύ, θα ήθελα να τα φτιάξω...
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει πρόβλημα με τις χοντρούλες νομίζω...

Αλλά ρε παιδιά όταν πάει και φοράει αυτή την καταραμένη την κοντή την μπλούζα και φαίνονται όλα τα ξύγκια, ε τότε ενίσταμαι! Και ενίσταμαι γιατί μου δίνει την εντύπωση πως δεν ξέρει τι της γίνεται αφού το αισθητικό αποτέλεσμα είναι από άσχημο έως πολύ αποκρουστικό.

Πριν 1,5 χρόνο περίπου τα είχα με μια παχουλούλα :O , και αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση την πρώτη φορά που την είδα ήταν η εμφάνισή της. Ήταν μάλιστα καλοκαίρι και φορούσε κομψότατα ρούχα και όσο ήμασταν μαζί τουλάχιστον (γιατί τώρα δεν ξέρω) είχε πάντα αυτη την "διακριτική γοητεία" ;)

Link to comment
Share on other sites

Πεσ'τα βρε άνθρωπε.Λες και οι υπέρβαροι ή έστω οι πιο παχουλοί και στρουμπουλοί δεν είναι άνθρωποι,αυτοί οι άνθρωποι πάντως είναι και οι πιο καλόκαρδοι..

Ντροπή σε όσους τους χλευάζουν..

 

Κάνεις λάθος, δε συμβαίνει με όλους αυτό. Στην τάξη μου (μαύρη η ώρα κι η στιγμή που ήρθε στην τάξη μου) είναι μία χοντρή που είναι το πιο αντιπαθητικό άτομο του σχολείου, οι περισσότεροι την αντιπαθούν και ακόμα και οι φίλες της κάποιες φορές τη βρίσκουν σπαστικιά. Την απεχθάνομαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ :mad: Μιλάει με έναν τρόπο που σου ΣΠΑΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ και μιλάει συνέχεια εκνευριστικά λέγοντας ένα σωρό βλακείες που θα ευχόσουν να εξαφανιστεί από τη Γη!!!! :mad: :mad: :mad: Μιλάει σε άλλους απότομα, εκνευριστικά, τους σπάει τα νεύρα, ακόμα και αν δεν την έχουν πειράξει/κοροϊδέψει ποτέ! Εντάξει, άλλη την έχουν κοροϊδέψει, όμως εγώ που δεν την έχω κοροϊδέψει/πειράξει ΠΟΤΕ γιατί μου σπάει τα νεύρα; :shifty: Και είναι ένα κήτος και δε μπορείς ούτε να την ακουμπήσεις, επίσης επιτίθεται σαν άντρας, πέφτει πάνω στους άλλους και τους χτυπάει. ΕΛΕΟΣ! Είναι ΗΛΙΘΙΑ, ΗΛΙΘΙΑ, ΗΛΙΘΙΑ! Εντάξει, ας τη ξεχάσω τώρα μη μου χαλάσει η μέρα εξαιτίας της... :rolleyes: :)

 

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με χοντρούς/χοντρές. Πράγματι, κάποιοι είναι οι καλύτεροι στον χαρακτήρα (ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΟΜΩΣ!) και ένας από τους καλύτερους μου φίλους ήταν πολύ χοντρός. Όμως τώρα τελευταία (1 χρόνο σχεδόν) πάει γυμναστήριο και έχει αδυνατίσει ΠΟΛΥ, τώρα δεν είναι καν χοντρός. :)

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος, δε συμβαίνει με όλους αυτό. Στην τάξη μου (μαύρη η ώρα κι η στιγμή που ήρθε στην τάξη μου) είναι μία χοντρή που είναι το πιο αντιπαθητικό άτομο του σχολείου, οι περισσότεροι την αντιπαθούν και ακόμα και οι φίλες της κάποιες φορές τη βρίσκουν σπαστικιά. Την απεχθάνομαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ :mad: Μιλάει με έναν τρόπο που σου ΣΠΑΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ και μιλάει συνέχεια εκνευριστικά λέγοντας ένα σωρό βλακείες που θα ευχόσουν να εξαφανιστεί από τη Γη!!!! :mad: :mad: :mad: Μιλάει σε άλλους απότομα, εκνευριστικά, τους σπάει τα νεύρα, ακόμα και αν δεν την έχουν πειράξει/κοροϊδέψει ποτέ! Εντάξει, άλλη την έχουν κοροϊδέψει, όμως εγώ που δεν την έχω κοροϊδέψει/πειράξει ΠΟΤΕ γιατί μου σπάει τα νεύρα; :shifty: Και είναι ένα κήτος και δε μπορείς ούτε να την ακουμπήσεις, επίσης επιτίθεται σαν άντρας, πέφτει πάνω στους άλλους και τους χτυπάει. ΕΛΕΟΣ! Είναι ΗΛΙΘΙΑ, ΗΛΙΘΙΑ, ΗΛΙΘΙΑ! Εντάξει, ας τη ξεχάσω τώρα μη μου χαλάσει η μέρα εξαιτίας της... :rolleyes: :)

 

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με χοντρούς/χοντρές. Πράγματι, κάποιοι είναι οι καλύτεροι στον χαρακτήρα (ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΟΜΩΣ!) και ένας από τους καλύτερους μου φίλους ήταν πολύ χοντρός. Όμως τώρα τελευταία (1 χρόνο σχεδόν) πάει γυμναστήριο και έχει αδυνατίσει ΠΟΛΥ, τώρα δεν είναι καν χοντρός. :)

Αφου ειναι τοσο σπαστικια οσο λες τοτε προσπαθησε απλα να την αποφευγεις και να μην της μιλας...

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτη περιγραφη του john_vla... :lol: :lol:

Ειδικα το σημειο οτι πεφτει πανω στους αλλους και τους χτυπαει! :p

Οπως σου ειπε και ο Ilias1908, απεφυγε την αφου ειναι τοσο ενοχλητικη! ;)

@Dimangelid:Κι εγω δεν θα τα εφτιαχνα με καποια υπερβαρη για τον απλουστατο λογο οτι δεν μου ταιριαζει αισθητικα.Οπως κι εγω καλλιστα δεν θα "ταιριαζω" σε 1002 αλλες.Ειναι θεμα προσωπικου γουστου και πανω απ' ολα χημειας!Γι' αυτο βλεπουμε καμια φορα ζευγαρια οπου το ενα απο τα δυο "μελη" δεν βλεπεται και λεμε "τι γινεται ρε συ;".

 

P.S-Δεν πεσαμε\επεσα να σε φαμε. ;)

Μια παρεα ειμαστε και τα λεμε! :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χαλαρώστε,τα παιδιά που "έκραξαν" τις παχουλές είναι μη ξεχνάτε 13-18 σε ηλικία,όλα τα αγόρια σε αυτή την ηλικία είναι λίγο πιο χύμα σε αυτά τα θέματα. ;)

Εγώ δε νομίζω πάντως ότι ένας υπέρβαρος άνθρωπος αν διαβάσει τέτοια σχόλια θα πάει να αυτοκτονήσει...Υπάρχουν και άτομα που αυτοσαρκάζονται και έχουν χιούμορ!Εξάλλου αν το σκεφτείτε επιλογή τους είναι να είναι κάποια κιλά παραπάνω(εξαιρούνται αυτοί που έχουν κάποιο πρόβλημα υγείας)γιατί μπορούν να κάνουν δίαιτα,δηλαδή είναι στο χέρι τους αν δεν αισθάνονται καλά με αυτό που είναι να το αλλάξουν.Δεν είναι πως έχουν κάποια αρρώστια και τους κοροιδεύουμε. :(

Όχι δεν είναι στο χέρι τους Tinkerbell. To βλέπω και σε μένα που δεν θέλω να χάσω πολλά κιλά μονο 5. Είναι πολυ δύσκολο να συγκρατηθεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο ειδικά για εσάς που σπουδάζετε μακριά από το πατρικό σας σπίτι. Η λύση είναι απλή: Να τρως στην φοιτητική λέσχη. Εμ θα αδυνατίσεις εμ θα κρατήσεις και τα λεφτά σου ;)

Εγώ τι να πω που γυρνώντας σπίτι βρίσκω τρελά φαγητά (ναι ο κακόμοιρος :p) και πέφτω στα γούστα κατευθείαν... ευτυχώς που υπάρχει το γυμναστήριο, μεγάλη εφεύρεση!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι στο χέρι τους Tinkerbell. To βλέπω και σε μένα που δεν θέλω να χάσω πολλά κιλά μονο 5. Είναι πολυ δύσκολο να συγκρατηθεις.

 

Μα και μ'αυτο που λες ειναι σαν να λες οτι ειναι στο χερι σου. :!:

Στο χερι σου δηλαδη ειναι να συγκρατηθεις και να χασεις τα 5κιλα(σιγα τα κιλα με το συμπαθειο.)

Απλως το θεμα ειναι οτι απο την στιγμη που καποιος με ενα ελαχιστο προβλημα δεν μπορει να χασει 5 κιλα λογω του οτι δεν μπορει να κρατηθει τι να πουν οι αλλοι που θελουν να χασουν 20+ κιλα.... :(

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο ειδικά για εσάς που σπουδάζετε μακριά από το πατρικό σας σπίτι. Η λύση είναι απλή: Να τρως στην φοιτητική λέσχη. Εμ θα αδυνατίσεις εμ θα κρατήσεις και τα λεφτά σου ;)

Εγώ τι να πω που γυρνώντας σπίτι βρίσκω τρελά φαγητά (ναι ο κακόμοιρος :p) και πέφτω στα γούστα κατευθείαν... ευτυχώς που υπάρχει το γυμναστήριο, μεγάλη εφεύρεση!

Εγώ όποτε τρώω στη λέσχη παχαίνω. Τιγκα στο λαδι ολα...αστα να πανε

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι στο χέρι τους Tinkerbell. To βλέπω και σε μένα που δεν θέλω να χάσω πολλά κιλά μονο 5. Είναι πολυ δύσκολο να συγκρατηθεις.

Michelle μου στο χέρι τους είναι..Είναι δύσκολο πολύ αλλά όχι ακατόρθωτο.

Θέληση να υπάρχει και υπομονή και όλα γίνονται.

Μια κοπέλα που ξέρω ήταν 100+ κιλά και μαζί με την μάνα της που ήταν κι εκείνη τα διπλάσια αδυνάτισαν και είναι θεές τώρα.

Εγώ ευτυχώς είμαι απίστευτα τυχερή δηλαδή πάντα θα το λέω αυτό δε χρειάστηκε να κάνω ποτέ δίαιτα και όταν ήθελα να χάσω 1-2 κιλά ελάττωνα λίγο το φαγητό που ούτως ή άλλως δε τρώω και πολύ και τα έχανα σε 2 μέρες.Σε καταλαβαίνω πάντως είχα δοκιμάσει να κάνω μια φορά δίαιτα και δε μπορούσα με τίποτα.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι κακο και αυτα τα γυμναστηρια ρε γμτ παντου ανοιγουν και μονο σωμα φτιαχνουν ουτε αντοχη εχουν ουτε τιποτα το εντυπωσιακο να πεις γιατι ολοι πανε δεν ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όποτε τρώω στη λέσχη παχαίνω. Τιγκα στο λαδι ολα...αστα να πανε

 

Οι μερίδες είναι μικρές όμως (για μένα είναι δείγματα :lol: ).

Ναι είναι τίγκα στο λάδι αλλά κανείς δεν σου είπε να το πίνεις κιόλας, ούτε να κάνεις ψωμο-βουτίτσες (:p), βασικά μην τρως καθόλου ψωμί. Χώρια που... στα "έξω" είναι καλύτερα νομίζεις;

Link to comment
Share on other sites

Michelle μου στο χέρι τους είναι..Είναι δύσκολο πολύ αλλά όχι ακατόρθωτο.

Θέληση να υπάρχει και υπομονή και όλα γίνονται.

Μια κοπέλα που ξέρω ήταν 100+ κιλά και μαζί με την μάνα της που ήταν κι εκείνη τα διπλάσια αδυνάτισαν και είναι θεές τώρα.

 

Σε αυτο που λες ο αδρφος μου:

Apo 120 κιλα, σε λιγοτερο απο ενα χρονο 80 περιπου.... :wacko:

Απλουστατα το πηρε αποφαση και το εκανε! ;)

Οπως το ειπες στην αρχη.Απο την στιγμη που δεν μιλαμε για ατομα με "προβληματα", στο χερι μας ειναι και μονο.Αντε και στο κοντινο μας περιβαλλον για λιγο σπρωξιμο-συμπαρασταση.Δυσκολο ειναι, ακατορθωτο οχι. ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι δεν ειναι και τοσο δυσκολο να χασεις κιλα. μια αποφαση ειναι ολα.

ημουν 60 και εφτασα τα 51!

τωρα ειμαι 53 πηρα λιγακι παλι αλλα σκοπευω να το χασω.

οταν αποφασισω κατι θα το τελειωσω, αλλωστε για μενα προκειται.

μπρος στα καλη ..

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι δεν ειναι και τοσο δυσκολο να χασεις κιλα. μια αποφαση ειναι ολα.

ημουν 60 και εφτασα τα 51!

τωρα ειμαι 53 πηρα λιγακι παλι αλλα σκοπευω να το χασω.

οταν αποφασισω κατι θα το τελειωσω, αλλωστε για μενα προκειται.

μπρος στα καλη ..

Υπάρχει και η.... αντίστροφη ρήση: "Τα πάχη μου τα κάλλη μου". Αν και όσοι το λένε μου θυμίζουν την παροιμία "Όσα δεν φτανει η αλεπού..." :lol:

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω ημουν 75 οταν πηγα στρατο και τωρα ειμαι 98 απο την πολλη προπονηση που ειχαμε και τωρα δεν συμφερω στο φαγητο.... τρωω 6-7 φορες την μερα και οι γονεις μου μου λενε να σταματησω λιγο την γυμναστικη διοτι θα φαω τα δικα τους και τα δικα μου λεφτα...
Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι δεν ειναι και τοσο δυσκολο να χασεις κιλα. μια αποφαση ειναι ολα.

ημουν 60 και εφτασα τα 51!

τωρα ειμαι 53 πηρα λιγακι παλι αλλα σκοπευω να το χασω.

οταν αποφασισω κατι θα το τελειωσω, αλλωστε για μενα προκειται.

μπρος στα καλη ..

 

Γιατι ρε παιδιά είναι πολλά τα 60??? :whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:

Link to comment
Share on other sites

lete oti thelete gia tis paxoules...

kanoune to kalytero krevati! :)

αυτο που λες ξαναπε το :D αποδεδειγμενο φιλε μου παμπολλες φορες :p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

hydro-

 

Τουλαχιστον ειναι μια απο τις μεγαλυτερες απολαυσεις στον πλανητη και αξιζει τα λεφτα που τρως στο φαι..αψογος ανδρικος μεταβολισμος...και εγω με τετοιους ρυθμους τρωω (μονο οταν βρισκομαι Ελλαδα με ποιοτικο φαι) και δεν μπορω να βαλω κιλο.Αντιθετως χανω και πολυ ευκολα.Στον στρατο μπηκα 75κ και βγηκα 71 και απο τοτε δεν μπορεσα ποτε να ξεπερασω τα 72 στην εσχατη περιπτωση.

 

Γυμναστηριο δεν ξερω τι σημαινει καθως ποτε-περαν του στρατου-δεν γυμναστηκα αυτοβουλος

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

εγω γυμναστηριο εκανα 2 χρονια και ειχα φτασει σε αρκετα καλο επιπεδο,μετα εφυγα στρατο ημουν 77 κιλα και απολυθηκα με 75 κιλα τωρα αισιος εχω φτασει τα 94 κιλα,για γυμναστηριο παντως δεν το συζητω πλεον δεν εχω την ορεξη να ξαναμπω σε τετοια διαδικασια,με γουσταρω ετσι οπως ειμαι και το μονο που θα κανω ειναι λιγη διαιτα διχως ομως να μενω νηστικος οπως παλια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να γίνει ενα σπλιτ και να συνεχίσουμε την εποικοδομητική αυτή συζητηση σε πιο σχετικο θρεντ?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...