Jump to content

Καλοκαίρι και...όλα έξω! (Ντύσιμο και νοοτροπία)


sakaflias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως ρε παιδια το ΒΜΙ τελικά δεν είναι και τόσο αξιόπιστο όσο το θεωρούσα... Δηλαδη εγώ, αν βάλω 1.61 και 61 κιλά είμαι ακριβώς στο όριο και αν βάλω 62 κιλά (που πηγαίνω όταν τρώω για λίγες μέρες παραπάνω) με βγάζει 1ου βαθμου παχυσαρκια!!! Ε οχι! Με τίποτα δεν θα με θεωρούσα έτσι! Εδώ το αγορι μου με λεει και αδύνατη όταν πάω στα 60! Ρε λες να ψήλωσα τα τελευταία χρόνια (1-2 έχω να μετρηθώ) και να μην το πήρα χαμπαρι? Αλλα φοβάμαι να μετρηθω ρε γμτ, μην χασω αυτή την ελπίδα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε μην παμε και στο αλλο ακρο!Να τους επιβαλλουμε να φορανε μονο κοντες φουστες! :p :tease: :stupid: (Καταλαβα τι θες να πεις ,αλλα ετσι οπως το εχεις γραμμενο -" απαγορέυει να μη φοράνε κοντές φούστες" - βγαζει λαθος νοημα!)

ooops!Τώρα το είδα! :O

 

Μπορει να θες να το κρυψεις,εσυ...ή και εγω!Μπορει καποιος αλλος ομως να μη θελει! ;) Καποιοι ανθρωποι συμβιβαζονται με την εικονα τους,την αποδεχονται και ειναι μια χαρα!Επομενως,αν δεν εχει προβλημα αυτος-αυτη ,γιατι να μην μπορει να βγει μια βολτα χωρις να χρειαζεται να αντιμετωπισει κακεντρεχη σχολια; Οκ το χιουμορ -αρμοζει παντου κατα την προσωπικη μου αποψη- αλλα η κακια... :down:

Από τη στιγμή που θα τα έχει καλά με τον εαυτό του/της,απλά δε θα δώσει σημασία.!

Εγώ και μερικοί άλλοι εκφράσαμε την απορία μας σχετικά με την δική τους αισθητική και το πως βλέπουν εκείνοι τον εαυτό τους.Εγώ πχ αν έπαιρνα κιλά δε θα φόραγα κάτι κοντό αλλά θα προσπαθούσα να τα χάσω για να φορέσω γιατί έτσι θα μου φαινόταν άσχημο.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι μωρε δεν ανησυχω ιδιαιτερα γιατι έχω ασχημη εμπειρια απο διαιτες (στην πρώτη λυκειου κοντεψα να παθω νευρικη ανορεξια γιατι είχα φτάσει 47 με τρομερες στερήσεις και ήθελα να χάσω κι αλλο γιατι ένιθα χοντρη) οπότε απο τότε υποσχέθηκα στον εαυτο μου να μην ξαναπαθω τέτοια ψυχωση με τα κιλά.

Εγώ κάποια στιγμή Γ Λυκείου είχα φτάσει 47 επειδή δεν είχα όρεξη καθόλου να φάω σε μια περίοδο πολύ συναισθηματικά φορτισμένη.Δεν ξέρω αν θεωρείται νευρική ανορεξία,αλλά ευτυχώς κράτησε πολύ λίγο και όταν έφτιαξαν τα πράγματα επανήλθα σε φυσιολογικούς ρυθμούς.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδια το ΒΜΙ τελικά δεν είναι και τόσο αξιόπιστο όσο το θεωρούσα... Δηλαδη εγώ, αν βάλω 1.61 και 61 κιλά είμαι ακριβώς στο όριο και αν βάλω 62 κιλά (που πηγαίνω όταν τρώω για λίγες μέρες παραπάνω) με βγάζει 1ου βαθμου παχυσαρκια!!! Ε οχι! Με τίποτα δεν θα με θεωρούσα έτσι! Εδώ το αγορι μου με λεει και αδύνατη όταν πάω στα 60! Ρε λες να ψήλωσα τα τελευταία χρόνια (1-2 έχω να μετρηθώ) και να μην το πήρα χαμπαρι? Αλλα φοβάμαι να μετρηθω ρε γμτ, μην χασω αυτή την ελπίδα!

Αφου σε προηγουμενο post σου λες οτι δεν σε ενδιαφερουν τοσο τα κιλα σου ή να παρεις ενα-δυο,γιατι "στεναχωριεσαι" τωρα;Αν σου αρεσει ο εαυτος σου (και αρεσεις και στο φιλο σου! ;) ) μην αγχωνεσαι!

Υ.Γ:Δεν νομιζω παντως το BMI να ειναι αναξιοπιστο!Απλα ειναι ενδεικτικο της καταστασης του βαρους σου.Δεν ισχυει επακριβως για ολους και εξαρταται και απο την φυσικη σου κατασταση.Ειδικα αν εισαι στο οριο μεταξυ των δυο κατηγοριων δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος ανησυχιας!Ισως -για δικους σου λογους αισθητικης- να θες να χασεις καποια κιλα...ισως και οχι! :cool:

 

Από τη στιγμή που θα τα έχει καλά με τον εαυτό του/της,απλά δε θα δώσει σημασία.!

Εγώ και μερικοί άλλοι εκφράσαμε την απορία μας σχετικά με την δική τους αισθητική και το πως βλέπουν εκείνοι τον εαυτό τους.Εγώ πχ αν έπαιρνα κιλά δε θα φόραγα κάτι κοντό αλλά θα προσπαθούσα να τα χάσω για να φορέσω γιατί έτσι θα μου φαινόταν άσχημο.

1.Για αυτο μιλησα για κακια/κακεντρεχεια και εγω (και οχι για χιουμορ) Γιατι αν καποιος πει κατι εχοντας καλο σκοπο ή το πει με χιουμοριστικη διαθεση,ενα ατομο που δεν εχει κομπλεξ δεν θα εχει προβλημα.Αν ομως απλα το κανει για να σε κοροιδεψει/μειωσει/κτλ οπως και να εχει θα στεναχωρεθεις (ακομα και να μην ισχυει στεναχωριομαστε πολλες φορες.Ποσο μαλλον αν οντως ειναι αληθεια)

2. Το θεμα το βλεπεις "προσωπικα" και οσον αφορα ενα "προβλημα" που δεν εχεις.Ισως για αυτο λες οτι θα προσπαθουσες να το εξαφανισεις και μετα θα εμφανιζοσουν με φουστα,κτλ. Αν ειχες πχ υπερβολικα μικρο ή μεγαλο στηθος δεν θα φορουσες συγκεκριμενα ρουχα (ντεκολτε,μπικινι,κτλ) για να μην σε σχολιασουν;Αν για καποιο λογο δεν ειχες μαλλια θα φορουσες μονο καπελα; :confused:

 

Edit:Δεν νομιζω να θεωρειται νευρικη ανορεξια.Απο οτι ξερω ,τα κοριτσια (τα οποια το αντιμετωπιζουν κατα κυριο λογο) φτανουν σε αισθητα μικροτερο βαρος,ενω για να την ξεπερασεις θελει πολυ προσπαθεια -συνηθως και ψυχολογικη υποστηριξη - και καποιες φορες καταληγει και σε θανατο - μακρια απο μας!!! :!:

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

2. Το θεμα το βλεπεις "προσωπικα" και οσον αφορα ενα "προβλημα" που δεν εχεις.Ισως για αυτο λες οτι θα προσπαθουσες να το εξαφανισεις και μετα θα εμφανιζοσουν με φουστα,κτλ. Αν ειχες πχ υπερβολικα μικρο ή μεγαλο στηθος δεν θα φορουσες συγκεκριμενα ρουχα (ντεκολτε,μπικινι,κτλ) για να μην σε σχολιασουν;Αν για καποιο λογο δεν ειχες μαλλια θα φορουσες μονο καπελα; :confused:

Προσπαθώ να το δώ και από την μεριά μου και συμπεραίνω πως δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα κι επειδή εμένα δε θα μου άρεσε να τονίζω το πρόβλημά μου(γιατί για εμένα πρόβλημα θα ήταν και δε θα συμβιβαζόμουν με αυτό,θα προσπαθούσα να το αλλάξω)απλά θα το έκρυβα.Κυρίως όμως για τον εαυτό μου,όχι για να μην αντιμετωπίσω κακά σχόλια.Ε άλλες δε το έχουν αυτό και ίσως δε τους ενοχλεί να φαίνονται τα κιλά.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

to pan einai kapoios na min exei kompleks me ton eauto tou kai na min epireazetai apo tous ipoloipous. bebaia to na exei kapoios polla parapanisia kila einai prota apo ola kako gia tin igeia tou gi'auto kai kalo tha einai na ta xasei me to na to balei peisma (blepe emena pou me ta 120 asxeta ean itan kathari muiki maza eixa trello problima me tin allergia mou eno tora ola meli gala ;) )

 

kai nai panta prospathousa na ta exo me kopeles pou eixan piasimata kai itan oxi polli paxoules giati einai polli diskolo na breis ginaika lepti me megalo stithos i ena allo xaraktiristiko pou emena prosopika me trellaine kai akoma me trellainei (ti den mporo na po giati oxi apla tha fao ban alla tha mou kaei kai to laptop :P )

 

ps.

mipos eimaste oloi off topic alla pali ean eimastan on topic tote to thread tha eixe kleisei pro pollou :p logo adiaforias

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάποια στιγμή Γ Λυκείου είχα φτάσει 47 επειδή δεν είχα όρεξη καθόλου να φάω σε μια περίοδο πολύ συναισθηματικά φορτισμένη.Δεν ξέρω αν θεωρείται νευρική ανορεξία,αλλά ευτυχώς κράτησε πολύ λίγο και όταν έφτιαξαν τα πράγματα επανήλθα σε φυσιολογικούς ρυθμούς.

Όχι αυτο δεν θεωρείται... Εγώ για να φτάσω σ'αυτα τα κιλά έτρωγα πάρα πολυ λίγο (ας πούμε 200 Kcal/μέρα) και όχι επειδη δεν πεινούσα αλλά επειδη ηθέλα να χάσω κιλά και γρήγορα. Οτι πεινούσα, πεινούσα...σαν λύκος!! Και δεν είπα οτι έπαθα, είπα οτι αν συνέχιζα με αυτο το ρυθμο θα παθαινα, αλλώστε στη νευρική ανορεξία εννοείται ότι έχει χάσει το άτομο αρκετά κιλά αλλά είναι πιο πολύ ψυχολογικό προβλήμα, δηλαδη το άτομο ασχολείται συνεχεια με διαιτες - σε σημείο εμμονής -, προσπαθει να τρώει όσο το δυνατόν λιγότερο, έχει μικρό βάρος αλλά θεωρει τον εαυτό του χοντρό και διάφορα άλλα συμτπώματα. Τα παραπάνω συμπτώματα πάντως τα είχα, γι'αυτό λεω ότι κόντεψα να πάθω, αν δεν είχα πάθει για ένα διάστημα...

Link to comment
Share on other sites

Αφου σε προηγουμενο post σου λες οτι δεν σε ενδιαφερουν τοσο τα κιλα σου ή να παρεις ενα-δυο,γιατι "στεναχωριεσαι" τωρα;Αν σου αρεσει ο εαυτος σου (και αρεσεις και στο φιλο σου! ;) ) μην αγχωνεσαι!

 

Αλλό δεν με ενδιαφέρουν ΤΟΣΟ τα κιλά μου κι άλλο δεν με ενδιαφέρει να πάρω ένα-δυο. Με ενδιαφέρει και με παραενδιαφέρει!! Απλά δεν κοπτομαι κιόλας για το αν θα χάσω εδώ που είμαι τώρα. Αλλά το να πάρω ακόμα κι ένα κιλό παραπάνω με πειράζει απίστευτα!

Μπορεί μεν να αρέσω πολύ στο φίλο μου και έτσι αλλά το θέμα είναι να αρέσω κυρίως σε μένα! Κι αν πάρω έστω κι ένα κιλό παραπάνω δεν θα μου αρέσω!

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτο δεν θεωρείται... Εγώ για να φτάσω σ'αυτα τα κιλά έτρωγα πάρα πολυ λίγο (ας πούμε 200 Kcal/μέρα) και όχι επειδη δεν πεινούσα αλλά επειδη ηθέλα να χάσω κιλά και γρήγορα. Οτι πεινούσα, πεινούσα...σαν λύκος!! ..

τρελαθηκα τωρα!

οταν εκανα διαιτα παρολου που δ ειχα και κανα σημαντικο προβλημα απλα μου καρφωθηκε στο μυαλο ετρωγα 600 με 800 το πολυ θερμιδες την μερα!! και μου φαινοτανε απιστευτα λιγο δεν χωρτενα με τιποτα. υπεφερα μιλαμε. εσυ πως αντεξες με 200? :blink: :) μπραβο σου παντος εγω δεν ειχα την δυναμη να τρωω τοσο λιγο. 200 θερμιδες εχουν μονο ενα γιαουρτι με 1% λιπαρα και ενας χυμος πορτοκαλι, κατι τετοιο.. ειναι πολυ λιγο..

κακα τα ψεματα ομως δεν αδυνατιζεις αν δεν κοψεις αναψυκτικα ψωμια γλυκα και να μην ανακατευεις χορτα π.χ με κρεας :)

Link to comment
Share on other sites

τρελαθηκα τωρα!

οταν εκανα διαιτα παρολου που δ ειχα και κανα σημαντικο προβλημα απλα μου καρφωθηκε στο μυαλο ετρωγα 600 με 800 το πολυ θερμιδες την μερα!! και μου φαινοτανε απιστευτα λιγο δεν χωρτενα με τιποτα. υπεφερα μιλαμε. εσυ πως αντεξες με 200? :blink: :) μπραβο σου παντος εγω δεν ειχα την δυναμη να τρωω τοσο λιγο. 200 θερμιδες εχουν μονο ενα γιαουρτι με 1% λιπαρα και ενας χυμος πορτοκαλι, κατι τετοιο.. ειναι πολυ λιγο..

κακα τα ψεματα ομως δεν αδυνατιζεις αν δεν κοψεις αναψυκτικα ψωμια γλυκα και να μην ανακατευεις χορτα π.χ με κρεας :)

Σου έχω ξαναπει οτι 600-800 είναι πολυ ανθυγιεινο. Πρέπει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1000-1200. Ελπίζω τώρα να τρως πιο φυσιολογικά. Εγώ παντως με 1500 χάνω αν και πολυ αργά. Το κακό είναι ότι εδώ στο Αγρίνιο τρώω αρκετά και φοβάμαι οτι θα έχω βάλει...

Τώρα το πώς αντεξα με 200 είναι αλλο θέμα. Εγώ τότε είχα ψύχωση με το θέμα διαιτα και ασχολούμουν και μιλούσα μόνο γι'αυτο. Αν επαιρνα πολλές θερμίδες σε μια μέρα ένιωθα αποτυχημένη. Άσε που είχα χαλάσει σε τέτοιο σημείο το μεταβολισμό μου που με 800-1000 θερμίδες πάχαινα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην φευγετε απο το θεμα !

Οταν καποια κοπελα εχει σωματαρα ας τα βγαλει ολα εξω , αρκει να μην ειναι η δικια μου κοπελα . Αν ειναι να κρεμονται τα "κρεατα" τοτε να μεινει μεσα κλεισμενη

Δεν εχω τιποτα μαζι τους , αλλα καλο ειναι να γνωριζουν τι τους παει !

Υμαρτον ! Το καλο θα το δεις θα το θαυμασεις θα το λιγουρευτεις , αλλα οταν δεν σου παει γινεσαι ρεζιλι !

Και πιστεψτε με κυκλοφορουν πολλες που νομιζουν οτι ειναι κουκλαρες!

 

φιλικα :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειναι τοσο σπαστικια οσο λες τοτε προσπαθησε απλα να την αποφευγεις και να μην της μιλας...

 

Εγώ την αποφεύγω όσο μπορώ και δεν της μιλάω ποτέ αλλά ας πούμε λίγο να κολλήσω σε μια γκόμενα στο σχολείο έρχεται το κήτος για να με σταματήσει. :lol: Επίσης στο μάθημα μιλάει ΣΥΝΕΧΕΙΑ, της κάνουν συνέχεια παρατηρήσεις οι καθηγητές, και εκεί στο μάθημα είναι που δεν την αποφεύγεις με τίποτα. :(

 

Επίσης εγώ την τελευταία φορά που μετρήθηκα τέλη 2004 είχα ύψος 1.74 αλλά πρέπει να ψήλωσα γιατί ένας φίλος μου είναι 1.77 και είμαι το ίδιο με αυτόν ή τον περνάω για 1-2 εκατοστά, και ο ίδιος μου λέει ότι δε μπορεί να είμαι 1.74. Είμαι 59 κιλά, ωωχ πριν λίγο καιρό ήμουν 55, πάχυνα :p

Link to comment
Share on other sites

Και πιστεψτε με κυκλοφορουν πολλες που νομιζουν οτι ειναι κουκλαρες!

 

 

Γιατι μόνο απο σώμα κρινεται η ομορφιά? Μπορει καποια να μην εχει σώμα μοντελου αλλα να θεωρείται κουκλάρα επειδη έχει πχ πολυ ωραίο πρόσωπο!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μόνο απο σώμα κρινεται η ομορφιά? Μπορει καποια να μην εχει σώμα μοντελου αλλα να θεωρείται κουκλάρα επειδη έχει πχ πολυ ωραίο πρόσωπο!

 

Δεν με επιασες! Σαφως ειναι και ετσι οπως λες , μπορει να ειναι καρακουκλαρα αλλα στο μυαλο τουβλο και να μην ξερει πως να μιλησει αλλα εγω μιλαω για το ντυσιμο και τι ταιριαζει στο καθενα !

Δηλαδή αν εχεις καποια παραπανω κιλα δεν ειναι κακο αλλα μην βαζει και το λευκο παντελονι , που φαινονται ολα , η κοντα μπλουζακια να κρεμονται απ' εξω

Ας τα περιορισουν λιγο , να δειξουν σεβασμο στον εαυτο τους

Link to comment
Share on other sites

ti σεβασμο μωρε που την εχουν δει ολες θεες και εχουν ανεβει σ ενα καλαμι απο δω ως το φεγγαρι..

πηξαμε στα ψωνια, ας προσγειωθουμε λιγακι και ας κατεβουν λιγακι οι μυτες γιατι εξαιτιας αυτων μας εχει βγει το κακο ονομα και δεν πλησιαζουν πια οι αντρες και μετα βγαινουν και λενε "χαθηκαν οι αντρες"!!

Link to comment
Share on other sites

ti σεβασμο μωρε που την εχουν δει ολες θεες και εχουν ανεβει σ ενα καλαμι απο δω ως το φεγγαρι..

πηξαμε στα ψωνια, ας προσγειωθουμε λιγακι και ας κατεβουν λιγακι οι μυτες γιατι εξαιτιας αυτων μας εχει βγει το κακο ονομα και δεν πλησιαζουν πια οι αντρες και μετα βγαινουν και λενε "χαθηκαν οι αντρες"!!

 

Ειναι μεγαλο το θεμα και θα ειμαστε εκτος θεματος.. για να γυρισουμε πισω καλο ειναι και οι γυναικες να ξερουν τι ζητανε απο καποιον γιατι με το προκλητικο ντυσιμο δινουν την αισθηση στον αλλο οτι ... τα θελει ο..... :X

Link to comment
Share on other sites

καλα κοιτα, σε ποια κοπελα δεν αρεσει τωρα να την κοιτανε? ολα εχουν ενα οριο ομως αν εισαι χοντρη που πας με το καυτο μινι και την εχεις δει κιολας καραγκομεναρα?

(απορω ποιος τους δινει τοση αυτοπεποιθηση).

εγω ας πουμε δεν μπορω το καλοκαιρι να μην βγαζω κοιλια κτλ απεξω αλλα δεν θα σου κουνησω και τον (_|_) πλατειας σαν να χορευω σαμπα.

κανε λιγακι διαιτα και μετα πετα οτι θες εξω!

το κακο με τις ελληνιδες εινα οτι την εχουν δει ολες με ελαχιστες εξαιρεσεις, παιδια φιλοι μου που σπουδαζουν εξωτερικο μου εχουν πει ποσο πιο χυμα στον χαρακτηρα ειναι οι εκει κοπελες.θεες που αξιζουν να κουνιουντε και δεν το κανουν. εδω δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται και τι φταιει..

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λεει η powerz στεκει γιατι εχω φιλους που ειναι εξωτερικο και μου λενε τι γινεται εκει ειναι τελειος διαφορετικες οι κοπελες εκει.

το ονειρο μου βεβαια ειναι πλεον να βρω μια καλη κοπελα ξενη και να την κανω δικια μου,ετσι οπως εχουν καταντησει οι δικιες μας μονο αηδια νιωθω με το ολο στυλακι τους <<εγω ειμαι και αλλη δεν ειναι>> τι δηλαδη νομιζουν οτι κανουν,φυσικα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις,παντως γενικα τους ξενους τους παω παρα πολυ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλα κοιτα, σε ποια κοπελα δεν αρεσει τωρα να την κοιτανε? ολα εχουν ενα οριο ομως αν εισαι χοντρη που πας με το καυτο μινι και την εχεις δει κιολας καραγκομεναρα?

(απορω ποιος τους δινει τοση αυτοπεποιθηση).

εγω ας πουμε δεν μπορω το καλοκαιρι να μην βγαζω κοιλια κτλ απεξω αλλα δεν θα σου κουνησω και τον (_|_) πλατειας σαν να χορευω σαμπα.

κανε λιγακι διαιτα και μετα πετα οτι θες εξω!

το κακο με τις ελληνιδες εινα οτι την εχουν δει ολες με ελαχιστες εξαιρεσεις, παιδια φιλοι μου που σπουδαζουν εξωτερικο μου εχουν πει ποσο πιο χυμα στον χαρακτηρα ειναι οι εκει κοπελες.θεες που αξιζουν να κουνιουντε και δεν το κανουν. εδω δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται και τι φταιει..

 

Λοιπον παρολο που δεν ειναι επι του θεματος αυτοι που φταινε ειμαστε εμεις οι ιδιοι ! Και τι εννοω? υπάρχουν αντρες που το μονο που σκεφτονται ειναι το ....δεν το λεω , αρα το λαθος ειναι οτι εμεις δινουμε αξια σε κατι που δεν εχει

Παντα ! το ιδιο και οι γυναικες κανουν !

Λοιπον μια και ερχεται το καλοκαιρακι ας το χαρουμε με ολα του τα κολπα ;)

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λεει η powerz στεκει γιατι εχω φιλους που ειναι εξωτερικο και μου λενε τι γινεται εκει ειναι τελειος διαφορετικες οι κοπελες εκει.

το ονειρο μου βεβαια ειναι πλεον να βρω μια καλη κοπελα ξενη και να την κανω δικια μου,ετσι οπως εχουν καταντησει οι δικιες μας μονο αηδια νιωθω με το ολο στυλακι τους <<εγω ειμαι και αλλη δεν ειναι>> τι δηλαδη νομιζουν οτι κανουν,φυσικα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις,παντως γενικα τους ξενους τους παω παρα πολυ.

και γω τους ξενους τους παω παρα πολυ. εδω οι ελληνες ειμαστε στενομυαλοι και πανομοιοτυποι δεν υπαρχει το κατι διαφορετικο, τις βλεπεις ολες πχ και ολους με σχεδον τα ιδια ρουχα και το ιδιο μα ιδιο στυλ!!

μυτη ψυλα και μεγαλο τουπε.. ελεος.!

Link to comment
Share on other sites

ti σεβασμο μωρε που την εχουν δει ολες θεες και εχουν ανεβει σ ενα καλαμι απο δω ως το φεγγαρι..

πηξαμε στα ψωνια, ας προσγειωθουμε λιγακι και ας κατεβουν λιγακι οι μυτες γιατι εξαιτιας αυτων μας εχει βγει το κακο ονομα και δεν πλησιαζουν πια οι αντρες και μετα βγαινουν και λενε "χαθηκαν οι αντρες"!!

 

Xαιρομαι που υπαρχει αυτογνωσια και υπαρχουν κοπελες που καταλαβαινουν τα λαθη των υπολοιπων και τα τραβουν ολες μαζι.Καλο θα να γινεται ολες πιο καταδεκτικες σε οποιαδηποτε προκληση των ανδρων για να διαπιστωσετε οτι και εμεις εχουμε εγωισμο και δεν ανεχομαστε να υποβιβαζομαστε σαν χαρακτηρες για να μπορεσουμε να κανουμε κατι με το αλλο φυλο.

 

Δυστυχως οι περισσοτεροι αντρες εχουν παρει τις γυναικες στο ψιλο και οχι στα σοβαρα για ολους τους λογους που τα ψωνια εχουν καλλιεργησει το αρνητικο εδαφος,πραγμα που γυρναει μπουμερανγκ σε εσας με αποτελεσμα να βλεπετε ολο και πιο δειλους και ανασφαλεις αντρες.

 

Ολα ειναι αμοιβαια και οπου υπαρχει δραση υπαρχει και αντιδραση.

 

Πιο ανθρωπινες συμπεριφορες καταληγουν σε πιο ανθρωπινες σχεσεις και οχι πλασματικες.

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

και γω τους ξενους τους παω παρα πολυ. εδω οι ελληνες ειμαστε στενομυαλοι και πανομοιοτυποι δεν υπαρχει το κατι διαφορετικο, τις βλεπεις ολες πχ και ολους με σχεδον τα ιδια ρουχα και το ιδιο μα ιδιο στυλ!!

μυτη ψυλα και μεγαλο τουπε.. ελεος.!

ακριβως κι αυτο ισχυει και για μενα,πραγματικα που και που βλεπω ξενους και τους ζηλευω,χυμα στο κυμα ειναι οι ανθρωποι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τις βλεπω στον δρομο και μου ρχετε να τις χαστουκισω..

που πας κοπελα μου μερα μεσημερι βαμμενη σαν κλοουν με την μυτη ψηλα και τον (_|_) να πηγαινει και να ρχεται σαν να σαι η Σκλερανικοβα? ντρεπομαι που πολλοι μας βαζουν ολες στο ιδιο σακι με αυτες..

αλλα ετσι πως γιναμε τι να πεις..οι 90 στις 100 ειναι ετσι ασχετα αν ειναι κοντες, χοντρες,ασχημες ολες ειναι θεες!>.. ε πως γινεται αυτο λιγη λογικη θελει ματια δ εχεις? κοιτα γυρω σου υπαρχει καπου εκει γυρω το πραγματικα ωραιο, προσγειωσου τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οπως προειπα και σε προηγουμενο post μου οποιοσδηποτε ειναι παχυσαρκος/η, δεν σημαινει οτι πρεπει οι αλλοι να τον δειχνουν με το δαχτυλο και να γελανε.

'Η να τρωει πορτα στα κλαμπακια γι' αυτο το λογο (αλλα με αλλες δικαιολογιες) απο τον "Εραστη της Πορτας". :!:

Κι αυτο εχει γινει και μπροστα στα ματια μου.Και ενταξει ειναι το "γαμωτο"!

Απο εκει και περα πρεπει ολοι να καταλαβουμε οτι δεν ειναι ολα ταρουχα για ολους!

(Φυσικα εχουν το δικαιομα να φορανε και να φοραμε οτι μας κατεβει)

Ειναι φυσης αδυνατο μια κοπελα 80κιλων να δειχνει καλα σε ενα ρουχο το οποιο προοριζεται για το σωμα μιας κοπελας π.χ. 50-60 κιλων.

Απο εκει και περα οταν εγω βλεπω μια κοπελα χοντρη(οχι με πιασηματακια,αλλα χοντρη), να φοραει κολλαν και πλουζα πανω απο τον αφαλο, σιγουρα δεν θα κοροιδεψω, ουτε θα δειξω, αλλα οπως και να το κανουμε προσωπικα αυτο μου φενεται αντιαισθητικο.Και δεν ειναι θεμα κακιας.

Εγω θελω η κοπελα μου να ειναι αθλητικος τυπος.Ουτε "μπαλκονια" με ενδιαφερουν ουτε τιποτα.Η κοπελα μου ειναι 1.62 περιπου και εχει βαρος 45κιλα.

Για τα δικα μου γουστα ειναι μια χαρα.

Και κατι αλλο, κανω διαιτα δεν σημαινει ραβω το στομα μου και δεν τρωω τιποτα.:wacko:

Τα παντα θελουν το χρονο τους.Και αυτο το λεω γιατι μια φιλη μου εδω, της ηρθε να κανει διαιτα κανα μηνα πριν το καλοκαιρι(μιλαω για πριν ενα χρονο), και πραγματικα ηταν με κατι γιαουρτια και ενα φρουτο τη μερα και κατι μ@μ@κιες.Μεχρι που ταβλιαστηκε μια μερα στον δρομο και την πηγα νοσοκομειο.:(

Αντι να χτυπιομαστε κανα μηνα πριν βαλουμε το μαγιω, καλο ειναι να προσεχουμε ολο τον χρονο.

"Μετρον Αριστον"

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...