Jump to content

[MOTO] Honda CBR 125R


EddieX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινουργιο Ζ 750 2007 πρασινο περλα. Αυτο παιρνω. Θα το δοκιμασω αυτο που ειπες φιλε Raver. Η ιδεα μου ηρθε το Σαββατο, ηθελα να παρω τηλ. να ρωτησω αλλα ηταν κλειστα. Λογικα θα το παρει για αξια 2900-3000 ε?

θα το πας στην αντιπροσωπεια και θα στο εκτιμησει αυτος.τωρα παιζει ρολο αν του δωσεις αμεσως τα λεφτα για το καινουργιο..που θα σου το παρει σε καλη τιμη.παντως το 500ρικο θα το χασεις σιγουρα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μηχανακι...δε το παιρνει. Γιατι ειναι καινουργιο και θα χασει λεει. ΑΝ ηταν λιγο ποιο παλιο κατι θα καναμε. Τεσπα...Το εβαλα σε αγγελια 3000. Κανα παζαρακι...θα παμε το πολυ 300 κατω και για σοβαρο λογο, αλλιως...το κραταω και αντε γεια!
Link to comment
Share on other sites

Paidia xerete an iparxei ekkentrofos afteramarket gia to CBR?

Μονο υπαρχουν...οσες μαρκες θελεις..αν και θα σου προτεινα καποιον της takekawa.:superman:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια το μοντελο του '07 εχει αυτη τη στιγμη 2930 ευρώ ή το μοντέλο του '06;

 

Επισης, τα λαστιχα δεν εμπεριέχονται στη τιμη; Γιατι ειδα μερικοι πιο πριν που τα προσεθεσαν extra στη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το μοντελο του '07 εχει αυτη τη στιγμη 2930 ευρώ ή το μοντέλο του '06;

 

Επισης, τα λαστιχα δεν εμπεριέχονται στη τιμη; Γιατι ειδα μερικοι πιο πριν που τα προσεθεσαν extra στη τιμη.

Το μηχανακι το παιρνεις κομπλε.πρωτη φορα το ακουω αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιπροσθετα, απο τελη κυκλοφοριες-αδειες, τι extra πληρώνεις;

Αν θυμαμαι καλα οι αδεια κυκλοφοριας κοστιζει 75-100 ευρο και κανα 15 ευρο τα τελη κυκλοφοριας.υπολογισε και κανενα 80αρι ευρο ασφαλεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μαγκες εχω και εγω το CBR.

Δεν λεω σε κρατηματα και φρενα ειναι φοβερο,

Σε επιδοσεις καλο μονο απο 7000-11000 στροφες,

τελικη 130-135 το πολυ, ελαφρυ,οικονομικο και ευελικτο.

Πιστευω για εναν πρωταρη ειναι οτι καλυτερο.

Και παιρνει και φοβερο φτιαξιμο.

Ειχα δει στην Θεσσαλονικη ενα 180cc φτιαγμενο και πηγαινε γαμι0ντας.

Πιστευω το μαμισιο για τους γρηγορους ειναι μαπα, αλλα αν δωσουν 1000ευρω σε καλο φτιαξιμο το κανουν κανονικη μηχανη.

Αν θελετε σας λεω και τι φτιαξιμο παιρνει ακριβως.

Τα λεμε

 

 

file m exw ena cbraki 125 kai skeftomai na to ftiakso ti mou proteineis?an mporeis dwse m peripou kai to poso pou xreiaazete gia to kathe eksarthma kai an ginetai kata seira protereothtas epeidh dn paizei na ta kataferw na ta balw ola mazi (logo money)

Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν αξιζει να το φτιαξεις κρατα τα λεφτα σου...

Εσυ βεβαια αποφασίζεις..

Link to comment
Share on other sites

Loipon paides thelw na parw to CBRaki kai thelw na rotisw...

Exontas dedomeno oti den eimai apo aytous pou skopeuoun na piasoun teliki pano apo 1-2 fores (etc tha to kanw na *****sw kamia fora monos m) alla apla exw kolima me tis SS mhxanes... aksizei na to parw?

 

Min arxisete na tsakoneste poio einai to kalitero kai pros theou min arxisete na mou protinete 2xrona.... apla peite m... gia tin kayla mou kai san metaforiko meson leei?

Link to comment
Share on other sites

Loipon paides thelw na parw to CBRaki kai thelw na rotisw...

Exontas dedomeno oti den eimai apo aytous pou skopeuoun na piasoun teliki pano apo 1-2 fores (etc tha to kanw na *****sw kamia fora monos m) alla apla exw kolima me tis SS mhxanes... aksizei na to parw?

 

Min arxisete na tsakoneste poio einai to kalitero kai pros theou min arxisete na mou protinete 2xrona.... apla peite m... gia tin kayla mou kai san metaforiko meson leei?

Αν δεν εχεις προβλημα με το οικονομικο,παρ'το!! μια χαρα μηχανακι ειναι :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Loipon paides thelw na parw to CBRaki kai thelw na rotisw...

Exontas dedomeno oti den eimai apo aytous pou skopeuoun na piasoun teliki pano apo 1-2 fores (etc tha to kanw na *****sw kamia fora monos m) alla apla exw kolima me tis SS mhxanes... aksizei na to parw?

 

Min arxisete na tsakoneste poio einai to kalitero kai pros theou min arxisete na mou protinete 2xrona.... apla peite m... gia tin kayla mou kai san metaforiko meson leei?

Kai episis exei poli kala fota se sxesei me to dinamik pou exo pou ta fota tous einai xalia.Giati den skeftese gia to Rs125?nomizo to cbr to kenourgio exei 3300? bazeis alla 1600 peripou kai perneis to RS125!:)
Link to comment
Share on other sites

Kai episis exei poli kala fota se sxesei me to dinamik pou exo pou ta fota tous einai xalia.Giati den skeftese gia to Rs125?nomizo to cbr to kenourgio exei 3300? bazeis alla 1600 peripou kai perneis to RS125!:)

Αφου λεει οτι δεν θελει διχρονο!! :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μακρία από το RS!!! Το πήρε ένας φίλος μου και το πούλησε μετά από 8 μήνες! Θέλει κυλινδροπίστονο κάθε 8.000 χίλιόμετρα! Για αυτούς που νομίζουν ότι λέω μπαρούφες ή ψέματα το λέει το βιβλιαράκι της μηχανής όταν την αγοράζεις....!!!

Δεν αξίζει τα λεφτά της.............

Link to comment
Share on other sites

Μακρία από το RS!!! Το πήρε ένας φίλος μου και το πούλησε μετά από 8 μήνες! Θέλει κυλινδροπίστονο κάθε 8.000 χίλιόμετρα! Για αυτούς που νομίζουν ότι λέω μπαρούφες ή ψέματα το λέει το βιβλιαράκι της μηχανής όταν την αγοράζεις....!!!

Δεν αξίζει τα λεφτά της.............

Ετσι ακριβως ειναι! το εχω διαβασει κι'εγω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το RS εχω παιδια. Και σορυ αλλα λετε χαζομαρες! H aprilia λεει αλλαγη κυλινδροπιστονου στα 18.000 και κοστιζει 400 ευρω. το μηχανακι η aprilia το δινει 4880 ευρω. Το μηχανακι εχει πιεσμενο κινητηρα ρε παιδια και για τα 170χμ/ω που βγαζει εχει και ενα τιμημα. 125 ειναι και ειναι το καλυτερο της κατηγοριας του σε ολους τους τομεις.
Link to comment
Share on other sites

Oι τιμες του Rs ειναι οι παρακατω..

 

RS 125:4695

RS 125 GP REPLICA:4795

To μηχανακι ειναι απλα κορυφή και τα περιφερειακά που εχει το ζηλευουνε και μεγαλες μηχανες.

Και δεν θελει καθε 8000 km αλλαγη στα κυλιδρομπιστονα.

Απλα δεν θυμαμε τα ακριβη km να σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε 8.000 θέλει έλεγχο και κάθε 16.000 ή 14.000 αλλαγή.....Του φίλου μου του κράτησε για 8.700 περίπου........
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζουν ρόλο τα κυβικά αλλά οι KW. Μέχρι 25κw μπορείς να οδηγήσεις (δλδ μπορείς να πάρεις και το kawasaki ninja 250r!!!).
Link to comment
Share on other sites

Κάθε 8.000 θέλει έλεγχο και κάθε 16.000 ή 14.000 αλλαγή.....Του φίλου μου του κράτησε για 8.700 περίπου........

Τωρα το ειπες σωστα..

Λιγο του κρατησε μηπως το ελιωνε??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...