Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιο πολυ φοβαμαι γιατί ο μετρητής αστοχίσε τοσο πολυ αλλα και γενικα μην εχω hardware προβλημα στην μπαταρία.

 

Δεν είναι φυσιολογικό

Παρακολουθα και αν ξανατυχει μιλάς με oneplus για αντιμετώπιση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έπαιζα PUBG. Είμαι σίγουρος πριν ξεκινήσω, ήταν στο 78% το κινητό. Ξαφνικά έκλεισε και σε μια fullscreen μου έβγαζε «Battery too low». Η οθόνη αισθητικά έμοιαζε πολύ με οθόνη του bootloader και όχι πχ εκεινή όταν φορτίζω το κινητό κλειστό. Χρειάστηκε πολύ ώρα να ανοίξει, και ξεκίνησε με 3%.

 

Ειχα περάσει χθες και την 5.1.3.

 

Ακριβώς το ίδιο έγινε και σε έναν φίλο. Και αυτού την ώρα που έπαιζε pubg.

Μίλησε με την oneplus. hardware πρόβλημα του είπαν κάτι με τη μπαταρία. Και το στέλνει στο σέρβις τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε 5.1.2 με Root, μπορώ να περάσω την 5.1.3 από πάνω OTA;;

Γιατί αν διάβασα καλά όταν βρήκε την ενημέρωση μου έλεγε να πάρω backup γιατί μετά θα είμαι unrooted!

Διάβασα καλά ή από την βιασύνη μου δεν είδα καλά;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με βετα10 κανονικά φαίνεται.

 

Screenshot_20180620-192426.jpg

 

Το πρόβλημα ήταν με το enabledozegms+ module του magisk, αν και δεν είχε θέμα με την προηγούμενη beta. Μου πήρε 3 factory reset αλλά στο τέλος το βρήκα

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε 5.1.2 με Root, μπορώ να περάσω την 5.1.3 από πάνω OTA;;

Γιατί αν διάβασα καλά όταν βρήκε την ενημέρωση μου έλεγε να πάρω backup γιατί μετά θα είμαι unrooted!

Διάβασα καλά ή από την βιασύνη μου δεν είδα καλά;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Όχι ota, φλασαρε ολη την ρομ απο recovery και μετα αμέσως το magisk και θα εισαι οκ

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έγινε και σε έναν φίλο. Και αυτού την ώρα που έπαιζε pubg.

Μίλησε με την oneplus. hardware πρόβλημα του είπαν κάτι με τη μπαταρία. Και το στέλνει στο σέρβις τώρα.

Κοίτα να δεις παίζοντας ενα συγκεκριμένο παιχνίδι αποκαλύπτετε πρόβλημα στο hardware συσκευής:lol::p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έγινε και σε έναν φίλο. Και αυτού την ώρα που έπαιζε pubg.

Μίλησε με την oneplus. hardware πρόβλημα του είπαν κάτι με τη μπαταρία. Και το στέλνει στο σέρβις τώρα.

 

Κοίτα να δεις παίζοντας ενα συγκεκριμένο παιχνίδι αποκαλύπτετε πρόβλημα στο hardware συσκευής:lol::p

Μοιάζει η συμπεριφορά αυτή να ήταν στιγμιαία και η μπαταρία μάλλον κρατάει το ίδιο. Παίρνω το ρίσκο να μην το στείλω ή γενικά να επικοινωνήσω με την OnePlus

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που λύθηκε με την καινούρια αναβάθμιση είναι που ζοριζόταν πολύ στο ξεκλείδωμα με το δακτυλικό αποτύπωμα μετά την προηγούμενη αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

θυμωμένος με την apple και την αργή φόρτιση που γίνεται πιο αργή σε κάθε update, σκέφτομαι να δώσω το 7 plus και να πάρω 5Τ. Αν έχει κάνει κάποιος την μετάβαση, πώς του φάνηκε η σύγκριση σε θέμα επιδόσεων/μπαταρίας κυρίως στα παιχνίδια και σε χρήση 4G?

Edited by Vampiris
iPhone 7 plus 128gb
Link to comment
Share on other sites

Κάντο άφοβα, υπαρχουν και καποιες σχετικές απαντήσεις λίγο πιο πίσω, καλύτερη η 5.1.3

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Παιδία τελικά δεν είναι η ιδέα μου το τελευταίο Update ξεσκισε τη μπαταρία. Είμαι 40% κάτω εγω.

https://m.gsmarena.com/latest_update_for_some_oneplus_phones_ruins_battery_life_op6_included-news-31835.php

Link to comment
Share on other sites

Αντίθετα εγώ είμαι τουλάχιστον 20% πάνω μετα το τελευταίο update. Εντυπωσιασμενος θα έλεγα! Δεν έχω ξαναδεί τέτοιους χρόνους sot ούτε όταν το πρώτο πήρα. Και δεν έχω αλλάξει τίποτα στην χρήση του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία τελικά δεν είναι η ιδέα μου το τελευταίο Update ξεσκισε τη μπαταρία. Είμαι 40% κάτω εγω.

https://m.gsmarena.com/latest_update_for_some_oneplus_phones_ruins_battery_life_op6_included-news-31835.php

 

Με beta είσαι ή με stable? Τελευταία φόρτιση, από 99% σε 5% κοντά στις 32 ώρες αναμονή συνολικά, πάνω από 7 ώρες και 30 λεπτά οθόνη. Με beta 10. Νομίζω ότι ως τώρα είναι η καλύτερη ROΜ που έχουν βγάλει. Απροβλημάτιστη σε όλα.

 

*ΔΕΝ έχω ρουτάρει μετά το πέρασμα της 10. Ούτε καν custom recovery δε φλάσαρα*

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Με beta είσαι ή με stable? Τελευταία φόρτιση, από 99% σε 5% κοντά στις 32 ώρες αναμονή συνολικά, πάνω από 7 ώρες και 30 λεπτά οθόνη. Με beta 10. Νομίζω ότι ως τώρα είναι η καλύτερη ROΜ που έχουν βγάλει. Απροβλημάτιστη σε όλα.

 

*ΔΕΝ έχω ρουτάρει μετά το πέρασμα της 10. Ούτε καν custom recovery δε φλάσαρα*

Με τη stable φιλε, μου χάνει σε αναμονή. Σε ένα 8 ωρο με ολα κλειστά εχασε 5% ενώ παλια 1 με 2.

Σκέφτομαι να περάσω τη 10 beta τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Με τη stable φιλε, μου χάνει σε αναμονή. Σε ένα 8 ωρο με ολα κλειστά εχασε 5% ενώ παλια 1 με 2.

Σκέφτομαι να περάσω τη 10 beta τι λέτε;

Εγώ με την 5.1.3 έβγαζα 8ωρο οθόνη με υπόλοιπο 20% σε ένα 24ωρο. Τώρα είμαι σε dirty unicorn.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος Θεσσαλονίκη που να έχει κάποιο tempered glass original ή nillkin περισσιο να του το αγοράσω;;; Μου έφυγε χθες στο τρέξιμο και δεν θέλω να το αφήσω σκέτο μέχρι να έρθουν αυτά που παρήγγειλα από Κίνα...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 5.1.3 την βρίσκω άψογη από σήμερα πρωί που τη έβαλα που βασίζεται σε No Limits rom

Πρώτη φορά με stable μετά τον πρώτο μήνα που αγόρασα την συσκευή :lol:

 

Θα δω πρώτο βράδυ σήμερα πόσο θα έχω χάσει πρωί.(συνήθως 2-3% στο 8ωρο νύχτα με όλες τις rom είτε Oxygen είτε custom)

 

 

Και αυτό διότι ειχα θέματα με ήχο από ηχείο και ενσυρματα ακουστικά σε μουσική και YouTube όπου δεν ακούγεται καθόλου ήχος σε beta 8 και 10(δεν το παρουσιάζει εξ αρχής αλλά στην πορεία)

 

Σε notifications η με Bluetooth ακουστικά όλα νορμαλ όμως.

 

Από ότι κατάλαβα διαβάζοντας XDA είναι καθαρά bug open beta τελευταίων εκδόσεων διότι αμα βάλω οποιαδήποτε custom rom είτε MIUI είτε AOSP όλα κυλούν νεράκι.

 

Πάντως γενικά μιλώντας έχοντας δοκιμάσει πολλές rom μιας και δεν κάθομαι στην ησυχία ουδέποτε με προβλημάτισε η απόδοση μπαταρίας.

 

Πάντα σε υψηλά επίπεδα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα στο shelf μπορείς να βάζεις οχι μόνο εφαρμογές αλλα και υποκατηγορίες εφαρμογών.

 

Εννοείς στη stable ή στην beta?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στη stable ή στην beta?

 

Λογικά είναι θέμα stock launcher και όχι Oxygen beta η stable rom.

Προχθές άλλωστε πήρε αναβάθμιση.

Τσέκαρε play store.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Χρησιμοποιώ μαζί με το 5t ένα ρολόι for runner 630 της garmin, το οποίο είναι αρκετά εύχρηστο σαν smartwatch στην καθημερινότητα, ειδικά πάνω σε μηχανή, ποδήλατο.

 

Ενώ το κινητό στέλνει sms, mail κλπ notifiacations στο ρολόι, μόνο στις κλήσεις αντιμετωπίζω το εξής: λαμβάνοντας την κλήση, σου δίνονται δύο επιλογές στο ρολόι: reject και answer. Κάνοντας reject, γίνεται απόρριψη κλήσης, ενώ αντίθετα αν επιλέξεις answer ενώ θα έπρεπε να απαντήσει είτε από το κινητό, είτε από το bluetooth (αν είναι συνδεδεμένο), δεν κάνει τίποτα.... Το θέμα έχει αναφερθεί και αλλού και κατά πάσα πιθανότητα είναι πρόβλημα του 5t (εδώ).

Μήπως κάποιο από τα μέλη που χρησιμοποιούν garmin έχουν βρει κάποια λύση, ή γνωρίζουν κάτι περισσότερο? ή κάποιο από τα παιδιά που φοράνε άλλες rom μπορούν να το τσεκάρουν? (εγώ έχω την 5.1.3 - oreo 8.1.0)

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι θέμα stock launcher και όχι Oxygen beta η stable rom.

Προχθές άλλωστε πήρε αναβάθμιση.

Τσέκαρε play store.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ρωταω γιατί αυτό το χαρακτηριστικό είναι αρκετό καιρό διαθέσιμο. Εκτός και αν δεν έχω καταλάβει σωστά.

 

OK είμαι beta tester, ίσως για αυτό το είχα δει πριν...

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...