Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία είναι εξαιρετική.

Το ότι σε κάποιους έχει παρατηρηθεί drain θεωρώ ότι δεν είναι θέμα software ή hardware.

Μπορεί κάποιο app να καταναλώνει περισσότερο μπαταρία.

Κάντε ένα clean catch από recovery μήπως και στρώσει

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι εξαιρετική.

Το ότι σε κάποιους έχει παρατηρηθεί drain θεωρώ ότι δεν είναι θέμα software ή hardware.

Μπορεί κάποιο app να καταναλώνει περισσότερο μπαταρία.

Κάντε ένα clean catch από recovery μήπως και στρώσει

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Δεν νομίζω να είναι αυτό που λες. Πολλά άτομα παραπονιούνται για την μπαταρία στο επίσημο forum τις Oneplus με την αναβάθμιση σε 8.1. Προσωπικά έκανα αυτά που λες χωρίς αποτέλεσμα. Οι εφαρμογές είναι ίδιες με την 8.0. Η μπαταρία από 100% σε 80% πέφτει πάρα πολύ γρήγορα κάτι που δεν γινόταν στην 8.0 αυτό είναι πρόβλημα λογισμικού καθαρά.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι αυτό που λες. Πολλά άτομα παραπονιούνται για την μπαταρία στο επίσημο forum τις Oneplus με την αναβάθμιση σε 8.1. Προσωπικά έκανα αυτά που λες χωρίς αποτέλεσμα. Οι εφαρμογές είναι ίδιες με την 8.0. Η μπαταρία από 100% σε 80% πέφτει πάρα πολύ γρήγορα κάτι που δεν γινόταν στην 8.0 αυτό είναι πρόβλημα λογισμικού καθαρά.

Πιστεύω ότι θα δώσουν γρήγορα update, αφού είναι εκτεταμένο το πρόβλημα!

Εγώ την κατέβασα, αλλά δεν την πέρασα ακόμη, ευτυχώς!!

Λόγω χρόνου θέλω κάποια στιγμή να περάσω το 8.1 με καθαρή εγκατάσταση!

Θα το κάνω λογικά στην πιο "έτοιμη" 8.1!

Όσοι περάσατε την stable 5.1, έχει τελικά πλέον τα gestures της beta;

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι στην μπαταρία, περα απο τους 3-4 κυκλους φορτισης και αποφορτισης που χρειαζεται για να στρωσει, ρόλο παιζει και η καθαρη εγκατασταση. Εγω προσωπικα μεχρι τωρα , μεσα σε μιαμιση μερα που το δουλευω με την 8.1, όχι μονο δεν βλέπω drain στην μπαταρια , αλλά την βλέπω μέχρι και καλυτερη απο ότι με την 8.0 Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς φίλε μου και χωρίς καθαρή εγκατάσταση.

Τώρα όσο αφορά το forum της 1+ έχω σταματήσει να ασχολούμαι γιατί έχει μαζευτεί κάθε καρυδιάς καρύδι και ιδιαίτερα από Ινδία μεριά οι οποίοι είναι στην κυριολεξία άσχετοι.

Εάν υπήρχε drain από το update θα το είχαμε όλοι.

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλει καθαρή εγκατάσταση,οσοι το περασαν απο πανω πρεπει καποια στιγμή να το κάνουν.

Είναι major αναβάθμιση.

Εγω τόσο καιρό με 8.1 μεσω open beta η μπαταρία ιδια οπως και με 8 δηλαδή βράχος.

 

Δεν νομιζω στην stable να τα σκάτωσαν.

 

Κάντε καθαρή εγκατάσταση.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να κανω την ερωτηση του αφελη? Επειδη δεν γνωριζω κ πολλα για φλασαρισματα(εκανα στο προηγουμενο κινητο αλλα δεν ξερω αν ειναι η ιδια διαδικασια και σε αυτο κ δεν θελω να μπλεξω παλι να "χαλασω" το κινητο), μιλατε για stable ή για beta οτι βγηκε καινουργια? Επειδη δεν βρισκω κατι στις διαθεσιμες ενημερωσεις του κινητου αλλα ειδα να αναφερετε για stable.
Link to comment
Share on other sites

Να κανω την ερωτηση του αφελη? Επειδη δεν γνωριζω κ πολλα για φλασαρισματα(εκανα στο προηγουμενο κινητο αλλα δεν ξερω αν ειναι η ιδια διαδικασια και σε αυτο κ δεν θελω να μπλεξω παλι να "χαλασω" το κινητο), μιλατε για stable ή για beta οτι βγηκε καινουργια? Επειδη δεν βρισκω κατι στις διαθεσιμες ενημερωσεις του κινητου αλλα ειδα να αναφερετε για stable.
Μιλαμε για stable. Δεν σου εχει ερθει ακομα μεσω OTA γιατι την δινει σταδιακα σε διαφορες χωρες η oneplus. Αν την θελεις τωρα κατεβαζεις το oxygen updater απο playstore

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω! Χρειαζεται να την φλασαρεις μεσω ρικοβερι/να εισαι ρουτ? Οχι ε
Οχι, δεν χρειαζεται να εισαι ρουτ. Ακολουθησε την διαδικασια απο oxygen updater. Ειναι απλη. Αρχικα μολις ανοιξεις την εφαρμογη, θα σου βγαλει το update και θα σε καθοδηγησει

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή double tap to lock ή κάτι παρόμοιο που να συνεργάζεται με τη συσκευή; Είμαι χωρίς root
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή double tap to lock ή κάτι παρόμοιο που να συνεργάζεται με τη συσκευή; Είμαι χωρίς root

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simi.screenlock

Σου δινει επιλογή ειτε σε επιφάνεια εργασίας η σε notification center να βάλεις συντόμευση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή double tap to lock ή κάτι παρόμοιο που να συνεργάζεται με τη συσκευή; Είμαι χωρίς root

Μπορεις να βαλεις και Nova Launcher.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή double tap to lock ή κάτι παρόμοιο που να συνεργάζεται με τη συσκευή; Είμαι χωρίς root

 

Μπορείς να το θέσεις από settings>buttons>double tap action για οποιοδηποτε απο τα 3 θελεις. Εγώ το έχω βάλει στο home button και βολευει αφανταστα τοσους μηνες.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το θέσεις από settings>buttons>double tap action για οποιοδηποτε απο τα 3 θελεις. Εγώ το έχω βάλει στο home button και βολευει αφανταστα τοσους μηνες.

 

Ναι αλλά όποιος χρησιμοποιεί τα Gestures και όχι τα κουμπιά τι κάνει??

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει καποιος που να έκανε καθαρη εγκατάσταση την 8.1 και να έχει πρόβλημα?

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει αναφερθεί κάτι φίλε μου όσο αφορά την καθαρή εγκατάσταση.

Δεν έχω κάνει και το κινητό ρολάρει εξαιρετικά, με λίγο καλύτερη μπαταρία από πριν νομίζω.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξανά ήρθε το update 5.1 (με χρήση VPN έστω)

 

καλημέρα, παρατηρώ οτι έχουν χαθεί οι on-screen notifications όταν η οθόνη είναι κλειστή. Φαντάζομαι είναι κάποιο bug?

Ενημέρωση: Έφτιαξε με επανεκκίνηση.

Edited by gk1971
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα τον Launcher από play store και πλέον τα widget δεν πιάνουν όλη την οθόνη στο πλάι. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα τον Launcher από play store και πλέον τα widget δεν πιάνουν όλη την οθόνη στο πλάι. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;

 

Sent from my One Plus 5T

Μολις το ειδα και εγω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αντιμετωπίζω ένα περίεργο θέμα με τη μπροστινή κάμερα του τηλεφώνου. Όταν βγάζω selfie, η φωτογραφία βγαίνει σαν καθρεφτισμένη, με αποτέλεσμα αν υπάρχει κείμενο από πίσω να μη διαβάζεται. Εννοείται πως έχω απενεργοποιήσει το invert photos από τις ρυθμίσεις, αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Το έχει προσέξει κανένας άλλος; Είμαι rooted με την τελευταία stable.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...