Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετω την παρεα,με λενε Μιχαλη και ειμαι και εγω καινουργιος χρηστης του Oneplus 5T 8g/128gb, το εχω στην κατοχη μου κανενα 2μηνο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την αποδοση της συσκευης.Δυστυχως δεν γνωριζω πολλα πραγματα απο κινητα και θα ηθελα την βοηθεια σας για καποια μικροθεματακια που εχω παρατηρησει και δεν μπορω να τα λυσω μονος μου.Δεν ξερω βεβαια αν εχουν αναφερθει απο αλλους χρηστες πιο πριν γιατι οι 207 σελ ειναι παρα πολλες για να κατσω να τις διαβασω, ο χρονος μου δυστυχως ειναι λιγο περιορισμενος,αν γνωριζει καποιος θα με βοηθουσε πολυ.

Ενω εχω επιλεξει κλειδωμα οθονης με PIN, οταν η συσκευη ειναι κλειστη και πατησω το κουμπι για να ανοιξει, ξεκλειδωνει χωρις να μου ζητησει κανεναν κωδικο με ενα απλο αγγιγμα τις οθονης προς τα πανω,να συμπληρωσω οτι και αλλος να το παρει το τηλεφωνο μπορει με τον ιδιο τροπο να το ανοιξει χωρις να ζητησει κανενα PIN.

Και το δευτερο που θελω να ρωτησω ειναι αυτη η αναβαθμιση που εχετε σχεδον ολοι εδω μεσα εμενα γιατι δεν μου εχει ερθει ακομα?το τηλεφωνο εχει την εκδοση 7.1.1 και την oxygenOS 4.7.6.Πρεπει να κανω κατι εγω πρωτα?Το τηλεφωνο ειναι stock,αυτα τα πολλα απο εμενα,συγνωμη αν σας κουρασα!

Καλως ηρθες φιλε. Για το κλειδωμα πηγαινεις στις ρυθμισεις /ασφαλεια & κλειδωμα οθονης και σεταρεις το PIN σου. επισης εχει face unlock και το δαχτυλικο που επισης μπορεις να βαλεις. Δε νομιζω να αντιμετωπισεις καποιο θεμα.

Οσο για την Oreo , μπορεις να χρησιμοποιησεις ενα VPN (οπως το Opera VPN) που θα το βρεiς στο play store. Εκει αλλαζεις region (γερμανια νομιζω μου το βρηκε εμενα) και θα δεις να εμφανιζεται το Update.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου, αυτα που λες τα εκανα με το pin το εχω βαλει 100 φορες αλλα οταν υποτιθετε κλειδωσει η συσκευη και παω να την ανοιξω, ξεκλειδωνει χωρις να μου ζητηση καποιο κωδικο, επισης να σου πω οτι εχω ενεργοποιημενο το face unlock και το δαχτυλικο και εννοειται οτι δεν το ανοιγω εγω το τηλεφωνο με αυτους τους τροπους ,για να τσεκαρω αν θα ζητησει το pin.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μου σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου, αυτα που λες τα εκανα με το pin το εχω βαλει 100 φορες αλλα οταν υποτιθετε κλειδωσει η συσκευη και παω να την ανοιξω, ξεκλειδωνει χωρις να μου ζητηση καποιο κωδικο, επισης να σου πω οτι εχω ενεργοποιημενο το face unlock και το δαχτυλικο και εννοειται οτι δεν το ανοιγω εγω το τηλεφωνο με αυτους τους τροπους ,για να τσεκαρω αν θα ζητησει το pin.

 

ΟΥΠΣΣΣ, Εκανα επανεκινηση στο κινητο και τους πηρε τους κωδικους ,ειμαι Οκ,και με το update εκανα αυτο που μου ειπες και μου κατευαζει ειδη το Oreo σε ευχαριστω πολυ!

Edited by maragoudos
Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχεις ενεργοποιησει το smart unlock με trusted place κλπ οπου το κραταει ξεκλειδωτο υπο προυποθεσεις (συνδεδεμενη συσκευη, τοποθεσια κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου, αυτα που λες τα εκανα με το pin το εχω βαλει 100 φορες αλλα οταν υποτιθετε κλειδωσει η συσκευη και παω να την ανοιξω, ξεκλειδωνει χωρις να μου ζητηση καποιο κωδικο, επισης να σου πω οτι εχω ενεργοποιημενο το face unlock και το δαχτυλικο και εννοειται οτι δεν το ανοιγω εγω το τηλεφωνο με αυτους τους τροπους ,για να τσεκαρω αν θα ζητησει το pin.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

!

Φίλε μου αν έχεις ενεργοποιήσει το face unlock, βλέπει το πρόσωπο σου πριν προλάβεις να βάλεις pin και ξεκλειδώνει..

Link to comment
Share on other sites

Στις τραπεζες δεν μπορουμε να κάνουμε log in με δαχτυλικο αποτύπωμα ή face id;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Στις τραπεζες δεν μπορουμε να κάνουμε log in με δαχτυλικο αποτύπωμα ή face id;;
Ναι..το βρίσκεις στις ρυθμίσεις της κάθε εφαρμογής

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΟΥΠΣΣΣ, Εκανα επανεκινηση στο κινητο και τους πηρε τους κωδικους ,ειμαι Οκ,και με το update εκανα αυτο που μου ειπες και μου κατευαζει ειδη το Oreo σε ευχαριστω πολυ!

συμπέρασμα: σε OnePlus με 8GB ram, δε κάνεις restart 2 μήνες και όλα πάνε ρολόι, εκτός από την ρύθμιση που θέλει restart:lol: :up:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια το εχω παραγγειλω και εγω το OnePlus 5T 128GB/8GB RAM οριστε και παρακατω η αποδειξη:

 

4.1.png

 

Ποτε θα μου ερθη και ποτε θα ξεκινησει να φευγει για Κυπρο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις μονο gmail, γιατι δε βαζεις το inbox;

 

Ξανά κάνει συγχρονισμό. Τι έχει πάθει δεν ξέρω!! Έχω μαζί και Yahoo. Δεν έχει κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια το εχω παραγγειλω και εγω το OnePlus 5T 128GB/8GB RAM οριστε και παρακατω η αποδειξη:

 

4.1.png

 

Ποτε θα μου ερθη και ποτε θα ξεκινησει να φευγει για Κυπρο ;

 

νομιζω ειχε free express οποτε σε 2-3 μερες το πολυ

στο λεει κιολας, θα φυγει αυριο και θα το εχεις παρασκευη(09/02)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειχε free express οποτε σε 2-3 μερες το πολυ

στο λεει κιολας, θα φυγει αυριο και θα το εχεις παρασκευη(09/02)

Εγινε φιλε μ να σαι καλα. Αυτοι του DHL Courier σου αφηνουν σημειωση αν δεν εισαι σπιτι ή αν ειναι καποιος αλλος σπιτι τοτε το δινουν στο τριτο προσωπο ή πρεπει να το παραλαβεις εσυ προσωπικα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εγινε φιλε μ να σαι καλα. Αυτοι του DHL Courier σου αφηνουν σημειωση αν δεν εισαι σπιτι ή αν ειναι καποιος αλλος σπιτι τοτε το δινουν στο τριτο προσωπο ή πρεπει να το παραλαβεις εσυ προσωπικα ;

 

δεν εχω ιδεα , το πηρα με free standard shipping , δεν ειχε για το λευκο free express

το παρακολουθεις κι αν δεν εισαι σπιτι , παιρνεις τηλ και ρωτας, δεν ειναι τιποτα

επισης, μπορεις να πας να το παρεις εσυ απο εκει, ο,τι θες , η DHL ειναι απο τις καλυτερες εταιρειες courier, μην ανησυχεις

 

μεγεια !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μιας και παρακολουθώ το νημα γιατι με ενδιεφερε το 5Τ (αλλα δεν μπορω να ανεβω τελικα στο μπατζετ)...μολις μου ηρθε προσφορά απο GB, 5T 8GB Ram 128GB κοκκινο στα 464,31€ με ασφάλεια τελωνείου...με κουπονι tbhs5t

ΑΝ εβγαινε το μπατζετ πραγματικά θα το χτυπαγα...

Link to comment
Share on other sites

Ξανά κάνει συγχρονισμό. Τι έχει πάθει δεν ξέρω!! Έχω μαζί και Yahoo. Δεν έχει κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα;;

 

Blue mail και Τέλος!

Link to comment
Share on other sites

Ξανά κάνει συγχρονισμό. Τι έχει πάθει δεν ξέρω!! Έχω μαζί και Yahoo. Δεν έχει κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα;;
Φίλε δεν πρέπει να εισαι ο μόνος. Διάβασα στο φόρουμ στο site τους και απο αλλους παρόμοια προβλήματα

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν πρέπει να εισαι ο μόνος. Διάβασα στο φόρουμ στο site τους και απο αλλους παρόμοια προβλήματα

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Τελικά έβαλα blue mail και ησύχασα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έγινα και εγω κατοχος ενος oneplus 5T μεταχειρισμένου. φοράει την τελευταία έκδοση του Android Oreo. αυτό που με απογοητευσε είναι οτι δεν μπορω να μεταφέρω στην αρχική επιφάνεια κάποιο shortcut π.χ του φακέλου documents μέσω του Es Explorer. ενω επιλεγω τον φάκελο πατώντας παρατεταμένα μου εμφανίζει τις επιλογες #προσθήκη στην αρχική οθόνη# δεν εμφανίζεται. υπάρχει λύση ?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στην δικια μου , eurobank, το app δεν υποστηριζει κατι τετοιο νομιζω. Στο paypal ας πουμε εχει για δαχτυλικο. και βολευει φυσικα. Edited by badfish
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έγινα και εγω κατοχος ενος oneplus 5T μεταχειρισμένου. φοράει την τελευταία έκδοση του Android Oreo. αυτό που με απογοητευσε είναι οτι δεν μπορω να μεταφέρω στην αρχική επιφάνεια κάποιο shortcut π.χ του φακέλου documents μέσω του Es Explorer. ενω επιλεγω τον φάκελο πατώντας παρατεταμένα μου εμφανίζει τις επιλογες #προσθήκη στην αρχική οθόνη# δεν εμφανίζεται. υπάρχει λύση ?

ευχαριστώ

Γενικά το eurobank application σε Android δε υποστηρίζει δακτυλικο. Σε ios όμως το υποστηρίζει!! Τραγικό.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν διάβασα σωστά δεν κάνει για Oreo. Για εμάς που δε έχουμε root τηλέφωνα παίζει τίποτα αντίστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

Την 5.0.3 λες?

 

Ναι την 5.0.3.

Ξερουμε τι νεο φερνει;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...