Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ' ευχαριστώ, ποια εφαρμογή για μηνύματα προτείνεις;

 

Edit: τώρα είδα οτι έγραψες το Google messages.

Edited by unemployed_ghost
Link to comment
Share on other sites

Για 160 χαρακτήρες, θα βάλεις άλλο app μηνυμάτων. Πχ google messages.

 

Νομίζω δεν υπάρχει εφαρμογή google messages... Μήπως εννοείς το hangouts? Εγώ παλιά χρησιμοποιούσα το handcent και ημουν ευχαριστημενος

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ, ποια εφαρμογή για μηνύματα προτείνεις;

 

Edit: τώρα είδα οτι έγραψες το Google messages.

 

Textra ή chomp sms....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο. Συνηθίζω να βλεπω youtube και οτι μου αρεσει το παίζω στην tv με της επιλογης που εχει η εφαρμογή αν εχεις την tv στο ιδιο δίκτυο. Αυτο γινεται στο oneplus?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξέρω αν μπορώ να σε βοηθήσω στην ερώτηση αυτή, γιατί δεν έχω smart TV στο σπίτι, έχω όμως το Chromecast της Google. Στο YouTube μου βγάζει κανονικά εικονίδιο να στείλω εικόνα:

25892018388_006cfbaba6_c.jpgScreenshot_20180118-161652__01 by Chris, on Flickr

Όσο αφορά την προβολή των δικών μου αρχείων, απ' τη μνήμη, χρησιμοποιώ την εφαρμογή "Φωτογραφίες" της Google ή το LocalCast (το οποίο στέλνει στο Chromecast ή και σε smart TV).

κατι αλλο που εχω παρατηρήσει στην καμερα του s7 και στην μπροστά και στην πισω ειναι πως σμ βγαλουμε φωτο με πρόσωπα και ειναι στο κέντρο ειναι οκ. αν ομως ειναι πανω ή πανω αριστερά παραμορφώνουν. Μπορει κάποιος να τσεκαρει την μπροστινή που ειναι πιο εύκολο στο oneplus?

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω παρατηρήσει καμμιά παραμόρφωση στις selfie, που επίσης είναι καλύτερες του S7.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Σκεφτόμουν να το αγοράσω, αλλά κολλάω λιγάκι στο SAR που δίνουν.
Νομίζω το ψηλο σαρ βεβαια που δινεται ειναι οταν δουλευουν κ οι 2 σιμ.. σωστα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν υπάρχει εφαρμογή google messages... Μήπως εννοείς το hangouts? Εγώ παλιά χρησιμοποιούσα το handcent και ημουν ευχαριστημενος
Σωστά. Θα το βρεις σαν android messages αν το αναζητήσεις ως google messages.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς παιδιά να συνδέσει στο κινητό σκληρό δίσκο σε NTFS;

Έχω έναν Toshiba 1TB NTFS, τον συνδέω και δεν τον βλέπει! Το LG G2 και το Galaxy S7 edge τον διάβαζαν κανονικά!

Να παίζει ρόλο που έχω custom kernel blue_spark;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλος για την αποψη σου. Με βοήθησες αρκετά. Απλα θελω μια αξιοπρεπη καμερα την μερα και σε κλειστο χωρο. Εχω dslr απλα δεν γινεται να την εχω μαζι μου πάντα.

Οπως ξερω πως η εμπειρία χρήσης το onuplus ειναι αλλου απο το s7.

 

Και κατι αλλο. Συνηθίζω να βλεπω youtube και οτι μου αρεσει το παίζω στην tv με της επιλογης που εχει η εφαρμογή αν εχεις την tv στο ιδιο δίκτυο. Αυτο γινεται στο oneplus?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω για τον ιδιο λογο χρησιμοποιω αυτη την εφαρμοψη.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tuxera.streambels&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρουμε μεταχειρισμένο, ισχύει η εγγύηση κανονικά? χρειάζεται να ζητήσουμε κάτι από τον πωλητή?
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς παιδιά να συνδέσει στο κινητό σκληρό δίσκο σε NTFS;

Έχω έναν Toshiba 1TB NTFS, τον συνδέω και δεν τον βλέπει! Το LG G2 και το Galaxy S7 edge τον διάβαζαν κανονικά!

Να παίζει ρόλο που έχω custom kernel blue_spark;

EDIT: Άκυρο! Τον διάβασε τελικά!

Όχι μόνο τον διάβασε, αλλά μπόρεσα να μεταφέρω και μια ταινία που είχα στο κινητό (1.35gb) στο σκληρό δίσκο. Κάτι το οποίο με τις προηγούμενες συσκευές μου δεν μπορούσα!

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο κινητο !

-double tap , το κοιτας , face unlock , εισαι μεσα

-πολυ γρηγορο το δακτυλικο αποτυπωμα

-δεν κολλαει πουθενα το κινητο

-μπαταρια πολυ καλη, ειδικα σε standby εξαιρετικο, βγαζω ανετα 4-5 ωρες με 2 μερες ανοικτο απο το 100% στο 15%

εχω τα παντα ανοικτα και το δουλευω μονο με δεδομενα, γι αυτο μαλλον δεν εχω δει τα 8ωρα που εχουν πολλοι

 

το μονο παραπονο που εχω ειναι ο,τι μετα απο ωρες , εφαρμογες που ειχα ανοιξει και τις ανοιγβ παλι, τις φορτωνει ξανα , κανει reload , λιγο σπαστικο ειδικα οταν εχει 8gb RAM ....βεβαια, πρεπει να περασει ωρα να συμβει αυτο

 

επισης, ψαχνω ενα gesture που ειχαμε στο G2 , οταν σε επαιρναν τηλ κι εφερνες το κινητο κοντα στο αυτι , απαντουσες στην κληση χωρις να κανεις κατι ..υπαρχει εδω ; ας πουμε το κλεισιμο της συνομιλιας με το power button υπαρχει αλλα ηταν κρυμμενο στις ρυθμισεις !

 

καμερα δοκιμασα ελαχιστα , αλλα κανεις focus αμεσα , εβγαλα πολλες φωτογραφιες και ολες in focus ...

 

αξιζει τα χρηματα του , ειδικα σε λευκο :O

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν γνωρίζουν την συγκεκριμένη ρύθμιση αν θέλουν ας την κάνουν, έχει όντως διαφορά. Επιλογές για προγραμματιστές, κλίμακα κίνησης παραθύρου αλλαγή σε 0,5x, κλίμακα κίνησης μετάβασης αλλαγή σε 0,5x, κλιμ.διαμ. animator αλλαγή σε 0,5x

 

Καλήμερα νέος χρήστης με το oneplus μπορείς να μου πεις ποιες ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στην συσκευή γιατί πολλά που γράφονται εδώ δεν τα βρίσκω όπως και την ρύθμιση που αναφέρεις ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα νέος χρήστης με το oneplus μπορείς να μου πεις ποιες ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στην συσκευή γιατί πολλά που γράφονται εδώ δεν τα βρίσκω όπως και την ρύθμιση που αναφέρεις ευχαριστώ

 

πας ρυθμισεις --> σχετικα με το τηλεφωνο --> αριθμος εκδοσης , πατας πανω 7-8 φορες μεχρι να σου βγαλει μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκαν οι ρυθμισεις προγραμματιστη

 

γυριζεις πισω στις ρυθμισεις και πανω απο τις ενημερωσεις συστηματος θα δεις μια νεα επιλογη , επιλογες για προγραμματιστες

μπαινεις μεσα πηγαινεις κατω στο σχεδιο κι εκει εχει 3 επιλογες

κλιμακα κινησης παραθυρου, κλιμακα κινησης μεταβασης και κλιμακα κινουμενων εικονων , ειναι στο 1x εσυ το αλλαζεις στο 0.5x

 

αυτο γινεται σε ολα τα κινητα νομιζω και οντως βλεπεις διαφορα στην ταχυτητα :D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Θα το βρεις σαν android messages αν το αναζητήσεις ως google messages.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παλιότερα πρέπει να λεγόταν Google Messages γιατί και εγώ με αυτή την ονομασία το θυμάμαι.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Και επίσημη ανακοίνωση για τις κάρτες

 

http://www.androidpolice.com/2018/01/19/oneplus-targeted-credit-card-hack-went-undiscovered-two-months-40000-potentially-affected/

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Και επίσημη ανακοίνωση για τις κάρτες

 

http://www.androidpolice.com/2018/01/19/oneplus-targeted-credit-card-hack-went-undiscovered-two-months-40000-potentially-affected/

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Παιδιά τέτοιες συναλλαγές ειδικά για μεγάλα ποσά μόνο Paypal και τπτ άλλο κανόνας. :)

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάναμε αγορά με κάρτα θα πρέπει να την ακυρώσουμε και να βγάλουμε καινούρια;

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάναμε αγορά με κάρτα θα πρέπει να την ακυρώσουμε και να βγάλουμε καινούρια;

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Εγώ σίγουρα αυτό θα έκανα, δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις μήπως και υπάρχουν περίεργες χρεώσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν από τους πρώτους που την πάτησαν. Ευτυχώς η Πειραιώς "είδε" τις περίεργες συναλλαγές και με πήραν τηλέφωνο και ακύρωσα την κάρτα. Δεν πρόλαβε να γίνει καμία χρέωση. Ήταν συνολικά περίπου 400 ευρώ από κάτι ιστοσελίδες Ρωσίας και Ρουμανίας.

Προτείνω να ακυρώσετε τις κάρτες για καλό και για κακό..

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα περισσοτερα για το τηλεφωνο μας τα 'ηξερα' , αυτος εδω με επεισε. Πηρε κανεις το κοκκινο ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά την ακύρωσα χωρίς δεύτερη σκέψη και όταν μου γίνει το refund και το παραγγείλω πάλι θα το κάνω μέσω PayPal.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα περισσοτερα για το τηλεφωνο μας τα 'ηξερα' , αυτος εδω με επεισε. Πηρε κανεις το κοκκινο ?

Το κόκκινο ειναι μονο για την αγορά της κινας!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δε μου αρέσει που όταν σβήσεις μια φώτο δεν έχει ερώτηση επιβεβαίωσης. Το UNDO που βγάζει κρατάει μόνο μερικά δευτερόλεπτα. Οπότε είναι εύκολο να χαθεί μια φώτο
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δε μου αρέσει που όταν σβήσεις μια φώτο δεν έχει ερώτηση επιβεβαίωσης. Το UNDO που βγάζει κρατάει μόνο μερικά δευτερόλεπτα. Οπότε είναι εύκολο να χαθεί μια φώτο

 

Το stock app για τη Gallery είναι χάλια έτσι κι αλλιώς. Κολλάει κατά τη μεγέθυνση, δεν μεγενθύνει πολύ, και δεν έχει καλές επιλογές προβολής.

Έχοντας δοκιμάσει τα περισσότερα app για gallery, κατέληξα στο QuickPic.

Link to comment
Share on other sites

Το stock app για τη Gallery είναι χάλια έτσι κι αλλιώς. Κολλάει κατά τη μεγέθυνση, δεν μεγενθύνει πολύ, και δεν έχει καλές επιλογές προβολής.

Έχοντας δοκιμάσει τα περισσότερα app για gallery, κατέληξα στο QuickPic.

 

To quickpic εβαλα κι εγω , ειναι ωραιο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...