Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή την επιλογή, στο screenshot που έβαλα πιο πίσω, δεν την έχεις στο Google play;;

 

https://www.dropbox.com/s/dlocxb3636jdqku/Screenshot_20180113-220708.jpg?dl=0

Όχι. Και νομίζω δεν την είχα ούτε σε nougat

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Άλλο αυτό. Στο playstore υπήρχε η επιλογή "προσθήκη εικονιδίου στην αρχική οθόνη". Τώρα όχι....

 

Απάντησα ότι δεν υπάρχει, για αυτό και θα προστεθεί στον launcher ο οποίος την είχε αρχικά αλλά για κάποιο λόγο αποφάσισαν να την βγάλουν, όταν άνοιξα bug report μου απάντησαν ότι θα ξαναμπεί στην έκδοση 2.3 του launcher

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Απάντησα ότι δεν υπάρχει, για αυτό και θα προστεθεί στον launcher ο οποίος την είχε αρχικά αλλά για κάποιο λόγο αποφάσισαν να την βγάλουν, όταν άνοιξα bug report μου απάντησαν ότι θα ξαναμπεί στην έκδοση 2.3 του launcher

 

Συγχωρα με ειλικρινά, αλλά τι σχέση έχει ο launcher με το playstore? Και δεν το λέω ειρωνικά, να μη παρεξηγηθώ.

Το εικονίδιο προστίθεται σε οποιοδήποτε launcher. Είναι θέμα playstore.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Συγχωρα με ειλικρινά, αλλά τι σχέση έχει ο launcher με το playstore? Και δεν το λέω ειρωνικά, να μη παρεξηγηθώ.

Το εικονίδιο προστίθεται σε οποιοδήποτε launcher. Είναι θέμα playstore.

 

Η επιλογή έχει φύγει από το playstore, ο pixel launcher έχει επιλογή, το ίδιο και ο Nova, είχε επιλογή και της OnePlus αλλά αφαιρέθηκε και θα ξαναμπεί στην έκδοση 2.3, στο playstore δεν θα βρεις κάτι αφού έχει πάει στους launchers η επιλογή, δεν ξέρω στο 5τ αλλά σε nougat υπήρχε η επιλογή στο playstore, σε Oreo όχι

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή έχει φύγει από το playstore, ο pixel launcher έχει επιλογή, το ίδιο και ο Nova, είχε επιλογή και της OnePlus αλλά αφαιρέθηκε και θα ξαναμπεί στην έκδοση 2.3, στο playstore δεν θα βρεις κάτι αφού έχει πάει στους launchers η επιλογή, δεν ξέρω στο 5τ αλλά σε nougat υπήρχε η επιλογή στο playstore, σε Oreo όχι

 

Ωραια κατάλαβα. Σε ευχαριστώ πολύ.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να εφιστήσω την προσοχή στις ηλεκτρονικές αγορές.

Αγόρασα το Oneplus 5T από το επίσημο site πριν κανα μήνα, χρησιμοποιώντας απ ευθείας χρεωστική κάρτα Πειραιώς.

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από την τράπεζα ότι έγιναν σήμερα μερικές δεκάδες αγορές από διάφορα μαγαζιά σε Ρωσία και Κίνα από την κάρτα μου.

Ευτυχώς "χτύπησαν" οι περίεργες κινήσεις στην Τράπεζα και οι συναλλαγές ακυρώθηκαν, ελπίζω εγκαίρως.

Πλην του κινητού δεν έχω βάλει τα στοιχεία της κάρτας σε άλλο site, άρα από εκεί έγινε η δουλειά.

 

Τσέκαρε τον υπολογιστή σου άμα έχει ιο/trojan/malware.

 

Το site της oneplus χρησιμοποιήσει ssl και δεν υπάρχει περίπτωση να έγινε από εκεί.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Τελικά μάλλον έχει βάση αυτό που γράφει ο Pourager μιας και υπάρχουν κι άλλα άτομα που είχαν χρεώσεις στις κάρτες τους.

 

https://forums.oneplus.net/threads/credit-card-fraud.747206

 

Ίσως τους χακαραν και δεν το έχουν ανακοινώσει; Ποιος ξέρει, προσοχή πάντως.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Κακή φήμη για την oneplus αυτή..

Τόσο καλή ασφάλεια έχουν στο site τους...

Για κλάματα..

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτα πράγματα από την Oneplus πρέπει άμεσα να επιλύσει τα θέματα ασφαλείας συναλλαγών μέσα από το site της.

 

Δεν διανοείται τέτοιες τρύπες ασφαλείας να υπάρχουν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα την διαδικασία μέσω paypal δεν ειναι πιο ασφαλές? Δεν νομιζω να έχουμε θέμα ε?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με κάρτα Πειραιώς πλήρωσα, μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα. Να επανέλθω στο θέμα αντικατάστασης. Ακύρωσα το rma για αντικατάσταση και έκανα καινούριο για επιστροφή σε συνεννόηση με το support τους. Οπότε περιμένω courrier για επιστροφή της συσκευής και refund. Με το που δω τα λεφτά στον λογαριασμό μου κάνω καινούρια παραγγελία.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με κάρτα Πειραιώς πλήρωσα, μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα. Να επανέλθω στο θέμα αντικατάστασης. Ακύρωσα το rma για αντικατάσταση και έκανα καινούριο για επιστροφή σε συνεννόηση με το support τους. Οπότε περιμένω courrier για επιστροφή της συσκευής και refund. Με το που δω τα λεφτά στον λογαριασμό μου κάνω καινούρια παραγγελία.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω με paypal απο internet σχεδον παντα... Καλως να παραγγειλεις george, στη θεση σου ισως πηγαινα για το white :)

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίες 3 μέρες έχω μαζι με το 5Τ μου και ένα mate 10 pro. Σρ θέματα ταχύτητας δεν βλέπω διαφορές ενώ το 5Τ νομίζω εχει πιο καλογραμμένο software. Η κάμερα σε γενικές γραμμές το MATE είναι λίγο καλύτερο. Πιο φωτεινές φωτο και με λίγο καλύτερη λεπτομέρεια. Το μεγάλο του πρόβλημα ομως είναι ότι όταν συνυπάρχουν σκοτεινά και φωτεινά σημεία, τα φωτεινά σχεδόν τα καίει. Δυστυχώς δεν έχω τον χρόνο να σηκώσω φωτογραφίες. Πάντως δεδομένου οτι θα κρατήσω ένα από τα 2 είναι πολυ δύσκολή απόφαση.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερετε αν στην beta oreo,εχει την λειτουργια που φωτιζει ολη την οθονη για να βοηθαει στο face unlock?εψαξα αλλα δεν την βρισκω πουθενα
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερετε αν στην beta oreo,εχει την λειτουργια που φωτιζει ολη την οθονη για να βοηθαει στο face unlock?εψαξα αλλα δεν την βρισκω πουθενα

 

Έχω δει ότι ζητάνε να προστεθεί σε επόμενο update. Οπότε δεν υπάρχει. Ούτε εγώ το έχω βρει

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είχα ζητήσει και μερικά ποστ πιο πίσω αλλά ένας καλός χριστιανός δε βρέθηκε να βοηθήσει. Είναι εύκολο να ανεβάσει κάποιος μια φωτογραφία σε απόλυτο σκοτάδι και minimum φωτεινότητα, ανοιχτός ο chrome browser με κλειστά όλα τα tabs;; Θέλω να δω πως φαίνεται η οθόνη σε μια συσκευή που δεν έχει θέμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είχα ζητήσει και μερικά ποστ πιο πίσω αλλά ένας καλός χριστιανός δε βρέθηκε να βοηθήσει. Είναι εύκολο να ανεβάσει κάποιος μια φωτογραφία σε απόλυτο σκοτάδι και minimum φωτεινότητα, ανοιχτός ο chrome browser με κλειστά όλα τα tabs;; Θέλω να δω πως φαίνεται η οθόνη σε μια συσκευή που δεν έχει θέμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.dropbox.com/s/yr3sopjo3ghbgca/Screenshot_20180115-061632.jpg?dl=0

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Όχι screenshot!! Φωτογραφία με άλλο κινητό!!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι screenshot!! Φωτογραφία με άλλο κινητό!!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τώρα μου βάζεις δύσκολα....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλώς παρέλαβα κ γω από Κίνα. Το περίμενα τέλος Γενάρη, a5010 4/12/17 k 4002N αυτό δεν ξέρω τι είναι. 6/64 μαύρο :D

Έλεγχος οθόνης με κρομ manual k auto η φωτεινότητα κατάμαυρη με το αναμα είχε ελληνική γλώσσα, 4.7.6 κατεβαίνει από μέγεθος ειδικά το ύψος που είχα ενδοιασμούς το βλέπω οκ και στο χέρι ποιο βολικό από το redmi note4 που έχω.

Οθοναρα τα υπόλοιπα με τον καιρό θα τα βρω

Edited by votis
Link to comment
Share on other sites

Όχι screenshot!! Φωτογραφία με άλλο κινητό!!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://drive.google.com/file/d/10qTkLXJjrOwNPgFyYSAVo5lc9LWzOsY_/view?usp=sharing

 

https://drive.google.com/file/d/1DZZsLXbyW4ElVIsjO9SqETyxoFJGWMRr/view?usp=sharing

 

κατασκευη 18/12, το λευκο ειναι

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Bρήκα αυτήν τη θήκη που είχα κάποτε και στο Nubia μου. Τρομερή ποιότητα, πόσο χαίρομαι που την έχει για το 5Τ!!! Έλα καλημέρα :D :D :D

 

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/91BQTXj27uL._SL1500_.jpg

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Bρήκα αυτήν τη θήκη που είχα κάποτε και στο Nubia μου. Τρομερή ποιότητα, πόσο χαίρομαι που την έχει για το 5Τ!!! Έλα καλημέρα :D :D :D

 

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/91BQTXj27uL._SL1500_.jpg

Πολύ ωραία φίλε..σιλικόνη ή πλαστικό??

Υπάρχει ειδικό νήμα για αξεσουάρ op5t..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος θέμα με την δόνηση;

Σε διάφορες στιγμές της ημέρας,το κινητό κάνει ένα "μπιπ" λίγο πιο έντονο απ' αυτό του δακτυλικού αποτυπώματος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...