Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πες κάποιo app αν θες, να το κατεβάσω να δούμε αν το κάνει και σε άλλες συσκευές!

 

Τελικά παιδιά δούλεψαν. Τα έκλεισα τα άνοιξα, τα έσβησα τα ξαναεγκατεστησα και μετά από μερικές εκκίνησεις στις εφαρμογές δούλεψαν.

 

Θέλω να ρωτήσω κάτι ακόμα. Όπως ξέρεις το κινητό δεν έχει ράδιο. Εχεις καμία ιδέα τι μπορώ να κανω για να μην τρώω τζάμπα τα δεδομένα; Παλιά ενω το P8 έχει ράδιο είχα τα Sony Bluetooth sbh 30 (κάπως ετσι)που ήταν build-in και άκουγα μεσω αυτών. Βλέπω τα καινούργια ακουστικά της Sony πλέον ξεφεύγουν σε πόσα (εγω καποτε αγόρασα τα ακουστικά μου 36€). Υπάρχει κάτι άλλο γενικά που προτείνεις ή αναγκαστικά δεδομένα

Edited by hatzipanos
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να σβήσω την cacheκαι τα αποθηκευμένα δεδομένα έκανα επανεκινήσεις και ενώ στην αρχή δούλεψαν τώρα πάλι έχω πρόβλημα. Λοιπόν χρησιμοποιώ sdna, gazzetta, paok24, inpaok, news 247 . Τίποτα από αυτά δεν φαίνεται καλα. Σε όλα κολλάνε Google ads.
Μπες φίλε σε recovery και κάνε ένα clear cache από εκεί

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Να γραφτώ στο HiCare λέτε; Παλιά θυμάμαι έδινε ένα χρόνο επιπλέον εγγύηση, τώρα δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο.

 

Δυστυχώς δεν ισχύει πια. Αλλά καλό είναι γραφτείς ,κ για θέμα ασφάλειας του κινητού σου αλλά και για cloud που δίνει .

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μπες φίλε σε recovery και κάνε ένα clear cache από εκεί

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/QUO

Άλλαξα το post μου γιατί επιτέλους έφτιαξε. Πάνω γράφω κάτι για το ραδιόφωνο. Έχει υπόψη καμία απάντηση;

Link to comment
Share on other sites

Μπες φίλε σε recovery και κάνε ένα clear cache από εκεί

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για θύμισε λίγο πως μπαίνουμε σε recovery γιατί το έχω ξεχάσει!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Power off+volume up με κλειστή συσκευή τα πατάς παρατεταμένα μέχρι να εμφανιστεί το logo της Huawei μετά τα αφήνεις

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς δεν ισχύει πια. Αλλά καλό είναι γραφτείς ,κ για θέμα ασφάλειας του κινητού σου αλλά και για cloud που δίνει .

 

Sent from Mate 10 pro

Πόσο χώρο δίνει στο cloud

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Power off+volume up με κλειστή συσκευή τα πατάς παρατεταμένα μέχρι να εμφανιστεί το logo της Huawei μετά τα αφήνεις

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πόσο χώρο δίνει στο cloud

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραίος να σαι καλά!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ισχύει πια. Αλλά καλό είναι γραφτείς ,κ για θέμα ασφάλειας του κινητού σου αλλά και για cloud που δίνει .

 

Sent from Mate 10 pro

 

Γνωρίζεις αν είσαι γενικά safe με το HiCare? Όσο μπορούμε να απαντήσουμε κάτι τέτοιο βέβαια. Πχ, Xiaomi δεν εμπιστεύτηκα ποτέ για cloud backup. Αντίθετα Google εμπιστεύομαι. (Και δεν μιλάω για σχιζοφρένεια του στυλ μας παρακολουθούν κτλ κτλ).

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Power off+volume up με κλειστή συσκευή τα πατάς παρατεταμένα μέχρι να εμφανιστεί το logo της Huawei μετά τα αφήνεις

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πόσο χώρο δίνει στο cloud

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω ασχοληθεί με το cloud το δικό της . Δεν νομίζω να δίνει πολύ

Γνωρίζεις αν είσαι γενικά safe με το HiCare? Όσο μπορούμε να απαντήσουμε κάτι τέτοιο βέβαια. Πχ, Xiaomi δεν εμπιστεύτηκα ποτέ για cloud backup. Αντίθετα Google εμπιστεύομαι. (Και δεν μιλάω για σχιζοφρένεια του στυλ μας παρακολουθούν κτλ κτλ).
Ποτέ μου δεν τα πίστεψα ότι είσαι ασφαλής αν θες τη γνώμη μου! Απλά επειδή δεν έχω χάσει ή να μου κλέψουν κινητό ποτέ ,στηρίζομαι σε μένα να έχω το νου μου στο κινητό . Τώρα αν τα στοιχεία μας πάνε αλλού,δεν το σκέφτομαι γτ είμαστε όλοι καταχωρημένοι ούτως ή άλλως από άλλες υπηρεσίες .

 

Edit τώρα σε έπιασα . Δεν έχω παραπάνω εμπιστοσύνη στη Google . Άλλωστε χρησιμοποιώ το cloud της για φωτογραφίες . Βολεύει πολύ .

 

Sent from Mate 10 pro

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

To cloud αποθηκεύει τις επαφές, το ημερολόγιο και τα WiFi.

 

Έχεις την επιλογή να απενεργοποιήσεις τον συγχρονισμό και για τα 3 ή κάποιο από αυτά.

 

Οι φωτογραφίες ακόμη δεν υποστηρίζονται για Ελλάδα.

 

Συνολικό χώρο δεν είδα να αναφέρει πουθενά.

 

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν είσαι γενικά safe με το HiCare? Όσο μπορούμε να απαντήσουμε κάτι τέτοιο βέβαια. Πχ, Xiaomi δεν εμπιστεύτηκα ποτέ για cloud backup. Αντίθετα Google εμπιστεύομαι. (Και δεν μιλάω για σχιζοφρένεια του στυλ μας παρακολουθούν κτλ κτλ).
Ειδικά την Google δεν πρέπει αφού σου λει και η ίδια ξεκάθαρα (όχι υποθετικά) ότι τα δεδομένα σου είναι προσπελασημα από την Google και συνεργάτες τους και μπορούν να χρισιμοποιηθουν για διαφημιστικους, κυβερνητικού κλπ σκοπούς αν ζητηθούν και έχει ένα κουμπάκι allow και agree όλοι μας πατάμε allow βέβαια.

Ότι αφορά την xiaomi όσα backup είναι στα κινέζικα servers χρισιμοποινται από την xiaomi για διαφιμιστικους λόγους και από την κυβέρνηση τους (βάση τοπικού νόμου)

Το ίδιο παίζει για την huawei απλά όταν θα είναι διαθέσιμα στην Ευρώπη cloud services θα είναι servers στην Ευρώπη (βάση νόμου) και τα δεδομένα σου μπορούν να χρισιμοποιηθουν μόνο για διαφιμιστικους σκοπούς (ανώνυμα) και για κιβερνιτικους με εντολή εισαγγελέα.

 

Γενικός οποίο backup δεν είναι encrypted με one key(που μόνο εσύ τον έχεις) κάτι σαν το mega cloud τα δεδομένα σου είναι ξεβρακοτα

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στη φαση κλωνου της μιας συσκευης στην αλλη και ψαχνω να δω τι γυαλακι να παω να παρω σε λιγο να του φορεσω (για θηκη βρηκα αυτην προσωρινα https://www.stoucky.gr/Huawei-aksesouar/Huawei-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD/theke-silikones-tpu-carbon-fiber-brushed-yia-huawei-mate-10-pro-ma-ro.html?filter=412 μεχρι να ειναι διαθεσιμη παλι η spiegen)

 

Για αμεση αγορα εχω βρει αυτο https://www.stoucky.gr/skleremeno-yeali-tempered-glass-prostasias-othones-pleres-kalepses-yia-huawei-mate-10-pro-ma-ro.html & αυτο http://www.mediamarkt.gr/el/product/_puro-frame-tempered-glass-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-huawei-huawei-mate-10-pro-sdgfrmate10prohwblk-1206784.html

 

Τσιμπημενες οι τιμες ισως αλλα αν δουλευουν σωστα δεν με πειραζει. Εχει δοκιμασει καποιος ενα απο τα 2? Επισης εχω καταλαβει οτι τα γυαλακια χωρις το μαυρο πλαισιο τριγυρω δεν εφαρμοζουν σε ολη την οθονη και αφηνουν ενα μικρο κενο στα πλαγια. Σωστα?

 

(θα ηταν κακη ιδεα να ανοιγε ενα θεμα μονο για τα αξεσουαρ του mate ωστε να ειναι ολη η πληροφορια μαζεμενη? γιατι εδω το νημα εχει γινει λιγο χαος λογω των πολλων αντιπαραθεσεων που υπηρξαν αρχικα.. :) )

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά την Google δεν πρέπει αφού σου λει και η ίδια ξεκάθαρα (όχι υποθετικά) ότι τα δεδομένα σου είναι προσπελασημα από την Google και συνεργάτες τους και μπορούν να χρισιμοποιηθουν για διαφημιστικους, κυβερνητικού κλπ σκοπούς αν ζητηθούν και έχει ένα κουμπάκι allow και agree όλοι μας πατάμε allow βέβαια.

Ότι αφορά την xiaomi όσα backup είναι στα κινέζικα servers χρισιμοποινται από την xiaomi για διαφιμιστικους λόγους και από την κυβέρνηση τους (βάση τοπικού νόμου)

Το ίδιο παίζει για την huawei απλά όταν θα είναι διαθέσιμα στην Ευρώπη cloud services θα είναι servers στην Ευρώπη (βάση νόμου) και τα δεδομένα σου μπορούν να χρισιμοποιηθουν μόνο για διαφιμιστικους σκοπούς (ανώνυμα) και για κιβερνιτικους με εντολή εισαγγελέα.

 

Γενικός οποίο backup δεν είναι encrypted με one key(που μόνο εσύ τον έχεις) κάτι σαν το mega cloud τα δεδομένα σου είναι ξεβρακοτα

 

Σίγουρα έτσι είναι. Αλλά έχω κάνει την επιλογή να μην φρικάρω πλέον με τέτοια θέματα, μιας και γνωρίζω πολύ καλά, όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω, οτι όλοι φακελωμένοι είμαστε. Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Οπότε έχω κάνει την επιλογή να χρησιμοποιώ τόσα χρόνια την πιο "σίγουρη" λύση ή οποία μου λύνει και πολλά θέματα γενικά (backup πάντα και παντού πχ), η οποία για μένα είναι η Google. Πχ, πραγματικά αυτά που σου προσφέρει το Google Photos από κάθε άποψη, δεν θα τα βρεις πουθενά...

 

Αλλά ρωτάω για τη Huawei γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το HiCare, μπας και υπάρχει κάποιο extra όφελος. Αλλιώς μένω με τον λιγότερο, για μένα, "κακό"...

Edited by off_d
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στη φαση κλωνου της μιας συσκευης στην αλλη και ψαχνω να δω τι γυαλακι να παω να παρω σε λιγο να του φορεσω (για θηκη βρηκα αυτην προσωρινα https://www.stoucky.gr/Huawei-aksesouar/Huawei-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD/theke-silikones-tpu-carbon-fiber-brushed-yia-huawei-mate-10-pro-ma-ro.html?filter=412 μεχρι να ειναι διαθεσιμη παλι η spiegen)

 

Για αμεση αγορα εχω βρει αυτο https://www.stoucky.gr/skleremeno-yeali-tempered-glass-prostasias-othones-pleres-kalepses-yia-huawei-mate-10-pro-ma-ro.html & αυτο http://www.mediamarkt.gr/el/product/_puro-frame-tempered-glass-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-huawei-huawei-mate-10-pro-sdgfrmate10prohwblk-1206784.html

 

Τσιμπημενες οι τιμες ισως αλλα αν δουλευουν σωστα δεν με πειραζει. Εχει δοκιμασει καποιος ενα απο τα 2? Επισης εχω καταλαβει οτι τα γυαλακια χωρις το μαυρο πλαισιο τριγυρω δεν εφαρμοζουν σε ολη την οθονη και αφηνουν ενα μικρο κενο στα πλαγια. Σωστα?

 

(θα ηταν κακη ιδεα να ανοιγε ενα θεμα μονο για τα αξεσουαρ του mate ωστε να ειναι ολη η πληροφορια μαζεμενη? γιατι εδω το νημα εχει γινει λιγο χαος λογω των πολλων αντιπαραθεσεων που υπηρξαν αρχικα.. :) )

Ναι πρέπει να ανοιχτεί νήμα για αξεσουάρ όπως και για μπαταρία . Ακόμα και για φωτογραφίες θα ήταν καλό να είχαμε ξεχωριστό . Δεν ξέρω γιατί δεν ανοίγουν . Να το κάνουν όπως στα Samsung

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να ανοιχτεί νήμα για αξεσουάρ όπως και για μπαταρία . Ακόμα και για φωτογραφίες θα ήταν καλό να είχαμε ξεχωριστό . Δεν ξέρω γιατί δεν ανοίγουν . Να το κάνουν όπως στα Samsung

 

Sent from Mate 10 pro

Βασικά μόνο στη Samsung το κάνουν.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τα tempered glass καποια γνωμη - βοηθεια? Αλλιως παω στα τυφλα κι αμα κατσει καλα εκατσε..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω ένα θέμα με τις 2 SIM που έχω στο κινητό.

 

Η μία είναι συμβόλαιο voda και είναι η SIM 2 και η άλλη whats app κάρτα και είναι η SIM 1.

 

Όταν έχω μόνο τη voda έχω κανονικά δεδομένα, αν ενεργοποιήσω όμως την άλλη μου απενεργοποιουνται τα δεδομένα στην voda και ας τη εχω προεπιλεγμενο πάροχο για δεδομένα.

 

Μήπως έχετε και σεις τέτοιο θέμα;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς το ίδιο έχω κι εγώ. Το έχω αναφέρει σε καμιά 50αρια σελίδες πιο πίσω. Δε βρήκα λύση μετά από δύο επαναφορές εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλαγή θέσεων SIM αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με μια ερώτηση!

Εγώ παρατηρήσει στον Chrome ότι αν είναι λίγη ώρα ανοιχτή η εφαρμογή στο παρασκήνιο την φορτώνει πάλι από την αρχή την σελίδα όταν πατήσω να ανοίξει. Υπάρχει τρόπος να μην το κάνει αυτό; Στην εκκίνηση το έχω να τρέχει στο παρασκήνιο κτλ..

Με το LG G4 που είχα όσο την είχα στο παρασκήνιο φόρτωνε κατευθείαν, δεν έκανε refresh. Οκ εκτός αν είχα να την ανοίξω κανένα μισάωρο και πάνω πχ..

(και συγκεκριμένα μιλάω για σελίδες στοιχήματος που τις έχω πάντα στις επάλξεις ειδικά τα σ. κ.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως μια αντε 2 το πολύ. Έχω την bet 365 και stoiximan και τις έχω κάνει προσθήκη και τις 2 στην αρχική οθόνη (από την επιλογή που δίνει ο Chrome) κι είναι και καλά σαν εφαρμογή.. Το ίδιο είχα και στο G4. Απλά εδώ έχω παρατηρήσει ότι την κάνει refresh πολύ πιο γρήγορα. Αν δεν μπω πχ 10 λεπτά..
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως μια αντε 2 το πολύ. Έχω την bet 365 και stoiximan και τις έχω κάνει προσθήκη και τις 2 στην αρχική οθόνη (από την επιλογή που δίνει ο Chrome) κι είναι και καλά σαν εφαρμογή.. Το ίδιο είχα και στο G4. Απλά εδώ έχω παρατηρήσει ότι την κάνει refresh πολύ πιο γρήγορα. Αν δεν μπω πχ 10 λεπτά..
Stoiximan έχει δικιά του εφαρμογή...

 

https://m.stoiximan.gr/android

 

Για browser δε χρησιμοποιώ chrome για να σε βοηθήσω με την bet365, με αυτόν που δουλεύω δε μου κάνει τέτοια θέματα...

Link to comment
Share on other sites

Αν την έχεις σαν widget είναι θέμα της oreo, εγώ έχω ανοιχτές καμιά δεκαριά σελίδες στον Chrome και καμιά 15 εφαρμογές και δεν κάνει reload καμία και από ότι έχω δει από το βράδυ μέχρι το πρωί πάλι είναι εκεί και με περιμένουν

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πειράξει τίποτα ρυθμίσεις στη μπαταρία εκκίνηση;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...