Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα κωλοτούμπα μου φαίνεται. Απο εκει που ρωτας ποιο βγάζει καλύτερες έχεις δώσει και απάντηση..έστω και τις μισές. Τι να στήσω ρε άνθρωπε μου? Είμαι μέτοχος σε κάποια εταιρία? Η έχω κάνα πρόβλημα αν είναι κάποιο καλύτερο του άλλου? Αντίθετα με σένα εχω περισσότερες απαιτήσεις από το κινητό. Ακουω να λες τα ίδια και τα ίδια. Η φώτο βγήκε όπως βγάζω κάθε φορά με κάθε κινητό. Το αποτέλεσμα όπως δεν ικανοποίησε εσένα όπως και δεν ικανοποίησε και μένα. Και λογικό.. Για μένα και για μερικούς ακόμη το software θέλει βελτίωση για σένα όλα είναι οκ. Σε άλλο νήμα κατηγορούσες έναν που πρότεινε το u11 και πόσο τυχερός που δεν τον άκουσες. Κάτι αντίστοιχο κάνεις κι εσύ. Αυτά από εμένα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που ρώτησα εγώ ποιο βγάζει καλύτερες; ποια κωλοτούμπα; κανένα τηλέφωνο δεν βγάζει πάντα σωστές φωτογραφίες απλά η φωτογραφία σου είναι επίτηδες μη εστιασμένη,επίσης μάθε και αυτό από εβδομάδα πιστεύω θα συναντηθώ με φίλο που έχει s8 μετά το συγκριτικό σε πρόσωπα και lowlight θα ήθελα να δω το σχόλια σου πάλι δεν θέλω να εξαφανιστείς, για το hdr που γράφω πιστεύω ότι αν το είχε ενεργοποιήσει από πριν το παιδί θα είχε πάλι καλύτερο αποτέλεσμα από το s8, εδώ θα είμαι και θα σχολιάζω συνέχεια δεν θα αφήσω να περνάει κανένα τρολλ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.. Επαγγελματίες στον Κωτσόβολο.. Μου ήρθε ειδοποίηση και πήγα να παραλάβω.. Έχουν στείλει μόνο το P9 lite, με 199-199=0 αξία.. Πήρα κι έφυγα.. Τώρα αν δεν.......... Τροφή για σκέψη..

Αντικαταβολή; Αν ναι, fail...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κωλοτούμπα μου φαίνεται. Απο εκει που ρωτας ποιο βγάζει καλύτερες έχεις δώσει και απάντηση..έστω και τις μισές. Τι να στήσω ρε άνθρωπε μου? Είμαι μέτοχος σε κάποια εταιρία? Η έχω κάνα πρόβλημα αν είναι κάποιο καλύτερο του άλλου? Αντίθετα με σένα εχω περισσότερες απαιτήσεις από το κινητό. Ακουω να λες τα ίδια και τα ίδια. Η φώτο βγήκε όπως βγάζω κάθε φορά με κάθε κινητό. Το αποτέλεσμα όπως δεν ικανοποίησε εσένα όπως και δεν ικανοποίησε και μένα. Και λογικό.. Για μένα και για μερικούς ακόμη το software θέλει βελτίωση για σένα όλα είναι οκ. Σε άλλο νήμα κατηγορούσες έναν που πρότεινε το u11 και πόσο τυχερός που δεν τον άκουσες. Κάτι αντίστοιχο κάνεις κι εσύ. Αυτά από εμένα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αχιλλέα δεν είπαμε ότι δεν χρήζει βελτίωση . Σαφώς και χρειάζεται και ελπίζουμε να δώσει να γίνει ακόμα καλύτερο . Το ότι είναι στις top κάμερες το ξέρουμε όλοι . Από κει κ πέρα αν δεν έχουμε το support από την ίδια εταιρεία,δόξα το θεό υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές να πάμε . Απλά απορώ με κάποιους που στέκονται σε ατυχείς φωτογραφίες πρώτον ,κ δεύτερον από δείγματα που αναφέρθηκαν όταν το mate είχε παλιότερο λογισμικο . Τέλος για να κλείσω , ο καθένας το κρίνει στα χέρια του . Κ για άλλες συσκευές διαβάζαμε διάφορα και όταν το πήραμε λέγαμε που είναι όλα αυτά που έγραφαν . Όποιος το παίζει φωτογράφος ας πάρει DSLR ,γτ εδώ μιλάμε για κάμερες κινητών και μου φαίνεται ότι ζητάμε πολλά πράγματα από ενα μικρό φακό που φοράνε .

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου συγνώμη δεν το είχα διαβάσει, από πάχος η θήκη πως τα πάει, επίσης τι χρώμα την έχεις μιας και είμαι με μαύρη συσκευή και δεν ξέρω ποια να πάρω την σκούρα μπλε ή την σκούρα καφέ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω μπλε συσκευή και πήρα την μπλε.. Ήταν και αυτός ένας λόγος, καθώς οι περισσότερες αν όχι όλες θήκες του εμπορίου είναι μαύρες...

 

Από πάχος :

1) στα πλαϊνά είναι πιο λεπτή από την εργοστασιακή

2) πίσω είναι ελάχιστα πιο χοντρή

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως τα πάει η 5d Mark IV;

 

 

Ωχ σε λάθος νήμα έγραψα!

 

Ήθελα να ήξερα τι νόημα έχουν αυτές οι φωτογραφίες στο δρόμο βραδιάτικα!!!

Έλεος!

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπλε συσκευή και πήρα την μπλε.. Ήταν και αυτός ένας λόγος, καθώς οι περισσότερες αν όχι όλες θήκες του εμπορίου είναι μαύρες...

 

Από πάχος :

1) στα πλαϊνά είναι πιο λεπτή από την εργοστασιακή

2) πίσω είναι ελάχιστα πιο χοντρή

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Ευχαριστώ φίλε μου είμαι σε σκέψη να πάρω μπλε ή την σκούρα καφέ είμαι με μαύρη συσκευή και την θέλω την θήκη, επίσης να ρωτήσω υπάρχει στα μεγάλα καταστήματα κι σε τι τιμή;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπλα Bla Mpla...

Φίλε κούρασες... Έλεος...

Κι εγώ έχω πει τα αρνητικά του κινητού. Βγήκαν κάποιοι και μου την είπαν αλλά δεν κάνω έτσι!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω να διαβάσω κάτι ουσιώδες για το mate. Πχ κανένα tip, κάτι τελοσπαντων που ίσως δεν το έχω πάρει είδηση.

Και αντί για αυτό διαβάζουμε σεντοναρες για την κάμερα. Έλεος.

Κουράζετε κάποιοι. Τα κινητά κάνουν κ πολλά άλλα πράγματα πέρα απ τις φωτογραφίες κ να ικανοποιούν την ματαιοδοξία σας.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vdeverak
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είχα και εγώ δοκίμασα 15 τουλάχιστον αλλά σε όλα κράσαρε. Τελικά προς το παρόν μόνο το poweramp δουλεύει τέλεια.Εγώ έβαλα το trial.

 

Εμένα δουλεύει κανονικά ο συνδυασμός PlayerPro με DSpack (equalizer). Για δοκίμασε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντικαταβολή........
Θα πάρεις & το Mate ή θα μείνεις με το p9?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μετά απο μια βδομάδα με το κινητό , έχω αρχίσει να σκέφτομαι την αλλαγή του με Note 8.. Υπάρχει κάποιος που να προέρχεται απο Note 8? Σε κάμερα φαντάζομαι θα είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα. Σε μπαταρία λίγο το φοβάμαι..

Κάτοχος και των 2 συσκευών:

- Camera setup (front and back) συνολικά καλύτερο το note 8.

- Οθόνη / touch , καλύτερη το Note.

- Μπαταρία, καλυτερη το Mate (μην ακούς ομως τις υπερβολές που γράφονται)

- Ήχειο, καλύτερο το Mate .

- Ήχος από ακουστικά, το Note

- Performance : ισοπαλία

 

Αν δεν λαβουμε υπόψη το κόστος κτήσης, τοτε το Note 8 είναι συνολικα καλύτερο τηλέφωνο, πιο απροβληματιστο και με ανώτερη εμπειρία χρήσης (τουλαχιστον για τα δικα μου δεδομένα).

Αν όμως βάλουμε στην ζυγαριά και την τιμη, τότε το προβάδισμα παει στο Mate . Πόσο μάλλον όταν για κάποιους κοστισε περίπου 450 ευρω μαζι με τα μεταφορικά. (αν υπολογίσουμε την πραγματικη αξία του p9 lite στα 160-170 ευρω).

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και των 2 συσκευών:

- Camera setup (front and back) συνολικά καλύτερο το note 8.

- Οθόνη καλύτερη το Note.

- Μπαταρία καλυτερη το Mate (μην ακούς ομως τις υπερβολές που γράφονται)

- Ήχειο καλύτερο το Mate .

- Ήχος από ακουστικά το Note

- Performance : ισοπαλία

 

Αν δεν λαβουμε υπόψη το κόστος κτήσης, τοτε το Note 8 είναι συνολικα καλύτερο, πιο απροβληματιστο τηλεφωνο και με ανώτερη εμπειρία χρήσης (τουλαχιστον για τα δικα μου δεδομένα).

Αν όμως βάλουμε στην ζυγαριά και την τιμη, τότε το προβάδισμα παει στο Mate . Πόσο μάλλον όταν για κάποιους κοστισε περίπου 450 ευρω μαζι με τα μεταφορικά. (αν υπολογίσουμε την πραγματικη αξία του p9 lite στα 160-170 ευρω).

Βλέπεις το πήραμε με Oreo κατευθείαν . Ίσως αν είχαμε την προηγούμενη να μιλάγαμε σε άλλες βάσεις . Ίσως γι'αυτό αργεί να δώσει και η Samsung στο note Oreo .

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις το πήραμε με Oreo κατευθείαν . Ίσως αν είχαμε την προηγούμενη να μιλάγαμε σε άλλες βάσεις . Ίσως γι'αυτό αργεί να δώσει και η Samsung στο note Oreo .

Sent from Mate 10 pro

Σωστο αυτο που λες. Μεγάλη προχειρότητα απο την Google... βλέπουμε παρομοια θέματα και σε pixel xl 2 και σε one plus.

Link to comment
Share on other sites

Σωστο αυτο που λες. Μεγάλη προχειρότητα απο την Google... βλέπουμε παρομοια θέματα και σε pixel xl 2 και σε one plus.

 

Δεν είναι προχειρότητα φίλε μου.

Μία χαρά το έκανε για πάρτυ της. Να βγουν τα προβλήματα πιο γρήγορα και να κάνουμε εμείς την δουλειά του ελέγχου για αυτούς...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Να ρωτήσω double tap to wake και always on display έχει το τηλέφωνο?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα και το πήρα κι εγώ από τη γενική ταχυδρομική πριν λίγο. Ήρθε sms το πρωί παρόλο που μου είχαν πει από Κωτσόβολο ότι θα φύγει Δευτέρα από αυτούς

 

Μια απ τα ιδια..πηγα σημερα και το πηρα απο την γεν ταχυδρομικη κι ευτυχως γιατι ειχανε βαλει ΛΑΘΟΣ δ/νση!!! Κοινως θα περιμενα..και θα περιμενα... τελος καλο....

 

Το εβαλα και φορτισε απο το 70% που ηταν αλλα δεν το εχω ανοιξει ακομα λογω υποχρεωσεων και τρεξιματος..αυριο θα ξεκινησει το σεταρισμα.. το P9 εντωμεταξυ πουληθηκε ηδη πριν το βαλω καν αγγελια :D ..

 

Η συσκευη ειναι απλα οτι πιο τελειο για τα δικα μου γουστα σε εμφανιση και πιασιμο στο χερι... εξαιρετικη αισθηση... τωρα αν η καμερα δεν ειναι η καλυτεροτερη του πλανητη και βρισκεται "απλα" στο τοπ 5... οκ θα το ανεχτω ας παει και το παλιαμπελο :lol:

 

Ισως η πιο vfm αγορα που εχω κανει ποτε με την προσφορα που πετυχα. Αυριο θα παω να παρω μια καλυτερη θηκη γιατι αυτη που ειχε μεσα και του εβαλα ηδη φυσικα με αγχωνει λιγο στο αν ακουμπανε πισω τα τζαμακια της καμερας οταν την αφηνεις στο τραπεζι..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Αχιλλέα δεν είπαμε ότι δεν χρήζει βελτίωση . Σαφώς και χρειάζεται και ελπίζουμε να δώσει να γίνει ακόμα καλύτερο . Το ότι είναι στις top κάμερες το ξέρουμε όλοι . Από κει κ πέρα αν δεν έχουμε το support από την ίδια εταιρεία,δόξα το θεό υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές να πάμε . Απλά απορώ με κάποιους που στέκονται σε ατυχείς φωτογραφίες πρώτον ,κ δεύτερον από δείγματα που αναφέρθηκαν όταν το mate είχε παλιότερο λογισμικο . Τέλος για να κλείσω , ο καθένας το κρίνει στα χέρια του . Κ για άλλες συσκευές διαβάζαμε διάφορα και όταν το πήραμε λέγαμε που είναι όλα αυτά που έγραφαν . Όποιος το παίζει φωτογράφος ας πάρει DSLR ,γτ εδώ μιλάμε για κάμερες κινητών και μου φαίνεται ότι ζητάμε πολλά πράγματα από ενα μικρό φακό που φοράνε .

 

Sent from Mate 10 pro

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω. Αν δεις παλιότερα post μου θα διαβάσεις όλα τα θετικά που έχω διαπιστώσει, ακόμη και την κάμερα. Και το μοναδικό που με ενόχλησε απλά το είπα. Γιατί τις περισσότερες φορές φωτογραφίζω σε auto, ανάλογα το θέμα δεν έχω τον χρόνο να ρυθμίσω iso και κλείστρο. Όταν πήρα τον πρώτο μήνα το s8 plus βγήκα και είπα ότι με το s7 edge έβγαζα καλύτερες, κανένας δεν μ' είπε τρολ ούτε ότι στήνω φωτογραφίες, δηλαδή έλεος.
Μπαίνω να διαβάσω κάτι ουσιώδες για το mate. Πχ κανένα tip, κάτι τελοσπαντων που ίσως δεν το έχω πάρει είδηση.

Και αντί για αυτό διαβάζουμε σεντοναρες για την κάμερα. Έλεος.

Κουράζετε κάποιοι. Τα κινητά κάνουν κ πολλά άλλα πράγματα πέρα απ τις φωτογραφίες κ να ικανοποιούν την ματαιοδοξία σας.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχεις άδικο. To mate έχει εξαιρετικό hardware. Όμως στις ναυαρχίδες παίζει μεγάλο ρόλο η κάμερα. Προσωπική μου άποψη είναι ότι αυτό το κόστος πληρώνεις. Καλό hardware πλέον βρίσκεις σε πολλά κινητά, κορυφαία κάμερα μόνο σε ναυαρχίδες. Θέλω να πιστεύω ότι η huawei θα ασχοληθεί σοβαρά με το λογισμικό της και τα καλύτερα θα έρθουν.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις & το Mate ή θα μείνεις με το p9?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τώρα, που τους πήρα μου είπαν ότι το άλλο φεύγει Δευτέρα από κατάστημα για courier.. Ότι να'ναι.. Ζώα.. Στο τσακ είμαι να τους ακυρώσω και με ψάχνουνγια το P9.. Μέχρι Δευτέρα μεσημέρι θα περιμένω.. Τέλος

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, που τους πήρα μου είπαν ότι το άλλο φεύγει Δευτέρα από κατάστημα για courier.. Ότι να'ναι.. Ζώα.. Στο τσακ είμαι να τους ακυρώσω και με ψάχνουνγια το P9.. Μέχρι Δευτέρα μεσημέρι θα περιμένω.. Τέλος

 

Αν είναι της προσφοράς, να περιμένεις. Χάρη θα τους κάνεις αν ακυρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με την μαμά εφαρμογή του email (όχι το gmail) λαμβάνετε κανονικά τα email σε λογαριασμό Hotmail;

Σε δύο gmail που έχω έρχονται κανονικά τα email. Στον Hotmail όχι.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω. Αν δεις παλιότερα post μου θα διαβάσεις όλα τα θετικά που έχω διαπιστώσει, ακόμη και την κάμερα. Και το μοναδικό που με ενόχλησε απλά το είπα. Γιατί τις περισσότερες φορές φωτογραφίζω σε auto, ανάλογα το θέμα δεν έχω τον χρόνο να ρυθμίσω iso και κλείστρο. Όταν πήρα τον πρώτο μήνα το s8 plus βγήκα και είπα ότι με το s7 edge έβγαζα καλύτερες, κανένας δεν μ' είπε τρολ ούτε ότι στήνω φωτογραφίες, δηλαδή έλεος. Δεν έχεις άδικο. To mate έχει εξαιρετικό hardware. Όμως στις ναυαρχίδες παίζει μεγάλο ρόλο η κάμερα. Προσωπική μου άποψη είναι ότι αυτό το κόστος πληρώνεις. Καλό hardware πλέον βρίσκεις σε πολλά κινητά, κορυφαία κάμερα μόνο σε ναυαρχίδες. Θέλω να πιστεύω ότι η huawei θα ασχοληθεί σοβαρά με το λογισμικό της και τα καλύτερα θα έρθουν.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ το mate έχει κατώτερη κάμερα από το s8 όπως όμως και το note 8,για απάντησε μου σε παρακαλώ εσύ που δεν τρολαρεις;

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462853

 

Το mate 10 έχει ακριβώς την ίδια κάμερα με το mate 10 pro σας προλαβαίνω γιατί μπορεί να γράψετε πάλι κανένα σχόλιο άλλο τηλέφωνο κτλ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι της προσφοράς, να περιμένεις. Χάρη θα τους κάνεις αν ακυρώσεις.

 

Αν ακυρωνα, κρατώντας το P9, δε νομίζω να τους έκανα μεγάλη χάρη...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με την μαμά εφαρμογή του email (όχι το gmail) λαμβάνετε κανονικά τα email σε λογαριασμό Hotmail;

Σε δύο gmail που έχω έρχονται κανονικά τα email. Στον Hotmail όχι.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

Με exchange και google παίζει μια χαρά η μαμά εφαρμογή. Με το hotmail δεν είχα πρόβλημα αλλά έχω θέμα από την στιγμή που πάτησα το πόδι μου στο Κατάρ και το ίδιο και τώρα που είμαι στο Μπαγκλαντές. Μου έβγαζε error συνέχεια και ότι δεν μπορεί να συνδεθεί Έκανα διαγραφή τον λογαριασμό. Οταν γυρίσω θα ασχοληθώ να δω τι παίζει.

 

 

Να πω κάτι κι εγώ. Ακούγοντας μουσική από το ηχείο του παίζει μια χαρά και ποιοτικά μέχρι ένα κλικ πριν το τέρμα. Βάζοντας την ένταση στο τέρμα ο ήχος παραμορφώνεται τα πρίμα ξύνουν και γενικά χάνει τελείως την ποιότητά του. Συμβαίνει σε κάποιον αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μερικους εδω μεσα δε θα τους καταλαβω ποτε. Ειτε σεντονια χωρις κανενα νοημα για το ποσο κακο κινητο ειναι και με αρκετο αδικο κραξιμο μεσα, ειτε υποστηριξη του κινητου σε αστειο βαθμο κατηγορωντας αλλους χρηστες αμα βρουν κανα αρνητικο... Δε βαριεστε ρε παιδια;

 

Κανε τον κοπο και συ ρε Αχιλλεα να πατησεις στην οθονη πριν τη φωτογραφια...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...