Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μου τα έφεραν μαζί αλλά δεν ήταν αντικαταβολή οπότε γιατί να παραλάβω το ένα; Είχα πληρώσει!

ΑΑΑ.. Διαφορετική περίπτωση.. Εγώ αναφέρομαι σε αντικαταβολή..

Link to comment
Share on other sites

Αφού το πήρες με αντικαταβολή άκου τι θα μπορούσες επίσης να κάνεις. Να ανοίξεις το κουτί, να πάρεις το τηλέφωνο και μετά να κάνεις καταγγελία ότι είχε μέσα πχ μια πέτρα και ότι στο έφαγε κάποιος από το κατάστημα, το κούριερ κτλ και θα σου ερχόταν τσάμπα!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επανέρχομαι με το πρόβλημα που είχα με touch και λέω είχα γιατί από το πρωί πλέον δεν έχω κανένα θέμα (φτου φτου μην το ματιαξω) Απενεργοποίηση στις ρυθμίσεις όλα τα gestures αυτά που κάνουμε με λυγισμένο το δάκτυλο και χτύπημα με το έξω σκληρό μέρος (κόκκαλο) είτε double tap ή σύρσιμο ή σχεδιασμό και θα εξηγήσω παρακάτω γιατί πιστεύω έτρωγε σκάλωμα.

 

Δυστυχώς λόγο χειμώνα τα δάκτυλα μου και ειδικά οι αντίχειρες είναι σκληροί και επειδή πατάω επάνω στην οθόνη κάθετα δηλαδή με την περιοχή του αντίχειρα που ενώνει με το νύχι είναι πολύ σκληρό σε εκείνο το σημείο το δάκτυλο μου, η συσκευή καταλάβαινε ότι προσπαθούσα να κάνω την λειτουργία gesture γι'αυτό δεν ανταποκρίνεται περιμένει το δεύτερο συνεχόμενο ταπ, επίσης γι'αυτό στο scroll έβγαζε την μπλέ γραμμή νόμιζε ότι πάω να σχηματίσω κάποιο gesture με το σκληρό μέρος του δακτύλου,το κατάλαβα από την αναφορά ενός φίλου εδώ μέσα για την μπλέ γραμμή όταν είχα ρωτήσει, επίσης είχα βρει screenshot άσχετα που δεν τα είχα βγάλει εγώ αλλά μάλλον είχαν γίνει στην προσπάθεια για να ανοίξω κάποια εφαρμογή αυτό καταλάβαινε για διπλό ταπ, μέχρι και το πληκτρολόγιο είχα screenshot

 

Συμπέρασμα το emui ευθύνεται για την οποία αρνητική ενέργεια έχεις κάποιος για την συσκευή θυμίζει tw 2014 και δημιουργεί θέματα σε ένα φανταστικό hardware και δυστυχώς επειδή έχει βγεί από νωρίς με Oreo κουβαλάει και bag, είναι και πιο βαρύ από το στοκ Android οπότε τα οποία προβλήματα είναι πιο δύσκολα να αντιμετωπιστούν, ελπίζω στις επόμενες αναβαθμίσεις να διορθώσουν πολλά και είμαι σίγουρος ότι θα το κάνουν γιατί το ίδιο είχε συμβεί και με το mate 9.

 

Συγγνώμη αν κούρασα αλλά πιστεύω τέτοια post είναι που χρειάζονται στο thread των συσκευών,αν κάποιος έχει το ίδιο ή παραπλήσιο θέμα με μένα ας δοκιμάσει και αν μπορεί ας ενημερώσει.

 

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, υπάρχει κάποιος που παρέλαβε με αντικαταβολή σκέτο το mate 10 Pro στα 424€?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μία ή δύο αποδείξεις/tracking numbers? Μπορούσες να πάρεις το 1?

 

Απλά απο περιέργεια τι προσφορά ετρεχε στον Κοτσοβωλο?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Απλά απο περιέργεια τι προσφορά ετρεχε στον Κοτσοβωλο?
Έβγαλε την πρωτοχρονιά 663 το μαύρο και 710 τα άλλα χρώματα και την επόμενη μέρα 623 το μαύρο και 663 τα άλλα. Πάντα με δώρο το P9 lite.
Link to comment
Share on other sites

ok ..... Περίεργο.Ακούστε ένα κουφό...

Πέρασα όλα τα mp3 μου μέσα. Πήρα κάτι καλά ακουστικά κεφαλής που έχω και υπάρχει το εξής θέμα.

Από τον default Player άκουγα μια χαρά αλλά επειδή ήθελα το κάτι παραπάνω (bass boost,more volyme,παραπάνω πρίμα, κτλ..) λέω να κατεβάσω ένα mp3 Player.Ε λοιπόν κανένα από τα 10 Player Που κατέβασα δεν έπαιζε το equalizer .

Μόλις το έβαζα off όλα οκ αλλά όταν το έβαζα οn τα ακουστικά ξύνανε (μόνο πρίμα σε τις πιο ψιλές συχνότητες).Έπαιξα με τα settings των mp3 players τίποτα.Επαιξα με τα settings του ηχου του κινητου ,τιποτα.

Δεν το έχω googlαρει ακόμα,λέω μήπως κανένας Τσακαλάκος από εδώ μέσα το εχει λυσει...για να σας δω!!!

 

Το θέμα λύθηκε....μόνο το Poweramp προς το παρον μου παίζει το equalizer και όλα τα καλούδια που το συνοδεύουν σωστά.

Εικάζω κάποιο conflict με τον default Player δεν άφηνε όλους τους άλλους mp3 players να παίξει το equalizer .

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι λες ρε φίλε... είχε φτάσει η μπαταρία στο 15% και το βάζω για φόρτιση.Πόσο να έκανα τώρα για να βρώ το παραπάνω θέμα ,να κανω παράθεση και να γράψω 2-3 προτάσεις.... κοιτάω και η μπαταρία στο 56%.Απίστευτο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επανέρχομαι με το πρόβλημα που είχα με touch και λέω είχα γιατί από το πρωί πλέον δεν έχω κανένα θέμα (φτου φτου μην το ματιαξω) Απενεργοποίηση στις ρυθμίσεις όλα τα gestures αυτά που κάνουμε με λυγισμένο το δάκτυλο και χτύπημα με το έξω σκληρό μέρος (κόκκαλο) είτε double tap ή σύρσιμο ή σχεδιασμό και θα εξηγήσω παρακάτω γιατί πιστεύω έτρωγε σκάλωμα.

 

Εγώ πάντως που τα χω απενεργοποιημένα από τότε που το πήρα, το έχω το θέμα (βέβαια ίσως στη δική μου περίπτωση να είναι το κάλλυμα)... Κάτι παρεμφερές που έχω επίσης είναι ότι εκεί που κάνω scroll down ή up, μερικές φορές πάει σαν τρελό. Υποτίθεται ότι υπάρχει AI εντολή να καταλαβαίνει και καλά πόσο γρήγορα θες να κάνεις scroll εκείνη τη στιγμή και να αλλάζει αυτόματα τη ταχύτητα. Οπότε ίσως να "μπερδεύεται"...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω εδώ τη συντριπτική μερίδα των σχολίων να είναι δυσαρεστημένη από την συσκευή και ειδικά απο την κάμερα! Έχοντας περάσει από όλες τις ναυαρχίδες κατά καιρούς και έχοντας μια κάποια εμπειρία από smartphones πλέον , αναρωτιέμαι και σκέφτομαι ότι μάλλον είμαι πάρα πολύ άσχετος που δεν βλέπω τόσα προβλήματα που παρουσιάζεται για τη συσκευή και την κάμερα!Τι να πω!Εγώ πάντως δεν έχω κανένα παράπονο και μάλιστα πήρα τη συσκευή day one και δεν κλαίω καθόλου τα λεφτά μ! Απόλυτα ευχαριστημένος και με μια αυτονομία που όμοια της δεν έχω ξαναδεί σε ναυαρχίδα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι χωρίς επανεκκίνηση δούλεψε το AI της κάμερας. Έπαιζα με τις ρυθμίσεις, θεωρώ ότι έγινε όταν άλλαξα ανάλυση.

 

Ορίστε και μια δύσκολη σε εσωτερικό χώρο.

 

https://www.flickr.com/gp/harrispapazoglou/15s91v

 

Thumbed from my mate 10 pro!

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρατήρησα ότι χωρίς επανεκκίνηση δούλεψε το AI της κάμερας. Έπαιζα με τις ρυθμίσεις, θεωρώ ότι έγινε όταν άλλαξα ανάλυση.

 

Ορίστε και μια δύσκολη σε εσωτερικό χώρο.

 

https://www.flickr.com/gp/harrispapazoglou/15s91v

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Επίσης, παρατήρησα ότι το flickr τουλάχιστον από το κινητό, χαλάει την ποιότητα....

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα φίλε μου είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου και τελευταίες μου συσκευές ήταν s8,s8 plus,OnePlus 5,pixel XL, OnePlus 5T

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελληναρας the great... Χαχαχα

 

Χάχα... Σεβασμό στις μεγάλες αλυσίδες, που αναφέρουν ως διαθέσιμες συσκευές και τις παραδίδουν μετά από 2 βδομάδες.. Ή όπως στο Black Friday, που ξαφνικά ο ετοιμοπαραδοτος 2tb Freecom στα 47€,ξαφνικά δεν υπήρχε και γενικά ο Κωτσο έκοψε την εταιρία.. Μετά από 2 βδομάδες τον είδα 100€ σε κατάστημα.. Όχι, φίλε μου.. Όπου βρεθεί το "κενό", θα τους πατάω.. Εσύ, που είσαι Υπερελληνας παιξτο υπεράνω

Link to comment
Share on other sites

Ποιο καλλυμα εννοείς;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πλαστικό κάλλυμα που έρχεται φορεμένο... Δεν το χω βγάλει ακόμα μέχρι να αποφασίσω αν θα βάλω τζάμι, και δυσκολεύομαι ν αποφασίσω γιατί δε θέλω να προσθέσω όγκο...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου τα έφεραν μαζί αλλά δεν ήταν αντικαταβολή οπότε γιατί να παραλάβω το ένα; Είχα πληρώσει!

 

edit: το έχουμε ξεχειλώσει λίγο το topic με τα του Κωτσόβολου...

Αν αναλογιστείς ότι το κινητό το αγόραζες 170€ φθηνότερα από το σκρουτζ αξίζει το ξεχείλωμα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά μια απορία το home button ξέρει κανείς πως μπαίνει στον Chrome?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Το πλαστικό κάλλυμα που έρχεται φορεμένο... Δεν το χω βγάλει ακόμα μέχρι να αποφασίσω αν θα βάλω τζάμι, και δυσκολεύομαι ν αποφασίσω γιατί δε θέλω να προσθέσω όγκο...
Εγώ έβαλα τζάμι γιατί έχει πολύ κακή αίσθηση στο scroll η μαμά ζελατίνα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα φίλε μου είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου και τελευταίες μου συσκευές ήταν s8,s8 plus,OnePlus 5,pixel XL, OnePlus 5T

 

Πολλές τέτοιες δηλώσεις από ορισμένους, τα φωτογραφικά δείγματα που καταδεικνύουν τον ισχυρισμό δεν τα έχουμε δει πάντως.

 

 

Ορίστε και μια δύσκολη σε εσωτερικό χώρο.

 

https://www.flickr.com/gp/harrispapazoglou/15s91v

 

Όντως δύσκολη, δεν μπορώ να πω ότι τα πήγε και περίφημα....με αυτό το λογισμικό εννοείται, πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Πολλές τέτοιες δηλώσεις από ορισμένους, τα φωτογραφικά δείγματα που καταδεικνύουν τον ισχυρισμό δεν τα έχουμε δει πάντως.

 

 

 

Όντως δύσκολη, δεν μπορώ να πω ότι τα πήγε και περίφημα....με αυτό το λογισμικό εννοείται, πάντα...

Xtreme lowlight Auto, θέλετε να γεμίσω το νήμα με φωτογραφίες υπάρχει ξεχωριστό νήμα για συγκρίσεις

39622228752_62d8960a23_c.jpg2018-01-12_08-21-16 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χάχα... Σεβασμό στις μεγάλες αλυσίδες, που αναφέρουν ως διαθέσιμες συσκευές και τις παραδίδουν μετά από 2 βδομάδες.. Ή όπως στο Black Friday, που ξαφνικά ο ετοιμοπαραδοτος 2tb Freecom στα 47€,ξαφνικά δεν υπήρχε και γενικά ο Κωτσο έκοψε την εταιρία.. Μετά από 2 βδομάδες τον είδα 100€ σε κατάστημα.. Όχι, φίλε μου.. Όπου βρεθεί το "κενό", θα τους πατάω.. Εσύ, που είσαι Υπερελληνας παιξτο υπεράνω

 

Γιατί θεωρησες ότι μιλάω για σένα, δεν μπορώ να καταλάβω ειλικρινά... Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω κάτι γιατί όσο και να έψαξα δεν βρήκα λύση. Υπάρχουν app που έχω κατεβάσει (κυρίως αθλητικά) και δεν μπορώ να δω τα κείμενα. Εννοώ ότι βλέπω τους τίτλους αλλά όταν μπαίνω για να ανοίξουν βλέπω μόνο όσο δείχνει η πρώτη οθόνη και δεν μπορώ να δω το υπόλοιπο κείμενο. Εντωμεταξύ παρατήρησα ότι δεν φορτώνει τα Google ads από κάτω, γιατί κάποιες φορές που φορτώνουν δείχνει το υπόλοιπο του άρθρου. Το έχει παρατηρήσει κάνεις άλλος αυτό; Προέρχομαι από το P8 που ποτέ δεν είχα τέτοιου είδους προβλήμα.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θεωρησες ότι μιλάω για σένα, δεν μπορώ να καταλάβω ειλικρινά... Χαχαχα

 

Χαχαχα..χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Auto

39549909732_7d2d394e42_c.jpgIMG_20180108_180719 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

24711712987_f9edc796e2_c.jpgIMG_20180108_180648 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

39562356701_ff3ac40860_c.jpg2018-01-07_09-55-29 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω κάτι γιατί όσο και να έψαξα δεν βρήκα λύση. Υπάρχουν app που έχω κατεβάσει (κυρίως αθλητικά) και δεν μπορώ να δω τα κείμενα. Εννοώ ότι βλέπω τους τίτλους αλλά όταν μπαίνω για να ανοίξουν βλέπω μόνο όσο δείχνει η πρώτη οθόνη και δεν μπορώ να δω το υπόλοιπο κείμενο. Εντωμεταξύ παρατήρησα ότι δεν φορτώνει τα Google ads από κάτω, γιατί κάποιες φορές που φορτώνουν δείχνει το υπόλοιπο του άρθρου. Το έχει παρατηρήσει κάνεις άλλος αυτό; Προέρχομαι από το P8 που ποτέ δεν είχα τέτοιου είδους προβλήμα.

Δοκίμασε για αρχή το παρακάτω

Ρυθμίσεις, μπαταρία, εκκίνηση... Βρες τις εφαρμογές που θες, τις βγάζεις από το αυτόματο και επιλέγεις και τις τρεις επιλογές. Κάνε και μια επανεκκίνηση και δες τι παίζει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...