Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε το hivision του mate 20 με την 9?

 

Κανονικότατα

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έκανα επαναφορά μετά την αρχική αναβάθμιση βλέπω πόσο χάλια μου είχε περαστεί η 9.

Τo μενού των recents είχε παραμείνει απ το emui 8 και το gestures σχεδόν δεν λειτουργούσαν.

Ο HD voice διακόπτης που είναι στο μενού κλήσεων, στη πρωτη αναβάθμιση που έκανα υπήρχε αλλά μετά εξαφανίστηκε.

Γενικά δεν έκατσε καθόλου καλά η αναβάθμιση και να πω την αλήθεια ούτε με επαναφορά ρυθμίσεων επανήλθε η συσκευή στα καλά της.

Αναγκάστηκα να κάνω downgrade και να αναβαθμίσω εκ νέου χωρίς να έχω στήσει τη συσκευή με ρυθμίσεις και εφαρμογές

Υποθέτω ότι ο λόγος δυσλειτουργιας της αναβάθμισης ίσως είναι ότι είχα ξηλώσει τον huawei launcher μέσω adb όταν ήμουν στην ορεο.

Επόμενως, στην δική μου συσκευή, η επαναφορά ήταν απαραίτητη

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jor1ge
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες, από ff πώς μπορούμε να την εγκαταστήσουμε την 9αρα??

Έχω ένα μήνα ψάχνω χειροκίνητα για update???

 

Στάλθηκε από το BLA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατι λιγο ασχετο με το τοπικ αλλα αξιζει η αγορα των Huawei freebuds και αν ναι από που μπορω να τα παραγγειλω στην ελλαδα σε νορμαλ εννοείται τιμες
Link to comment
Share on other sites

πως στο καλο την εχετε παρει ολοι ρε παιδια αγορασμενο από κωτσοβωλο δεκεμβρη του 17 το δικο μου και δεν εχει ερθει ακομα ειδοποιηση μηπως φταιει οοτι εχω την δικαρτη εκδοση?

 

Μια από τα ίδια!! Αγορασμένο από Πλαίσιο τον Φεβρουάριο τίποτα ακόμα! Υπομονή!!!

Link to comment
Share on other sites

Και στην δικιά μου συσκευή ακόμα δεν ήρθε η αναβάθμιση . Όσοι περάσατε την 9 να κάνετε οπωσδήποτε επαναφορά και στήσιμο από την αρχή για να αποφύγετε την γκρίνια μετέπειτα

 

 

Sent from my iPhone XS

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Και στην δικιά μου συσκευή ακόμα δεν ήρθε η αναβάθμιση . Όσοι περάσατε την 9 να κάνετε οπωσδήποτε επαναφορά και στήσιμο από την αρχή για να αποφύγετε την γκρίνια μετέπειτα

 

 

Sent from my iPhone XS

 

Εγώ δεν έχω κάνει επαναφορά από τότε που το πείρα το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

πως στο καλο την εχετε παρει ολοι ρε παιδια αγορασμενο από κωτσοβωλο δεκεμβρη του 17 το δικο μου και δεν εχει ερθει ακομα ειδοποιηση μηπως φταιει οοτι εχω την δικαρτη εκδοση?

 

Και εγώ δίκαρτο έχω, αγορασμένο από Κωτσόβολο. Λίγο υπομονή φίλε μου.

 

Επίσης κάτι που έχει αλλάξει στην νέα έκδοση είναι όταν καλώ κάποιο τηλέφωνο δεν αναφέρει στην οθόνη από ποια γραμμή (έχω δίκαρτο) πραγματοποιείται η κλήση, πρέπει απλά να θυμάμαι από πια γραμμή κάλεσα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δίκαρτο έχω, αγορασμένο από Κωτσόβολο. Λίγο υπομονή φίλε μου.

 

Επίσης κάτι που έχει αλλάξει στην νέα έκδοση είναι όταν καλώ κάποιο τηλέφωνο δεν αναφέρει στην οθόνη από ποια γραμμή (έχω δίκαρτο) πραγματοποιείται η κλήση, πρέπει απλά να θυμάμαι από πια γραμμή κάλεσα.

 

Είναι δυνατόν?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά,

 

ξύπνησα με Pie εκδοση λειτουργικού :D , πρώτες εντυπώσεις θετικές, απλά δεν μου αρέσει που μετακινήθηκαν τα εικονίδια του δικτύου και του wifi στα αριστερά, θα μπερδεύομαι με τις ειδοποιήσεις του whatsapp και viber.

 

Απ όσο έψαξα ειναι εγγενες χαρακτηριστικό του Android Pie, έχει βρεθεί τρόπος να το επαναφέρω στα δεξιά;:vava:

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι στις ρυθμισεις για εγγραφη βιντεο δεν εχει την επιλογη για σταθεροποιηση εικονας. Το μετεφεραν αλλου, ειναι bug και δεν το δειχνει, ειναι ενεργο πια σε ολες τις αναλυσεις;

 

 

Τελικα πρεπει να ειναι σαν του Mate 20 Pro που εχει συνεχεια ενεργο το EIS σε ολες τις αναλυσεις εκτος την 1080p60 και χωρις να μπορεις να την απενεργοποιησεις.

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά σε όλους!

Το κινητό αγορασμενο Black Friday το χω ακόμα σαν εφεδρικό, γιατί περιμένω την αναβάθμιση για να το στήσω μια κ καλή.

Έβαλα το Nillkin τζάμι το οποίο έχει εκπληκτική αίσθηση κ δεν αφήνει δαχτυλιες.Καποια δέκατα όμως,μπορούσε να είναι μεγαλύτερο.

Επίσης το ότι καλύπτει την κάμερα δεν μου αρέσει αλλά ίσως είναι κ πιο πρακτικό στο καθάρισμα.

Με τη Spigen θήκη είναι μια χαρά και στο μάτι,με τη γνήσια παρ όλο που είναι λεπτό τζαμακι,το κάλυμμα ανασηκώνεται λίγο αλλά δείχνει κανονικά τις ειδοποιήσεις.

Κ του χρόνου με υγεία παιδιά :) https://postimg.cc/gallery/ofr0bskc/

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολύ ρωτάτε με cosmote γιατί δε σας ήρθε, έχει είδη γραφτεί πως πρέπει να βάλετε Sim από wind ή Voda και να κάνετε έλεγχο για ενημέρωση. Όλα αυτά on the fly χωρίς επανακίνηση και εννοείται μέσω WiFi και όχι ανοικτά τα δεδομένα κινητής. Αλλιώς update ή με funky Huawei επί πληρωμή ή με ξεκλείδωμα Bootloader και Root όπως περιγράφεται εδωhttps://forum.xda-developers.com/mate-10/how-to/firmware-bla-l29-c432-9-0-0-161-t3873835, αν δεν έχει γίνει είδη βέβαια Root χάνεις τα δεδομένα. Edited by enduracell
Link to comment
Share on other sites

Συμπτώση είναι αυτό με τις κάρτες σιμ cosmote wind vodafone κλπ

Εμένα δεν έχει έρθει ακόμα

Έχω βάλει όλες τις κάρτες

Μόνο υπομονή δεν υπάρχει κάτι άλλο από ότι κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολύ ρωτάτε με cosmote γιατί δε σας ήρθε, έχει είδη γραφτεί πως πρέπει να βάλετε Sim από wind ή Voda και να κάνετε έλεγχο για ενημέρωση. Όλα αυτά on the fly χωρίς επανακίνηση και εννοείται μέσω WiFi και όχι ανοικτά τα δεδομένα κινητής. Αλλιώς update ή με funky Huawei επί πληρωμή ή με ξεκλείδωμα Bootloader και Root όπως περιγράφεται εδωhttps://forum.xda-developers.com/mate-10/how-to/firmware-bla-l29-c432-9-0-0-161-t3873835, αν δεν έχει γίνει είδη βέβαια Root χάνεις τα δεδομένα.
Για branded συσκευές εννοείς?

 

Στάλθηκε από το BLA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για branded συσκευές εννοείς?

 

Στάλθηκε από το BLA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα unbranded από πλαίσιο. Για branded δε ξέρω τι θα παίξει.

Δεν είναι σύμπτωση. Αν στο Firmware Finder κάνει check με το imei της συσκευής σου και στο βγάζει approved, και είστε σε unbranded τότε με Sim wind-Voda θσ παίξει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό πάλι,γιατί εγώ έτσι είμαι που λες αλλά ακόμα τίποτα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν?

 

Ναι, από όσο θυμάμαι στην 8, όταν καλούσα κάποιον εμφάνιζε στην οθόνη από ποια γραμμή γινόταν η κλήση (έχω Cosmote και Vodafone, οπότε έγραφε τον πάροχο από τον οποίο έκανα την κλήση). Τώρα όχι, μόνο το όνομα και το τηλέφωνο αυτού που καλώ.

Κάποιος φίλος με δίκαρτο εδώ μπορεί να το επιβεβαιώσει αν συμβαίνει μόνο σε μένα, στην 9 version.

 

Επίσης, για το θέμα του χάρτη, το έχει προσέξει κάποιος, στην εφαρμογή Calendar της Huawei, σε κάποιο ραντεβού που έχει διεύθυνση, έχει πλέον προστεθεί και το "Show on Map" button, αλλά αν το πατήσεις ανοίγει μία εφαρμογή http://www.amap.com και δεν μπορώ να την αλλάξω σε κάτι άλλο. Ξέρει μήπως κάποιος αν μπορεί να αλλάξει το ποια εφαρμογή θα ανοίξει; Εχω δοκιμάσει να κάνω clear τα default και του Calendar και του Google Maps χωρίς αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό πάλι,γιατί εγώ έτσι είμαι που λες αλλά ακόμα τίποτα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δοκίμασες να κάνεις καθαρισμό δεδομένων της εφαρμογής "ενημέρωση λογισμικού" ή και αναζήτηση από το hicare?
Link to comment
Share on other sites

Αυτονομια μπαταριας στην 9 παρα πολυ καλη, παρολο που εβαλα τωρα το θεμα mountains με την κινουμενη ταπετσαρια που πρεπει να τρωει μπαταρια η αυτονομια στα ιδια και λιγο καλυτερα επιπεδα σε σχεση με την 8.

Προσπαθησα να κανω reinstall την 9 μεσα απο το erecovery και μου εβγαζε "Getting package info failed", μαλλον θα πρεπει να περιμενω να ολοκληρωθει η διαδικασια αναβαθμισης στην 9 στην Ελλαδα, δεν ξερω.

Η αυτοματη φωτεινοτητα σε πολυ σκοταδι ειναι πολυ σπαστικη, αλλες φορες ειναι χαμηλα αλλες ειναι λιγο πιο υψηλα. Βγαζεις το αυτοματο και το βαζεις παλι και πεφτει, αμεσως το βγαζεις και το βαζεις και ανεβαινει.

Κανα 2 bugs ειδα αλλα πιστευω με factory reset να λυνονται μαζι με το θεμα της φωτεινοτητας.

Η εφαρμογη της καμερας ειναι η μεγαλυτερη αναβαθμιση μαζι με τα gestures.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...