Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια, slow motion πως τραβαμε??

 

ανοίγεις κάμερα,κάνεις sweep από αριστερά προς τα δεξιά και βρες το εικονίδιο αργή κίνηση

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! νέος κάτοχος κι εγώ από την προσφορά της black friday .το πήρα μέσω Γερμανού και ερχόμενος από το lg g3 η διαφορά είναι χαώδης!ελπίζω να μείνω πολλά χρόνια μαζί του και περιμένω κι εγώ την αναβάθμιση μέσα στο μήνα! το μόνο που με προβληματίζει λίγο είναι το drain της μπαταρίας ! δε ξέρω αν είναι "παλιά"δηλαδή κατασκευής η μπαταρία και να την έστελνα για αντικατάσταση στο σέρβις ή αν υπάρχει κάποιος τρόπος να "στρώσω" καλύτερα τη μπαταρία μου! χθες βράδυ μεσάνυχτα για παράδειγμα φόρτισα στο 100% και ξύπνησα κατά τις 9 με 91% έχοντας το wifi ανοιχτό και την άνεση ματιών ενεργοποιημένα! γενικά περιμένω λίγο μεγαλύτερη αντίσταση για 4000mah μπαταρία! εκτός κι αν κάνω κάτι εγώ λάθος! κατά τα άλλα τα σοσιαλ μίντια είναι η κυρίως χρήση και βιντεοκλήση με την κοπέλα μου αλλά εκεί οκ καταλαβαίνω το να πέσει η μπαταρία!ούτε παιχνίδια παίζω ούτε μουσική ακούω εκτός αν ανοίξω ράδιο για λίγη ώρα! :)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! νέος κάτοχος κι εγώ από την προσφορά της black friday .το πήρα μέσω Γερμανού και ερχόμενος από το lg g3 η διαφορά είναι χαώδης!ελπίζω να μείνω πολλά χρόνια μαζί του και περιμένω κι εγώ την αναβάθμιση μέσα στο μήνα! το μόνο που με προβληματίζει λίγο είναι το drain της μπαταρίας ! δε ξέρω αν είναι "παλιά"δηλαδή κατασκευής η μπαταρία και να την έστελνα για αντικατάσταση στο σέρβις ή αν υπάρχει κάποιος τρόπος να "στρώσω" καλύτερα τη μπαταρία μου! χθες βράδυ μεσάνυχτα για παράδειγμα φόρτισα στο 100% και ξύπνησα κατά τις 9 με 91% έχοντας το wifi ανοιχτό και την άνεση ματιών ενεργοποιημένα! γενικά περιμένω λίγο μεγαλύτερη αντίσταση για 4000mah μπαταρία! εκτός κι αν κάνω κάτι εγώ λάθος! κατά τα άλλα τα σοσιαλ μίντια είναι η κυρίως χρήση και βιντεοκλήση με την κοπέλα μου αλλά εκεί οκ καταλαβαίνω το να πέσει η μπαταρία!ούτε παιχνίδια παίζω ούτε μουσική ακούω εκτός αν ανοίξω ράδιο για λίγη ώρα! :)

τόσο έχω και εγώ ακριβώς όπως και εσύ με ολα άνοιχτα όμως WiFi bluetooth GPS δεδομένα τα πάντα. Η αλήθεια είναι ότι με το p10 lite έχω πολύ μικρότερο battery drain. Ομως όταν το δουλεύω η μπαταρία δεν πέφτει με τίποτα εκεί είναι και το δυνατό του σημείο. Απόλαυσε το εργαλείο και δεν θα έχεις κανένα παράπονο θα με θυμηθείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα γράψω τις εντυπώσεις μου για το tempered glass της nillkin h+ pro,το τοποθέτησα εχθές το βράδυ με απόλυτη επιτυχία, κάθετε δεξιά αριστερά χωρίς να κάνει τα λεγόμενα νερά και έρχεται στο ίδιο σημείο με την εργοστασιακή ζελατίνα,είναι λεπτό και δεν φαίνεται σαν ξένο σώμα με τη συσκευή, έχει πλήρη διαύγεια σαν να μην φοράς τίποτα, απίστευτη αφή και καλή ολεοφοβικη επίστρωση, ένα αρνητικό αν και δεν χρησιμοποιώ την selfie είναι ότι την καλύπτει και δεν ξέρω αν επειρεαζει τις φωτογραφίες εγώ δεν είδα διαφορά πάντως, το προτείνω σε όλους και ήδη παράγγειλα άλλο ένα για back up, όση τρέλα και να έχω με τις αλλαγές συσκευών με βλέπω πολύ καιρό με τη συσκευή με τέτοια προστασία με τα update να έρχονται σε 9 και του χρόνου σε 10 είμαι καλυμμένος, μόνο αυτή η ριμαδα η μπαταρία να στρώσει σε stand by και δεν θέλω άλλο τίποτα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://consumer.huawei.com/sg/press/news/huawei-announces-emui-9-0-release-date-in-mate-10-and-p20-smartp/

 

Σε 1 εβδομαδα θα παρει φωτια το Ενημερωση Συστηματος και προβλεπω να πεφτει ο server

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

https://consumer.huawei.com/sg/press/news/huawei-announces-emui-9-0-release-date-in-mate-10-and-p20-smartp/

 

Σε 1 εβδομαδα θα παρει φωτια το Ενημερωση Συστηματος και προβλεπω να πεφτει ο server

Στην Σιγκαπούρη όμως. Εδώ θα φτάσει μετά τα Χριστούγεννα ή το νέο έτος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να αναφέρει κάτι για βελτίωση της κάμερας.

 

και εγώ αυτό είδα ,κατά την προσωπική μου άποψη στο μόνο που χρειάζεται σημαντική βελτίωση το κινητό είναι η κάμερα στο αυτόματο. Σε όλα τα υπόλοιπα το κινητό χτυπάει κορυφή οπότε τι άλλο να βελτιώσει;;;

Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτό είδα ,κατά την προσωπική μου άποψη στο μόνο που χρειάζεται σημαντική βελτίωση το κινητό είναι η κάμερα στο αυτόματο. Σε όλα τα υπόλοιπα το κινητό χτυπάει κορυφή οπότε τι άλλο να βελτιώσει;;;

 

Κ γω της ίδιας γνώμης είμαι φίλε μου.. Για να δούμε όμως τι θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.. Το κινητό δεν κάνει σωστή διαχείριση.. Πολλές φορές μου ανοίγω εφαρμγη από το παρασκήνιο και μου την κάνει αρχικοποίηση...

Επίσης μερικές φορές απλά θέλει να κάνω κλείσιμο και άνοιγμα της εφαρμογής εκ νέου.

 

Επίσης η κάμερα θέλει όντως βελτιωση...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.. Το κινητό δεν κάνει σωστή διαχείριση.. Πολλές φορές μου ανοίγω εφαρμγη από το παρασκήνιο και μου την κάνει αρχικοποίηση...

Επίσης μερικές φορές απλά θέλει να κάνω κλείσιμο και άνοιγμα της εφαρμογής εκ νέου.

 

Επίσης η κάμερα θέλει όντως βελτιωση...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρά είναι η κάμερα

 

Στάλθηκε από το BLA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η κάμερα

 

Στάλθηκε από το BLA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, δεν είναι. Το S9+ πήρε 2 βαθμούς περισσότερους :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι. Το S9+ πήρε 2 βαθμούς περισσότερους :lol:
Χαχχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαχχα
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πολύ καλό, ειδικά στη τιμή που το βρίσκεις αυτή την εποχή. Τώρα τις ελλείψεις-- ιδιαιτερότητες του emui είτε τις ανέχεσαι ή αλλάζεις εταιρία.

Ένα πράγμα που θα ήθελα να βελτιωθεί είναι το smoothness, η ομαλότητα στη κύλιση.

Το είχα πάρει πρώτη φορά όταν είχε κυκλοφορήσει, και ειχα απογοητευτει από την εμπειρία χρήσης. Κολλήματα και σκαλωματάκια σε όλες τις λειτουργίες του κινητού.

Τώρα διαπιστωσα μεγάλη βελτίωση. Λογικό το λογισμικό να έχει ωριμάσει.

Πριν από κάνα δίμηνο είχα το p20 pro. Το έδωσα μέσα σε 3 μέρες λόγω lag και stutters.

Ευτυχώς το mate συμπεριφερεται καλύτερα.

Περιμένω το emui 9 με ανυπομονησία ευελπιστώντας στη βελτίωση της εμπειρίας

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πολύ καλό, ειδικά στη τιμή που το βρίσκεις αυτή την εποχή. Τώρα τις ελλείψεις-- ιδιαιτερότητες του emui είτε τις ανέχεσαι ή αλλάζεις εταιρία.

Ένα πράγμα που θα ήθελα να βελτιωθεί είναι το smoothness, η ομαλότητα στη κύλιση.

Το είχα πάρει πρώτη φορά όταν είχε κυκλοφορήσει, και ειχα απογοητευτει από την εμπειρία χρήσης. Κολλήματα και σκαλωματάκια σε όλες τις λειτουργίες του κινητού.

Τώρα διαπιστωσα μεγάλη βελτίωση. Λογικό το λογισμικό να έχει ωριμάσει.

Πριν από κάνα δίμηνο είχα το p20 pro. Το έδωσα μέσα σε 3 μέρες λόγω lag και stutters.

Ευτυχώς το mate συμπεριφερεται καλύτερα.

Περιμένω το emui 9 με ανυπομονησία ευελπιστώντας στη βελτίωση της εμπειρίας

 

Εγώ πέρα από τα πρώτα κολλήματα που είχα τις πρώτες ώρες που το πείρα δεν έχω ξανά δει κάποιο. Παντού πάει μια χαρά χωρίς κάποιο θέμα με την ομαλότητα.

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα με το scrolling παιζει μεγαλο ρολο και η εφαρμογη.

Δοκιμασα με τον chrome το scroll και ειδα οτι δεν ειναι τοσο responsive και χανει κιολας.

Δοκιμασα με τον VIA που ομως ειναι απλα ενα skin και παιζει με την μηχανη του chrome και παρολο που ειχε καλυτερη εφαρμογη εχανε κι εκεινο.

Μετα ειδα με τον Samsung που ειχε πολυ καλο scroll αλλα ηταν ενα τσικ εκτος.

Τελος με τον Kiwi το scroll ειναι απλα αερινο, αστραπιαιο και ακριβεστατο. Βαζεις το δαχτυλο σε μια γραμμη την πας κατω, μετα πανω χωρις να παρεις το δαχτυλο και εισαι ακομα στην ιδια γραμμη ενω στα αλλα εισουν σε αλλες γραμμες.

Ακομα στη 9 αν ενεργοποιησεις στο μενου μπαταρια την υψηλη αποδοση τοτε ολα τα lag και stutters φευγουν και μαλιστα σε test Antutu βγαζει λιγο παραπανω απ'οτι βγαζει με την 8.

 

Για την καμερα εχουμε πει οτι στην 9 θα εχουμε τα features του P20 pro και του Mate 20 pro εκτος απο το bokeh και αλλα live effects-filters σε βιντεο οπου λογο αδυναμου AI δεν μπορει να εφαρμοστει. Βεβαια τα καλουδια του P20 pro τα εχουν ηδη δωσει στην 8.1 αλλα κυκλοφορησε μονο στην κινα. Μην περιμενετε να τραβατε φωτογραφιες οπως το P20 pro ή το Mate 20 pro απλα θα εχει πιο πολλα σκηνικα για το auto.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα με το scrolling παιζει μεγαλο ρολο και η εφαρμογη.

Δοκιμασα με τον chrome το scroll και ειδα οτι δεν ειναι τοσο responsive και χανει κιολας.

Δοκιμασα με τον VIA που ομως ειναι απλα ενα skin και παιζει με την μηχανη του chrome και παρολο που ειχε καλυτερη εφαρμογη εχανε κι εκεινο.

Μετα ειδα με τον Samsung που ειχε πολυ καλο scroll αλλα ηταν ενα τσικ εκτος.

Τελος με τον Kiwi το scroll ειναι απλα αερινο, αστραπιαιο και ακριβεστατο. Βαζεις το δαχτυλο σε μια γραμμη την πας κατω, μετα πανω χωρις να παρεις το δαχτυλο και εισαι ακομα στην ιδια γραμμη ενω στα αλλα εισουν σε αλλες γραμμες.

Ακομα στη 9 αν ενεργοποιησεις στο μενου μπαταρια την υψηλη αποδοση τοτε ολα τα lag και stutters φευγουν και μαλιστα σε test Antutu βγαζει λιγο παραπανω απ'οτι βγαζει με την 8.

 

Για την καμερα εχουμε πει οτι στην 9 θα εχουμε τα features του P20 pro και του Mate 20 pro εκτος απο το bokeh και αλλα live effects-filters σε βιντεο οπου λογο αδυναμου AI δεν μπορει να εφαρμοστει. Βεβαια τα καλουδια του P20 pro τα εχουν ηδη δωσει στην 8.1 αλλα κυκλοφορησε μονο στην κινα. Μην περιμενετε να τραβατε φωτογραφιες οπως το P20 pro ή το Mate 20 pro απλα θα εχει πιο πολλα σκηνικα για το auto.

Ωραία. Προτιμώ να μου καίει παραπάνω μπαταρία και να ειναι smooth η εμπειρία.

Θα δοκιμάσω το performance mode. Επίσης τα gestures στυλ iphone, xiaomi είναι μεγάλη ευκολία.

Έχω δουλέψει τις συγκεκριμένες συσκευές και το ξερω.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Προτιμώ να μου καίει παραπάνω μπαταρία και να ειναι smooth η εμπειρία.

Θα δοκιμάσω το performance mode. Επίσης τα gestures στυλ iphone, xiaomi είναι μεγάλη ευκολία.

Έχω δουλέψει τις συγκεκριμένες συσκευές και το ξερω.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περιμενω πως και πως την 9 γιατι εχει fullscreen gestures κι οχι σαν τις google με pill και βλακειες.

Παρε μια γευση αν κι εγω ειμαι τυπος που δεν θελω animations κι ελπιζω οταν τα απενεργοποιεις μεσω developer tools να μην εχει παυση.

Δεν ξερω αν ειναι smooth οπως στο iphone αλλα καλα δειχνει. Με το performance mode ειδα οτι το μενου μπαταρια σου δειχνει περιπου 2 ωρες λιγοτερη χρηση απο το κανονικο.

Αντε να ερθει να δουμε.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποια πρόταση για λεπτό και επώνυμο tempered glass?

 

Κ γω για ενα καλο γυαλί ψάχνω που να δουλεύει η αφής με την θήκη της Spigen που πήρα τελικά.. Εχω ακομα την εργοστασιακή πλαστική προστασία πάνω, αλλα δεν την πολυεμπιστευομαι..

Sagem MW3020 -> Nokia 3330 -> Sony Ericsson K500 -> Sony Ericsson K750 -> LG Renoir -> Motorola RAZR-> Samsung Galaxy S4-> HTC One M8-> LG G5 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποια πρόταση για λεπτό και επώνυμο tempered glass?

 

nillkin...κλέβει λίγο οθόνη,αλλά,φοβερή αίσθηση touch,απόκριση...και έχω δοκιμάσει αμέτρητα τζαμάκια.

πάρε και πως φαίνεται....

46309131601_28ef5c0031_k.jpg20181214_084312 by tarif16nikos, on Flickr

46309133371_c650968e51_k.jpg20181214_084243 by tarif16nikos, on Flickr

45585927584_79cb4b778c_k.jpg20181214_084256 by tarif16nikos, on Flickr

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει προσωρινά ένα senso και περιμένω τα Nillkin να έρθουν. Σε όσα κινητά έχω βάλει Nillkin έχω μείνει ευχαριστημένος. Από τα καλύτερα. Βλέπω όμως ότι τα Nillkin για το δικό μας καλύπτουν και την κάμερα. Έχει κάποια επίπτωση αυτό στην απόδοσή της;
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω πως και πως την 9 γιατι εχει fullscreen gestures κι οχι σαν τις google με pill και βλακειες.

Παρε μια γευση αν κι εγω ειμαι τυπος που δεν θελω animations κι ελπιζω οταν τα απενεργοποιεις μεσω developer tools να μην εχει παυση.

Δεν ξερω αν ειναι smooth οπως στο iphone αλλα καλα δειχνει. Με το performance mode ειδα οτι το μενου μπαταρια σου δειχνει περιπου 2 ωρες λιγοτερη χρηση απο το κανονικο.

Αντε να ερθει να δουμε.

 

Τώρα είδα στο βιντεο το battery saving and performance modes στα battery settigs. Δεν έχουν μεγάλη διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας (6 ώρες σύμφωνα με το βίντεο) άλλα θα έχει ενδιαφέρον να δούμε 1) τι διαφορά στην απόδοση έχει (σε σχέση με τώρα) το battery saving mode στο μέσο οχι gamer χρήστη και 2) πώς συγκρίνονται με το default που έχουμε τώρα.

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα στο βιντεο το battery saving and performance modes στα battery settigs. Δεν έχουν μεγάλη διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας (6 ώρες σύμφωνα με το βίντεο) άλλα θα έχει ενδιαφέρον να δούμε 1) τι διαφορά στην απόδοση έχει (σε σχέση με τώρα) το battery saving mode στο μέσο οχι gamer χρήστη και 2) πώς συγκρίνονται με το default που έχουμε τώρα.

 

Οταν με το καλο ερθει θα λυθουν ολες μας οι αποριες, παντος παλικαρια που την εχουν περασει στο P20 pro μεσω FH λενε οτι ειναι πολυ smooth και αλλοστε σε οτι βιντεο ειδα απο το EMUI 9 ειναι αρκετα ομαλο.

Μακαρι το 18 Δεκεμβριου να ειναι οριστικο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

nillkin...κλέβει λίγο οθόνη,αλλά,φοβερή αίσθηση touch,απόκριση...και έχω δοκιμάσει αμέτρητα τζαμάκια.

πάρε και πως φαίνεται....

 

Μια χαρά φαίνεται! το άγχος μου με αυτά είναι μήπως δεν τα κολλήσω καλά και έχουν μέσα κενά ή σκόνη (είμαι ψυχαναγκαστικός, ικανός να το βάλω εκατό φορές μέχρι να είναι τέλειο). Το έβαλες εύκολα; Και εγώ με την εργοστασιακή μεμβράνη είμαι ακόμα. Καιρός να την αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...