Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσέχετε. Η ηχογράφηση της κλήσης χωρίς την αποδεδειγμένη ρητή συγκατάθεση του συνομιλητή συνιστά σοβαρό αδίκημα. Προσέχετε λοιπόν με τις ηχογραφήσεις.
Εάν όμως ο συνομιλητής διαπράξει κάποιο αδίκημα τότε η ηχογράφηση συνιστά νόμιμο αποδεικτικό στοιχείο

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή. Εάν όμως ο συνομιλητής διαπράξει κάποιο αδίκημα τότε η ηχογράφηση συνιστά νόμιμο αποδεικτικό στοιχείο

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν όμως ο συνομιλητής διαπράξει κάποιο αδίκημα τότε η ηχογράφηση συνιστά νόμιμο αποδεικτικό στοιχείο

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μπορει να χρησιμοποιηθει ως αποδεικτικο στοιχειο στο δικαστηριο αν εγινε χωρις την συγκαταθεση του, αλλα αυτα δεν ειναι επι του θεματος.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορούμε να βλέπουμε το περιεχόμενο των ειδοποιήσεων στην οθόνη κλειδώματος

 

Το βρήκα παιδιά έφταιγε το face unlock

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μας με την αναβάθμιση σε 9 γίνεται γενικά ένα καλύτερο κινητό. Όχι σούπερ, αλλά καλύτερο από ότι είναι τώρα.. Και αυτό είναι πολύ θετικό...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν θυμάμαι πως κάνουμε μαύρο το φόντο της συσκευής στις ρυθμίσεις;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμισεις--->Μπαταρια--->Σκουροτερα χρωματα διεπαφης

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μας με την αναβάθμιση σε 9 γίνεται γενικά ένα καλύτερο κινητό. Όχι σούπερ, αλλά καλύτερο από ότι είναι τώρα.. Και αυτό είναι πολύ θετικό...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Μην αλλάξει η μπαταρία προς το κακο φοβάμαι λίγο.

Η Κάμερα θα αλλάξει καθόλου?

Πιο πολυ με καίει το Auto, χωρίς να ασχολούμαι με το Pro. Point and Shoot, όπως τα περισσότερα Photo-Flagships..

Sagem MW3020 -> Nokia 3330 -> Sony Ericsson K500 -> Sony Ericsson K750 -> LG Renoir -> Motorola RAZR-> Samsung Galaxy S4-> HTC One M8-> LG G5 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Να πω το μικρό μου παράπονο, βλέπω τελευταία ένα τρελό μπαράζ συνεχόμενων αναβαθμίσεων σε διάφορα κινητά με σημαντικότατες προσθήκες, όπως για παράδειγμα το Pocophone F1 (πλέον κοστίζει 280 ευρώ) που με τα συνεχόμενα update στην κάμερα έχει βάλει κάτω ναυαρχίδες των 2πλάσιων χρημάτων που κοστίζει. Πριν λίγο ανακοίνωσε η εταιρεία τους πως είναι καθ οδον αναβάθμιση με Super Low Light mode , Super slow motion και κτλκτλ

Θα μπορούσε ΑΝΕΤΑ και η δικιά μας εταιρεία να κάνει την κάμερά μας τούρμπο με μερικές software επεμβάσεις, αλλά φαντάζομαι δεν την συμφέρει γιατί κάπως πρέπει να δικαιολογήσει την μεγάλη διαφορά χρημάτων με τα επόμενά της μοντέλα. Μακάρι να δούμε και μεις κάτι αντίστοιχο με το low light mode!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Να πω το μικρό μου παράπονο, βλέπω τελευταία ένα τρελό μπαράζ συνεχόμενων αναβαθμίσεων σε διάφορα κινητά με σημαντικότατες προσθήκες, όπως για παράδειγμα το Pocophone F1 (πλέον κοστίζει 280 ευρώ) που με τα συνεχόμενα update στην κάμερα έχει βάλει κάτω ναυαρχίδες των 2πλάσιων χρημάτων που κοστίζει. Πριν λίγο ανακοίνωσε η εταιρεία τους πως είναι καθ οδον αναβάθμιση με Super Low Light mode , Super slow motion και κτλκτλ

Θα μπορούσε ΑΝΕΤΑ και η δικιά μας εταιρεία να κάνει την κάμερά μας τούρμπο με μερικές software επεμβάσεις, αλλά φαντάζομαι δεν την συμφέρει γιατί κάπως πρέπει να δικαιολογήσει την μεγάλη διαφορά χρημάτων με τα επόμενά της μοντέλα. Μακάρι να δούμε και μεις κάτι αντίστοιχο με το low light mode!

 

Κανε ανταλλαγη αν μπορεις με καποιον γνωστο σου το mate με το poco για 1 μηνα και θα καταλαβεις πολλα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όσους γκρινιάζουν για το κινητό μας και τις ενημερώσεις θα πω ότι το κινητό μας είναι ένα overall πολύ καλό κινητό !Καλό το Poco αλλά το έχετε δει από κοντά;Καμία σχέση σχεδιαστικά και ποιοτικά!Οκ μπορεί να έχει τον 845(που δεν νομίζω ο μέσος χρήστης να καταλάβει διαφορά από τον δικό μας),αλλά πέραν τούτω δεν έχει κατι άλλο που μπορεί να μας συγκινήσει! Οθόνη έχουμε πολύ καλύτερη, ηχεία επίσης, μπαταρία το ίδιο!Δεν έχουμε ίχνος lag και γενικά δεν νομίζω ότι υστερούμε κάπου!Άσε που ως πρώην κάτοχος xiaomi ο launcher του δεν μου λέει κάτι!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε σεις, μαζί σας εννοείτε ..., ΔΕΝ εννοούσα σαν σύνολο, απλά ζηλεύω ΜΟΝΟ τον τομέα των αναβαθμίσεων !;)

Προσωπικά, πέρα της έλλειψης HD στο netflix, το κινητό μας με έχει πραγματικά τρελάνει στα όλα του.

Αυτονομιάρα, οθονάρα, δύναμη σε ότι και αν του βάλεις, πανέμορφο, τρομερή εμβέλεια wifi, άψογο σήμα Voda, ωραίο ηχείο και κτλκτλ

Απλά θα ήθελα αναβαθμίσεις/προσθήκες.

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο γερμανο το titanium grey 128 bg dual grey. Σε σχεση με το xiaomi mi6 μπροστινη καμερα λιγο καλυτερο το mi6.

Η πισω καμερα σε indoor καταστασεις το βραδυ λιγο καλυτερο το mate10 pro, βγαζει σχεδον ολο τον θορυβο και εχει καλυτερη λεπτομερεια.

Σημα με καρτα wind ενω ειχα θεμα στο mi6(δεν εχει την b20) με το mate 10 pro full παντου 4g.Μπαταρια λιγο καλυτερο απο mi6. 7 ωρες sot με μαυρο θεμα και εξοικονομηση ενεργειας με λιγο απολα,wifi 4g games κτλ.με τν ιδια χρηση το mi6 εβγαζε 6 περιπου.οπως και να εχει μια μερα την βγαζει.ταχυτητα τα ιδια.αν και νομιζα οτι mi6 θα το παταγε σε αυτο τον τομεα ειναι ιδια,σφαιρα και τα 2 χωρις λαγκαρισματα χωρις τιποτα πουθενα.ηχειο μια χαρα δυνατο καλη ποιοτητα.ακουστικο το ιδιο,κρυσταλλο στο μισο το volume και ακους μια χαρα,πολυ δυνατο.

μεγεθος λιγο μεγαλο σε σχεση με το mi6 δεν μπορουσα να το συνηθισω αν και η οθονη του ειναι πολυ καλη σε χρωματα κτλ.χαμηλη φωτεινοτητα σε σχεση με το Mi6.αλλα δεν δημιουργει προβλημα σε εντονο ηλιο βλεπεις χωρις προβλημα.τις φωτογαφιες στην τηλεοραση δεν μου τις εβγαζε σε ολη ην οθονη,επρεπε να κατεβω σε 8 mpixel για να τις δω σε full screen ενω με το mi6 δεν γινοταν αυτο.βιντεο δεν τρελαθηκα το βραδυ το Mi6 εχει καλυτερη σταθεροποιηση το βραδυ. Την ημερα κανενα προβλημα.

οποτε συνοψιζοντας,ειναι ενα πολυ καλο κινητο αξιζει τα λεφτα του στα 400 ευρω αν καποιος θελει καλη καμερα μεγαλη οθονη και μπαταρια ,ξεκλειδωμα με face unlock αστραπιαιο, αλλα ειναι λιγο μεγαλο και αβολο για μενα σε σχεση με το mi6 οποτε κραταω το mi6 κυριως γι αυτον το λογο!

Link to comment
Share on other sites

Να πω το μικρό μου παράπονο, βλέπω τελευταία ένα τρελό μπαράζ συνεχόμενων αναβαθμίσεων σε διάφορα κινητά με σημαντικότατες προσθήκες, όπως για παράδειγμα το Pocophone F1 (πλέον κοστίζει 280 ευρώ) που με τα συνεχόμενα update στην κάμερα έχει βάλει κάτω ναυαρχίδες των 2πλάσιων χρημάτων που κοστίζει. Πριν λίγο ανακοίνωσε η εταιρεία τους πως είναι καθ οδον αναβάθμιση με Super Low Light mode , Super slow motion και κτλκτλ

Θα μπορούσε ΑΝΕΤΑ και η δικιά μας εταιρεία να κάνει την κάμερά μας τούρμπο με μερικές software επεμβάσεις, αλλά φαντάζομαι δεν την συμφέρει γιατί κάπως πρέπει να δικαιολογήσει την μεγάλη διαφορά χρημάτων με τα επόμενά της μοντέλα. Μακάρι να δούμε και μεις κάτι αντίστοιχο με το low light mode!

 

Τα περισσοτερα φθηνα κινητα της Xiaomi ετσι ειναι. Εχουν πολλα updates γιατι ετσι οπως τα κυκλοφορει η εταιρεια στην αρχη εχουν πολλες ελλειψεις.

Το Redmi note 5 με snapdragon 636 και με το καλημερα τραβουσε μονο 1080p 30fps video......

Το δε ακριβοτερο Mi8 οπως και το pocophone αν και εχουν snap845,δεν μπορουσαν να τραβηξουν 4κ 60fps καθολου και περιμεναν update για αυτο.

Σε πολλα απο τα φθηνοτερα κινητα δεν εχεις καν το face id ή δεν μπορεις να κατεβασεις θεματα αν δεν αλλαξεις την χωρα,οτι να ναι κυριολεκτικα.

 

Ποιες ναυαρχιδες με τα διπλασια χρηματα ακριβως παταει το pocophone?Το S9?Το Sony XZ3?Iphone 8 plus?Σε ολα ειναι κατα πολυ χειροτερο,και γιαυτο ολοι οπως και στο Nokia 8(αλλη ναυαρχιδα με κακη stock καμερα)του εβαζαν 3η εφαρμογη για καμερα(gcam)για να δουν ασπρη μερα.

 

Και στα 280ευρω που λες για την τιμη του τα εχουμε πει τι αλλο παιζει.1χρονος εγγυηση Κινας.

Καλα και χρυσα τα Xiaomi για αυτο που ειναι αλλα εως ενα βαθμο ετσι?

 

Η δε καμερα παλι του mate 10 pro ηταν απο το κουτι(out of the box που λενε και οι ξενοι)μια χαρα,απλα θελει να παιξεις λιγο παραπανω με τις ρυθμισεις για να δεις καλυτερα αποτελεσματα.

 

Γιαυτο και οι καμερες των galaxy κινητων θεωρουνται εκτος των αλλων απο τις καλυτερες της αγορας. Γιατι βγαζουν απο τις καλυτερες point and shoot φωτογραφιες.

Διολου τυχαιο γιατι μεχρι και σημερα θεωρειται απο τα top10 τηλεφωνα με τις καλυτερες καμερες

https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews

 

Φυσικα παραμενει συσκευη του 2017 με οτι αυτο συνεπαγεται,προφανως θα υστερει απο τις νεωτερες ναυαρχιδες.

 

Που να διορθωθουν και τα θεματα με τις οθονες και να πεσει η τιμη του mate 20 pro να δειτε τι εχει να γινει.

Που στο mate 20 pro μιλαμε και για μεγαλυτερη οθονη και αναλυση(τεραστια διαφορα απο του mate 10),καμερα σε αλλο επιπεδο(μεχρι και wide camera εχει των LG),μεγαλη μπαταρια,ασυρματη φορτιση,ip8 και δεν συμμαζευεται.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδες αλλα το Mate 10 Pro πηρε ολα τα features απο νεοτερες συσκευες.

Εβγαλαν Night Mode χωρις τριποδο στο P20 Pro, το πηρε

Εβγαλαν Face Unlock, το πηρε

Στην 8.1 (η οποια κυκλοφορησε μονο στην κινα) πηρε και το 4D του P20 Pro

Στην 9 θα παρει και το 4D και το studio lightning που εβγαλαν στο Mate 20 Pro

Εβγαλαν GPU Turbo, το πηρε και αυτο

Μεχρι και το party mode μεσω NFC απο το Honor Play θα παρει με την 9

Δεν βλεπω να μην εδωσαν καποιο feature στο mate 10 pro

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδες αλλα το Mate 10 Pro πηρε ολα τα features απο νεοτερες συσκευες.

Εβγαλαν Night Mode χωρις τριποδο στο P20 Pro, το πηρε

Εβγαλαν Face Unlock, το πηρε

Στην 8.1 (η οποια κυκλοφορησε μονο στην κινα) πηρε και το 4D του P20 Pro

Στην 9 θα παρει και το 4D και το studio lightning που εβγαλαν στο Mate 20 Pro

Εβγαλαν GPU Turbo, το πηρε και αυτο

Μεχρι και το party mode μεσω NFC απο το Honor Play θα παρει με την 9

Δεν βλεπω να μην εδωσαν καποιο feature στο mate 10 pro

 

Έλα ντε! Απορώ κ εγώ με όσους γκρινιάζουν για τα updates και επειδή το έχω από πέρσι από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας έχουμε πάρει αρκετές αναβαθμίσεις μικρές και μεγάλες!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικοτερο ολων στην mate σειρα ειναι οτι επειδη κυκλοφορει τελη του χρονου σε αντιθεση με την Samsung ερχεται και με την τελευταια εκδοση του android βλεπε περυσι το mate 10 με android 8 και φετος το mate 20 με android 9.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παρεξηγήσατε , η ...γκρίνια ήταν συγκεκριμένη στην έλλειψη HD στο Netflix (έτυχε να βάλω δίπλα δίπλα το porche mate 10 pro που σαν Αμερικάνικο έχει HD με το δικό μας και πραγματικά είναι μέρα με τη νύχτα η διαφορά) και στο super low night mode της google που είναι εντυπωσιακό. Δεν μίλησε κανείς για κάτι άλλο!

Φίλε Fulgore πολύ εύστοχες και κατατοπιστικές οι παρατηρήσεις σου / σχόλια! Συνέχισε έτσι ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παρεξηγήσατε , η ...γκρίνια ήταν συγκεκριμένη στην έλλειψη HD στο Netflix (έτυχε να βάλω δίπλα δίπλα το porche mate 10 pro που σαν Αμερικάνικο έχει HD με το δικό μας και πραγματικά είναι μέρα με τη νύχτα η διαφορά) και στο super low night mode της google που είναι εντυπωσιακό. Δεν μίλησε κανείς για κάτι άλλο!

Φίλε Fulgore πολύ εύστοχες και κατατοπιστικές οι παρατηρήσεις σου / σχόλια! Συνέχισε έτσι ... ;)

 

Μα δεν σε παρεξηγησαμε προς θεου, εγω απλα ειπα για τις προσθηκες που ειδα στην συσκευη απο τοτε που την πηρα και για τις μελλοντικες με την 9.

Στο XDA ανεφεραν οτι με την 9 το netflix θα παιζει σε HD, οτι εργοστασιακα περασαν μεσα ενα spoofing που θα φαινεται σαν το αμερικανικο. Βεβαια οταν ερθει θα το δουμε γιατι ξερεις πολλα λεγονται παντου.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παρεξηγήσατε , η ...γκρίνια ήταν συγκεκριμένη στην έλλειψη HD στο Netflix (έτυχε να βάλω δίπλα δίπλα το porche mate 10 pro που σαν Αμερικάνικο έχει HD με το δικό μας και πραγματικά είναι μέρα με τη νύχτα η διαφορά) και στο super low night mode της google που είναι εντυπωσιακό. Δεν μίλησε κανείς για κάτι άλλο!

Φίλε Fulgore πολύ εύστοχες και κατατοπιστικές οι παρατηρήσεις σου / σχόλια! Συνέχισε έτσι ... ;)

 

Οσον αφορα το netflix συγκεκριμενα που αναφερεις,αυτα ειναι καρναβαλια γενικα των Κινεζων γιατι και στην Xiaomi ειχαν περιορισμους σε αυτο το κομματι και ειχαν φαει τρελο κραξιμο,γιαυτο και τους βλεπεις να προσπαθουν να το μαζεψουν.

Link to comment
Share on other sites

Καρναβαλια των αμερικανων ειναι φιλαρακι που δεν αφηνουν τις εταιρειες να δωσουν αδειες σε κινεζικες λογω του εμπορικου πολεμου Κινας ΗΠΑ
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε κανένα κόλπο ρε παιδιά στις ρυθμίσεις για καλύτερη απόδοση της μπαταρίας ειδικά σε stand by

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο όχι αλλά αρκετά ικανό για μην μπορώ να πάω για δεύτερη μέρα με μέτρια χρήση

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βράδυ πχ έχω μέγιστο drain 2% στην χειρότερη... Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το να σηκώνεις το τηλέφωνο και αυτόματα να κάνει face unlock? Εγώ επειδή το έχω και στην μηχανή ήταν απίστευτα ενοχλητικό

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...