Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως στην αρκετά επαγγελματική χρήση που του κάνω το 10ρι είναι παλικάρι... Μεγάλο παλικάρι... Και πάνω στην μηχανή με το ΙΡ 67 βρέξει δεν βρέξει νιώθω καλά

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έτυχε τις τελευταίες μέρες και έχω στα χέρια μου το συγκεκριμένο κινητό (βλέπω πως κοστίζει 400 ευρώ πλέον) και πραγματικά έχω εκπλαγεί με τις δυνατότητές του και την ποιότητα υλικών. Οθονάρα με απίστευτα χρώματα και τέλειο μαύρο, καλές γωνίες θέασης, τρομερά ηχεία, δεν κολλάει ότι και αν το βάλεις να κάνει, μπαταρία που άνετα σου βγάζει 2ήμερο και κάμερες για φίλημα. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω το λόγο ν' αφήσει κάποιος το συγκεκριμένο κινητό και να δώσει 1000 ευρώ γιατί ακριβώς?? Για λίγο καλύτερη κάμερα? Για καλύτερη σέλφι? ..... η γνώμη μου είναι όχι. Στα λεφτά που κοστίζει τώρα είναι το καλύτερο της αγοράς και με τα χαρακτηριστικά που έχει, άνετα αντέχει ακόμα ένα με δυο χρόνια!

Όταν παίζει το mi8 6 128gb στα 335 που είναι πολύ ανώτερο το mate 10 pro δεν έχει τύχη. Ο ανταγωνισμός είναι τεράστιος.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην αρκετά επαγγελματική χρήση που του κάνω το 10ρι είναι παλικάρι... Μεγάλο παλικάρι... Και πάνω στην μηχανή με το ΙΡ 67 βρέξει δεν βρέξει νιώθω καλά

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Και εμένα το ίδιο. Μέχρι τώρα δεν έχει κάνει τσικ στο παραμικρό. Αυτός είναι ο κυριότερος λόγος που δεν θέλω σε καμία περίπτωση να το δώσω γιατί δεν ξέρω τι θα βρω στην άλλη συσκευή. Βλέπε Mate 20 Pro.

Link to comment
Share on other sites

εγω γενικότερα τα τηλέφωνα τα κρατάω διετία οποτε δεν βλέπω την αντικατάσταση με κατι νεότερο.. Το πήρα φετος το καλοκαίρι και λογικά θα προβω σε αντικατάσταση του το καλοκαίρου του 2020 με κανενα mate 30 pro ή οτι αλλο μου κάνει κλικ τελως πάντων.
Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όταν παίζει το mi8 6 128gb στα 335 που είναι πολύ ανώτερο το mate 10 pro δεν έχει τύχη. Ο ανταγωνισμός είναι τεράστιος.

 

Πολυ ανωτερο σε τι ακριβως περαν του επεξεργαστη και της ελαφρως καλυτερης καμερας?

 

Στο οτι default ερχεται με 64gb χωρου και τα 128gb τα πληρωνεις παραπανω?

 

Στο 1 κατω ηχειο?

 

Στην απουσια αδιαβροχοποιησης?

 

Στο μονοχρωμο led?

 

Η μηπως στο video που με το καλημερα τραβουσε μονο 1080p 30fps ή 4k 30fps και επρεπε να περιμενει ο υποψηφιος αγοραστης update για 60fps?

 

Η στην μικροτερη μπαταρια και το notch?

 

Η τελος στην 1 ετους εγγυηση απο Κινα αν σου παθει κατι(υπολογιστε και πιθανοτητα burn in)??

 

Και με βαση το τελευταιο που μια ζωη ολως τυχαιως το προσπερνας,θες να κανουμε αναλογη συγκριση με ποσο κοστιζει απο Ελλαδα το mi 8 128gb με 2 χρονια εγγυηση Infoquest?600ευρω,δηλαδη 50% πανω απο την τιμη του mate 10 pro.

 

Αλλα ολως τυχαιως οταν μπαινει επισημη εγγυηση 2 ετων απο infoquest δεν συμφερει στις συγκρισεις γιαυτο ας αναφερουμε τις κουκουρουκου εγγυησεις απο Κινα ετισ????Βεβαια να δω αν σου βγαλει τον δευτερο χρονο burn in η οθονη(amoled)τι θα λες, ή αν θες να το πουλησεις εκτος εγγυησης ποσο(ευκολα και τιμη)θα το δωσεις.

 

Ειδαμε και το p20 pro που βγηκε φετος με τον περσινο kirin970 και σαρωσε σε πωλησεις,αν ειχε καμια τυχη......

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ανωτερο σε τι ακριβως περαν του επεξεργαστη και της ελαφρως καλυτερης καμερας?

 

Στο οτι default ερχεται με 64gb χωρου και τα 128gb τα πληρωνεις παραπανω?

 

Στο 1 κατω ηχειο?

 

Στην απουσια αδιαβροχοποιησης?

 

Στο μονοχρωμο led?

 

Η μηπως στο video που με το καλημερα τραβουσε μονο 1080p 30fps ή 4k 30fps και επρεπε να περιμενει ο υποψηφιος αγοραστης update για 60fps?

 

Η στην μικροτερη μπαταρια και το notch?

 

Η τελος στην 1 ετους εγγυηση απο Κινα αν σου παθει κατι(υπολογιστε και πιθανοτητα burn in)??

 

Και με βαση το τελευταιο που μια ζωη ολως τυχαιως το προσπερνας,θες να κανουμε αναλογη συγκριση με ποσο κοστιζει απο Ελλαδα το mi 8 128gb με 2 χρονια εγγυηση Infoquest?600ευρω,δηλαδη 50% πανω απο την τιμη του mate 10 pro.

 

Αλλα ολως τυχαιως οταν μπαινει επισημη εγγυηση 2 ετων απο infoquest δεν συμφερει στις συγκρισεις γιαυτο ας αναφερουμε τις κουκουρουκου εγγυησεις απο Κινα ετισ????Βεβαια να δω αν σου βγαλει τον δευτερο χρονο burn in η οθονη(amoled)τι θα λες, ή αν θες να το πουλησεις εκτος εγγυησης ποσο(ευκολα και τιμη)θα το δωσεις.

 

Ειδαμε και το p20 pro που βγηκε φετος με τον περσινο kirin970 και σαρωσε σε πωλησεις,αν ειχε καμια τυχη......

 

https://www.androidauthority.com/phone-models-repair-report-886115/

Αν τα βαλεις αναλογικα με τις πωλησεις θα καταλαβεις τι φτηνια περνεις απο ενα xiaomi.

Αν εξαιρεσεις την samsung που λογικα να ειναι πρωτη σε fail rate με τοσες πωλησεις η xiaomi ειναι η χειροτερη σε θεμα αξιοπιστιας.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι έγινε τελικά με το emui 9? Άρχισε η ενημέρωση ή ακόμη?

 

Mi 8 Power be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι έγινε τελικά με το emui 9? Άρχισε η ενημέρωση ή ακόμη?

 

Mi 8 Power be with you

 

Σε κινεζικες συσκευες BLA-AL00 και BLA-TL00

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

https://www.androidauthority.com/phone-models-repair-report-886115/

Αν τα βαλεις αναλογικα με τις πωλησεις θα καταλαβεις τι φτηνια περνεις απο ενα xiaomi.

Αν εξαιρεσεις την samsung που λογικα να ειναι πρωτη σε fail rate με τοσες πωλησεις η xiaomi ειναι η χειροτερη σε θεμα αξιοπιστιας.

 

Ενταξυ τωρα αυτο για Xiaomi και Samsung δεδομενου των ποσο πολλων συσκευων πουλανε καθε χρονο και φυσικα παγκοσμιως τι διαθεση εχουν δεν μπορουν να βγουν ευκολα συμπερασματα.

 

Απλα εχω βαρεθει καθε φορα να βλεπω τον King να προσπερνα ζωτικης σημασιας πραγματα οπως η εγγυηση(ειδικα οταν μιλαμε για amoled Οθονες),για αδιαβροχοποιηση και λοιπα.

 

Και η Oneplus δεν ειναι τυχαιο γιατι ζηταει 120+ευρω παραπανω για το Oneplus6 απο το επισημο site σε σχεση με τα Κινεζικα.

 

Ακου λεει δεν εχει ελπιδα το mate 10 pro επειδη υπαρχει το mi8 απο Κινα.Το βλεπω σε γειτονικο site πως ολα τα mi8 που τα πουλανε ειναι απο Κινα αγορασμενα(λογω της τιμης τους) και φυσικα τρεχουν να τα πουλησουν πριν τον 1 χρονο λογω εγγυησης γιατι μετα ξερουν οτι δυσκολα να αγορασει καποιος ενα τετοιο κινητο εκτος εγγυησης. Απλα στις περιπτωσεις αυτες παρακαλας να μην σου βγαλει το παραμικρο προβλημα το κινητο σε βαθος χρονου.

 

Και για το android 9 παιδια,δεν χρειαζεται να ρωτατε καθε τρεις και λιγο.Οπως συμβαινει με καθε αλλη συσκευη,οταν με το καλο κυκλοφορησει επισημα και σε μας θα το αναφερει ο κοσμος εδω οπως και αναλυτικα τις αλλαγες αλλα και πιθανα θεματα που θα αντιμετωπισει.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μέσα στη βδομάδα πήραμε το mate 10 pro από eshop. Έχει μείνει στην 137, μπορούμε από κάπου να το αναβαθμίσουμε χειροκίνητα μιας και δεν βρίσκει αυτόματη ενημέρωση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πάντως μετά από 2 βδομάδες που έχω στην κατοχή μου το mi8 μπορώ με σιγουριά να πω ότι μου λείπει το Mate μου..

Και επειδή γενικά κοιτάω πάντα το κινητό σαν σύνολο το Mate ήταν πολύ καλύτερο εκ του συνόλου.

Αυτή είναι η άποψη μου

 

 

Mi 8 Power be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μέσα στη βδομάδα πήραμε το mate 10 pro από eshop. Έχει μείνει στην 137, μπορούμε από κάπου να το αναβαθμίσουμε χειροκίνητα μιας και δεν βρίσκει αυτόματη ενημέρωση?

 

Ειναι C432 ή καποιο αλλο Cxxx;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι C432.

 

Λοιπον αν ειναι οντως C432 κι οχι καποιο που εχει γινει rebrand σε C432 βαλτε μεσα καρτα SIM και καντε παλι ελεγχο για updates.

Αν παλι δεν βρει μπορειτε να κανετε manual update με το firmware finder.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αν ειναι οντως C432 κι οχι καποιο που εχει γινει rebrand σε C432 βαλτε μεσα καρτα SIM και καντε παλι ελεγχο για updates.

Αν παλι δεν βρει μπορειτε να κανετε manual update με το firmware finder.

 

Δεν βρίσκει ούτε με την SIM.

Στην περίπτωση που είναι rebranded σε C432 μπορεί κάτι να πάει στραβά με το Firmware finder, ή είναι απολύτως ασφαλές?

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκει ούτε με την SIM.

Στην περίπτωση που είναι rebranded σε C432 μπορεί κάτι να πάει στραβά με το Firmware finder, ή είναι απολύτως ασφαλές?

 

Οχι δεν υπαρχει προβλημα γιατι το Firmwarefinder περναει μονο τα επισημα OTA που εχουν γινει approved, απλα να κανεις την FULL-OTA.

Παντος πολυ περιεργο που δεν βγαζει αναβαθμισεις. Δοκιμασε στην εφαρμογη Ενημερωση συστηματος να πατησεις στις 3 τελιτσες πανω δεξια και μετα ληψη πληρους πακετου μηπως σου βρει. Να υποθεσω εχετε βαλει google account κι εχετε κανει ολα τα updates μεσα απο το playstore.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει προβλημα γιατι το Firmwarefinder περναει μονο τα επισημα OTA που εχουν γινει approved, απλα να κανεις την FULL-OTA.

Παντος πολυ περιεργο που δεν βγαζει αναβαθμισεις. Δοκιμασε στην εφαρμογη Ενημερωση συστηματος να πατησεις στις 3 τελιτσες πανω δεξια και μετα ληψη πληρους πακετου μηπως σου βρει. Να υποθεσω εχετε βαλει google account κι εχετε κανει ολα τα updates μεσα απο το playstore.

 

Δοκίμασα την λήψη πλήρους πακέτου και βρήκε την 157 και την εργκατέστησε.

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Πετραν καλορίζικο το κινητό ... Πως είναι οι πρώτες εντυπώσεις?

 

Για όποιον ενδιαφέρετε για μια καλή θήκη σε λογική τιμή, έχει στο eshop / Crazy Sundays την γνήσια θήκη της Huawei, SMART VIEW FLIP COVER sta 11.90 ευρώ. --->> https://www.e-shop.gr/huawei-smart-view-flip-cover-for-mate-10-pro-deep-blue-p-TEL.046708

 

Δείτε την εδώ σε βίντεο --->>

Link to comment
Share on other sites

Καλή θήκη αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν βάλανε μαγνητακι να ασφαλίζει.

Θεωρώ ότι είναι και το μόνο μειονέκτημα της.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. Μιας και μιλάμε για την γνήσια θήκη.. Βαιμπερ πχ δεν δείχνει ειδοποιήσεις.. Υπάρχει κάποια επιπλέων ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αν μπορούμε να βρούμε ebay καμιά θήκη σαν του P20?Που είναι σαν γόμα-λαστιχο απέξω αλλά και μέσα είναι σαν βελούδο!Πήρα της γυναίκας την γνήσια της huawei και είναι φοβερής ποιότητας!Κρίμα που δεν έβγαζαν και στο δικό μας κάτι ανάλογο και έβγαλαν μόνο αυτήν σαν πορτοφόλι!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. Μιας και μιλάμε για την γνήσια θήκη.. Βαιμπερ πχ δεν δείχνει ειδοποιήσεις.. Υπάρχει κάποια επιπλέων ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε η always on display δείχνει ειδοποιήσεις μονο από τις native εφαρμογές,(μηνύματα sms κ κλήσεις δλδ ) viber κτλ δε παίζουν.

Το έχω απορία αν με την εκδοση android-emui 9 αυτό έχει φτιάξει η όχι

Αν ξέρει κάποιος που έχει δουλέψει beta η το mate 20 ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε η always on display δείχνει ειδοποιήσεις μονο από τις native εφαρμογές,(μηνύματα sms κ κλήσεις δλδ ) viber κτλ δε παίζουν.

Το έχω απορία αν με την εκδοση android-emui 9 αυτό έχει φτιάξει η όχι

Αν ξέρει κάποιος που έχει δουλέψει beta η το mate 20 ας μας πει.

 

 

Εγώ δούλεψα το mate20pro και μου άρεσε η 9αρα Android κ emui..

Αλλά λόγω του "hulk" δεν πρόλαβα να τεστάρω κ πολλά..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε η always on display δείχνει ειδοποιήσεις μονο από τις native εφαρμογές,(μηνύματα sms κ κλήσεις δλδ ) viber κτλ δε παίζουν.

Το έχω απορία αν με την εκδοση android-emui 9 αυτό έχει φτιάξει η όχι

Αν ξέρει κάποιος που έχει δουλέψει beta η το mate 20 ας μας πει.

 

Στην 9 η ιδια παλι ειναι δεν αλλαξε καθολου και ουτε προκειται για λογους εξοικονομησης ενεργειας.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...