Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry guys...

Έχω την 8.0.0.157(C432) και βεβαίως βεβαίως νόμιζα ότι η C432 είναι η έκδοση...

Ας γελάσουν και οι πέτρες μαζί μου... μπορούν....

 

Να στε καλά

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Κανένα πρόβλημα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sorry guys...

Έχω την 8.0.0.157(C432) και βεβαίως βεβαίως νόμιζα ότι η C432 είναι η έκδοση...

Ας γελάσουν και οι πέτρες μαζί μου... μπορούν....

 

Να στε καλά

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Εκανες ενα λαθος και το καταλαβες, δεν θα γελασει κανεις μαζι σου.

Εισαι στην τελευταια εκδοση και δεν εχει βγει κατι νεοτερο. Για να ελεγχεις για νεες εκδοσεις περνας το firmwarefinder ή μπαινεις στην σελιδα https://pro-teammt.ru/firmware-database/?firmware_model=BLA-L29C432&firmware_page=0

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξύ, με όλη την μουρμούρα που επικρατεί σχετικά με το 10αρι μας... Πόσο σίγουροι είστε ότι η αναβάθμιση θα φέρει μόνο θετικά;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανες ενα λαθος και το καταλαβες, δεν θα γελασει κανεις μαζι σου.

Εισαι στην τελευταια εκδοση και δεν εχει βγει κατι νεοτερο. Για να ελεγχεις για νεες εκδοσεις περνας το firmwarefinder ή μπαινεις στην σελιδα https://pro-teammt.ru/firmware-database/?firmware_model=BLA-L29C432&firmware_page=0

Εγώ πάντως ακόμα γελάω γιατί δεν σκέφτηκα ούτε στιγμή να ΚΟΙΤΑΞΩ ΚΑΝ πριν την παρένθεση, γιαυτό...

Τέλος πάντων δεν βιάζομαι καθόλου με καμία αναβάθμιση εκτός και αν κάνουν την γραμματοσειρά της κουρτίνας μικρότερη...

Καλό ΣουΚου παίδες

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα ήθελα από την αναβάθμιση είναι καλύτερη κάμερα... Στην δουλειά κόντρα σε ω p10 φίλου... Έφαγα λίγο ξύλο.. Λίγο, όχι πολύ.. Αλλα αρκετό για να αρχίσει η καζούρα... Και προσωπικά δεν πιστεύω πως έχασα... Αλλα τεσοα....

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις την εφαρμογη και πας στις ρυθμισεις->Γενικες ρυθμισεις->διαχειριση ειδοποιησεων->Πατας πανω στο "Αλληλογραφια"->Ηχος->επιλεγεις αυτον που θες

Τόσο καιρό το έψαχνα και νόμιζα ότι ήταν standard ο ήχος του συστήματος. Μήπως γνωρίζεις εάν μπορούμε πάνω στο εικονίδιο του Gmail να δείχνει με αριθμό τα email τα εισερχόμενα όπως το κάνει η by default εφαρμογή;;;;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό το έψαχνα και νόμιζα ότι ήταν standard ο ήχος του συστήματος. Μήπως γνωρίζεις εάν μπορούμε πάνω στο εικονίδιο του Gmail να δείχνει με αριθμό τα email τα εισερχόμενα όπως το κάνει η by default εφαρμογή;;;;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Με λιγα λογια οχι στον μαμα launcher.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εδώ και κάνα δύο μέρες πάνω στην μπάρα δίπλα στο logo της wind, έχει εμφανιστεί ένα εικονιδιακι του Facebook και μόλις σύρεις την μπάρα προς τα κάτω λέει ότι η εφαρμογή Facebook εκτελείται, η οποία δεν φεύγει όσο και να το σπρώξεις. Βοήθεια μου σπάει τα νεύρα. Πως φεύγει χωρίς να χαθούν οι ειδοποιήσεις αφού βγαίνει στο ίδιο μπανερ με τις ειδοποιήσεις του φβ.
Link to comment
Share on other sites

https://huaweiadvices.com/huawei-android-pie-emui-9-0-0-125-ota-update-rolling-out/

Οι κινεζοι αρχισαν να δεχονται την stable android pie. Αντε να ερθει κι απο εδω.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

https://huaweiadvices.com/huawei-android-pie-emui-9-0-0-125-ota-update-rolling-out/

Οι κινεζοι αρχισαν να δεχονται την stable android pie. Αντε να ερθει κι απο εδω.

Ωραίοι!!!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

όταν το συνδεω με USB καλώδιο στο pc μου λέει να τρέξω ένα HiSuite πρόγραμμα. Τί είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

όταν το συνδεω με USB καλώδιο στο pc μου λέει να τρέξω ένα HiSuite πρόγραμμα. Τί είναι αυτό;

 

Είναι η σουίτα της Huawei για να παίρνεις back ups, να αναβαθμίζεις, να κάνεις reset τη συσκευή και λοιπά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχω αγοράσει τα airpods για το mate μου και αντιμετωπιζω πολλα προβληματα συμβατότητας. Εχει κανεις αλλος τα airpods να μου πει αν πρεπει να κάνω κατι ή ειναι λογω apple...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μόλις ήρθε και η 157 λοιπόν για να δούμε λοιπόν ποτέ θα έχουμε και το 9αρι EMUI.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε προχθές η 156. Δύο μέρες που την δουλεύω, παρατηρώ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Και γω μια απ τα ίδια προχτές έλαβα την 156 και σήμερα έσκασε η 157 αγορασμένο απο κωτσοβολο
Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται 10 Νοεμβρίου είναι η ημερομηνία για το global rollout του android 9

https://m.gsmarena.com/huawei_launch_global_emui_9_rollout_november_10-news-34078.php

 

Μακάρι να αφορά όλες τις εκδόσεις κι όχι μόνο τις κινεζικές. Θα το μάθουμε σε 4-5 μέρες.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις έκανα το τελευταίο update (157) και παρατηρώ ένα ενοχλητικό lag στο scroll. Έχει γίνει αρκετά νευρικό το scroll σε όλη την συσκευή κ έπαψε να είναι smooth. Έχει δει κάτι παρόμοιο κάποιος??

Thanx.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις έκανα το τελευταίο update (157) και παρατηρώ ένα ενοχλητικό lag στο scroll. Έχει γίνει αρκετά νευρικό το scroll σε όλη την συσκευή κ έπαψε να είναι smooth. Έχει δει κάτι παρόμοιο κάποιος??

Thanx.

 

Καλησπέρα.

Εγώ δε παρατηρώ κάτι αξιοσημείωτο στη ταχύτητα scroll.

Αυτό που παρατηρώ όμως είναι ίσως λιιιγο καλύτερη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!Έχω παρατηρήσει ότι το κινητό όταν το έχω στην τσέπη και κινούμαι αρκετά πέφτει πολύ απότομα η μπαταρία!Έχω απενεργοποίηση την καταγραφή των βημάτων και το health που έχει αλλά παρατηρώ αυτό που σας λέω!Λέτε να συνεχίζει να δουλεύει ο αισθητήρας κίνησης;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!Έχω παρατηρήσει ότι το κινητό όταν το έχω στην τσέπη και κινούμαι αρκετά πέφτει πολύ απότομα η μπαταρία!Έχω απενεργοποίηση την καταγραφή των βημάτων και το health που έχει αλλά παρατηρώ αυτό που σας λέω!Λέτε να συνεχίζει να δουλεύει ο αισθητήρας κίνησης;

 

Η συσκευή συνδέεται με την κεραία του παρόχου σου και όταν κινείσαι αλλάζει κεραίες και αυτό καταναλώνει μπαταρία. Μπορεί πάλι να έχεις κάποια εφαρμογή που να χρησιμοποιεί το GPS. Δοκίμασε με την τοποθεσία στο off να δεις. Η τελευταία αναβάθμιση του Google εχει bug και κάνει αίτηση τοποθεσίας όλη την ώρα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μετά από 10 μήνες συνύπαρξης με το κινητό μπορώ να πω ότι είναι μια καλή και αξιόπιστη συσκευή. Είμαι συνολικά ευχαριστημένος σχεδόν σε όλους τους τομείς.

Εκεί που παρατήρησα εγώ να πάσχει λίγο είναι στο κλείδωμα του GPS που είναι αργό. Και δεν έχει φτιάξει μετά από τόσα updates ένα θέμα με το κεντρικό κουμπί πλοήγησης όπου οπότε θέλω να κάνω επανεκκίνηση αναγκάζομαι βάζω τη 1η επιλογή και μετά την επανεκκίνηση βάζω τη 2η που θέλω να δουλεύω. Επίσης χρειάζεται ένα restart κάθε 1 με 3 μέρες το πολύ για να δουλευει ομαλά, οκ ανεκτό. Κάμερα, αυτονομία και οθόνη για εμένα είναι πλήρης.

Και φυσικά πολλά ουσιώδη updates όπως ξεκλείδωμα προσώπου και άλλα, που αν και δε τα χρησιμοποιώ ήταν ωραίο να προσθέτονται στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή συνδέεται με την κεραία του παρόχου σου και όταν κινείσαι αλλάζει κεραίες και αυτό καταναλώνει μπαταρία. Μπορεί πάλι να έχεις κάποια εφαρμογή που να χρησιμοποιεί το GPS. Δοκίμασε με την τοποθεσία στο off να δεις. Η τελευταία αναβάθμιση του Google εχει bug και κάνει αίτηση τοποθεσίας όλη την ώρα.

 

Πάντα στο off έχω το gps!Εκτός κ αν εννοείς κάτι άλλο και δεν το έπιασα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...