Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά και που τα απενεργοποίησα πάλι μου έρχονται ειδοποιήσεις χωρίς να έχω ανοιχτά δεδομένα και ίντερνετ. Καμία άλλη άποψη στο τι μπορεί να φταίει; Επίσης κάποιες φορές δεν μου ανοίγει η aod και επειδή δεν θυμάμαι που την ενεργοποιούμε/απενεργοποιούμε την "φτιάχνω" να ανάβει μόνο με επανεκκίνηση. Τέλος στο viber όταν είμαι με δεδομένα μου βγάζει ότι δεν έχω ίντερνετ και δεν μπορώ να μιλήσω παρά μόνο με wifi. Λογικά σε αυτό κάτι έγινε με κάποια αναβάθμιση του viber; Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Βέβαια μετά από επανεκκίνηση μου δούλευε.

 

Για να μην χανεσαι να βρισκεις την AOD κανε ενα swipe down στην κεντικη οθονη να ανοιξει η αναζητηση και γραψε "πληροφοριες" και απο τα αποτελεσματα πατα στο "παντα να προβαλλονται πληροφοριες"

Για το viber τωρα πηγαινε στο:

Ρυθμισεις->Ρυθμισεις ασυρματων & δικτυων->Δικτυο κινητης τηλεφωνιας->Προηγμενες->Απενεργοποιησε το "Παντα ενεργ. δεδομενα κινητης τηλεφωνιας"

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και που τα απενεργοποίησα πάλι μου έρχονται ειδοποιήσεις χωρίς να έχω ανοιχτά δεδομένα και ίντερνετ.

 

Ρε φίλε μήπως έχεις δώσει το κινητό σου στο Facebook και επέλεξες να σου έρχονται και offline μηνύματα ; Το έχει κάνει φίλος μου

 

 

 

 

Sent from my iPhone XS

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για να μην χανεσαι να βρισκεις την AOD κανε ενα swipe down στην κεντικη οθονη να ανοιξει η αναζητηση και γραψε "πληροφοριες" και απο τα αποτελεσματα πατα στο "παντα να προβαλλονται πληροφοριες"

Για το viber τωρα πηγαινε στο:

Ρυθμισεις->Ρυθμισεις ασυρματων & δικτυων->Δικτυο κινητης τηλεφωνιας->Προηγμενες->Απενεργοποιησε το "Παντα ενεργ. δεδομενα κινητης τηλεφωνιας"

 

Το viber δεν μου δουλεύει πάλι με αυτόν τον τρόμο με δεδομένα. Clear cache από που κάνω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε φίλε μήπως έχεις δώσει το κινητό σου στο Facebook και επέλεξες να σου έρχονται και offline μηνύματα ; Το έχει κάνει φίλος μου

Sent from my iPhone XS

 

Δεν μου έρχονται σαν μηνύματα στο κινητό αλλά στο messenger και δεν είναι μόνο αυτό μου έρχονται και ειδοποιήσεις από instagram και mail κάποιες φορές.. Ξέρεις από που το κοιτάω αυτό που μου είπες να δω μήπως φταίει αυτό;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Κεφάλαιο mate 10 pro τέλος, αποχωρώντας από αυτό το τέρας ίσως είναι η πρώτη φορά πού προβληματίστηκα τόσο σε αλλαγή. Επόμενη συσκευή note 9. Έχοντας τις δύο συσκευές στα χέρια μου & συγκρίνοντας τες το mate νικάει κατά κράτος σε δακτυλικό, ir blaster & μπαταρία, ενώ σε εφαρμογές τα βρήκα σχεδόν τα ίδια. Το note νικάει σε οθόνη, camera, s pen & audio, πάντα κατά τα δικά μου δεδομένα.

 

Ευχαριστώ όσους με βοήθησαν σε προβλήματα που αντιμετώπισα & εύχομαι να βοήθησα & εγώ κάποιους συμφορουμιτες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και γω αποχωριστηκα το mate 10 pro και ελπιζω η γυναικα μου να μην το διαλυσει οπως το honor μεσα σε μερικους μηνες.Κριμα τα λεφτα.Ξαναγυρισα στο iOS με xs μιας και για μενα κινητα πανω απο 6ιντσες ειναι για τα δικα μου δεδομενα μεγαλα και το android δεν το μισησα αλλα δεν το αγαπησα και ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να απενεργοποιώ την ανάδραση δόνησης όταν γράφω σε όλες τις εφαρμογές?

 

Γνωρίζει κανείς τι κάνουμε εδώ;

Είτε σε SMS είτε σε messenger ή email πάντα όταν γράφω δούλευει η δόνηση μαζί. Σταματαει με κάποιον τρόπο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι κάνουμε εδώ;

Είτε σε SMS είτε σε messenger ή email πάντα όταν γράφω δούλευει η δόνηση μαζί. Σταματαει με κάποιον τρόπο αυτό;

Πάνε στις ρυθμίσεις του πληκτρολόγιο σου, και βγάλε την δόνηση όταν πατάς πλήκτρα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μα πολύ γκρίνια στο νήμα του mate 20 pro έχει πέσει παιδιά.Αν λέει... κλειστείς σε ένα δωμάτιο με σβηστά φώτα ,πίσσα σκοτάδι ,αλλάξεις σε σκουρότερα χρώματα διεπαφής (δηλαδή φόντο μαυρο) και χαμηλώσεις την φωτεινότητα στο μηδέν ,ανοίγοντας τον dialer υπάρχει ένα πράσινο χρώμα κάτω η πάνω .Στην αρχή τα διάβαζα σοβαρός παρά το ότι όλα αυτά μου φαίνονται τραβηγμένα.Δηλαδή ποιος παει σε full σκοτεινό δωμάτιο με μαύρο φόντο και μηδεν φωτεινότητα να κανει τηλέφωνο.Στην πορεία όμως ξεράθηκα στα γέλια με αυτά που διάβασα.δείτε....

""Εγώ σήμερα παρατήρησα ένα άλλο πολύ σοβαρό πρόβλημα χειρότερο από αυτό με την πράσινη οθόνη. Πήγα στο υπόγειο όπου δεν έχουμε παράθυρα και ήτανε απόλυτο σκοτάδι, εκεί παρατήρησα λοιπόν ότι όταν σβήνει η οθόνη του κινητού αν και το κρατάω στο χέρι μου μπροστά μου, δεν το βλέπω καθόλου!""

 

""Έκλεισα παντζούρια, κατέβασα γενικό , μπήκα κάτω από το πάπλωμα και συνεχίζω τις δοκιμές. ""

Προς Θεού δεν κοροϊδεύω κανέναν,και αν έχεις δώσει 1000 ευρώ περιμένεις τα πάντα άψογα ακόμα και σε μπουντρούμι 20 μέτρα κάτω από την γη να σέχουν κλεισει με full σκοτάδι δεν θέλεις να βλέπεις λιγο πράσινο με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μα πολύ γκρίνια στο νήμα του mate 20 pro έχει πέσει παιδιά.Αν λέει... κλειστείς σε ένα δωμάτιο με σβηστά φώτα ,πίσσα σκοτάδι ,αλλάξεις σε σκουρότερα χρώματα διεπαφής (δηλαδή φόντο μαυρο) και χαμηλώσεις την φωτεινότητα στο μηδέν ,ανοίγοντας τον dialer υπάρχει ένα πράσινο χρώμα κάτω η πάνω .Στην αρχή τα διάβαζα σοβαρός παρά το ότι όλα αυτά μου φαίνονται τραβηγμένα.Δηλαδή ποιος παει σε full σκοτεινό δωμάτιο με μαύρο φόντο και μηδεν φωτεινότητα να κανει τηλέφωνο.Στην πορεία όμως ξεράθηκα στα γέλια με αυτά που διάβασα.δείτε....

""Εγώ σήμερα παρατήρησα ένα άλλο πολύ σοβαρό πρόβλημα χειρότερο από αυτό με την πράσινη οθόνη. Πήγα στο υπόγειο όπου δεν έχουμε παράθυρα και ήτανε απόλυτο σκοτάδι, εκεί παρατήρησα λοιπόν ότι όταν σβήνει η οθόνη του κινητού αν και το κρατάω στο χέρι μου μπροστά μου, δεν το βλέπω καθόλου!""

 

""Έκλεισα παντζούρια, κατέβασα γενικό , μπήκα κάτω από το πάπλωμα και συνεχίζω τις δοκιμές. ""

Προς Θεού δεν κοροϊδεύω κανέναν,και αν έχεις δώσει 1000 ευρώ περιμένεις τα πάντα άψογα ακόμα και σε μπουντρούμι 20 μέτρα κάτω από την γη να σέχουν κλεισει με full σκοτάδι δεν θέλεις να βλέπεις λιγο πράσινο με τίποτα.

 

Το προβλημα με τις οθονες φαινεται να ειναι σε αρκετες συσκευες ....

Kαι δεν ειναι λιγο πρασινο.... ειναι εμφανες οτι υπαρχει θεμα με την οθονη...

οποτε γιατι ειρωνευεσαι τα παιδια που σκασανε ενα χιλιαρικο και πηραν μια προβληματικη συσκευη δεν το καταλαβαινω.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=AqMirjI7krc&feature=youtu.be

 

https://www.androidpit.com/huawei-mate-20-pro-display-problem

 

https://www.gsmarena.com/huawei_responds_to_the_mate_20_pros_screen_light_bleeding_issue-news-34037.php

 

https://phoneradar.com/several-huawei-mate-20-pro-users-reporting-green-tint-problem/

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μα πολύ γκρίνια στο νήμα του mate 20 pro έχει πέσει παιδιά.Αν λέει... κλειστείς σε ένα δωμάτιο με σβηστά φώτα ,πίσσα σκοτάδι ,αλλάξεις σε σκουρότερα χρώματα διεπαφής (δηλαδή φόντο μαυρο) και χαμηλώσεις την φωτεινότητα στο μηδέν ,ανοίγοντας τον dialer υπάρχει ένα πράσινο χρώμα κάτω η πάνω .Στην αρχή τα διάβαζα σοβαρός παρά το ότι όλα αυτά μου φαίνονται τραβηγμένα.Δηλαδή ποιος παει σε full σκοτεινό δωμάτιο με μαύρο φόντο και μηδεν φωτεινότητα να κανει τηλέφωνο.Στην πορεία όμως ξεράθηκα στα γέλια με αυτά που διάβασα.δείτε....

""Εγώ σήμερα παρατήρησα ένα άλλο πολύ σοβαρό πρόβλημα χειρότερο από αυτό με την πράσινη οθόνη. Πήγα στο υπόγειο όπου δεν έχουμε παράθυρα και ήτανε απόλυτο σκοτάδι, εκεί παρατήρησα λοιπόν ότι όταν σβήνει η οθόνη του κινητού αν και το κρατάω στο χέρι μου μπροστά μου, δεν το βλέπω καθόλου!""

 

""Έκλεισα παντζούρια, κατέβασα γενικό , μπήκα κάτω από το πάπλωμα και συνεχίζω τις δοκιμές. ""

Προς Θεού δεν κοροϊδεύω κανέναν,και αν έχεις δώσει 1000 ευρώ περιμένεις τα πάντα άψογα ακόμα και σε μπουντρούμι 20 μέτρα κάτω από την γη να σέχουν κλεισει με full σκοτάδι δεν θέλεις να βλέπεις λιγο πράσινο με τίποτα.

Φάουλ εντελώς.

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Vip Service ισχύει για την συσκευή αυτή?

Βλέπω εδώ ότι δεν είναι στη λίστα, αλλά τις προάλλες κάποιος στην παρέα είχε το κινητό αυτό, μου έδειξε από το μενού της συσκευής του ότι έχει το service αυτό. Δεν ξέρω πως το κατάφερε!

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τις οθονες φαινεται να ειναι σε αρκετες συσκευες ....

Kαι δεν ειναι λιγο πρασινο.... ειναι εμφανες οτι υπαρχει θεμα με την οθονη...

οποτε γιατι ειρωνευεσαι τα παιδια που σκασανε ενα χιλιαρικο και πηραν μια προβληματικη συσκευη δεν το καταλαβαινω.

 

Καλα κανει και τους ειρωνευεται γιατι αντι να γυρισουν την συσκευη πισω καθονται και μπαινουν κατω απο κουβερτες καθε μερα ελπιζωντας οτι θα αλλαξει κατι. Οταν περασουν οι 14 μερες του DOA και δεν θα μπορουν να κανουν αντικατασταση τοτε να δεις κλαμα που φυσικα θα κραζουν την Huawei γι'αυτο. Αλλα το χειροτερο ειναι οτι ακομα και αν τους αντικαταστησουν την συσκευη αυτοι οι ιδιοι οταν πουλησουν την συσκευη μετα απο 3 μηνες, γιατι ετσι κανουν απο μοδα, θα πηγαινουν μετα στο νημα του mate 20 pro και θα την κραζουν και θα λενε "εγω την ειχα παρει και day one την συσκευη".

Εγω παντα οταν ετυχα σε προβληματικη συσκευη την ιδια ή την επομενη μερα την εκανα επιστροφη και δεν εκατσα να περιμενω το θαυμα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανει και τους ειρωνευεται γιατι αντι να γυρισουν την συσκευη πισω καθονται και μπαινουν κατω απο κουβερτες καθε μερα ελπιζωντας οτι θα αλλαξει κατι. Οταν περασουν οι 14 μερες του DOA και δεν θα μπορουν να κανουν αντικατασταση τοτε να δεις κλαμα που φυσικα θα κραζουν την Huawei γι'αυτο. Αλλα το χειροτερο ειναι οτι ακομα και αν τους αντικαταστησουν την συσκευη αυτοι οι ιδιοι οταν πουλησουν την συσκευη μετα απο 3 μηνες, γιατι ετσι κανουν απο μοδα, θα πηγαινουν μετα στο νημα του mate 20 pro και θα την κραζουν και θα λενε "εγω την ειχα παρει και day one την συσκευη".

Εγω παντα οταν ετυχα σε προβληματικη συσκευη την ιδια ή την επομενη μερα την εκανα επιστροφη και δεν εκατσα να περιμενω το θαυμα.

Φίλε μου μην τα λες αυτά γιατί όταν δεν έχει γίνει αναγνώριση του προβλήματος από την Huawei και όταν μόνο σε πολύ συγκεκριμένες συνθήκες φαίνεται το πρόβλημα δεν υπάρχει περίπτωση να σου δεχτεί κατάστημα αντικατάσταση.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μα πολύ γκρίνια στο νήμα του mate 20 pro έχει πέσει παιδιά.Αν λέει... κλειστείς σε ένα δωμάτιο με σβηστά φώτα ,πίσσα σκοτάδι ,αλλάξεις σε σκουρότερα χρώματα διεπαφής (δηλαδή φόντο μαυρο) και χαμηλώσεις την φωτεινότητα στο μηδέν ,ανοίγοντας τον dialer υπάρχει ένα πράσινο χρώμα κάτω η πάνω .Στην αρχή τα διάβαζα σοβαρός παρά το ότι όλα αυτά μου φαίνονται τραβηγμένα.Δηλαδή ποιος παει σε full σκοτεινό δωμάτιο με μαύρο φόντο και μηδεν φωτεινότητα να κανει τηλέφωνο.Στην πορεία όμως ξεράθηκα στα γέλια με αυτά που διάβασα.δείτε....

""Εγώ σήμερα παρατήρησα ένα άλλο πολύ σοβαρό πρόβλημα χειρότερο από αυτό με την πράσινη οθόνη. Πήγα στο υπόγειο όπου δεν έχουμε παράθυρα και ήτανε απόλυτο σκοτάδι, εκεί παρατήρησα λοιπόν ότι όταν σβήνει η οθόνη του κινητού αν και το κρατάω στο χέρι μου μπροστά μου, δεν το βλέπω καθόλου!""

 

""Έκλεισα παντζούρια, κατέβασα γενικό , μπήκα κάτω από το πάπλωμα και συνεχίζω τις δοκιμές. ""

Προς Θεού δεν κοροϊδεύω κανέναν,και αν έχεις δώσει 1000 ευρώ περιμένεις τα πάντα άψογα ακόμα και σε μπουντρούμι 20 μέτρα κάτω από την γη να σέχουν κλεισει με full σκοτάδι δεν θέλεις να βλέπεις λιγο πράσινο με τίποτα.

 

 

 

Καλα κανει και τους ειρωνευεται γιατι αντι να γυρισουν την συσκευη πισω καθονται και μπαινουν κατω απο κουβερτες καθε μερα ελπιζωντας οτι θα αλλαξει κατι. Οταν περασουν οι 14 μερες του DOA και δεν θα μπορουν να κανουν αντικατασταση τοτε να δεις κλαμα που φυσικα θα κραζουν την Huawei γι'αυτο. Αλλα το χειροτερο ειναι οτι ακομα και αν τους αντικαταστησουν την συσκευη αυτοι οι ιδιοι οταν πουλησουν την συσκευη μετα απο 3 μηνες, γιατι ετσι κανουν απο μοδα, θα πηγαινουν μετα στο νημα του mate 20 pro και θα την κραζουν και θα λενε "εγω την ειχα παρει και day one την συσκευη".

Εγω παντα οταν ετυχα σε προβληματικη συσκευη την ιδια ή την επομενη μερα την εκανα επιστροφη και δεν εκατσα να περιμενω το θαυμα.

 

Εγώ είμαι με το πάπλωμα και τον γενικό.. Επιπλέον έκοψα και το ρεύμα στο τετραγωνο...

Eιναι δυνατόν να τα πιστεύετε αυτά και να κάνετε τα παπαγαλάκια επιλεκτικά σε κάποια post?

Επειδή προσπαθούμε μέχρι να υπάρξει μια επίσημη θέση της huawei να το αντιμετωπίσουμε χιουμοριστικά και επειδή μάλλον δεν καταλαβαίνετε το χιούμορ ας μιλήσουμε σοβαρά. Το πρόβλημα παρουσιάζεται στα panel της lg με συγκεκριμένο αριθμό παρτίδας. Σύμφωνα με τις αναφορές ακόμη και κινητά με καλές οθόνες στην πορεία πχ μετά από ασύρματη φόρτιση δημιούργησαν θέμα ή μέρα με τη μέρα έγιναν χειρότερα. Αν το πας στο κατάστημα για dοα δεν θα στο δεχτεί γιατί οι συνθήκες που επικρατούν δεν ευνοούν την ανάδειξη του προβλήματος εκτος και έχει γίνει τόσο χάλια η οθόνη που κάνει μπαμ. Επιπλέον δεν γνωρίζουμε, επειδή ακριβώς το πρόβλημα εξελίσσεται, τι θα γίνει μετά το doa (αν πx ένα κινητό που τώρα δείχνει εντάξει, τι θα γίνει αν βγάλει το πρόβλημα σε 15 μερες που θα έχει περάσει το doa) είμαστε σε θέση παρακολούθησης και αναμονής.

Προς το παρόν πάντως μια θέση ενός CEO της huawei λέει ότι είναι φυσιολογικό...

Αυτα ως προς ενημέρωση. Τώρα κάποιες κακοήθειες που διάβασα τις αφήνω ασχολίαστες.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με το πάπλωμα και τον γενικό.. Επιπλέον έκοψα και το ρεύμα στο τετραγωνο...

Eιναι δυνατόν να τα πιστεύετε αυτά και να κάνετε τα παπαγαλάκια επιλεκτικά σε κάποια post?

Επειδή προσπαθούμε μέχρι να υπάρξει μια επίσημη θέση της huawei να το αντιμετωπίσουμε χιουμοριστικά και επειδή μάλλον δεν καταλαβαίνετε το χιούμορ ας μιλήσουμε σοβαρά. Το πρόβλημα παρουσιάζεται στα panel της lg με συγκεκριμένο αριθμό παρτίδας. Σύμφωνα με τις αναφορές ακόμη και κινητά με καλές οθόνες στην πορεία πχ μετά από ασύρματη φόρτιση δημιούργησαν θέμα ή μέρα με τη μέρα έγιναν χειρότερα. Αν το πας στο κατάστημα για dοα δεν θα στο δεχτεί γιατί οι συνθήκες που επικρατούν δεν ευνοούν την ανάδειξη του προβλήματος εκτος και έχει γίνει τόσο χάλια η οθόνη που κάνει μπαμ. Επιπλέον δεν γνωρίζουμε, επειδή ακριβώς το πρόβλημα εξελίσσεται, τι θα γίνει μετά το doa (αν πx ένα κινητό που τώρα δείχνει εντάξει, τι θα γίνει αν βγάλει το πρόβλημα σε 15 μερες που θα έχει περάσει το doa) είμαστε σε θέση παρακολούθησης και αναμονής.

Προς το παρόν πάντως μια θέση ενός CEO της huawei λέει ότι είναι φυσιολογικό...

Αυτα ως προς ενημέρωση. Τώρα κάποιες κακοήθειες που διάβασα τις αφήνω ασχολίαστες.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενας που ειχε την φαεινη ιδεα να το παει στο καταστημα του το δεχτηκαν οποτε μην λες θεωριες. Εχεις το δικαιωμα να επιστρεψεις συσκευη και χωρις προβλημα μονο και μονο επειδη δεν σε ικανοποιει. Εγω θα σε ρωτησω απλα επειδη λες οτι το καταστημα δεν θα σου το δεχτει, το δοκιμασες; Πηγες στο καταστημα να τους δειξεις την συσκευη και ποιο ειναι το προβλημα;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά κομμάτια... είστε ακόμα σε C432 ή έχετε πάρει κάτι νεώτερο;

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενας που ειχε την φαεινη ιδεα να το παει στο καταστημα του το δεχτηκαν οποτε μην λες θεωριες. Εχεις το δικαιωμα να επιστρεψεις συσκευη και χωρις προβλημα μονο και μονο επειδη δεν σε ικανοποιει. Εγω θα σε ρωτησω απλα επειδη λες οτι το καταστημα δεν θα σου το δεχτει, το δοκιμασες; Πηγες στο καταστημα να τους δειξεις την συσκευη και ποιο ειναι το προβλημα;

Δεν ειναι ακριβως ετσι με την επιστροφη. Η ιδεα της υπαναχωρησης στην Ελλαδα σε μια αγορα κινητου ειναι πολυπλοκη και δεν εφαρμοζεται παντα ευκολα και γρηγορα!Επισης σε καλυπτει μονο αν το εχεις αγορασει ιντερνετικα και οχι απο φυσικο καταστημα. Τωρα οποιος εχει ορεξη και χρονο να το τραβηξει διεξοδικα με αλλους τροπους σαφως κ ειμαι μαζι του αλλα δεν ειναι παντα ευκολο .

Επειδή προσπαθούμε μέχρι να υπάρξει μια επίσημη θέση της huawei να το αντιμετωπίσουμε χιουμοριστικά και επειδή μάλλον δεν καταλαβαίνετε το χιούμορ ας μιλήσουμε σοβαρά. Το πρόβλημα παρουσιάζεται στα panel της lg με συγκεκριμένο αριθμό παρτίδας. Σύμφωνα με τις αναφορές ακόμη και κινητά με καλές οθόνες στην πορεία πχ μετά από ασύρματη φόρτιση δημιούργησαν θέμα ή μέρα με τη μέρα έγιναν χειρότερα. Αν το πας στο κατάστημα για dοα δεν θα στο δεχτεί γιατί οι συνθήκες που επικρατούν δεν ευνοούν την ανάδειξη του προβλήματος εκτος και έχει γίνει τόσο χάλια η οθόνη που κάνει μπαμ. Επιπλέον δεν γνωρίζουμε, επειδή ακριβώς το πρόβλημα εξελίσσεται, τι θα γίνει μετά το doa (αν πx ένα κινητό που τώρα δείχνει εντάξει, τι θα γίνει αν βγάλει το πρόβλημα σε 15 μερες που θα έχει περάσει το doa) είμαστε σε θέση παρακολούθησης και αναμονής.

Προς το παρόν πάντως μια θέση ενός CEO της huawei λέει ότι είναι φυσιολογικό...

Αυτα ως προς ενημέρωση. Τώρα κάποιες κακοήθειες που διάβασα τις αφήνω ασχολίαστες.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Eτσι ειναι οπως τα λες .Δεν ξερω γτ επελεξε και πανελ της lg απο την στιγμη που ειχε την BOE και δεν ειχε κανενα θεμα περυσι. Σαφως πρεπει να παρει θεση και οχι να λεει ημιμετρες λυσεις οτι φταιει η κυρτοτητα.Μαλακιες δηλ. Αφου καποιες παρτιδες του mate 20 προ ειναι με πανελ της BOE και δεν εχουν προβλημα. Ελπιζω να προβει αμεσα σε λυση του προβληματος γτ τα λεφτα ειναι πολλα που δωσανε πολλα παιδια. Μια απαντηση που διαβασα και γω απο huawei οτι ειναι φυσιολογικο απλα γελαμε. Και η apple εχει πανελ lg αλλα οπως φαινεται εκανε σοβαρο ποιοτικο ελεγχο πριν τοποθετηθουν στις συσκευες.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβως ετσι με την επιστροφη. Η ιδεα της υπαναχωρησης στην Ελλαδα σε μια αγορα κινητου ειναι πολυπλοκη και δεν εφαρμοζεται παντα ευκολα και γρηγορα!Επισης σε καλυπτει μονο αν το εχεις αγορασει ιντερνετικα και οχι απο φυσικο καταστημα. Τωρα οποιος εχει ορεξη και χρονο να το τραβηξει διεξοδικα με αλλους τροπους σαφως κ ειμαι μαζι του αλλα δεν ειναι παντα ευκολο .

 

Εχουν αγορασει την συσκευη και καθοπνται και την κοιτανε να γινεται πρασινη και δεν την επιστρεφουν. Αλλος περιμενει με update να φτιαξει, αλλος σε λιγο θα το κανει και story στο instagram. Περιμενουν να πρασινισει ολοκληρωτικα να παιξουν 21 τωρα που πλησιαζει και η πρωτοχρονια.

Απλουστατα πηρες την συσκευη κι εχεις προβλημα, την πας πισω, αν το καταστημα δεν την δεχτει ΤΟΤΕ πας στο νημα και κραζεις. Οταν λες "το καταστημα δεν θα μου το αλλαξει" χωρις να εχεις παει καν τοτε αυτο ειναι αερολογια και παπατζα.

Κλασικος ελληνας "φταιει η φλατζα μηχανης"

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εχουν αγορασει την συσκευη και καθοπνται και την κοιτανε να γινεται πρασινη και δεν την επιστρεφουν. Αλλος περιμενει με update να φτιαξει, αλλος σε λιγο θα το κανει και story στο instagram. Περιμενουν να πρασινισει ολοκληρωτικα να παιξουν 21 τωρα που πλησιαζει και η πρωτοχρονια.

 

Απλουστατα πηρες την συσκευη κι εχεις προβλημα, την πας πισω, αν το καταστημα δεν την δεχτει ΤΟΤΕ πας στο νημα και κραζεις. Οταν λες "το καταστημα δεν θα μου το αλλαξει" χωρις να εχεις παει καν τοτε αυτο ειναι αερολογια και παπατζα.

 

Κλασικος ελληνας "φταιει η φλατζα μηχανης"

 

 

 

Σε αυτό συμφωνούμε απόλυτα .

 

 

Sent from my iPhone XS

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά κομμάτια... είστε ακόμα σε C432 ή έχετε πάρει κάτι νεώτερο;

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Τι θες να πεις; C432 ειναι το region για τα ευρωπαικα και ολες οι ελληνικες συσκευες ειναι C432.

Αν θες να ρωτησεις για updates τοτε καποιοι ειναι στην 150 (αυγουστου) και περιμενουν την 156 (σεπτεμβριου), αλλοι ειναι στην 156 και μερικοι στην 157 (οκτωβριου).

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Η κινεζική beta γίνεται ελεύθερη για όλους εκει από 10 Νοεμβρίου.. Μήπως κάνουν το ίδιο και για μας Edited by Nicpol1982
Link to comment
Share on other sites

Η κινεζική beta γίνεται ελεύθερη για απλούς από 10 Νοεμβρίου.. Μήπως κάνουν το ίδιο και για μας

Θα το παρακολουθήσουμε το θέμα...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχουν αγορασει την συσκευη και καθοπνται και την κοιτανε να γινεται πρασινη και δεν την επιστρεφουν. Αλλος περιμενει με update να φτιαξει, αλλος σε λιγο θα το κανει και story στο instagram. Περιμενουν να πρασινισει ολοκληρωτικα να παιξουν 21 τωρα που πλησιαζει και η πρωτοχρονια.

Απλουστατα πηρες την συσκευη κι εχεις προβλημα, την πας πισω, αν το καταστημα δεν την δεχτει ΤΟΤΕ πας στο νημα και κραζεις. Οταν λες "το καταστημα δεν θα μου το αλλαξει" χωρις να εχεις παει καν τοτε αυτο ειναι αερολογια και παπατζα.

Κλασικος ελληνας "φταιει η φλατζα μηχανης"

 

Πολύ σωστά. Φτάνει η παραπληροφόρηση.

Link to comment
Share on other sites

Τι θες να πεις; C432 ειναι το region για τα ευρωπαικα και ολες οι ελληνικες συσκευες ειναι C432.

Αν θες να ρωτησεις για updates τοτε καποιοι ειναι στην 150 (αυγουστου) και περιμενουν την 156 (σεπτεμβριου), αλλοι ειναι στην 156 και μερικοι στην 157 (οκτωβριου).

Sorry guys...

Έχω την 8.0.0.157(C432) και βεβαίως βεβαίως νόμιζα ότι η C432 είναι η έκδοση...

Ας γελάσουν και οι πέτρες μαζί μου... μπορούν....

 

Να στε καλά

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...