Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει πλέον σε απόθεμα, ρώτησα σήμερα στις 09:30

 

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην ειχε απόθεμα.

 

Άσχετο , η εφαρμογή Huawei themes από playstore έβγαλε ωραίο θεματακι mate 20.

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην ειχε απόθεμα.

 

Άσχετο , η εφαρμογή Huawei themes από playstore έβγαλε ωραίο θεματακι mate 20.

 

Στάλθηκε από Χαβάη

 

Ποιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην ειχε απόθεμα.

 

Άσχετο , η εφαρμογή Huawei themes από playstore έβγαλε ωραίο θεματακι mate 20.

 

Στάλθηκε από Χαβάη

 

Ποιο θέμα;

 

https://www.xda-developers.com/download-huawei-mate-20-wallpapers-live-wallpapers-themes/

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε πως αξίζει η αγορά του τώρα, 1 χρόνο μετά την παρουσίασή του σε σχέση με το Mi Mix 2S;
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε πως αξίζει η αγορά του τώρα, 1 χρόνο μετά την παρουσίασή του σε σχέση με το Mi Mix 2S;

 

'Ημουν ανάμεσα σε αυτά τα δύο. Το πήρα πριν απο 3 μήνες και δεν το μετάνιωσα. Το πήρα κυρίως για την κάμερα και την μπαταρία (και για το γεγονός ότι είχε ψηφιστεί και κινητό της χρονιάς πέρσι από το androidauthority). A! και γιατί έχει 2 χρόνια εγγύηση ενώ το Mi Mix ένα αν το πάρεις από σκρουτζομάγαζο.

Link to comment
Share on other sites

'Ημουν ανάμεσα σε αυτά τα δύο. Το πήρα πριν απο 3 μήνες και δεν το μετάνιωσα. Το πήρα κυρίως για την κάμερα και την μπαταρία (και για το γεγονός ότι είχε ψηφιστεί και κινητό της χρονιάς πέρσι από το androidauthority). A! και γιατί έχει 2 χρόνια εγγύηση ενώ το Mi Mix ένα αν το πάρεις από σκρουτζομάγαζο.
Τίποτα δεν έχει ένα χρόνο εγγύηση, μη σας παραμυθιάζουν...
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν έχει ένα χρόνο εγγύηση, μη σας παραμυθιάζουν...
Καλά εντάξει...

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν έχει ένα χρόνο εγγύηση, μη σας παραμυθιάζουν...

 

'Εχει συζητηθεί πιο παλιά το θέμα, δεν έχει νόημα να χάσουμε χρόνο πάλι. Τώρα αν το παιδί θέλει να το πάρει από μαγαζί που το έχει φέρει από Κίνα και να νομίζει ότι έχει και 2 χρόνια εγγύηση μπορεί να το ρισκάρει. Εγώ δεν ήμουν διατεθειμένος (παραμυθιασμένος ή μη).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω ενα mate 10 pro και η γυναικα μου ενα s8.εχω κοσμοτε στο σπιτι με vdsl.μεχρι τωρα ειχα ενα tp link modem\router και δεν ειχα κανενα προβλημα.η κοσμοτε μας εκανε την γραμμη ευριζωνικη οποτε αναγκαστικα εβαλα το router speedport plus που δινει ο οτε για να εχω και τηλεφωνο.απο τοτε εχω τρελο drain στην μπαταρια και στα δυο κινητα.μηπως ξερει κανεις καμια ρυθμιση που μου εχει ξεφυγει στα κινητα η στο router?ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω ενα mate 10 pro και η γυναικα μου ενα s8.εχω κοσμοτε στο σπιτι με vdsl.μεχρι τωρα ειχα ενα tp link modem\router και δεν ειχα κανενα προβλημα.η κοσμοτε μας εκανε την γραμμη ευριζωνικη οποτε αναγκαστικα εβαλα το router speedport plus που δινει ο οτε για να εχω και τηλεφωνο.απο τοτε εχω τρελο drain στην μπαταρια και στα δυο κινητα.μηπως ξερει κανεις καμια ρυθμιση που μου εχει ξεφυγει στα κινητα η στο router?ευχαριστω πολυ

 

Δοκιμασε να γυρισεις το router σε 2,4Ghz αντι των 5Ghz και αν αυτο δεν αλλαξει κατι στο drain τοτε δοκιμασε να αλλαξεις καναλι στο WiFi απο το router. Μπορει το WiFi του νεου router να μην ειναι τοσο δυνατο και να αναγκαζει τα κινητα να boostaroun το σημα και εξου η καταναλωση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να γυρισεις το router σε 2,4Ghz αντι των 5Ghz και αν αυτο δεν αλλαξει κατι στο drain τοτε δοκιμασε να αλλαξεις καναλι στο WiFi απο το router. Μπορει το WiFi του νεου router να μην ειναι τοσο δυνατο και να αναγκαζει τα κινητα να boostaroun το σημα και εξου η καταναλωση.

φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα δυστυχως τα εχω δοκιμασει αυτα που λες χωρις να αλλαξει η κατασταση.λογικα φταιει το router αφου με το παλιο δεν ειχα προβλημα.αστα με εχει σκασει το θεμα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα δυστυχως τα εχω δοκιμασει αυτα που λες χωρις να αλλαξει η κατασταση.λογικα φταιει το router αφου με το παλιο δεν ειχα προβλημα.αστα με εχει σκασει το θεμα αυτο.

 

Ναι αυτό που σου είπε ο φίλος σου έγραφα και εγώ. Από σήμα πώς πάει μέσα στο σπίτι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό που σου είπε ο φίλος σου έγραφα και εγώ. Από σήμα πώς πάει μέσα στο σπίτι;

απο σημα φουλ ειμαστε αφου πιανει και κατω στον δρομο.3 μετρα απο το ρουτερ συνηθως ειναι τα κινητα.καμπανα και τα δυο.μηπως εχει καμια ρυθμιση το ρουτερ που πρεπει να γινει?μαλλον αυτο θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

απο σημα φουλ ειμαστε αφου πιανει και κατω στον δρομο.3 μετρα απο το ρουτερ συνηθως ειναι τα κινητα.καμπανα και τα δυο.μηπως εχει καμια ρυθμιση το ρουτερ που πρεπει να γινει?μαλλον αυτο θα ειναι

 

Εγω έχω το speedpοrt το προηγούμενο με τα ίδια κινητά. Δεν είχα θέμα παρά μόνο με την 5άρα μπάντα. Το drain πώς το βλέπεις στο κινητό; Σαν χρήση WI-fi? Με λάπτοπ βλέπεις κάτι περίεργο?

Link to comment
Share on other sites

απο σημα φουλ ειμαστε αφου πιανει και κατω στον δρομο.3 μετρα απο το ρουτερ συνηθως ειναι τα κινητα.καμπανα και τα δυο.μηπως εχει καμια ρυθμιση το ρουτερ που πρεπει να γινει?μαλλον αυτο θα ειναι

 

Μη κατοχος του router δεν μπορω να ξερω αλλα δες αν εχει καμια επιλογη για WMM και αν ναι ενεργοποιησε την εκτος αν ειναι ενεργη τοτε απενεργοποιησε την. Παντος αν εχει προβλημα μονο με αυτο το router κι οχι με το παλιο σου δηλωσε βλαβη να σου το αντικαταστησουν (το router) γιατι μπορει και να εχει βλαβει αυτο το κομματι.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω το speedpοrt το προηγούμενο με τα ίδια κινητά. Δεν είχα θέμα παρά μόνο με την 5άρα μπάντα. Το drain πώς το βλέπεις στο κινητό; Σαν χρήση WI-fi? Με λάπτοπ βλέπεις κάτι περίεργο?

 

Εμενα παντως το Mate δεν συνδεεται 5G Παρολο που εχω και τις 2 μπαντες ... μονο ενα iphone SE συνδεεται 5G και το λαπτοπ.

κανενα drain http://prntscr.com/ky9wb8

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα περίεργο θεματακι... Όταν πάω να βγάλω φωτογραφία κάνω ένα κλικ και κάνει 2 κλικ .. αν θέλω να βγάλω βίντεο απλά δεν με αφήνει γιατί κάνει δεύτερο κλικ και μου το σταματάει

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα περίεργο θεματακι... Όταν πάω να βγάλω φωτογραφία κάνω ένα κλικ και κάνει 2 κλικ .. αν θέλω να βγάλω βίντεο απλά δεν με αφήνει γιατί κάνει δεύτερο κλικ και μου το σταματάει

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Αυτο το διπλο κλικ σου το κανει μονο στην εφαρμογη της καμερας ή παντου;

Αν σου το κανει μονο στην καμερα δοκιμασε να κανεις καθαρισμο cache της εφαρμογης κανε και μια επανεκκινηση (οχι επαναφορα) της συσκευης.

Αν σου το κανει παντου τοτε μπορει να φταιει και το screen protector αλλα μπορεις να δοκιμασεις με μια επαναφορα αν στρωσει. Αν οχι τοτε δοκιμασε χωρις screen protector και αν ουτε παλι στρωσει πηγαινε σε ενα service οσο ειναι νωρις γιατι αν εχει περασει υγρασια να το προλαβεις πριν εξαπλωθει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έχω το συγκεκριμένο Speedport, το Mate συνδέεται κανονικά, μιλάω κιόλας με VoWiFi και δεν έχω κανένα drain.

Για τα 5 γίγα δεν το έχω δοκιμάσει γιατί υπάρχει μία ταμπλέτα και ένα laptop σχετικά παλιά που δεν την έχουν την μπάντα και έτσι αναγκαστικά παραμένω στην 2.5 και ας γίνεται και Ο χαμός! Ενώ η 5άρα είναι παντελώς άδεια.

Και άντε, το laptop να το βολέψω με κανένα USB, με την ταμπλέτα δεν έχω λύση. Περιμένω μπας και τα τινάξει αλλά δεν .... Μου βγήκε και σκυλί! (Galaxy Note 10.1)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω ένα περίεργο θεματακι... Όταν πάω να βγάλω φωτογραφία κάνω ένα κλικ και κάνει 2 κλικ .. αν θέλω να βγάλω βίντεο απλά δεν με αφήνει γιατί κάνει δεύτερο κλικ και μου το σταματάει

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Αυτο το διπλο κλικ σου το κανει μονο στην εφαρμογη της καμερας ή παντου;

Αν σου το κανει μονο στην καμερα δοκιμασε να κανεις καθαρισμο cache της εφαρμογης κανε και μια επανεκκινηση (οχι επαναφορα) της συσκευης.

Αν σου το κανει παντου τοτε μπορει να φταιει και το screen protector αλλα μπορεις να δοκιμασεις με μια επαναφορα αν στρωσει. Αν οχι τοτε δοκιμασε χωρις screen protector και αν ουτε παλι στρωσει πηγαινε σε ενα service οσο ειναι νωρις γιατι αν εχει περασει υγρασια να το προλαβεις πριν εξαπλωθει.

 

Συμπληρωματικά, κατέβασε και κάποιο από τα εκατοντάδες προγράμματα από το store που τσεκάρει το digitizer και δες και μ' αυτό.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κάνει μόνο στην κάμερα. Τα τεστ όλα κανονικά. Είναι καθαρά σοφτγουερ θέμα...

 

Sent from my Mate 10 pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα ένα wipe cache όλης της συσκευής και συνηλθε... Το ίδιο αντιμετώπιζα ώρες ώρες με το p10 lite. Ίσως καμία εφαρμογή να μου την κάνει

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κάνει μόνο στην κάμερα. Τα τεστ όλα κανονικά. Είναι καθαρά σοφτγουερ θέμα...

 

Sent from my Mate 10 pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα ένα wipe cache όλης της συσκευής και συνηλθε... Το ίδιο αντιμετώπιζα ώρες ώρες με το p10 lite. Ίσως καμία εφαρμογή να μου την κάνει

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Μία χαρά τότε αφού ήταν απλά πρόβλημα εφαρμογής και λύθηκε με ένα απλό wipe cache

 

 

https://www.androidauthority.com/android-9-0-update-880718/

September 11, 2018 — According to Poinformowani, the stable version of Android 9.0 Pie is rolling out to the Honor Play in Poland. It’s possible that the update is already available in other countries — or will be soon.

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μη κατοχος του router δεν μπορω να ξερω αλλα δες αν εχει καμια επιλογη για WMM και αν ναι ενεργοποιησε την εκτος αν ειναι ενεργη τοτε απενεργοποιησε την. Παντος αν εχει προβλημα μονο με αυτο το router κι οχι με το παλιο σου δηλωσε βλαβη να σου το αντικαταστησουν (το router) γιατι μπορει και να εχει βλαβει αυτο το κομματι.

εχει τετοια επιλογη και ειναι ενεργοποιημενη.θα την απενεργοποιησω και θα δω.στα στατιστικα του κινητου δεν φαινεται τι τρωει την μπαταρια απλως στην αναμονη πεφτει πολυ γρηγορα.φιλε fanatike γιατι δεν συνδεεις το mate στην πενταρα?ανοιξε και την 5gh θα εχεις 2 ssid και θα συνδεεις τα παλια στην 2.4gh και αυτα που υποστηριζουν στην 5gh μπαντα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει λετε να κανω ανταλλαγη με lg g7 thinq?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...