Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες πήρανε πολλοί που έχουν το P20 Pro την 8.1. Λογικά τώρα πρέπει να έρθει και η δική μας. 'Αργησε γενικά. Βλέπω την 9 σε κανένα χρόνο... :lol:
To p20 pro από την αρχή είχε την 8.1. Μπερδεύεσαι φίλε μου :)

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

To p20 pro από την αρχή είχε την 8.1. Μπερδεύεσαι φίλε μου :)

 

Mate the 10 pro be with you

 

Λάθος πληροφόρηση! Ο κολλήτος μου, μου είπε ότι χθες πήρε αυτό το update. Προφανώς ήταν κάποιο πιο μικρό. Σορρυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα παπούτσι που εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος με ένα νούμερο από κάτω του, το οποίο προφανώς μετράει τα βήματα πως βγαίνει???
Λύση. cbd2a793990514e4b9c7b250953d7123.jpg02a7b96d8a68222ca5827b8ca392dc24.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Αν μαζεύουμε 3,4 άτομα και βάλουμε funkey(δεν θυμάμαι πως γράφεται) Huawei . Γίνεται να βάλουμε όλοι την 9 beta; Η μία φορά σε αφήνει μόνο να κατεβάσεις; Πως δουλεύει;

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να περιμένω στην official. Πιθανολογώ ότι η 8,1 είναι προ των πυλών καθότι βγήκε στο ff rollback firmware

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να περιμένω στην official. Πιθανολογώ ότι η 8,1 είναι προ των πυλών καθότι βγήκε στο ff rollback firmware

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Ναι κι εγω αυτο ειπα, θεωρω οτι η 150 θα ειναι η last EMUI8 εκτος και αν την εβγαλαν γι'αυτους που ειναι στην beta του 9 και θελουν να γυρισουν σε stable. Λογικα σε καμια εβδομαδουλα το πολυ θα ξερουμε.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας ,

παρελαβα απο σκρουτζομαγαζο το Huawei Mate 10 Pro Bla-l09 c432 (single sim),ηρθε με την 128 εκδοση κ πηρε αναβαθμιση στην 137 . Τιποτα αλλο ομως κ απο οτι καταλαβα ειναι αρκετα πισω καθως τα αλλα βρισκονται ηδη στην 150 . Τι κανω σε αυτην την περιπτωση ; Απλα περιμενω ή υπαρχει περιπτωση να χει κολλησει κ να πρεπει να αναβαθμισω χειροκινητα ;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μέσα από το μενού της ενημέρωσης, πάνω δεξιά στις 3 τελιτσες , την λήψη τελευταίου πλήρους πακέτου. Να το χαρείς όσο μπορείς

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μέσα από το μενού της ενημέρωσης, πάνω δεξιά στις 3 τελιτσες , την λήψη τελευταίου πλήρους πακέτου. Να το χαρείς όσο μπορείς

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Σε ευχαριστω πολυ ! Πηγε στην 148 με αυτον τον τροπο

Link to comment
Share on other sites

Γιατί επέλεξες το μονοκαρτο?

Καλησπερα σας ,

παρελαβα απο σκρουτζομαγαζο το Huawei Mate 10 Pro Bla-l09 c432 (single sim),ηρθε με την 128 εκδοση κ πηρε αναβαθμιση στην 137 . Τιποτα αλλο ομως κ απο οτι καταλαβα ειναι αρκετα πισω καθως τα αλλα βρισκονται ηδη στην 150 . Τι κανω σε αυτην την περιπτωση ; Απλα περιμενω ή υπαρχει περιπτωση να χει κολλησει κ να πρεπει να αναβαθμισω χειροκινητα ;

Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί επέλεξες το μονοκαρτο?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατι το συγκεκριμενο χρωμα που ηθελα το titanium grey σε δικαρτο εβγαινε κανα 30αρι πιο ακριβο εκεινη την στιγμη (προηγουμενη εβδομαδα) αν και τωρα ειδα οτι επεσε αρκετα κ αυτο .

Απο οσο εψαξα παντως δεν υπαρχει καμια ουσιαστικη διαφορα στα δυο μοντελα και δεν χρησιμοποιω δευτερη sim . Οχι οτι θα με χαλούσε βέβαια το δικαρτο

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το συγκεκριμενο χρωμα που ηθελα το titanium grey σε δικαρτο εβγαινε κανα 30αρι πιο ακριβο εκεινη την στιγμη (προηγουμενη εβδομαδα) αν και τωρα ειδα οτι επεσε αρκετα κ αυτο .

Απο οσο εψαξα παντως δεν υπαρχει καμια ουσιαστικη διαφορα στα δυο μοντελα και δεν χρησιμοποιω δευτερη sim . Οχι οτι θα με χαλούσε βέβαια το δικαρτο

Δεν είμαι σίγουρος αλλά η Huawei Hellas νομίζω οτι δεν φέρνει το BLA-L09. Αν αληθεύει αυτό ενδέχεται σε περίπτωση βλάβης να μην σε εξυπηρετήσουν. Είχα πάθει κατι ανάλογο με samsung s6 dual, επειδή δεν ερχόταν Ελλάδα το dual μου είπαν ότι δεν το αναλαμβάνουν. Κάνε μια κλήση στην Huawei & δώσε την imei σου & ρώτησε το.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αλλά η Huawei Hellas νομίζω οτι δεν φέρνει το BLA-L09. Αν αληθεύει αυτό ενδέχεται σε περίπτωση βλάβης να μην σε εξυπηρετήσουν. Είχα πάθει κατι ανάλογο με samsung s6 dual, επειδή δεν ερχόταν Ελλάδα το dual μου είπαν ότι δεν το αναλαμβάνουν. Κάνε μια κλήση στην Huawei & δώσε την imei σου & ρώτησε το.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο επίσημο site της Huawei Ελλάδος αναφέρεται ότι διατίθεται και dual sim

https://consumer.huawei.com/gr/phones/mate10-pro/specs/

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο site της Huawei Ελλάδος αναφέρεται ότι διατίθεται και dual sim

https://consumer.huawei.com/gr/phones/mate10-pro/specs/

 

Μπες στο IMEI.info περναι το ΙΜΕΙ σου και μετα πατα στο Warranty + SN μετα πατας check my Huawei και δες αν σαν χωρα εχει την GR.

Αν δεν εχει την Ελλαδα τοτε μιλα με το επισημο service και ρωτα τους αν σε καλυπτουν σε περιπτωση που κατι παθει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο IMEI.info περναι το ΙΜΕΙ σου και μετα πατα στο Warranty + SN μετα πατας check my Huawei και δες αν σαν χωρα εχει την GR.

Αν δεν εχει την Ελλαδα τοτε μιλα με το επισημο service και ρωτα τους αν σε καλυπτουν σε περιπτωση που κατι παθει.

 

Εφόσον εισάγεται κανονικά από χώρα της Ε.Ε. και υπάρχει εδώ αντιπροσωπία και πιστοποιημένο service, είναι υποχρεωμένοι να το επισκευάσουν κανονικότατα εντός εγγύησης. Δεν μπορούν να αρνηθούν.

Υπάρχει όμως η περίπτωση κάποιας καθυστέρησης εάν και εφόσον απαιτείται κάποιο εξειδικευμένο ανταλλακτικό που δεν το έχουν σε στοκ λόγω της μή εισαγωγής του συγκεκριμένου μοντέλου.

Στην χειρότερη των περιπτώσεων, αν δεν υπάρχει καν η τεχνογνωσία για την επισκευή του, δηλαδή δεν εισάγεται καθόλου το μοντέλο (σε καμία παραλλαγή του) από την εδώ αντιπροσωπία, πάλι το παραλαμβάνουν αλλά το στέλνουν στην εκάστοτε χώρα που έγινε η εισαγωγή του. Εδώ η καθυστέρηση μπορεί να είναι μεγάλη.

 

PS: Και εγώ το μονόκαρτο έχω (BLA-L09) , με χώρα εισαγωγής την Ιταλία.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον εισάγεται κανονικά από χώρα της Ε.Ε. και υπάρχει εδώ αντιπροσωπία και πιστοποιημένο service, είναι υποχρεωμένοι να το επισκευάσουν κανονικότατα εντός εγγύησης. Δεν μπορούν να αρνηθούν.

Υπάρχει όμως η περίπτωση κάποιας καθυστέρησης εάν και εφόσον απαιτείται κάποιο εξειδικευμένο ανταλλακτικό που δεν το έχουν σε στοκ λόγω της μή εισαγωγής του συγκεκριμένου μοντέλου.

Στην χειρότερη των περιπτώσεων, αν δεν υπάρχει καν η τεχνογνωσία για την επισκευή του, δηλαδή δεν εισάγεται καθόλου το μοντέλο (σε καμία παραλλαγή του) από την εδώ αντιπροσωπία, πάλι το παραλαμβάνουν αλλά το στέλνουν στην εκάστοτε χώρα που έγινε η εισαγωγή του. Εδώ η καθυστέρηση μπορεί να είναι μεγάλη.

Και ομος δεν είναι... Έχει τρυπ; το ο νόμος

Το μόνο που είναι υποχρεωμένοι να κάνουν αν η συσκευή είναι από Ευρώπη και δεν είναι από πςροχο και ταυτόχρονα δεν την καλύπτουν στην Ελλάδα είναι να την παραλάβουν από τον πελάτη και στην σειρά τους να στείλουν στην χώρα (endoservisiaki συναλλαγή) στην οποία το καλύπτει η εταιρεία.

Το αρνητικό της υπόθεσης? Τραβάει χρόνο οοο οοο πολύ χρόνο(μήνες)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη not available projects λέει στο app για το emui 9...

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και ομος δεν είναι... Έχει τρυπ; το ο νόμος

Το μόνο που είναι υποχρεωμένοι να κάνουν αν η συσκευή είναι από Ευρώπη και δεν είναι από πςροχο και ταυτόχρονα δεν την καλύπτουν στην Ελλάδα είναι να την παραλάβουν από τον πελάτη και στην σειρά τους να στείλουν στην χώρα (endoservisiaki συναλλαγή) στην οποία το καλύπτει η εταιρεία.

Το αρνητικό της υπόθεσης? Τραβάει χρόνο οοο οοο πολύ χρόνο(μήνες)

 

Έχει αλλάξει κάτι? Με την LG/Procordia που το είχα ψάξει, αυτά που έγραψα ίσχυαν. :confused:

Και το service της HUA στην Μιχαλακοπούλου, Procordia είναι.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάτι? Με την LG/Procordia που το είχα ψάξει, αυτά που έγραψα ίσχυαν. :confused:

Και το service της HUA στην Μιχαλακοπούλου, Procordia είναι.

 

Παντως στην Huawei Hellas που πηρα και ρωτησα για το Bla-l09 (uk model) δινοντας το imei μου ειπαν οτι το καλυπτουν κανονικα .

Link to comment
Share on other sites

Παντως στην Huawei Hellas που πηρα και ρωτησα για το Bla-l09 (uk model) δινοντας το imei μου ειπαν οτι το καλυπτουν κανονικα .

 

Η αλήθεια είναι ότι με το mate δεν το έψαξα. Απλά το θεώρησα ως γεγονός, γιατί η εταιρεία ήταν η ίδια (Procordia) και με την LG που το είχα ψάξει παλιότερα, με διαβεβαίωσαν ρητά για αυτά που έγραψα παραπάνω.

 

Ευχάριστο είναι βέβαια που τα επιβεβαιώνεις και εσύ με τα γραφόμενά σου.;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάτι? Με την LG/Procordia που το είχα ψάξει, αυτά που έγραψα ίσχυαν. :confused:

Και το service της HUA στην Μιχαλακοπούλου, Procordia είναι.

 

yap..... μικρο πράγματα

 

οτιδιποτε δεν έρχεται επίσημα στην Ελλάδα αλλά έρχεται στην ευρωπη έχει δυο τροπές

1, αν η συσκευή είναι ίδια με αυτήν που κυκλοφορεί εδώ (σε όλα πέρα απο serial number κλπ) τότε απλά παραγγέλνουν ανταλλακτικό από άλλη χώρα (από το αντοιστιχο service) και το κανουν εδώ (αναμονή περίπου 1 μηνάς με 40 μέρες

2. αν η συσκευή διαφέρει έστω και λίγο πάει αυτοματα σε άλλη χώρα για επισκευή (αναμονή έως και δυο μήνες)

 

γενικός αν για κάποιον συσκευή είναι εργαλείο απλα δεν πάει σε κάτι το οποίο δεν έρχεται εδώ (χρόνος είναι χρήμα)

Link to comment
Share on other sites

Αν παρατηρήσει κάνεις αύξηση κατανάλωσης ενέργειας στο κινητό μας, μην αγχωθεί. Θα είναι λόγω της ασπρίλας του Chrome. Παρά πολύ λευκό!! . Ούτε στον παράδεισο τόσο λευκό!
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Έχουν φάει κόλλημα με το λευκό.

Εγώ έχω βάλει τον Samsung browser, τον γύρισα σε νυχτερινή λειτουργία και ηρέμησαν τα ματάκια μου.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...