Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στη παρεα! Νεος κάτοχος και εγω σημερα το πηρα και έμεινα με τ στομα ανοιχτο! Φανταστικό! Μια ερώτηση μονο! Υπαρχει κάποιος τροπος να περασουμε το flash player! Παιζει μονο σε μερικους browsers που δοκίμασα αλλα ειναι απαράδεκτοι! Σε dolphin που το δουλευα τόσο καιρο δε περναει με τιποτα στο Mate!

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κατι ακομα! Δε μου συνδεεται στον λογαριασμο HUAWEI ID! Δημιουργησα κανονικά αλλα τπτ! Μήπως εχουν προβλημα οι servers τους? Παρατηρησε κανεις κατι αντιστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα ήρθε ο καιρός να αφήσω το καταπληκτικό mate 9 και κάτοχος 2 ημερών με αυτήν την πανέμορφη συσκευή.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς & το αγόρασες από σκρουτζ. Τα σκρουτζομαγαζα (σε κάποια) όπως το edeal αν δεις σχόλια θα δεις ότι & άλλοι έχουν αναφέρει κάτι αντίστοιχο με εσένα. Κάποιοι μάλιστα βρήκαν & σημάδια στα κινητά. Αν θες την γνώμη μου πάρε την Huawei ένα τηλέφωνο & δώσε την imei σου & ρώτησε για εγγύηση. Σε ένα ανοιγμένο κουτί κινητού το μυαλό πάει σε πολλά κακά, από το τηλέφωνο να ήταν εκθεσιακό & να έχει γράψει πολλές ώρες έως & σε συσκευή refurbished. Εγώ γενικά όταν αγοράζω από σκρουτζ το πρώτο πράγμα που ρωτάω είναι αν είναι unbranded η συσκευή & επιτόπου πριν το πάρω καλώ την εκάστοτε εταιρεία δίνω imei & ρωτάω για εγγύηση.

Όλα τα έχει μέσα και το μόνο που παρατήρησα είναι μικρές γρατσουνιές στην πάνω μέρος της ζελατίνας που προστατεύει το πλαστικό που φωραει στο μπροστά μέρος ή συσκευή.

 

Αυτές τις ταινίες ασφαλείας είχε στα πλάγια. Ίσως αυτό το χτύπημα του κουτιού στα πλάγια να έσκισε την ζελατίνα και να βάλανε αυτές τις δύο στα πλάγια; 88ccc73f8df9e5309c660b8e61e8a017.jpg

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα! Νεος κάτοχος και εγω σημερα το πηρα και έμεινα με τ στομα ανοιχτο! Φανταστικό! Μια ερώτηση μονο! Υπαρχει κάποιος τροπος να περασουμε το flash player! Παιζει μονο σε μερικους browsers που δοκίμασα αλλα ειναι απαράδεκτοι! Σε dolphin που το δουλευα τόσο καιρο δε περναει με τιποτα στο Mate!

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κατι ακομα! Δε μου συνδεεται στον λογαριασμο HUAWEI ID! Δημιουργησα κανονικά αλλα τπτ! Μήπως εχουν προβλημα οι servers τους? Παρατηρησε κανεις κατι αντιστοιχο?

 

Εγώ για χρήση flash player χρησιμοποιώ τον puffin.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα! Νεος κάτοχος και εγω σημερα το πηρα και έμεινα με τ στομα ανοιχτο! Φανταστικό! Μια ερώτηση μονο! Υπαρχει κάποιος τροπος να περασουμε το flash player! Παιζει μονο σε μερικους browsers που δοκίμασα αλλα ειναι απαράδεκτοι! Σε dolphin που το δουλευα τόσο καιρο δε περναει με τιποτα στο Mate!

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κατι ακομα! Δε μου συνδεεται στον λογαριασμο HUAWEI ID! Δημιουργησα κανονικά αλλα τπτ! Μήπως εχουν προβλημα οι servers τους? Παρατηρησε κανεις κατι αντιστοιχο?

 

Κοιτα τους Dolphin και Lightning.

 

Καλησπέρα. Αυτό είναι το πιο σωστό για να το κάνουμε όλοι; Γιατί κι εγώ απορούσα όταν διάβαζα για τις διάφορες εκδόσεις (αναβαθμίσεις) που γράφουν τα παιδιά κατά καιρούς, που τις έβρισκαν με ff. Το τηλέφωνο θέλει ξανά στήσιμο από την αρχή όταν γίνεται αυτό;

 

Με αυτον τον τροπο κατεβαζεις ολο το λειτουργικο οποτε εισαι σιγουρος οτι θα περαστουν ολα και ειναι ο πιο ασφαλες τροπος να αποφυγεις bugs. Το τηλεφωνο οχι δεν χρειαζεται στησιμο ξανα και καλο ειναι μετα απο τη αναβαθμιση να κανεις ενα Wipe Cache Partition.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς & το αγόρασες από σκρουτζ. Τα σκρουτζομαγαζα (σε κάποια) όπως το edeal αν δεις σχόλια θα δεις ότι & άλλοι έχουν αναφέρει κάτι αντίστοιχο με εσένα. Κάποιοι μάλιστα βρήκαν & σημάδια στα κινητά. Αν θες την γνώμη μου πάρε την Huawei ένα τηλέφωνο & δώσε την imei σου & ρώτησε για εγγύηση. Σε ένα ανοιγμένο κουτί κινητού το μυαλό πάει σε πολλά κακά, από το τηλέφωνο να ήταν εκθεσιακό & να έχει γράψει πολλές ώρες έως & σε συσκευή refurbished. Εγώ γενικά όταν αγοράζω από σκρουτζ το πρώτο πράγμα που ρωτάω είναι αν είναι unbranded η συσκευή & επιτόπου πριν το πάρω καλώ την εκάστοτε εταιρεία δίνω imei & ρωτάω για εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι απο skroutz.

 

Θα περασω απο την αντιπροσωπεια σημερα για να δω τι παιζει με την εγγυηση. Αν υπαρχει θεμα, θα περασω απο το καταστημα μετα και θα ζητησω να μου το αντικαταστησουν.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το night mode ειναι απλως για τον.... πλεον. σε τι να το ρυθμιζω για να βγαζει οπως πριν;;;

τι εννοεις? τι δεν σ αρεσει? γιατι εγω εχω βγαλει απιστευτες φωτογραφιες με το νεο night mode

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο skroutz.

 

Θα περασω απο την αντιπροσωπεια σημερα για να δω τι παιζει με την εγγυηση. Αν υπαρχει θεμα, θα περασω απο το καταστημα μετα και θα ζητησω να μου το αντικαταστησουν.

Εύχομαι να μην έχεις θέμα. Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί το πήρες από την στιγμή που ήταν στραπατσαρισμενο το κουτί, γιατί δεν ζήτησες κάποιο άλλο να σου δώσουν? Λεφτά έδωσες & μάλιστα πολλά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις? τι δεν σ αρεσει? γιατι εγω εχω βγαλει απιστευτες φωτογραφιες με το νεο night mode

 

ειναι χαλια, παρα πολυς θορυβος, καμια απολυτως σχεση με το τι εβγαζε πριν το update. προτιμω να φανταστεις να βγαζω στο auto.

Link to comment
Share on other sites

ειναι χαλια, παρα πολυς θορυβος, καμια απολυτως σχεση με το τι εβγαζε πριν το update. προτιμω να φανταστεις να βγαζω στο auto.

 

φιλε πραγματικα δεν ξερω τι εχει παει λαθος. εμενα μου βγαζει πολυ καλυτερα σε σχεση με πριν θα ανεβασω σε λιγο καμια φωτογραφια να δεις

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να μην έχεις θέμα. Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί το πήρες από την στιγμή που ήταν στραπατσαρισμενο το κουτί, γιατί δεν ζήτησες κάποιο άλλο να σου δώσουν? Λεφτά έδωσες & μάλιστα πολλά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

με διαβεβαιωσαν οτι ετσι ερχεται και οτι ειναι καινουργιο. ολες οι κριτικες του μαγαζιου ειναι θετικες και καπως ετσι τους εμπιστευτηκα. λαθος μου.

 

θα ενημερωσω ποιο καταστημα ειναι σε περιπτωση που δεν λυθει θετικα το ολο θεμα

Link to comment
Share on other sites

ειναι χαλια, παρα πολυς θορυβος, καμια απολυτως σχεση με το τι εβγαζε πριν το update. προτιμω να φανταστεις να βγαζω στο auto.

 

Φίλε ανέβασα την φωτογραφία στο flickr μπορείς να την δεις από εκεί. Είναι τραβηγμένη με το νέο night mode χωρίς να πειράξω κάποια άλλη ρύθμιση!!! manthos politis

Link to comment
Share on other sites

Όσο το ISO παραμένει στο 100 και το κλείστρο μέχρι τα 4 sec, οι φωτογραφίες είναι πάρα πολύ καλές. Αυτό έχει κάνει το νέο night mode και τίποτα περισσότερο. Δηλαδή για κλείστρο μέχρι τα 4sec περίπου, δεν χρειάζεται τρίποδο. Εξαιρετικό πράγμα βέβαια αλλά τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Οι περισσότεροι παρασύρονται και νομίζουν ότι μπορούν στα σκοτάδια να τραβάνε αέρα.

 

Επίσης να μην ξεχνάμε να κάνουμε ταπ στο σημείο που θέλουμε να φωτομετρήσει και να προσαρμόσει την έκθεση. Αλλιώς θα βγαίνει αφύσικο το αποτέλεσμα (αυτό που λέμε ότι έκανε την νύχτα - μέρα), εκτός βέβαια αν είναι ο σκοπός μας αυτός.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε ανέβασα την φωτογραφία στο flickr μπορείς να την δεις από εκεί. Είναι τραβηγμένη με το νέο night mode χωρίς να πειράξω κάποια άλλη ρύθμιση!!! manthos politis

 

Πολύ καλή φίλε μου. Με τρίποδο να φανταστώ ή το στήριξες κάπου? 16 sec είναι αυτά! ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ανέβασα την φωτογραφία στο flickr μπορείς να την δεις από εκεί. Είναι τραβηγμένη με το νέο night mode χωρίς να πειράξω κάποια άλλη ρύθμιση!!! manthos politis

 

καμια απολυτως σχεση.. δεν εχω και κατι σε παραδειγμα τωρα να σου δειξω. δε ξερω τι να κανω, τουλαχιστον πριν χρησιμοποιουσα και το τριποδο και εβγαζα φωτογραφιαρες!

Link to comment
Share on other sites

καμια απολυτως σχεση.. δεν εχω και κατι σε παραδειγμα τωρα να σου δειξω. δε ξερω τι να κανω, τουλαχιστον πριν χρησιμοποιουσα και το τριποδο και εβγαζα φωτογραφιαρες!

 

Κοίτα σε παρακαλώ σε μία τέτοια φωτογραφία, χάλια όπως λες, που έχει πάει το iso και που το κλείστρο?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους

 

Συγγνώμη προκαταβολικά αν έχει συζητηθεί ξανά, αλλά είναι πρακτικά αδύνατο να διαβάσω όλο το thread και η αναζήτησή δε βοήθησε πολύ.

 

Είμαι κάτοχος του mate 10 pro εδώ και 4 μήνες, σε δίκτυο cosmote (unbranded η συσκευή) και τον τελευταίο μήνα παρατηρείται το φαινόμενο σχεδόν οι μισές εισερχόμενες κλήσεις να χάνονται (ο καλών ακούει ότι δεν είμαι διαθέσιμος), ενώ υπάρχει σήμα κανονικά και μου έρχεται σχεδόν αμέσως, χωρίς καθυστέρηση sms για τη χαμένη κλήση.

 

Το πρόβλημα δε λύνεται με restart, ούτε με την τελευταία αναβάθμιση (C432)

 

Κάποια βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μην περιμένετε θαύματα από το καινούργιο night mode. Κάπου έχει γίνει κάποια παρεξήγηση.

Αυτό που έχουν καταφέρει, είναι αξιοσημείωτο βέβαια και πολύ σημαντικό, αλλά είναι απλά όταν οι συνθήκες φωτισμού είναι τέτοιες που με ISO 100 και κλείστρο max στα 4sec θα βγαίνουν σωστά οι φωτό, να μην χρειάζεται τρίποδο. Δεν είναι και λίγο βέβαια τα 4 sec, έτσι?

Μην φαντάζεστε εξωπραγματικά πράγματα.

Από εκεί και μετά, το software θα προσπαθήσει να κρατήσει τον χρόνο μέσα στο "χεράτο" περιθώριο, ανεβάζοντας το ISO και βέβαια εισάγοντας θόρυβο.

Αν θέλουμε να βγει καλή η φωτό θα πρέπει να πάμε χερουλάτα το ISO στο 100 και βέβαια να χρησιμοποιήσουμε τρίποδο, γιατί πλέον το κλείστρο θα έχει πάει σε χρόνους τσιγάρου!! :lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γύρισε το σε μόνιμα 3g2g. Μήπως δεν πιάνεις καλό σήμα στο 4g . Αν συνεχίσει το πρόβλημα πήγαινε το για σέρβις σε κάποιο επίσημο

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γύρισε το σε μόνιμα 3g2g. Μήπως δεν πιάνεις καλό σήμα στο 4g . Αν συνεχίσει το πρόβλημα πήγαινε το για σέρβις σε κάποιο επίσημο

 

Στάλθηκε από Χαβάη

 

Thanks για την απάντηση.

Ήταν επιλεγμένο 4G/3G/2G auto. Αυτό δε σημαίνει ότι αν δεν πιάνει καλό σήμα 4G το γυρνάει αυτόματα σε 3G ή 2G?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !Προσπαθώ να μπω στο Huawei ID στις ρυθμισεις και ενω εχει γινει κανονικα η ενεργοποιηση του λογαριασμου μου βγαζει μνμ οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση με το διακομιστη...Δοκιμαστε αργότερα!Είστε κανονικα εσεις μεσα αυτές τις μέρες?Δουλευει κανονικά ο σερβερ?Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !Προσπαθώ να μπω στο Huawei ID στις ρυθμισεις και ενω εχει γινει κανονικα η ενεργοποιηση του λογαριασμου μου βγαζει μνμ οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση με το διακομιστη...Δοκιμαστε αργότερα!Είστε κανονικα εσεις μεσα αυτές τις μέρες?Δουλευει κανονικά ο σερβερ?Ευχαριστω!
Και μένα το ίδιο λέει.

 

Mate 10 Pro & Tapatalk pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...