Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έπαθα κάτι αλλά λόγω δουλειάς μου δώσανε άλλο και το δεινω να μην πάει χαμένο είναι πολύ προσεγμένο με γυαλί και spigen thiki από πρώτη μέρα...
Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν εχετε δεχτει ακομα την αναβαθμιση δεν κανετε μια επαναφορα σε περιπτωση που κατι κολησε με ολα αυτα τα VPN και FF DNS;Αλλα πριν την επαναφορα καντε και search για updates στο AppGalery γιατι εμενα απο εκει μου βρισκει νεοτερη εκδοση Huawei Mobile Services απο το Playstore.

Κατι που παρατηρησα με την 145 ειναι οτι η φωτεινοτητα στο Auto ειναι ενα κλικ πιο υψηλη απο πριν.

Σχετικα με τα ΙΜΕΙ που λεγατε εμενα που το δεχτηκα την πρωτη μερα ειναι:

868...021

868...225

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν εχετε δεχτει ακομα την αναβαθμιση δεν κανετε μια επαναφορα σε περιπτωση που κατι κολησε με ολα αυτα τα VPN και FF DNS;Αλλα πριν την επαναφορα καντε και search για updates στο AppGalery γιατι εμενα απο εκει μου βρισκει νεοτερη εκδοση Huawei Mobile Services απο το Playstore.

Κατι που παρατηρησα με την 145 ειναι οτι η φωτεινοτητα στο Auto ειναι ενα κλικ πιο υψηλη απο πριν.

Σχετικα με τα ΙΜΕΙ που λεγατε εμενα που το δεχτηκα την πρωτη μερα ειναι:

868...021

868...225

Να κάνουμε επαναφορά τι; όλο το τηλ;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Και εμένα μου δεν μου έχει έρθει η αναβάθμιση ακόμα αλλά με το firmware finder την βλέπω να την κάνω από εκεί, και αν ναι πως? Απλά την κατεβάζω? Ή να περιμένω καλύτερα, ΟΤΑ? Για πείτε όσοι την έχετε κάνει! Ευχαριστώ

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Το dns δεν πειράζει κάτι ώστε να χρειαστεί επαναφορά το κινητό.

Σε μένα ακόμη να έρθει...

Αναμένουμε...

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν αγορασα το κινητο εκανα με την μια την αναβαθμιση και μετα το συνδεσα με το PC να μεταφερω ηχο κλησης και sms και δεν μου εμφανησε το μηνυμα να το γυρισω σε MTP και επρεπε να παω απο τις ρυθμισεις συνδεσης,. Εκανα μια επαναφορα και μετα μου το εμφανιζε κανονικα λες και ειχα παει στα developer tools και ειχα απενεργοποιησει το popup ενω δεν ειχα καν ενεργοποιησει developer tools. Γι'αυτο λεω να δοκιμασετε μια επαναφορα σε περιπτωση που κατι εχει γινει. Καντε κι ενα backup πριν το κανετε σε περιπτωση που "βαριεστε" να τα ρυθμιζετε ξανα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το appgallery της Huawei που μου έβγαλε με την αναβάθμιση τη ακριβώς κανει και χρειαζεται τόσες άδειες για να λειτουργήσει ;

 

Σαν το PlayStore της Google ειναι αλλα της Huawei. Το καλο ειναι οτι κανει αναβαθμισεις στα system apps της huawei οπως θεματα/αρχεια.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σε γνωστο καταστημα με ηλεκτρολογικα ειδη πηγα να πληρωσω με το huawei wallet αλλα τελικα δν δουλεψε.Μετα διαβασα οτι ακομα δεν υποστηριζεται σε μας.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Με το update 145 αποτελέσματα μπαταρίας (και είναι ακόμα στο 25%)

 

41463302960_7d0c867ff0_c.jpgHuawei mate 10 pro update 145 on screen by [/url], on Flickr

 

42554570904_e66dec9e85_c.jpgScreenshot_20180708-124328 by , on Flickr

Link to comment
Share on other sites

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

πω πω δυναμη ρε φιλε!!!fast charge χρησιμοποιεις??

Ότι είχε η συσκευασία του. Το μόνο που έχω αλλάξει είναι ότι μείωσα τη ανάλυση οθόνης σε HD+ γιατί δε μου χρειάζεται το 1080p. Μπορεί αυτό να βοηθάει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Και εμένα μου δεν μου έχει έρθει η αναβάθμιση ακόμα αλλά με το firmware finder την βλέπω να την κάνω από εκεί, και αν ναι πως? Απλά την κατεβάζω? Ή να περιμένω καλύτερα, ΟΤΑ? Για πείτε όσοι την έχετε κάνει! Ευχαριστώ

 

Ακομα και στο FF που ειναι διαθεσιμη δεν γινεται σε ολους.Και γω προσπαθω καθημερινα μεσω ff vpn και δεν δεν κανει αναβαθμιση.Δεν ξερω γιατι δεν γινεται σε ολους ταυτοχρονα πραγματικα εκνευριστικο,

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και στο FF που ειναι διαθεσιμη δεν γινεται σε ολους.Και γω προσπαθω καθημερινα μεσω ff vpn και δεν δεν κανει αναβαθμιση.Δεν ξερω γιατι δεν γινεται σε ολους ταυτοχρονα πραγματικα εκνευριστικο,
Από το ff μπορεί να γίνει οποίος έχει έκδοση κάτω από την 142.

Οποιος έχει την 142 δεν γίνεται σε καμία περίπτωση τουλάχιστον προς το παρών..

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε κάθε update η ίδια γκρίνια, είπαμε η Huawei δεν τα δίνει σε όλους ταυτόχρονα. Γιατί δεν παίρνετε iPhone?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε κάθε update η ίδια γκρίνια, είπαμε η Huawei δεν τα δίνει σε όλους ταυτόχρονα. Γιατί δεν παίρνετε iPhone?

 

Δεν το ξεραμε πριν.Τωρα που δοκιμασαμε περιμενουμε τον Σεπτεμβρη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δώσει η Huawei το update με την GPU TURBO στο Mate 10 pro?

Υποτίθεται ότι εσείς θα το παίρνατε τον ΙΟΎΝΙΟ και το P20 PRO τον Ιούλιο....

Χλωμό εεεεεεε?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και το δικό μου mate 10 pro! Πραγματικά είναι άψογο σε όλα του!

Μόνο ένα παράπονο έχω: Μα καλά έχουν την amoled και τη φοβερή μπαταρία και τί έχουν κάνει με τα notifications? Always on δε έχει, ambient/active όπως τα moto που εμφανίζονται μόνα τους όταν πλησιάζεις ή το κουνάς δεν έχει, τi λένε τα notifications δεν βλέπω (μόνο ότι πήρα ένα πχ viber αλλά όχι το κείμενο)... 'Η κάτι δεν έχω βρει στις ρυθμίσεις ή για μένα τα έχουν κάνει μαντάρα στο συγκεκριμένο. Ελπίζω να αλλάξει κάτι σε μελλοντικές αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δώσει η Huawei το update με την GPU TURBO στο Mate 10 pro?

Υποτίθεται ότι εσείς θα το παίρνατε τον ΙΟΎΝΙΟ και το P20 PRO τον Ιούλιο....

Χλωμό εεεεεεε?

 

Στην 8,1 θα το παρουμε σε κανα μηνα λογικα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και το δικό μου mate 10 pro! Πραγματικά είναι άψογο σε όλα του!

Μόνο ένα παράπονο έχω: Μα καλά έχουν την amoled και τη φοβερή μπαταρία και τί έχουν κάνει με τα notifications? Always on δε έχει, ambient/active όπως τα moto που εμφανίζονται μόνα τους όταν πλησιάζεις ή το κουνάς δεν έχει, τi λένε τα notifications δεν βλέπω (μόνο ότι πήρα ένα πχ viber αλλά όχι το κείμενο)... 'Η κάτι δεν έχω βρει στις ρυθμίσεις ή για μένα τα έχουν κάνει μαντάρα στο συγκεκριμένο. Ελπίζω να αλλάξει κάτι σε μελλοντικές αναβαθμίσεις.

 

Για Always On Display πας:

Ρυθμισεις->Ασφαλεια και απορρητο->Κλειδωμα οθονης και κωδικοι προσβασης->Παντα να προβαλλονται πληροφοριες

 

Για ενεργοιηση οθονης με κινηση και διαφορα αλλα δες στο:

Ρυθμισεις->Eξυπνη βοηθεια->Ελεγχος κινησης

 

Για τα μηνυματα του Viber αν θες να εμφανιζεται το μηνυμα:

Viber->Πανω αριστερα στις 3 γραμμες->Ρυθμισεις->Ειδοποιησεις->Εμφανιση προεπισκοπησης μηνυματος

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Διαχειριση ειδοποιησεων->Πανω δεξια στις 3 τελειες->Ειδοποιησεις κλειδωματος οθονης->Προβολη ολων των ειδοποιησεων

 

Ακομα για τα notifications που δεν εμφανιζονται πας:

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Εφαρμογες->Κατω αριστερα πατας το γραναζι->Ειδικη προσβαση->Προσβαση σε ειδοποιησεις->Ενεργοποιεις τα Αρχικη σελιδα Huawei και Συστημα Android

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου φίλε μου! Φοβερός.

 

Θα τα δοκιμάσω όλα, κάποια τα είχα βρει άλλα όχι (το always on με τίποτα)!. Τελικά οι ρυθμίσεις του είναι πιο περίπλοκες από ότι είχα συνηθίσει ερχόμενος απο Pure android. Τώρα πραγματικά δε μπορώ να γκρινιάξω για τίποτα. Το κινητό είναι απλά τέλειο. Μόλις παρήγγειλα και θήκες τύπου wallet γιατί ήδη ψάχνει αν το "δοκιμάσει" ο μικρός γιος μου.

 

Σε ευχαριστώ και πάλι.

 

EDIT: Αν το έκανα σωστα όταν είναι always on δε βγάζει ένα αριθμό, ένα φακελάκι κάτι να καταλάβ ότι έχω ειδοποίηση έτσι δεν είναι; Μονο Ημερομηνία, ώρα, μπαταρία βλέπω.

Για Always On Display πας:

Ρυθμισεις->Ασφαλεια και απορρητο->Κλειδωμα οθονης και κωδικοι προσβασης->Παντα να προβαλλονται πληροφοριες

 

Για ενεργοιηση οθονης με κινηση και διαφορα αλλα δες στο:

Ρυθμισεις->Eξυπνη βοηθεια->Ελεγχος κινησης

 

Για τα μηνυματα του Viber αν θες να εμφανιζεται το μηνυμα:

Viber->Πανω αριστερα στις 3 γραμμες->Ρυθμισεις->Ειδοποιησεις->Εμφανιση προεπισκοπησης μηνυματος

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Διαχειριση ειδοποιησεων->Πανω δεξια στις 3 τελειες->Ειδοποιησεις κλειδωματος οθονης->Προβολη ολων των ειδοποιησεων

 

Ακομα για τα notifications που δεν εμφανιζονται πας:

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Εφαρμογες->Κατω αριστερα πατας το γραναζι->Ειδικη προσβαση->Προσβαση σε ειδοποιησεις->Ενεργοποιεις τα Αρχικη σελιδα Huawei και Συστημα Android

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...