Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άστα να πάνε , η Samsung τώρα έδωσε Oreo

 

Sent from Mate 10 pro

 

Είναι σαφώς προτιμότερο να μείνω μία έκδοση πίσω και να την πάρω αργότερα όταν θα ναι πλήρως έτοιμη με όσο λιγότερα προβλήματα γίνεται ή ασυμβατότητες... Αυτή τη στιγμή έχουμε γίνει beta testers χωρίς να το έχουμε επιλέξει. Επίσης δεν φαίνεται να την απασχολεί ιδιαίτερα η Ευρωπαϊκή αγορά (μιας και μοσχοπουλάει προφανώς, όποτε έχουν δέσει το γάιδαρό τους). Τα αμερικάνικα παίρνουν συνεχώς updates, και προφανώς και τα ασιατικά. Εμείς με καθυστέρηση περίπου 1.5 μήνα κάθε φορά και ουσιαστικά χωρίς να λύνουν προβλήματα (ξέρω, περιμένουμε το "μεγάλο" update που θα λύσει τα περισσότερα προβλήματα, το οποίο να θυμίσω, πολλοί λέγατε ότι θα είναι το επόμενο που θα πάρουμε, και τελικά το επόμενο όχι μόνο δεν είναι αυτό αλλά παρουσιάζει και μειωμένη απόδοση στη μπαταρία και memory leaks)... Απ το να παρουσιάζει καινούργια features όπως Face Unlock τα οποία είναι απλά gimmicks (μιας και δεν θα βασίζεται σε hardware αλλά σε software, το οποίο να θυμίσω ότι πολλές εταιρείες το είχαν βάλει και πριν λίγα χρόνια και σύντομα το έβγαλαν γιατί ήταν χειρότερο κι από pattern), νομίζω είναι προτιμότερο να επικεντρωθεί στο να λύσει τα bugs που υπάρχουν.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Είναι σαφώς προτιμότερο να μείνω μία έκδοση πίσω και να την πάρω αργότερα όταν θα ναι πλήρως έτοιμη με όσο λιγότερα προβλήματα γίνεται ή ασυμβατότητες... Αυτή τη στιγμή έχουμε γίνει beta testers χωρίς να το έχουμε επιλέξει. Επίσης δεν φαίνεται να την απασχολεί ιδιαίτερα η Ευρωπαϊκή αγορά (μιας και μοσχοπουλάει προφανώς, όποτε έχουν δέσει το γάιδαρό τους). Τα αμερικάνικα παίρνουν συνεχώς updates, και προφανώς και τα ασιατικά. Εμείς με καθυστέρηση περίπου 1.5 μήνα κάθε φορά και ουσιαστικά χωρίς να λύνουν προβλήματα (ξέρω, περιμένουμε το "μεγάλο" update που θα λύσει τα περισσότερα προβλήματα, το οποίο να θυμίσω, πολλοί λέγατε ότι θα είναι το επόμενο που θα πάρουμε, και τελικά το επόμενο όχι μόνο δεν είναι αυτό αλλά παρουσιάζει και μειωμένη απόδοση στη μπαταρία και memory leaks)... Απ το να παρουσιάζει καινούργια features όπως Face Unlock τα οποία είναι απλά gimmicks (μιας και δεν θα βασίζεται σε hardware αλλά σε software, το οποίο να θυμίσω ότι πολλές εταιρείες το είχαν βάλει και πριν λίγα χρόνια και σύντομα το έβγαλαν γιατί ήταν χειρότερο κι από pattern), νομίζω είναι προτιμότερο να επικεντρωθεί στο να λύσει τα bugs που υπάρχουν.

 

Αν ειχαμε την προηγουμενη και επαιζαν ολα, θα την κραζαμε γτ δεν δινει oreo. Οπως κανουν στη samsung. Παντα θελουμε οτι νεοτερο κ ας μην δουλευει σωστα. Απο κει κ περα οι αγορες που απευθυνεσαι παντα επαιρναν πρωτοι τις αναβαθμισεις. Εγω προτιμω οτι νεοτερο να εχω και ας μην δουλευει στο 100%

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν ειχαμε την προηγουμενη και επαιζαν ολα, θα την κραζαμε γτ δεν δινει oreo. Οπως κανουν στη samsung. Παντα θελουμε οτι νεοτερο κ ας μην δουλευει σωστα. Απο κει κ περα οι αγορες που απευθυνεσαι παντα επαιρναν πρωτοι τις αναβαθμισεις. Εγω προτιμω οτι νεοτερο να εχω και ας μην δουλευει στο 100%

 

Παίρνω μέρος στο beta testing της Google από τότε που πρωτο-ξεκίνησε να δίνει developer previews. Ήταν επιλογή μου όμως. Η Huawei επέλεξε να κυκλοφορήσει το Mate 10 Pro με φανφάρες και νταούλια με Oreo μόνο και μόνο για το PR, ενώ είχε τόσα θέματα. Όπως είπες κι εσύ προτιμάς ότι νεότερο και ας μην δουλεύει στο 100%, είναι η προσωπική σου επιλογή, όπως κι εμένα. Αυτό όμως είναι και η επιτομή του beta testing. Μία τόσο μεγάλη εταιρεία ποτέ δεν πρέπει να λανσάρει το flagship μοντέλο της με beta έκδοση μόνο και μόνο για να είναι ότι νεότερο. Και ξαναλέω, το χειρότερο είναι ότι μέχρι στιγμής δεν έχουμε δείγματα οτι λύνει τα προβλήματα με τα update της. Και ναι, προφανώς και Αμερική και Ασία έπαιρναν πρώτες αναβαθμίσεις ως γενικό κανόνα. Να σου θυμίσω όμως ότι στην Αμερική το λάνσαρε 3 μήνες αργότερα και με τόσα προβλήματα στη διανομή του... Το "λογικό" θα ταν λοιπόν να παίρνουμε εμείς πρώτοι τα updates μετά την Ασία.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μη τα παραλεμε, δεν είναι beta έκδοση αυτή που φοράμε . Μια χαρά δουλεύει. Πλην ελαχίστων bugs που τα βλέπουν μόνο λίγοι . Τα οποία δεν αποτρέπουν την απρόσκοπτη χρήση του κινητού .

Την Ευρώπη κανείς δεν την κοιτάει . Μη ξεχναμε ολόκληρη Samsung που δεν διέθεσε στην αγορά της Ευρώπης σειρά Note .

 

Σαν προσωπική μου γνώμη προτιμώ σαν κ σένα να λύνει bugs παρά να δίνει security patches . Αν κ από ότι διαβάζουμε γενικά η Oreo μόνο προβλήματα εφερε στα κινητά .

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μη τα παραλεμε, δεν είναι beta έκδοση αυτή που φοράμε . Μια χαρά δουλεύει. Πλην ελαχίστων bugs που τα βλέπουν μόνο λίγοι . Τα οποία δεν αποτρέπουν την απρόσκοπτη χρήση του κινητού .

Την Ευρώπη κανείς δεν την κοιτάει . Μη ξεχναμε ολόκληρη Samsung που δεν διέθεσε στην αγορά της Ευρώπης σειρά Note .

 

Σαν προσωπική μου γνώμη προτιμώ σαν κ σένα να λύνει bugs παρά να δίνει security patches . Αν κ από ότι διαβάζουμε γενικά η Oreo μόνο προβλήματα εφερε στα κινητά .

 

Sent from Mate 10 pro

 

Κι απ διαβάζω και η 8.1 συνεχίζει σε αυτό το μοτίβο (τελευταίο που διάβασα είναι ότι κάνει overcharging). Ακριβώς γι'αυτό το λόγο πρέπει η Huawei, και κάθε Huawei, να επικεντρωθεί στο bug hunting ή tweaking που έχει να κάνει απ τη δική της πλευρά (πχ αυτά τα θέματα που έχει με το ότι χρειάζεται restart κάποιες φορές για να λειτουργήσει κάτι σωστά, ή να διορθώσει το camera app και να ρυθμίσει καλύτερα τους αλγόριθμους). Τα καινούργια features είναι για αργότερα και συνήθως δημιουργούν νέα προβλήματα... Ειλικρινά απορώ αν όσοι ζητάνε πχ face unlock, θα το χρησιμοποιήσουν ή απλά θέλουν να υπάρχει. Γιατί από security, καλύτερα να το έχουν ξεκλείδωτο...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που ειστε λιγο πιο εμπειροι σε θεματα μπαταριας,το εχετε σε auto διαχειρηση η τα κλεινετε ολα και το αλλο,στις εφαρμογες ξεχωριστα λεει υψηλη καταναλωση.αυτο το κλεινετε η το αφηνετε οπως ειναι.οποιος μπορει ας βοηθησει για να μαθαινουμαι και εμεις καλυτερα..
Link to comment
Share on other sites

Κι απ διαβάζω και η 8.1 συνεχίζει σε αυτό το μοτίβο (τελευταίο που διάβασα είναι ότι κάνει overcharging). Ακριβώς γι'αυτό το λόγο πρέπει η Huawei, και κάθε Huawei, να επικεντρωθεί στο bug hunting ή tweaking που έχει να κάνει απ τη δική της πλευρά (πχ αυτά τα θέματα που έχει με το ότι χρειάζεται restart κάποιες φορές για να λειτουργήσει κάτι σωστά, ή να διορθώσει το camera app και να ρυθμίσει καλύτερα τους αλγόριθμους). Τα καινούργια features είναι για αργότερα και συνήθως δημιουργούν νέα προβλήματα... Ειλικρινά απορώ αν όσοι ζητάνε πχ face unlock, θα το χρησιμοποιήσουν ή απλά θέλουν να υπάρχει. Γιατί από security, καλύτερα να το έχουν ξεκλείδωτο...
Συμφωνώ απόλυτα

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βρει κάποιος αν γίνεται να απενεργοποιήσουμε την δόνηση που κάνει η βάση πλοήγησης στις εντολές που τις δίνουμε;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Το θέτουν και το τηρούν! :lol::lol:

 

Δεν έγραψα ότι το τηρούν αλλά τουλάχιστον ενημερώνουν ποια κινητα

είναι υποψήφια για αναβάθμιση. Εμείς δεν ξέρουμε καν αν θα πάρουμε την

8.1 στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Amazon και Best Buy στην Αμερική, το έριξαν ήδη 100euro... 1 μήνα μετά τη κυκλοφορία του εκεί και λίγες μέρες πριν την ανακοίνωση του P20. Άραγε αυτό σημαίνει ότι η Huawei θα επικεντρωθεί εκεί και όλα τ άλλα σε δεύτερη μοίρα? Είχε κάνει προωθητική ενέργεια εκεί όπως στην Ευρώπη?
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσείς που έχετε εμβαθύνει τι εννοείτε bugs;; Γιατί εγώ έχω το τηλέφωνο ένα μήνα και δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό πρόβλημα στη λειτουργία του. Όπως έχω ξαναγράψει έχω τρία e-mail που συγχρονίζουν συνέχεια, 80 εφαρμογές και όλα λειτουργούν άψογα. Δεν παίζω παιχνίδια για να γνωρίζω. Μέχρι τώρα δεν μου έχει κάνει το παραμικρό lag ούτε καθυστέρηση ούτε επανεκκίνηση ούτε τίποτα. Εχω την 129 έκδοση. Εάν συνεχίσει έτσι θα είναι το καλύτερο κινητό που έχω αγοράσει μέχρι τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ και επαυξάνω. Εγώ το είχα αφήσει στο αυτόματο στο night shot (20 δευτερόλεπτα) και πραγματικά έκανε τη νύχτα μέρα όπως γράφεις . Γενικά οι φωτό, ιδίως με τοπία, είναι εκπληκτικές. Η μόνη ένστασή μου είναι με το πορτραίτο σε χαμηλό φως, χωρίς φλας. Δε βγάζει καθαρό το πρόσωπο όπως η αντίστοιχη εφαρμογή του pixel. Έχεις παρατηρήσει και εσύ το ίδιο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλημέρα. Εγώ δοκίμασα με ff αλλά τζίφος. Να σου πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη αναβάθμιση.

Αναμένω την αναβάθμιση που θα μας περάσει την 8.1 έκδοση του oreo γιατί αυτή κάνει όλη τη διαφορά εκμεταλλευόμενη το

hardware του κινητού. Είμαι όμως απογοητευμένος με τη huawei στο θέμα της πληροφόρησης σχετικά με τα update. Τουλάχιστον οι υπόλοιπες εταιρείες θέτουν ένα χρονοδιάγραμμα με τις μελλοντικές εκδόσεις. Η huawei τηρεί σιγή ιχθύος.

 

Δεν έχω δει το pixel και δεν γνωρίζω. Ναι όπως το λες ειναι σε χαμηλό φως έχει αυτό το πρόβλημα στη λειτουργία πορτρέτου. Όμως την ημέρα είναι άψογο. Και το wide aperture λειτουργεί άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως έχω αναφέρει και παλιότερα ίσως, έχω παρατηρήσει τα εξής προβληματάκια στη συσκευή μας.

 

-Η κάτω γραμμή πλοήγησης προκειμένου να δουλεύει αψεγάδιαστα πρέπει όταν κάνεις επανεκκίνηση να διαλέγεις άλλο μοτίβο και μετά την επανεκκίνηση να επιλέγεις αυτό που ήθελες αρχικά. Εδώ να προσθέσω ότι με βοήθησε ένας συμφορουμιτης με αυτή την ελπίζω προσωρινή λύση.

 

-Το always on μετά από επανεκκίνηση χάνει τη ρύθμιση που του είχα βάλει. Δηλαδή ενώ εγώ το βάζω να λειτουργεί μόνο τη νύχτα, αν κάνω επανεκκίνηση στο κινητό σε ώρα εκτός της νύχτας, τότε δεν λειτουργεί όταν έρθει η νύχτα πάρα μόνο αν πάω και το ξαναεπιλεξω. Από την άλλη αν κάνω επανεκκίνηση μέσα στο επιλεγμένο διάστημα (νύχτα) τότε δε το χάνει το always on.

 

- Αυτό το η τάδε εφαρμογή τρέχει στο παρασκήνιο, που οκ βρίσκεις λύση όπως ncleaner, αλλά θα ήθελα να μην εμφανίζεται ή έστω να έχει επιλογή να το κρύβεις.

-Μερικές φορές ενώ πατάω κεντρικό κουμπί στη πλοήγηση με πάει σε άλλη σελίδα. Έχει συμβεί 3 με 4 φορές σε 3 μήνες. Οκ.

 

Αναφέρω ότι έχω βάλει την 131 από ff αλλά δεν είδα καμιά διαφορά. Η μπαταρία νομίζω είναι σε ίδια επίπεδα.

Περιμένω κι εγώ αυτό το μεγάλο update αλλά νομίζω πως δε θα διορθωθούν πολλά πράματα. Μακάρι να πέσω έξω.

 

Τελευταια χρησιμοποιώ και το amazfit pace συνδεδεμένο όλη μέρα και δε χάνει σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως έχω αναφέρει και παλιότερα ίσως, έχω παρατηρήσει τα εξής προβληματάκια στη συσκευή μας.

 

-Η κάτω γραμμή πλοήγησης προκειμένου να δουλεύει αψεγάδιαστα πρέπει όταν κάνεις επανεκκίνηση να διαλέγεις άλλο μοτίβο και μετά την επανεκκίνηση να επιλέγεις αυτό που ήθελες αρχικά. Εδώ να προσθέσω ότι με βοήθησε ένας συμφορουμιτης με αυτή την ελπίζω προσωρινή λύση.

 

-Το always on μετά από επανεκκίνηση χάνει τη ρύθμιση που του είχα βάλει. Δηλαδή ενώ εγώ το βάζω να λειτουργεί μόνο τη νύχτα, αν κάνω επανεκκίνηση στο κινητό σε ώρα εκτός της νύχτας, τότε δεν λειτουργεί όταν έρθει η νύχτα πάρα μόνο αν πάω και το ξαναεπιλεξω. Από την άλλη αν κάνω επανεκκίνηση μέσα στο επιλεγμένο διάστημα (νύχτα) τότε δε το χάνει το always on.

 

- Αυτό το η τάδε εφαρμογή τρέχει στο παρασκήνιο, που οκ βρίσκεις λύση όπως ncleaner, αλλά θα ήθελα να μην εμφανίζεται ή έστω να έχει επιλογή να το κρύβεις.

-Μερικές φορές ενώ πατάω κεντρικό κουμπί στη πλοήγηση με πάει σε άλλη σελίδα. Έχει συμβεί 3 με 4 φορές σε 3 μήνες. Οκ.

 

Αναφέρω ότι έχω βάλει την 131 από ff αλλά δεν είδα καμιά διαφορά. Η μπαταρία νομίζω είναι σε ίδια επίπεδα.

Περιμένω κι εγώ αυτό το μεγάλο update αλλά νομίζω πως δε θα διορθωθούν πολλά πράματα. Μακάρι να πέσω έξω.

 

Τελευταια χρησιμοποιώ και το amazfit pace συνδεδεμένο όλη μέρα και δε χάνει σύνδεση.

 

Μάλλον είμαι από τους τυχερούς. Τίποτα από τα παραπάνω δεν μου έχει συμβεί ποτέ. Αυτό που λες για την εφαρμογή που τρέχει στο παρασκήνιο τι εννοείς; και τι πρόβλημα δημιουργεί;; Εγώ έχω την 129.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσείς που έχετε εμβαθύνει τι εννοείτε bugs;; Γιατί εγώ έχω το τηλέφωνο ένα μήνα και δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό πρόβλημα στη λειτουργία του. Όπως έχω ξαναγράψει έχω τρία e-mail που συγχρονίζουν συνέχεια, 80 εφαρμογές και όλα λειτουργούν άψογα. Δεν παίζω παιχνίδια για να γνωρίζω. Μέχρι τώρα δεν μου έχει κάνει το παραμικρό lag ούτε καθυστέρηση ούτε επανεκκίνηση ούτε τίποτα. Εχω την 129 έκδοση. Εάν συνεχίσει έτσι θα είναι το καλύτερο κινητό που έχω αγοράσει μέχρι τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν έχω δει το pixel και δεν γνωρίζω. Ναι όπως το λες ειναι σε χαμηλό φως έχει αυτό το πρόβλημα στη λειτουργία πορτρέτου. Όμως την ημέρα είναι άψογο. Και το wide aperture λειτουργεί άψογα.

 

Εμένα μου ξαναγύρισε το bug που δεν παίρνει δεδομένα internet η πρώτη κάρτα όταν τα έχω στην δεύτερη και μετά αλλάζω. Θέλει επανεκκίνηση με κλειστή την δεύτερη για να πάρει. Εκτός και είναι θέμα hardware. Αλλά τόσο καιρό εκτός απο την πρώτη μέρα μου έπαιζε σωστά... Πολύ εκνευριστικό...

Link to comment
Share on other sites

Amazon και Best Buy στην Αμερική, το έριξαν ήδη 100euro... 1 μήνα μετά τη κυκλοφορία του εκεί και λίγες μέρες πριν την ανακοίνωση του P20. Άραγε αυτό σημαίνει ότι η Huawei θα επικεντρωθεί εκεί και όλα τ άλλα σε δεύτερη μοίρα? Είχε κάνει προωθητική ενέργεια εκεί όπως στην Ευρώπη?
Στο Amazon μόλις είχε κυκλοφορήσει day one το έπαιρνες με δωροεπιταγη 150$ αυτόματα σου κόστιζε 650$

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι από τους τυχερούς. Τίποτα από τα παραπάνω δεν μου έχει συμβεί ποτέ. Αυτό που λες για την εφαρμογή που τρέχει στο παρασκήνιο τι εννοείς; και τι πρόβλημα δημιουργεί;; Εγώ έχω την 129.

 

Ίσως και να μη τα παρατηρείς να συμβαίνουν. Αλλά νομίζω υπάρχουν μιας και όλοι το επιβεβαιωνουν. Τα περισσότερα εστω. Απλά δεν ενοχλούν τους περισσότερους.

Αυτό με το η ταδε εφαρμογή τρέχει στο παρασκήνιο συμβαίνει όταν μια εφαρμογή όπως για παράδειγμα η μουσική παίζει ένα τραγούδι ενώ είσαι κάπου αλλού βγάζει επάνω στη κουρτίνα μόνιμα ειδοποίηση ότι τρέχει από πίσω. Το μόνο που σου δίνει δυνατότητα είναι να σταματήσει για έως 1 ώρα να έρχεται η ειδοποίηση. Δεν έχω βρει κάτι άλλο. Οπότε Ncleaner. Το ίδιο μου κάνει και για την εφαρμογή amazfit watch που παίζει με το αντίστοιχο ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Στο Amazon μόλις είχε κυκλοφορήσει day one το έπαιρνες με δωροεπιταγη 150$ αυτόματα σου κόστιζε 650$

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

 

 

Οπότε έπαιξε και εκεί ενέργεια (ίσως λόγω και του φιάσκου που έπαθαν με τις εταιρείες). Προφανώς τώρα λόγω των χαμηλών πωλήσεων εκεί, πάνε σε μόνιμη μείωση.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιο ευγενικό παλικάρι πως μπορώ να κρατήσω το Stereo+ όταν το κινητό κλειδώνει (lock screen); Επίσης άμα υπάρχει επιλογή να έχουμε το Stereo+ σε Portrait orientation;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από καιρό μου άρχισε πάλι τα κόλπα με τα δεδομένα σε διπλή sim. Μόλις κάνω εναλλαγή από 2η sim σε 1η δεν ανοίγουν. Θέλει επανεκκίνηση. Μου το είχε κάνει πάλι το ίδιο όταν του είχα βάλει πρώτη φορά την δεύτερη sim. Μετά από μια σχεδόν μέρα που πήγα να το στείλω από τα νεύρα μου έστρωσε. Τώρα πάλι τα ίδια. Έλεος...
Νομίζω ξέρω τι φταίει. Αν η cosmote δεν έχει άλλα data να καταναλώσεις, μάλλον στέλνει κάποια εντολή στο κινητό και απενεργοποιουνται τα δεδομένα ακόμη και αν έχεις επιλέξει την άλλη Sim για data. Αυτό δεν το κάνει πάντα αλλά μόλις κάνεις κλήση με την cosmote αμέσως πάλι απενεργοποιουνται τα δεδομένα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα.

Κάτοχος της συσκευής από λίγο πριν τα Χριστούγεννα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν θα μπω σε τεχνικές αναλύσεις κλπ, απλά θα μεταφέρω την (παρ' ολίγον δυσάρεστη) εμπειρία που είχα, για να δείξω την αντοχή της συσκευής.

Προ 20 ημερών περίπου,προσπαθώντας να βάλω τη συσκευή στην εσωτερική τσέπη του μπουφάν "αστόχησα", με συνέπεια να πέσει από ύψος 1.60 m περίπου. Η συσκευή έπεσε κατακόρυφα και αφού προσγειώθηκε στο πάτωμα πάλι κατακόρυφα, μετά σύρθηκε με την πλάτη για περίπου 4 μέτρα. Να σημειώσω ότι η συσκευή φορούσε στο πίσω μέρος μια ταπεινή κινέζικη hard case των 3€ και στην πρόσωψη δεν υπήρχε ούτε καν η ζελατίνα από την αρχική συσκευασία.

Περιττό να πω πως μέχρι να το σηκώσω, να βγάλω τη θήκη για να δω σε ποιά κατάσταση βρισκόταν, ήμουν σε άλλη διάσταση:cry:

Αποτέλεσμα:Όχι απλά κανένα σπάσιμο ή ράγισμα, αλλά ούτε ίχνος γρατζουνιάς πίσω ή στην οθόνη:!::!: Δεν ξέρω αν ήμουν απλά τυχερός,ή η θήκη ιδιαίτερα καλή, πάντως η συσκευή ανταποκρίθηκε άψογα και βεβαίως μέχρι σήμερα δεν παρουσιάστηκε τίποτα στη λειτουργικότητά του.

Παρεμπιπτόντως να δώσω και δύο πληροφορίες:

Δεν είχα προστασία στην οθόνη κατά το πέσιμο, γιατί περίμενα το tempered glass της Mofi (3d),το οποίο το φοράω εδώ και μια εβδομάδα. Το Mofi καλύπτει πλήρως και σωστά όλη την οθόνη και παραμένει σωστά στη θέση του και δεν φεύγει (όπως ανέφερε κάποιος φίλος πριν αρκετά posts). Προσωπικά το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Επίσης έχω και τα ακουστικά Xiaomi Noise Cancellation In-ear Earphones Type-C Version, τα οποία υποστηρίζονται άψογα από τη συσκευή και βγάζουν (κατά την προσωπική μου πάντα γνώμη) πολύ ωραίο ήχο. Για τα 36€ που κόστισαν, τα θεωρώ κελεπούρι.

Πόση ώρα κρατά η μπαταρία τους; παίζουν media;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[/color]Πόση ώρα κρατά η μπαταρία τους; παίζουν media;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα ακουστικά είναι ενσύρματα και δεν φορτίζονται. Όσο για τον ήχο τους σε σχέση με αυτά που περιείχε η συσκευασία, είναι η μέρα με τη νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιο ευγενικό παλικάρι πως μπορώ να κρατήσω το Stereo+ όταν το κινητό κλειδώνει (lock screen); Επίσης άμα υπάρχει επιλογή να έχουμε το Stereo+ σε Portrait orientation;

 

Κάνω up αυτό το μήνυμα γιατί είναι κάτι που με έκανε να γελάω από τη γελοία υλοποίηση της Huawei.

Θα έχεις στερεοφωνικό ήχο, αλλά θα είναι σαν να μην έχεις ---> κάτι τέτοιο θα έλεγε ο γνωστός γέροντας που μετετράπη σε Άγιο.

 

Θες να ακούσεις μουσική και φυσικά πλήρωσες αυτό το κινητό γιατί διαφήμιζε και το stereo+. Και δεν ακούς στερεοφωνικά.

 

Πραγματικά οι κατασκευαστές και οι υπεύθυνοι, δοκιμάζουν κάτι πριν το βγάλουν στην αγορά;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μόλις έβαλα full tempered glass της mofi 9H 2.5 D. Το αγόρασα 8 ευρώ από κατάστημα του Skroutz. Σαν πρώτη εντύπωση φαίνεται πάρα πολύ καλό τώρα θέλω να το δοκιμάσω και στην αίσθηση της αφής. Εάν το κοιτάξεις από πολύ πλάγια και με πολύ έντονο φως καταλαβαίνεις ότι η επιφάνεια του δεν είναι τελείως λεία αλλά φαίνεται το ανάγλυφο της. Πάρα πολύ λεπτό μεν αλλά φαίνεται. Ταίριαξε τέλεια με την επιφάνεια του κινητού και από δω και στο εξής θα φανεί εάν πραγματικά αξίζει τα χρήματα του. Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι να μη μου χαλάσει την αίσθηση της αφής που είχα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μόλις έβαλα full tempered glass της mofi 9H 2.5 D. Το αγόρασα 8 ευρώ από κατάστημα του Skroutz. Σαν πρώτη εντύπωση φαίνεται πάρα πολύ καλό τώρα θέλω να το δοκιμάσω και στην αίσθηση της αφής. Εάν το κοιτάξεις από πολύ πλάγια και με πολύ έντονο φως καταλαβαίνεις ότι η επιφάνεια του δεν είναι τελείως λεία αλλά φαίνεται το ανάγλυφο της. Πάρα πολύ λεπτό μεν αλλά φαίνεται. Ταίριαξε τέλεια με την επιφάνεια του κινητού και από δω και στο εξής θα φανεί εάν πραγματικά αξίζει τα χρήματα του. Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι να μη μου χαλάσει την αίσθηση της αφής που είχα.
Για πες μας εντυπώσεις όταν το δουλέψεις λίγο.

Εβγαλες την εργοστασιακή μεμβράνη;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Μήπως ξέρετε ποιο tempered glass είναι καλύτερο? Θέλω να πιάνει όλη τν οθόνη! Είχα τ 3mk flexibleglass αλλά ήταν σαν να είχε νερά η οθόνη κ το έβγαλα.. Αλλά σαν αφή ήταν πολύ καλό!γνωρίζετε κάποιο άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πόσο κάνει αλλαγή οθόνης after market δεν παίζει (επειδή είναι οθόνη της Samsung) μαμά βρήκα σε μερικά κατάστηματα εξωτερικού 230 χωρίς frame 270 με frame

Κατάρα στην Samsung...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...