Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι dual standbuy η dual active το εχει δοκιμασει καποιος
Dual standby ,πέρασα μόλις το 127 και ενεργοποιήθηκε το WiFi calling παίδες και Google update του Νοεμβρίου επίσης λίγο που το δουλεύω το βλέπω ακόμα πιο σφαίρα b6028c18a265c5a58238433367cc886a.jpg

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dual standby ,πέρασα μόλις το 127 και ενεργοποιήθηκε το WiFi calling παίδες και Google update του Νοεμβρίου επίσης λίγο που το δουλεύω το βλέπω ακόμα πιο σφαίρα b6028c18a265c5a58238433367cc886a.jpg

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Πώς και σου ήρθε;Δεν είναι ελληνικό το δικό σ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πώς και σου ήρθε;Δεν είναι ελληνικό το δικό σ;
Ελληνικό από πλαισιο είναι απλά το περασα μέσω firmware finder

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι dual standbuy η dual active το εχει δοκιμασει καποιος
Χωρίς να έχω 2 sim, το ίδιο το εγχειρίδιο αναφέρει ότι είναι dual stand by για λόγους οικονομίας μπαταρίας.

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό από πλαισιο είναι απλά το περασα μέσω firmware finder

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Α οκ κατάλαβα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Dual standby ,πέρασα μόλις το 127 και ενεργοποιήθηκε το WiFi calling παίδες και Google update του Νοεμβρίου επίσης λίγο που το δουλεύω το βλέπω ακόμα πιο σφαίρα b6028c18a265c5a58238433367cc886a.jpg

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

 

 

Παίζει το WiFi calling της Cosmote κανονικά εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ! Έρχομαι από LG G4. Με μια λεξη: φοβερό!

 

Θετικά

Design

Αίσθηση στο χέρι

Θήκη και ζελατίνα (από ποιότητα και δεν λένε πολλά άλλα αρκεί που είναι μέσα στην συσκευασία)

Μπαταρία από 86%-> 60% είχε τουλάχιστον 2 ώρες sot

Fingerprint άμεσο

Camera

Πληκτρολόγιο (SwiftKey)

Καταληκτική οθόνη πάρα την ανάλυση

Αρκετές ρυθμίσεις

 

 

Αρνητικά

Βάρος

Πολλές εφαρμογές Google που δεν αφαιρούνται πχ photos

6dfa8f6ddf929192bbc1540aa80ae928.jpg

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Καλορίζικο! Η συσκευή είναι εξαιρετικη. Κάθε μέρα που περνάει μου αρέσει περισσότερο...... Όσο για τη μπαταρία εγώ αυτό το πράγμα δεν το έχω ξαναδεί σε κινητό..... Ατελείωτη!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίζει το WiFi calling της Cosmote κανονικά εννοείς;
Κανονικά δουλεύει και δεν το περίμενα γιατί στο site της η cosmote ούτε καν αναφέρει πχ το mate '9

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πωωω... Με βάζεις στον πειρασμό τώρα!
Εμένα παίζει μεγάλο ρόλο γιατί δεν έχω καλό σήμα σπίτι και με το WiFi calling σώθηκα μιλάω χωρίς καμία διακοπή και το βάζω σε flight mode ανοίγω WiFi και είμαι κομπλέ επίσης έχεις και καλύτερη μπαταρία όπως καταλαβαίνεις,

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που γράφω εδώ αλλά δεν βρίσκω κάπου αλλού. Έχει κάνεις το απλό το mate 10 να μας πει εντυπώσεις; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό!Εγώ θα τους πάρω ένα τηλέφωνο αύριο να δω τι θα μου πουν!

Απάντηση σήμερα για το θέμα:

Αγαπητέ Κε Ηλία,

 

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας. Oνομάζομαι

Σταμάτης απο το τμήμα εξυπηρέτησης της HUAWEI.

 

Θα ήθελα να σας αναφέρω πως καταγράψαμε το παράπονο σας όμως δυστυχώς δεν υπάρχει δυνατότητα παροχής

της προσφερόμενης ενέργειας διότι αναφέρεται πολύ συγκεκριμένα για τις αγορές που πραγματοποιήθηκαν ή θα

πραγματοποιηθούν κατα το διάστημα που αναφέρεται στα συνεργαζόμενα καταστήματα.

 

Παραμένω στην διάθεση σας.

 

Ευχαριστούμε που επιλέξατε προϊόντα HUAWEI

 

Με εκτίμηση,

 

Σταμάτης

 

Τμήμα εξυπηρέτησης πελατών HUAWEI

 

http://consumer.huawei.com/gr/index.htm

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα κ εγώ παιδιά για αναβάθμιση περνάμε μόνο ότα; η με το firmware finder; πως γίνεται η διαδικασία; επειδή έχει πολλά update στο προγραμμα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Κάτοχος και εγώ εδώ και λίγες μέρες χρώματος mocha brown. Το έχω παράλληλα με το καταπληκτικό note 8 που προσωπικά για μένα είναι το καλύτερο all around κινητό.

Σαν συσκευή το mate 10 Pro δείχνει πολλά υποσχόμενο και πιστεύω μετά από μερικές αναβαθμίσεις λογισμικού που είναι απαραίτητες θα πάρει τα πάνω του.

Το note σίγουρα υπερτερεί σε οθόνη χωρίς αμφιβολία, αλλά και σε κάμερα σε γενικές γραμμές.

Το mate 10 pro υπερτερεί σε ποιότητα κλήσεων (καθαρότητα ήχου) και στα ηχεία λόγω stereo διάταξης.

Μπαταρία θα ήταν άδικο να κάνω σύγκριση γιατί το note το χρησιμοποιώ με μια sim, ενώ το mate 10 pro με 2 sims όπου η κατανάλωση είναι μεγαλύτερη.

Τέλος όσο αφορά το standby, στο 8ωρο με όλα ανοιχτά, το note 8 χάνει 5%, ενώ το mate 10 Pro χάνει 7-8%.

Περιμένω λοιπόν να λάβουμε σύντομα τις οποίες αναβαθμίσεις στο mate γιατί με σιγουριά το note είναι πιο έτοιμο όσο αφορά το λειτουργικό του.

Αυτά από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βαγγέλη. Ο λόγος που άλλαξα το note είναι καθαρά η μπαταρία του. Κανένα παράπονο πουθενά αλλού. Τώρα για το mate. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές. Ωραία οθόνη με τρομερό λευκό χωρίς καμία ρύθμιση (δεν ξέρω αν έχει κιόλας) δεν το έψαξα. Ηχείο τρομερό ποιότητα σήματος εξαιρετική. Καμία σχέση με Samsung που είναι μονίμως στη μία με καμία γραμμή.

Κάμερα φαίνεται πολλά υποσχόμενη κ αυτό με ενθουσιάζει αρκετά. Πανέμορφο με ωραίο κράτημα. Γενικά πιστεύω ότι είναι μια συσκευή που θα γίνεται καλύτερη κ όχι χειρότερη.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες...Κατα ποσο βοηθαει και βγαζει καλες φωτογραφιες το αυτοματο που εχει αμεση αναγνωριση αντικειμενου; Και γενικα εκτος απο τα χρωματα, βλεπετε να αλλαζει και κατι αλλο για παραδειγμα; Πχ την οξυνση αν ειναι προσωπο, ή να τραβαει με μεγαλυτερη ταχυτητα αν βγαζει κατι που κινειται.
Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο κι εγω με μπλε Mate 10 Pro ωστε να γινουν και οι αναλογες συγκρισεις με Note 8 ταυτοχρονα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αντε Σωτήρη και εγώ από αύριο μαύρο. Μαζευτηκαμε αρκετοί τελικά.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε σύγκριση με note 8 θεωρώ ότι είναι άδικη αυτήν τη στιγμή. Το note κλείνει μήνες στην αγορά με software παλαιότερο και ποιο ώριμο. Το mate είναι πολύ φρέσκο και με ανώριμο software. Πιστεύω ότι ασφαλή συμπεράσματα θα μπορεί κάποιος να βγάλει σε κάνα δίμηνο. Εκτός φυσικά από τα προφανή μπαταρία οθόνη touch κτλ.

Πάντως άποψη μου σαν hardware είναι παντού μπροστά το mate εκτός της οθόνης. Και εκεί κυρίως λόγο ανάλυσης και όχι ποιότητας /φωτεινότητας/λευκού που πιστεύω πάλι το mate τα πάει καλύτερα. Σαν μπαταρία δεν υπάρχει σύγκριση φυσικά. Επίσης κάμερα στα δικά μου μάτια καλύτερη του mate κυρίως λόγο sharpness. Ήχος δεν υπάρχει σύγκριση. Κράτημα στο χέρι καλύτερο το mate. Λήψη σήματος καλύτερο το mate. Εκεί που υπερτερεί το note είναι η θύρα SD και η υποδοχή 3.5 mm. Τιμολογιακά και πάλι καλύτερο το mate σαν best vfm συσκευή.

Επίσης Samsung TouchWiz vs emui αν και είναι θέμα γούστου δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα σύγκρισης ιδικά σε ταχύτητα με το emui να είναι πολύ μπροστά.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Αντε καλορίζικο σε όλα τα παιδιά

Να δούμε τελικά εάν είχα δίκιο που το είχα τότε και έλεγα τα δικά μου

Περιμένο να δω τις εντυπώσεις σας

Σούπερ τιμή παντός και το έλεγα από τότε, αξίζει στα 600-650ευρω η αγορά του

Μέχρι που σκέφτομαι να το ξανά πάρω

 

Είπαμε οθόνη Note δεν έχει

Αλλά έχει ΠΑΑΑΡΑΑΑ πολλά καλά

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά, από αύριο θα είμαι και εγώ κατοχος του κινητού, από Κοτσωβολο με το δωράκι που το χαρισα βέβαια, μέτρο συγκρισης δεν εχω απο αλλο κινητο τετοιας κατηγοριας οπότε φανταζομαι θα πάθω σοκ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βάλτε το Huawei firmware finder, και κατεβάστε την 127. Καλύτερη μπαταρία (δεν το πίστευα ότι μπορεί να καλυτερέψει) και το bug με τις ειδοποιήσεις στο YouTube εξαφανίστηκε. Έκανα την επιλογή με το proxy και όλα άψογα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...