Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλεις συγκεκριμένα καταστήματα με Σαμσουνγκ κινητά που έχουν και σιμ μέσα?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θες συγκεκριμένα μαγαζιά που ΔΕΝ εχουν sim (sim παιρνουν, το hardware για να πάρεις τηλ δεν υπάρχει μεσα), καθως και αγγελίες που τα πουλανε και το αναφερουν?

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς σας την επίσημη θήκη-book της Huawei

https://www.amazon.de/Huawei-51992177-Schutzh%C3%BClle-Sichtfenster-Braun/dp/B075ZFHTF2/ref=sr_1_3?ie=UTF8&keywords=mate%2010%20pro%20case&language=en_GB&qid=1512125039&sr=8-3

 

Θα ηθελα γενικα μια να παρεχει προστασία αλλά παράλληλα να βγαίνει και μπαίνει εύκολα το κινητό μεσα της διότι μονο όταν ειμαι εκτός σπιτιού η εργασίας να την φοράω πουθενά αλλού.

 

Για skin έχω βρει εδω μιας και dbrand και slickwarps δεν έχουν για την συσκευή.

https://www.xtremeskins.co.uk/products/huawei-mate-10-pro-skins

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς σας την επίσημη θήκη-book της Huawei

https://www.amazon.de/Huawei-51992177-Schutzh%C3%BClle-Sichtfenster-Braun/dp/B075ZFHTF2/ref=sr_1_3?ie=UTF8&keywords=mate%2010%20pro%20case&language=en_GB&qid=1512125039&sr=8-3

 

Θα ηθελα γενικα μια να παρεχει προστασία αλλά παράλληλα να βγαίνει και μπαίνει εύκολα το κινητό μεσα της διότι μονο όταν ειμαι εκτός σπιτιού η εργασίας να την φοράω πουθενά αλλού.

 

Για skin έχω βρει εδω μιας και dbrand και slickwarps δεν έχουν για την συσκευή.

https://www.xtremeskins.co.uk/products/huawei-mate-10-pro-skins

Τα skins φίλε μου όλα τα λεφτά.

Του δίνεις ότι τόνο γουστάρεις.

Βασικά πολύ μου αρέσουν σε ότι και αν είχα βάλει πιο παλιά.

Τώρα Άλεξ η συγκεκριμένη εταιρεία από ότι ξέρω στέλνει από Αμερική, μήπως θα έχουμε θέμα με καθηστερισεις και γενικότερα με τελωνείο κτλ και κάνει κανένα δίμηνο και βάλε μέχρι να έρθει.

Για δες και πες μας.

Εκτός και αν μπορούμε να τα παραγγείλουμε από ευρωπαϊκά καταστήματα κτλ.

Αν και δεν έχω δεί κάτι σχετικά.

 

Nikos Oneplus 5t

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Από Αγγλία είναι τα skin Νίκο άρα χωρίς τελωνεία και τεράστια αναμονή.

Άλλωστε ούτε απο slickwarps και dbrand τελωνεία έως 30 δολάρια αγορές που εχω κάνει.

Απλα η αναμονή που είναι 15-30 ημέρες.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη που έχει μέσα στην συσκευασία λέει τίποτα; Ή είναι απλή πλαστικουρα;

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θες συγκεκριμένα μαγαζιά που ΔΕΝ εχουν sim (sim παιρνουν, το hardware για να πάρεις τηλ δεν υπάρχει μεσα), καθως και αγγελίες που τα πουλανε και το αναφερουν?

 

Aδικα μαλωνετε.Υπαρχουν και οι δυο περιπτωσεις.Υπαρχουν καταστηματα που εχουν στην εκθεση πραγματικα κινητα που πουλιουνται στο τελος καθως και demo που τους εχει προμηθευσει η samsung.Στα demo της samsung δε δουλευει η sim.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς σας την επίσημη θήκη-book της Huawei

https://www.amazon.de/Huawei-51992177-Schutzh%C3%BClle-Sichtfenster-Braun/dp/B075ZFHTF2/ref=sr_1_3?ie=UTF8&keywords=mate%2010%20pro%20case&language=en_GB&qid=1512125039&sr=8-3

 

Θα ηθελα γενικα μια να παρεχει προστασία αλλά παράλληλα να βγαίνει και μπαίνει εύκολα το κινητό μεσα της διότι μονο όταν ειμαι εκτός σπιτιού η εργασίας να την φοράω πουθενά αλλού.

 

Για skin έχω βρει εδω μιας και dbrand και slickwarps δεν έχουν για την συσκευή.

https://www.xtremeskins.co.uk/products/huawei-mate-10-pro-skins

 

Άλεξ το μαζεψες;

Link to comment
Share on other sites

Aδικα μαλωνετε.Υπαρχουν και οι δυο περιπτωσεις.Υπαρχουν καταστηματα που εχουν στην εκθεση πραγματικα κινητα που πουλιουνται στο τελος καθως και demo που τους εχει προμηθευσει η samsung.Στα demo της samsung δε δουλευει η sim.

Ακριβώς όπως το λες. Ακριβως ομως.. Τα πρωτα λέγονται και είναι demo.

Συνηθως τα μικρότερα μαγαζια που δεν προμηθευονται demo, βαζουν πραγματικά κινητα. Αυτα, ΔΕΝ λέγονται demo.. Και τα demo πωλούνται στο τελος. Βλεπε νοτε 8 πωληθηκε στις αγγελιες 400ε αν θυμάμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες καλημερα, το εχει ρουταρει κανεις?

 

Οχι και ουτε προκειται τουλαχιστον εγω το δικο μου, διοτι καθε χρονο το πουλαω και αγοραζω το καινουργιο.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

πηγα το ειδα στο mediamarkt το επιασα να δω πως καθεται στο χερι αλλα ειχαν μονο το grey και ειμαι αναμεσα στο γκρι και στο μοκα.Τη δευτερα θα γινει η παραγγελια και δεν εχω αποφασισει ακομα...καμμια βοηθεια?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πηγα το ειδα στο mediamarkt το επιασα να δω πως καθεται στο χερι αλλα ειχαν μονο το grey και ειμαι αναμεσα στο γκρι και στο μοκα.Τη δευτερα θα γινει η παραγγελια και δεν εχω αποφασισει ακομα...καμμια βοηθεια?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Mocca brown φιλε με χιλια

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δέκα μέρες χρήσης..... Μπορεί και να είναι η καλύτερη συσκευή που είχα μετά το ιστορικό g2....... Όσο για την φωτογραφική νομίζω ότι έχω μαζί μου μηχανή...... Πραγματικά απίστευτη και ειδικά η λειτουργία πορτραίτου..... Για μένα παιδιά κλάσεις ανωτέρο από το s8 και στη φωτογραφία μέρα νύχτα......
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς γιατί δεν δουλεύει το winbank wallet στο mate?όταν πας να το ανοίξεις ανοίγουν από επάνω οι υπηρεσίες. Google και τέλος.

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς γιατί δεν δουλεύει το winbank wallet στο mate?όταν πας να το ανοίξεις ανοίγουν από επάνω οι υπηρεσίες. Google και τέλος.

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τσεκαρε αν είναι ενεργοποιημένο το NFS

 

Nikos Oneplus 5t

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αύριο περιμένω να παραλάβω. Αν και έχω ρωτήσει στο θέμα του Mate 9 κάποιος που εχει/είχε και τις δύο συσκευές μπορεί να μου πει για την φωτεινότητα της οθόνης; το mate 9 έχει τρομερή φωτεινότητα το pro πως τα πάει σε αυτό το θέμα; επίσης αποδίδει καλά σε ψυχρό Mode οθόνης; γιατί τα θερμά δεν τα συμπαθώ. Όλα αυτά τα ρωτάω γιατί δεν το έχω δει σε demo ούτε σε κάποιο αξιοπρεπή συγκριτικό side by side στο YouTube. Αν κάποιος έχει τις συσκευές ας ανεβάσει φωτογραφίες ή ακόμη καλύτερα και βίντεο ανάμεσα σε 9 και 10.
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το MATE 10 PRO σε φωτεινοτητα ειναι ενα κλικ κατω απο το ΜΑΤΕ 9, να το ξερεις αυτο, ειναι στα επιπεδα του S7 Edge που τα εχω συγκρινει.

Το κινητο εχει επιλογες για την ρυθμιση της οθονης και εγω σε ψυχρα χρωματα το λειτουργω.

Τωρα ματι απο ματι διαφερει, αλλα σε γενικες γραμμες η οθονη του MATE 10 PRO σε αναλυση, λεπτομερεια και χρωματα ειναι ανωτερη απο του ΜΑΤΕ 9.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς γιατί δεν δουλεύει το winbank wallet στο mate?όταν πας να το ανοίξεις ανοίγουν από επάνω οι υπηρεσίες. Google και τέλος.

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω το ίδιο πρόβλημα και στο G4 μήπως το πρόβλημα σχετίζεται με την εφαρμογή;;

 

Όσοι το έχετε, πείτε μας αν μπορείτε:

 

1) Έχοντας ενεργό το δακτυλικό αποτύπωμα, μπορείς να ορίσεις trusted Bluetooth devices ώστε να μην χρειάζεται όταν συνδέεται σε κάποια από αυτές; πχ στο ηχοσυστημα του αυτοκινήτου

 

2) Η always on display, τι λειτουργίες έχει; δείχνει αναπάντητες, μηνύματα κλπ;

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα και στο G4 μήπως το πρόβλημα σχετίζεται με την εφαρμογή;;

 

Όσοι το έχετε, πείτε μας αν μπορείτε:

 

1) Έχοντας ενεργό το δακτυλικό αποτύπωμα, μπορείς να ορίσεις trusted Bluetooth devices ώστε να μην χρειάζεται όταν συνδέεται σε κάποια από αυτές; πχ στο ηχοσυστημα του αυτοκινήτου

 

2) Η always on display, τι λειτουργίες έχει; δείχνει αναπάντητες, μηνύματα κλπ;

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Το ίδιο μου έκανε στο note 8 όσο το είχα ενώ στου συναδέλφου όχι δεν έχω παραμικρή ιδέα τι κάνει την ζημιά
Link to comment
Share on other sites

1) Δεν εχω καποια BT device.

 

2) Η A.O.D. ειναι οτι βλεπεις παρακατω και σου παρεχει πληρης ενημερωση για μηνυματα, κλησεις κ.τ.λ.

Επισης σε συνεργασια με τον αισθητηρα αριστερα του ακουστικου, ελεγχει τι και πως δεν ξερω και οταν βαζεις το κινητο μεσα σε τσαντα,τσεπη κ.τ.λ., αντιλαμβανεται οτι το κινητο δεν ειναι σε εμφανη σημειο και την απενεργοποιει για εξοικονομιση ενεργειας, με το που ξαναβγαλεις το κινητο απο την τσαντα σου π.χ. η A.O.D ενεργοποιητε μονη της ακαριαια χωρις καμια καθηστεριση.

 

Η καταναλωση με A.O.D. ειναι 1% σε περιπου 1.5 ωρα σε σημειο με καλο σημα.

 

http://i64.tinypic.com/2eyxquq.jpg

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μπλε έχω παραγγείλει. Περιμένω κ θα πω εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι το κινητό ρίχνει τη φωτεινότητα σε διάφορες εφαρμογές χωρίς λόγο. Αυτό το έκανε και το mate 9 Pro. Οι κάτοχοι το έχετε παρατηρήσει;

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Οταν το κανεις επανεκκινηση μεταβαλει σιγουρα την φωτεινοτητα, σε εφαρμογη δεν εχω παρατηρησει καποια μεταβολη, αλλα τωρα που το ειπες θα το προσεξω.
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...