Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω κανει κανονικα λογαριασμο huawei id. Δεν ειναι μεταχειρισμενο. Φαινεται καπου η 3μηνη προστασια?

 

Εγω το πηρα 27/12 κ δν βλεπω τριμηνη,ισως σταματησε κ αυτη κ δν το θυμαμαι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τα παιδια παραπανω. Κοιταξε το γιατι η φορτιση ειναι οντως πολυ γρηγορη, ειδικα για το μεγεθος της μπαταριας του κινητου
Τι να φταίει άραγε; Το καλώδιο; γιατί ο γνήσιος φορτιστής χρησιμοποιήθηκε για πρώτη φορά προχθές αφού μέχρι τώρα φόρτιζα με έναν πάρα πολύ αργό για καλύτερη φόρτιση. Οπότε ο φορτιστής ήταν άθικτος. Δεν έχω και άλλο καλώδιο να δοκιμάσω.

 

Σε άλλα νέα, μου ήρθε αυτή η θήκη. Άψογη. Στο ίδιο ακριβώς στυλ με την MSVII αλλά με τρύπες στην πλάτη. Κάτι που ίσως κάνει τη διάφορα τώρα που καλοκαιριάζει για τις θερμοκρασίες της συσκευής αλλά και σίγουρα δίνει πολυ καλύτερο grip.

 

https://m.ebay.co.uk/itm/For-Huawei-Mate-10-Pro-Lite-Luxury-Ultra-Thin-Slim-PC-Mesh-Hard-Back-Case-Cover-/173098082248?varId=471839323099&txnId=1821647357007

 

Mate 10 Pro & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα 2 σετ φορτιστες και καλωδια απο Γερμανια ebay γνησιοι Huawei SuperCharge HW-050450E00 / 5A SuperCharge Kabel HL1289 Εναν για να εχω στη δουλεια εξτρα και εναν εξτρα για την γυναικα μου και βγαζει υπερταχεια φορτιση με ολους.

19,99 εκαστος.

ο χρονος φορτισης ειναι απο 6% ειναι σε 30 λεπτα φορτισης 53% μετρημενο με το ρολοι σε μενα χθες το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η 138 έκδοση φιρμ την οποία πέρασα μέσω funky βελτιώνει σημαντικά το γνωστό θέμα μείωσης της φωτεινότητας σε ορισμένα apps. Μάλιστα σε φουλ φωτεινότητα στο μη αυτόματο δεν πέφτει καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ωρα να αποχωρισω απο την παρεα αλλα θα το παρακολουθω το νημα.. Αν καποιος θελει αψεγαδιαστη συσκευη ας στειλει μηνυματακι, θα μ'αρεσε να το παρει καποιος που ασχολειται αρκετα με το φορουμ εδω και να το χαρει. :)

 

σε τι θα πας φιλε,,αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η 138 έκδοση φιρμ την οποία πέρασα μέσω funky βελτιώνει σημαντικά το γνωστό θέμα μείωσης της φωτεινότητας σε ορισμένα apps. Μάλιστα σε φουλ φωτεινότητα στο μη αυτόματο δεν πέφτει καθόλου.
Πόσο πλήρωσες; Αν κ θεωρώ ότι πλέον δεν αξίζει να δίνεις λεφτά . Τπτ άλλο διαπίστωσες;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

σε τι θα πας φιλε,,αν επιτρεπεται?

 

Σε S9+. Εκατσε μια καλη ευκαιρια μεσω της εταιρειας να μπορω να το παρω σε καλη τιμη (αρκετα πιο κατω και απο σκρουτζ) οποτε και με την επικειμενη πωληση του Mate που ειναι καινουριο ουσιαστικα μου ερχεται η αποκτηση του ξοδευοντας ενα μικρο ποσο σχετικα. Απλα και το mate ειναι αψεγαδιαστο και θα μ αρεσε να το παρει καποιο παιδι απο δω.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Σε S9+. Εκατσε μια καλη ευκαιρια μεσω της εταιρειας να μπορω να το παρω σε καλη τιμη (αρκετα πιο κατω και απο σκρουτζ) οποτε και με την επικειμενη πωληση του Mate που ειναι καινουριο ουσιαστικα μου ερχεται η αποκτηση του ξοδευοντας ενα μικρο ποσο σχετικα. Απλα και το mate ειναι αψεγαδιαστο και θα μ αρεσε να το παρει καποιο παιδι απο δω.

 

με το καλο να το παραλαβεις,,! σε καταλαβαινω γιατι ετσι οπως το διατηρουσες θα ηθελες να το διατηρησει και καποιος αλλος αγοραστης!

Link to comment
Share on other sites

Τι να φταίει άραγε; Το καλώδιο; γιατί ο γνήσιος φορτιστής χρησιμοποιήθηκε για πρώτη φορά προχθές αφού μέχρι τώρα φόρτιζα με έναν πάρα πολύ αργό για καλύτερη φόρτιση. Οπότε ο φορτιστής ήταν άθικτος. Δεν έχω και άλλο καλώδιο να δοκιμάσω.

 

Σε άλλα νέα, μου ήρθε αυτή η θήκη. Άψογη. Στο ίδιο ακριβώς στυλ με την MSVII αλλά με τρύπες στην πλάτη. Κάτι που ίσως κάνει τη διάφορα τώρα που καλοκαιριάζει για τις θερμοκρασίες της συσκευής αλλά και σίγουρα δίνει πολυ καλύτερο grip.

 

https://m.ebay.co.uk/itm/For-Huawei-Mate-10-Pro-Lite-Luxury-Ultra-Thin-Slim-PC-Mesh-Hard-Back-Case-Cover-/173098082248?varId=471839323099&txnId=1821647357007

Mate 10 Pro & Tapatalk Pro

Με τον γνήσιο φορτιστή αφού το βάλεις θα γράφει ταχεία φόρτιση.

Με το που σβήσει η οθόνη και την ανάψεις χωρίς να ξεκλειδώσεις την συσκευή θα σου γράψει υπερταχεία....

Για δες το....

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

με το καλο να το παραλαβεις,,! σε καταλαβαινω γιατι ετσι οπως το διατηρουσες θα ηθελες να το διατηρησει και καποιος αλλος αγοραστης!

 

Σ ευχαριστω πολυ!! Παρελαβα ηδη απλα δεν εχω παρει ακομα θηκη και screen protector οποτε μενει στο κουτι ακομα...

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ!! Παρελαβα ηδη απλα δεν εχω παρει ακομα θηκη και screen protector οποτε μενει στο κουτι ακομα...
Χαράς το κουράγιο σου, αυτοσυγκράτηση που την έχετε μερικοί...! Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το post πριν μερικές σελίδες που αναφέρεται στην εμφάνιση της φωτογραφίας των επαφών κατά την κλήση. Έχω την εντύπωση πως σε επαφές που επικοινωνούμε συχνά,εμφανίζει μεγάλη την φωτογραφία.Αντιθέτως σε αυτές που επικοινωνούμε σπανίως ή καθόλου, εμφανίζει μικρή φωτογραφία.

Οπότε μάλλον δεν πρόκειται για bug αλλά για feature. :D

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Πόσο πλήρωσες; Αν κ θεωρώ ότι πλέον δεν αξίζει να δίνεις λεφτά . Τπτ άλλο διαπίστωσες;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με 40 δολάρια έχεις 5 cretids.. Κάθε ένα φλασαρισματα σου τρώει ένα cretid.

Δεν διαπίστωσα τίποτε αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Για φωτογραφιες που με ενδιαφερουν πιο πολυ,που να ρυθμισω την καμερα? Στα 20 η 12 μεγκαπιξελ?εχει σχεση το ois με την φωτογραφιες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς κάποιο equilizer από το play store που να συνεργάζεται άψογα με το mate χωρίς να κρασαρει όταν παίζει μουσική σε bluetooth ηχείο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τον φορτιστή ξανά και μου έβγαλε ειδοποίηση για υπερταχεια φόρτιση οπότε είναι κομπλε. Απλά όταν το βάζω να φορτίζει κλειστό δεν βγάζει κάποια σήμανση για γρήγορη φόρτιση και μου φαίνεται ότι δεν φορτίζει γρήγορα.

Εσείς το φορτίζετε κλειστό και έχετε δει το 0%-50% σε μισή ώρα;

 

Mate 10 Pro & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τον φορτιστή ξανά και μου έβγαλε ειδοποίηση για υπερταχεια φόρτιση οπότε είναι κομπλε. Απλά όταν το βάζω να φορτίζει κλειστό δεν βγάζει κάποια σήμανση για γρήγορη φόρτιση και μου φαίνεται ότι δεν φορτίζει γρήγορα.

Εσείς το φορτίζετε κλειστό και έχετε δει το 0%-50% σε μισή ώρα;

 

Mate 10 Pro & Tapatalk Pro

 

Εμενα είτε κλειστό είτε ανοιχτό σε μισή ωρα πηγαίνει στο 50%.απο το 90-100αργει λιγο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που πηγαίνουμε να δώσουμε δικαιώματα σε τρίτες εφαρμογές να κατι εννοούν εκτός playstore? και δεύτερο χρειάζομαι κάποιο app που να σταματά διαφήμισης είτε σε YouTube,είτε σε σερφάρισμα η online games.καποιο δοκιμασμένο να λειτουργία παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εσεις που ξερετε απο φωτογραφιες,εμενα που με ενδιαφερουν μονο οι φωτο στο auto,που να το ρυθμισω στα 12 η στα 20 την καμερα?παρακαλω μια απαντηση
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εσεις που ξερετε απο φωτογραφιες,εμενα που με ενδιαφερουν μονο οι φωτο στο auto,που να το ρυθμισω στα 12 η στα 20 την καμερα?παρακαλω μια απαντηση
12 ξερά, επειδή μαρεσει το οπτικό ζουμ, θα βαριόμουν πέρα δώθε στις ρυθμίσεις κάθε φορά για μια διάφορα στα mpx μάλλον μη ορατή

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά ύστερα από 40 μέρες χρήσης του κινητού έχω να πω τα εξής: Μπαταρία- δακτυλικό αποτύπωμα- συνδεσιμότητα (wi-fi, bluetooth ,GPS ,σήμα κλήσης ) με άριστα το δέκα παίρνει δέκα με τόνο. Κατά τη γνώμη μου παίρνει άριστα και στην ποιότητα κατασκευής -υλικών. Η δικιά σας άποψη ποια είναι;; Παρεμπιπτόντως μέχρι τώρα δεν μου έχει κολλήσει ούτε μία φορά ούτε κιχ δεν έχει κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά ύστερα από 40 μέρες χρήσης του κινητού έχω να πω τα εξής: Μπαταρία- δακτυλικό αποτύπωμα- συνδεσιμότητα (wi-fi, bluetooth ,GPS ,σήμα κλήσης ) με άριστα το δέκα παίρνει δέκα με τόνο. Κατά τη γνώμη μου παίρνει άριστα και στην ποιότητα κατασκευής -υλικών. Η δικιά σας άποψη ποια είναι;; Παρεμπιπτόντως μέχρι τώρα δεν μου έχει κολλήσει ούτε μία φορά ούτε κιχ δεν έχει κάνει.

 

Με βρίσκεις σύμφωνο σε όλα με ερωτηματικό στην μπαταρία. Άλλοτε έχει εξαιρετική απόδοση, άλλοτε απλά καλή. Σε καμία περίπτωση δεν είναι κακή. Αλλά αυτή η αστάθεια με χαλάει αρκετά.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Με βρίσκεις σύμφωνο σε όλα με ερωτηματικό στην μπαταρία. Άλλοτε έχει εξαιρετική απόδοση, άλλοτε απλά καλή. Σε καμία περίπτωση δεν είναι κακή. Αλλά αυτή η αστάθεια με χαλάει αρκετά.

Μέχρι τώρα (μικρό το χρονικό διάστημα) δεν έχω καταλάβει κάποια αστάθεια. Μπορεί να είναι και τυχαίο στη δική σου συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά ύστερα από 40 μέρες χρήσης του κινητού έχω να πω τα εξής: Μπαταρία- δακτυλικό αποτύπωμα- συνδεσιμότητα (wi-fi, bluetooth ,GPS ,σήμα κλήσης ) με άριστα το δέκα παίρνει δέκα με τόνο. Κατά τη γνώμη μου παίρνει άριστα και στην ποιότητα κατασκευής -υλικών. Η δικιά σας άποψη ποια είναι;; Παρεμπιπτόντως μέχρι τώρα δεν μου έχει κολλήσει ούτε μία φορά ούτε κιχ δεν έχει κάνει.
Φίλε μου το έχω πέντε μήνες.... Πραγματικά απροβληματιστο σε όλα.... Με διαφορά το καλύτερο κινητό που είχα μαζί..... με το θρυλικό lg g2!
Link to comment
Share on other sites

Τε παιδιά κάποιο equalizer που να δουλεύει με το κινητό μας στο spotify πχ(bluetooth) χωρίς να κρασαρει ξέρει κανείς?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...