Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε εγώ με cosmote ακόμα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει να κάνει με τους drivers για το VoLTE και το VoWiFi, λίγο υπομονή και θα έρθει. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με τους drivers για το VoLTE και το VoWiFi, λίγο υπομονή και θα έρθει. :)
Δεν νομίζω να ισχύει οι drivers υπάρχουν στη rom ανεξάρτητα ποια κάρτα Sim έχεις, πιστεύω ότι πλέον η Huawei τσεκάρει emei και παροχο ταυτόχρονα για να δώσει ota

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ισχύει οι drivers υπάρχουν στη rom ανεξάρτητα ποια κάρτα Sim έχεις, πιστεύω ότι πλέον η Huawei τσεκάρει emei και παροχο ταυτόχρονα για να δώσει ota

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ότι ελέγχει imei και πάροχο είναι σίγουρο.

Γίνονται έλεγχοι από την COSMOTE και δίνει αυτή το ok για την απελευθέρωση της αναβάθμισης.

Αυτό ισχύει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ότι ελέγχει imei και πάροχο είναι σίγουρο.

Γίνονται έλεγχοι από την COSMOTE και δίνει αυτή το ok για την απελευθέρωση της αναβάθμισης.

Αυτό ισχύει...

Δεν νομίζω ότι το ελέγχει η cosmote,πιστεύω ότι ελέγχοντας imei και παροχο η Huawei μπορεί και ελέγχει το μέγεθος των αναβαθμίσεων κάθε μέρα για να μην έχουν πρόβλημα οι server, γνώμη μου βέβαια

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είτε έτσι είτε όχι όσοι βιάζεστε, βάλτε μια Vodafone Sim στη θέση 2, και ενεργοποιήστε τα data

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σε σχέση με το Nexus 5x πιστεύετε πως είναι πολύ καλύτερη η μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vodafone εδώ,μου ήρθε η αναβάθμιση το απόγευμα.

Περισσότερο τα Google security patches ειναι πάρα κάποια ουσιαστική αναβάθμιση από την Huawei.

 

Το location history, ένα από τα bugs/προβλήματα που υπήρχαν εξακολουθεί να μη δουλεύει σωστά και να μην εμφανίζει πλήρεις διαδρομές πάρα μόνο τα αρχικά - τελικά σημεία.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με wind την έκανα σήμερα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα ! Επίδοξος αγοραστής του Mate 10 pro και εγώ αλλά έχω απογοητευτεί διότι δεν βρίσκω πουθενά το μπλε χρώμα .. Γνωρίζει κανείς κάτι ? Με πλαίσιο που μίλησα μου είπαν πρώτες μέρες του Φλεβάρη .

αξίζει να περιμένω η να πάω για το mocha ?

 

Ευχαριστώ !! :)

 

Κοίτα το mocha είναι κούκλα, για αυτό πήγαινα & εγώ. Μετά σκέφτηκα ότι χρώμα & αν πάρω θα βάλω θήκη οπότε χάνεις αυτή την ομορφιά του χρώματος. Τελικά κατέληξα στο μαύρο γιατί θεωρώ ότι σβηστό είναι το πιο όμορφο γιατί γίνεται μια οθόνη όλο ενώ τα άλλα χρώματα φαίνονται σαν bezel.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σε σχέση με το Nexus 5x πιστεύετε πως είναι πολύ καλύτερη η μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα, η μπαταρία ειναι πολύ καλύτερη σε σχέση με το nexus 5x. Με το nexus κάθε μέρα το φόρτιζα, πλέον με το mate εχω βρει την ηρεμία μου, καμία σχέση, το φορτίζω κάθε 3 μέρες. Είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το mate. Οτι άλλο θες ρώτα.

Άλλαξα το nexus για το mate. Διάφορα εχει και στις φωτογραφίες.

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τη μετάβαση στο mate.

Link to comment
Share on other sites

Είτε έτσι είτε όχι όσοι βιάζεστε, βάλτε μια Vodafone Sim στη θέση 2, και ενεργοποιήστε τα data

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπα, δεν ισχύει.... Μολις το εκανα

Link to comment
Share on other sites

Όσο τρελό και αν ακούγεται όντως τα παιδιά έχουν δίκαιο. Μόλις γύρισα σε Vodafone στη δεύτερη Sim που έχω ήρθε η αναβάθμιση. Τι να πω όσο ζω μαθαίνω.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Είτε έτσι είτε όχι όσοι βιάζεστε, βάλτε μια Vodafone Sim στη θέση 2, και ενεργοποιήστε τα data

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπα, δεν ισχύει.... Μολις το εκανα
Και σε μένα το ίδιο. Δεν μου έβγαλε την αναβάθμιση. Ούτε τη Vodafone σαν 2η κάρτα, ούτε σαν 1η, ούτε ως μόνη.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω μόνο VF τι να κάνω παιδιά; Να πάω να βρω COSMOTE να τη βάλω στη θέση 1; :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Vodafone εδώ,μου ήρθε η αναβάθμιση το απόγευμα.

Περισσότερο τα Google security patches ειναι πάρα κάποια ουσιαστική αναβάθμιση από την Huawei.

 

Το location history, ένα από τα bugs/προβλήματα που υπήρχαν εξακολουθεί να μη δουλεύει σωστά και να μην εμφανίζει πλήρεις διαδρομές πάρα μόνο τα αρχικά - τελικά σημεία.

Το ίδιο και αυτό με το home button. Έχω την εντύπωση ότι διαχειρίζεται πολύ καλύτερα την ραμ. Είναι πιο γρήγορη η πλοήγηση μέσα στο μενού των εφαρμογων

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για root και flash νέας ρομ ?? Το έχει κάνει κάποιος??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για root και flash νέας ρομ ?? Το έχει κάνει κάποιος??

 

Μην προσπαθήσεις να κάνεις ρουτ Huawei!!Είχα κάνει στο P10 και μετά έτρεχα!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχετε καθόλου άποψη για το ενσωματωμένο antivirus που έχει η συσκευή; Απ' ότι είδα λέει "powered by Avast". Έχετε αφήσει αυτό ή έχετε κάποιο άλλο; Ρωτάω γιατί από το κινητό μεταχειρίζομαι και e-banking apps.

 

Επίσης μου ήρθε σήμερα η γνήσια θήκη σε μπλε χρώμα. Καταπληκτική και κλείνει πολύ καλά τελικά μαζί με το tempered glass. Αλλά σε σύγκριση με την QIN της NILLKIN που είχα πάρει μέχρι να μου έρθει η γνήσια, προστατεύει λιγότερο στο σημείο της κάμερας (έχει μεγαλύτερο μέρος εκτεθειμένο η γνήσια, και της Nillkin είναι περίπου κατά 0,2mm πιο χοντρή στο backcover). Στη δουλειά θα βάζω της NILLKIN και στις εξόδους της HUAWEI:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει γενικα νοημα στις ανδροιδ συσκευες το antivirus...

Προσωπικα πιστευω οτι δεν μας κανει τιποτα αλλα ειναι δικη μου αποψη.

Εχω αφησει το δικο του να τρεχει .

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχετε καθόλου άποψη για το ενσωματωμένο antivirus που έχει η συσκευή; Απ' ότι είδα λέει "powered by Avast". Έχετε αφήσει αυτό ή έχετε κάποιο άλλο; Ρωτάω γιατί από το κινητό μεταχειρίζομαι και e-banking apps.

 

Επίσης μου ήρθε σήμερα η γνήσια θήκη σε μπλε χρώμα. Καταπληκτική και κλείνει πολύ καλά τελικά μαζί με το tempered glass. Αλλά σε σύγκριση με την QIN της NILLKIN που είχα πάρει μέχρι να μου έρθει η γνήσια, προστατεύει λιγότερο στο σημείο της κάμερας (έχει μεγαλύτερο μέρος εκτεθειμένο η γνήσια, και της Nillkin είναι περίπου κατά 0,2mm πιο χοντρή στο backcover). Στη δουλειά θα βάζω της NILLKIN και στις εξόδους της HUAWEI:lol::lol::lol:

 

Ποιο tempered glass;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο tempered glass;

 

Της NILLKIN

 

Αν και αφήνει περιθώρια από δεξιά και από αριστερά, ομολογώ ότι το έχω συνηθίσει

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ και γω το acr με Bluetooth και παρατηρώ ότι κάποιες κλήσεις δεν καταγράφονται. Έχετε παρατηρήσει κάτι εσείς; Αν όχι, ποιες ρυθμίσεις έχετε στην εφαρμογή acr και ποιες στο κινητό (που αφορούν την διαχείριση ενέργειας). Ευχαριστώ.
Δοκίμασε να δεις εάν η κλήση που δεν σου έχει καταγράψει είναι στην προηγούμενη κλήση που έχεις δηλαδή κάποιές φορες οταν έχουμε κληση και ταυτόχρονα μας παίρνει κάποιος άλλος στη μία γραμμή και συνεχίζουμε με την άλλη τότε το acr καταλαβαίνει την κλήση ως μία και επομένως συνεχίζεται να καταγραφή χωρίς να σταματήσει άρα όταν έχεις δύο συνεχόμενες κλήσεις παράδειγμα σπίτι και μετά Κώστας πολύ πιθανόν τον Κώστα να στον έχει ενσωματώσει στην κλήση που λέει σπίτι

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...