Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω εκανα παραγγελια 1-1-18 με την τιμη 663Ε και λεει εχει παραληφθει απο το καταστημα μεγκαστορ λεωφ. βουλιαγμενης.

η δευτερη παραγγελια που εβαλα.

30-12 ειχα βαλει το μεσημερι στα 799 και το παρελαβα το μεσημερι 2 ωρες μετα διοτι νομιζα οτι εληγε η προσφορα 31-12.

 

ΥΓ σημερα πρωτη φορτιση.

40 λεπτα πλοηγηση, 150 φωτογραφιες τραβηξα 11 βιντεο στο αττικο παρκο. μιλησα 20 λεπτα στο τηλεφωνο, ειδα καμμια 10 λεπτα ιντερνετ και απο 100% ειμαι στο 60%!!! βραχος η μπαταρια.

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαίωση σε κάποιον που πήρε χθες από Kotsolovo ήρθε?
Αν εννοείς mail Ναι εμένα μου ήρθε κανονικά. Αύριο παραλαμβανω από κατάστημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς mail Ναι εμένα μου ήρθε κανονικά. Αύριο παραλαμβανω από κατάστημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προφανώς σου είχε παραλαβή από κατάστημα σαν επιλογή

Σε άλλους δεν είχε τέτοια επιλογή

Εμένα μου έβγαλε

Κατάσταση Παραγγελίας: Έχει παραληφθεί

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς σου είχε παραλαβή από κατάστημα σαν επιλογή

Σε άλλους δεν είχε τέτοια επιλογή

Εμένα μου έβγαλε

Κατάσταση Παραγγελίας:Έχει παραληφθεί

Ω Ναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πήγες τόσο πίσω σκέψου αυτόν που το αγόρασε 31 Δεκεμβρίου στα 799 .

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ!!! Χα χα χα Κυριακή πρωί... Κ μάλιστα για το μπλε που ήθελα... Πήγα και το πήρα από Θεσσαλονίκη... Δεν ξαναπαίρνω Huawei... Καινούργιο κινητό ναυαρχίδα.... Παραγγελίες με σειρά προτεραιότητας λόγω μικρής διαθεσιμότητας... Κι έχασα 150 ευρώ μέσα σε λίγες ώρες.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά κάνετε λες και είστε χθεσινοι.

Πάντα θα παίζουν προσφορές. Πάντα τα τεχνολογικά προϊόντα θα απαξιώνονται γρήγορα και πάντα θα υπάρχουν προωθητικές ενέργειες. Πόσω μάλλον στις γιορτές. Οτάν κάποιος το θέλει και δεν μπορεί να περιμένει, θα το πληρώσει και πολύ.

Αντίστοιχα μπορεί να βγει σε μια βδομάδα και αφού παραλάβουμε εμείς που το παζαρέψαμε, μια άλλη προωθητική ενέργεια ακόμα καλύτερη. Εδώ μέσα σε λίγες ώρες από 660 μπορούσες να το πάρεις 625.

Η Huawei αυτό που ήθελε το πέτυχε. Οπως και οι μεγάλες αλυσίδες. Εχει γίνει τρελός ντόρος γύρω από το όνομα της και σαν εταιρεία που είναι, το κέρδος της κοιτάει. Οσοι το πήραν νωρίς/ακριβά/χωρίς δώρο δεν πιστεύω ότι θα έπρεπε να νιώθουν "πληγωμένοι". Ηταν συνειδητή η επιλογή τους.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι μην κάνετε έτσι....

Εγώ το πήρα στα 799 με το δώρο....

Δηλαδή τι να πουν που το πήραν στα 799 χωρίς δώρο....

Άλλο τώρα...

Στο viber μου βγάζει ειδοποίηση για τα μηνύματα, μόνο αν είναι πάνω από ένα μήνυμα που ήρθε....Και εξηγώ.. Στο πρώτο μήνυμα, χτυπάει ήχος ανάβει Led και βγαίνει εικονίδιο στην μπάρα ψηλά.. Στο δεύτερο μήνυμα βγαίνει και η τελιτσα στο εικονίδιο του viber....

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το P10, ήταν να το πάρω το ΣΚ πριν τα Χριστούγεννα στα 499€ από τον κωτσοβολο και εξαιτίας ενός οικογενειακου θέματος δεν πρόλαβα και τελικά το πήρα το ΣΚ των Χριστουγέννων στα 399€, προσφορά από το ίδιο μαγαζί. Είναι και θέμα τύχης τελικά. Τώρα βλέπω πήγε ξανά στα 499

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να το βάλουν μόνιμα 600 κάτι; πιστεύω με την τιμή εκεί θα είναι vfm. Κ με το p9 δώρο κομπλέ ήταν αν το πουλούσες μετά. Σε σχέση με note 8 υπάρχει νικητής;

 

Τώρα διάβασα τα σχόλια για το παζάρι στον κωτσοβολο τρελή προσφορά αλήθεια..

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά κάνετε λες και είστε χθεσινοι.

Πάντα θα παίζουν προσφορές. Πάντα τα τεχνολογικά προϊόντα θα απαξιώνονται γρήγορα και πάντα θα υπάρχουν προωθητικές ενέργειες. Πόσω μάλλον στις γιορτές. Οτάν κάποιος το θέλει και δεν μπορεί να περιμένει, θα το πληρώσει και πολύ.

Αντίστοιχα μπορεί να βγει σε μια βδομάδα και αφού παραλάβουμε εμείς που το παζαρέψαμε, μια άλλη προωθητική ενέργεια ακόμα καλύτερη. Εδώ μέσα σε λίγες ώρες από 660 μπορούσες να το πάρεις 625.

Η Huawei αυτό που ήθελε το πέτυχε. Οπως και οι μεγάλες αλυσίδες. Εχει γίνει τρελός ντόρος γύρω από το όνομα της και σαν εταιρεία που είναι, το κέρδος της κοιτάει. Οσοι το πήραν νωρίς/ακριβά/χωρίς δώρο δεν πιστεύω ότι θα έπρεπε να νιώθουν "πληγωμένοι". Ηταν συνειδητή η επιλογή τους.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό η Huawei δεν το έχει ξανακάνει . Ούτε άλλη εταιρεία το έκανε με το βγήκε η συσκευή . Για μένα είναι λάθος και θέλει κράξιμο . Δεν ξέρω τι ήθελε να πετύχει η εταιρεία αλλά μάλλον χαμένη είναι από το ντορο που έγινε . Η προωθητική ενέργεια στο εξωτερικό βγήκε αμέσως με την έλευση του κινητού και όχι μετά από δέκα μέρες . Τουλάχιστον ας έκανε ένα cashback όπως έκανε παλιά η Samsung . Μάλλον ευθύνη έχει η Huawei Ελλάδος

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πρωί πρωί άλλαξε το status της παραγγελίας μου σε υπό εκτέλεση. Ο,τι και αν σημαίνει αυτό.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

O καθε ενας σκεφτεται διαφορετικα ,δεν ειναι αναγκη να συμφωνουμε. Αυτο για μενα σημαινει οτι χανει την αξιοπιστια της. Του χρονου ειναι σιγουρο οτι θα περιμενω αρκετα για να παρω το νεο mate . Kαι θα το κανουν πολλοι αυτο.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Αν , λεω αν, υπαρχει καποιος που παρειγγειλε αλλα τελικα το μετανιωσε στειλτε μου ενα μηνυμα να το παρω εγω.. Το ειδα την ωρα του παζαριου , δε το παρειγγειλα και τωρα το μετανιωσα! Αν καποιος μετανιωσε εδω ειμαι!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να μην παραπονιέται κάποιος ο οποίος εντός 2 ημερών έχασε κανά 200€...

 

...αυτός γνωρίζοντας ότι το κινητό θα είναι ακριβό όταν πρωτοβγαίνει, αποφάσισε να δώσει τα χρήματά του για τη Huawei και η εταιρεία από τη πλευρά της του λέει ότι έκανε λάθος που τα εσκασε και θα έπρεπε να περιμενει.

 

Δεν μιλάμε για τη διαφορά 663€-623€ αλλά για διαφορά 799€-623€ ( + δώρο κινητό)...

 

Προσωπικά θεωρώ αυτές τις τιμές, πάνω από 500€ εξωφρενικές, αλλά τουλάχιστον όσοι δεν λυπούνται τα λεφτά τους θα πρέπει να τυγχάνουν κι ενός σεβασμού από την εταιρεία για την οποία τα σκάνε χοντρά.

 

...τέτοια άμεση και έμμεση μείωση σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα δικαιολογημένα αφήνει κάποιους αγοραστές παραπονεμένους έως παραπλανημένους/εξαπατημένους.

 

Κακώς / κάκιστα θα έλεγα που κάποιος είναι πρόθυμος να σκάσει 800€ για κινητό, γνωρίζοντας ότι μπορεί εντός 2-3 μηνών να πέσει η τιμή αρκετά, αλλά όταν αυτό συμβαίνει με διαφορά μερικών ημερών, μπορεί να είναι εξοργιστικό.

 

Αφού είχε σχεδιάσει μια προωθητική ενέργεια η Huawei για τις γιορτές, θα έπρεπε να δώσει σε όλους τη δυνατότητα να μετάσχουν...

 

...σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι νομικά μπορεί να ζητήσει κάποιος να περιληφθεί σε μια προωθητική ενέργεια όταν η αγορά του απέχει ελάχιστα από αυτή.

Link to comment
Share on other sites

O καθε ενας σκεφτεται διαφορετικα ,δεν ειναι αναγκη να συμφωνουμε. Αυτο για μενα σημαινει οτι χανει την αξιοπιστια της. Του χρονου ειναι σιγουρο οτι θα περιμενω αρκετα για να παρω το νεο mate . Kαι θα το κανουν πολλοι αυτο.
Εγώ πιστεύω ότι όταν κάποιος ενθουσιάζεται με το καινούριο και έχει την... κάψα να το πάρει με το που κυκλοφορεί, δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένει το πότε και το αν θα βγει προσφορά. Αν ήταν έτσι, θα περίμενε και 2-3 μήνες να το πάρει στα 650 και όχι στα 800+.

Εδώ υπάρχουν άτομα που το παίρνουν και το πουλάνε και το ξαναπαίρνουν σε διάστημα μιας εβδομάδας, πιστεύεις θα περιμένουν προσφορές;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...τηλεφωναρα απλα....παιδια επειδη τωρα το στηνω και ειναι πρωτη επαφη με huawei, μπορει να μου πει καποιος αν 1) φευγει η οθονη κλειδωματος ??

2) αν στο συρταρι εφαρμογων μπορουμε να αποκρυψουμε καποια εικονιδια εφαρμογων (οπως γινεται στο nova launcher)

3) αν υπαρχει κατι αντιστοιχο με touble tab και

4) αν εχουμε σαν always on display.

Ξερω σας κουρασα με τις ερωτησεις....σεβασμος στον πρωταρη....:) ευχαριστω πολυ παιδια

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να μην παραπονιέται κάποιος ο οποίος εντός 2 ημερών έχασε κανά 200€...

 

...αυτός γνωρίζοντας ότι το κινητό θα είναι ακριβό όταν πρωτοβγαίνει, αποφάσισε να δώσει τα χρήματά του για τη Huawei και η εταιρεία από τη πλευρά της του λέει ότι έκανε λάθος που τα εσκασε και θα έπρεπε να περιμενει.

 

Δεν μιλάμε για τη διαφορά 663€-623€ αλλά για διαφορά 799€-623€ ( + δώρο κινητό)...

 

Προσωπικά θεωρώ αυτές τις τιμές, πάνω από 500€ εξωφρενικές, αλλά τουλάχιστον όσοι δεν λυπούνται τα λεφτά τους θα πρέπει να τυγχάνουν κι ενός σεβασμού από την εταιρεία για την οποία τα σκάνε χοντρά.

 

...τέτοια άμεση και έμμεση μείωση σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα δικαιολογημένα αφήνει κάποιους αγοραστές παραπονεμένους έως παραπλανημένους/εξαπατημένους.

 

Κακώς / κάκιστα θα έλεγα που κάποιος είναι πρόθυμος να σκάσει 800€ για κινητό, γνωρίζοντας ότι μπορεί εντός 2-3 μηνών να πέσει η τιμή αρκετά, αλλά όταν αυτό συμβαίνει με διαφορά μερικών ημερών, μπορεί να είναι εξοργιστικό.

 

Αφού είχε σχεδιάσει μια προωθητική ενέργεια η Huawei για τις γιορτές, θα έπρεπε να δώσει σε όλους τη δυνατότητα να μετάσχουν...

 

...σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι νομικά μπορεί να ζητήσει κάποιος να περιληφθεί σε μια προωθητική ενέργεια όταν η αγορά του απέχει ελάχιστα από αυτή.

 

Τα ειπες ολα φιλε. Προφανως ενας που το θελει πρωτη μερα δν τον νοιαζει να τα σκασει . Αλλα δεν μπορεις μετα απο λιγες μερες να το βγαζεις σε προσφορα. Αυτο σημαινει οτι δεν σεβεσαι τον καταναλωτη. Τωρα παραδειγματα οπως το καποιοι το παιρνουν και το πουλανε την ιδια μερα προφανως ειναι η εξαιρεση και σαφως ειστε μικρο ποσοστο.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ακόμη εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης των παραγγελιών. Άρα αποθέματα στις αποθήκες δεν υπήρχαν.

Άρα θα πάει μακριά η βαλίτσα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ακόμη εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης των παραγγελιών. Άρα αποθέματα στις αποθήκες δεν υπήρχαν.

Άρα θα πάει μακριά η βαλίτσα.

Χαχαχ αφού Σάββατο θα γινόντουσαν παραδόσεις!! Σάββατο εν τω μεταξύ είναι των Φώτων.

Σε πειράζω εννοείται. Ήταν δεδομένο ότι δεν θα υπήρχαν τόσα κομμάτια να καλύψουν τη ζήτηση.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχ αφού Σάββατο θα γινόντουσαν παραδόσεις!! Σάββατο εν τω μεταξύ είναι των Φώτων.

Σε πειράζω εννοείται. Ήταν δεδομένο ότι δεν θα υπήρχαν τόσα κομμάτια να καλύψουν τη ζήτηση.

Δεν θυμόμουν ότι Σαββατο είναι των Φώτων. Γενικά όμως μπορείς να παραλάβεις κανονικά και Σάββατο από το κατάστημα κούριερ που συνεργάζονται (Γενική Ταχυδρομικη αν θυμάμαι καλά).

Η εκτίμηση μου βασίζονταν στο γεγονός ότι στην διαθεσιμότητα έλεγε παράδοση εντός 3 ημερών.

Δεν είμαι πολύ αισιόδοξος όμως πλέον :)

 

Υ.Γ: Πάντως στις 2-3-4 ώρες που ήταν διαθέσιμη η προσφορά, πόσες παραγγελίες να μπήκαν? Δε νομίζω ότι μιλάμε για τρομερά νούμερα.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκε κανείς, που κράζετε όλοι την Huawei μήπως αυτή η επιπλέον έκπτωση αποτελεί προωθητική ενέργεια του Κωτσοβολου; Αν ήταν της Huawei, δεν θα την βλέπαμε και σε άλλα καταστήματα; (όπως το p9 Light).

Έχει τα περιθώρια να το κάνει, γιατί στα 799 έχει μεγάλο ποσοστό κέρδους....

Link to comment
Share on other sites

Χαμος στο ισιωμα :lol:

 

Μιλησα κι εγω τωρα με το τηλ κεντρο. Θα ενημερωσουν οταν θα ξερουν ακριβως ημερα παραδοσης. Αυτη τη στιγμη αγνωστο. Απο την επομενη βδομαδα μου ειπε. Και μενα υπο εκτελεση δειχνει η παραγγελια.

 

Πρωτη φορα μετα το νεξους (που το θυμηθηκα τωρα..) που δε θα εχω samsung συσκευη. Πιστευω οτι λοξοδρομησα με την σωστη επιλογη πλεον..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτά τα παιχνίδια που κάνουν με τις τιμές και τα δώρα είναι λίγο μλκ. Σκεφτείτε έναν που έδωσε πριν δεκα μέρες 800 , εγώ πριν μια βδομάδα πάλι αρχική τιμή με το δώρο. Ευτυχώς που πήρα το 10% επιστροφή από eurobank. Αλλά τώρα μιλάμε για τιμή ξεφτίλα . Τελικά δεν πρέπει να βιάζεσαι να πάρεις day one

 

Sent from Mate 10 pro

Το θέμα είναι ότι δεν βιάστηκαμε να πάρουμε Day one. Εγώ προσωπικά είπα αντε σε δύο μήνες να κάνει 600 ευρώ αφού τώρα κάνει 800. Αρα με το p9 lite δώρο απλά το παίρνω από τώρα 600 ευρώ αφού χρειάζεται και η γυναίκα τηλέφωνο.

 

Που να περιμένω τέτοια προσφορά όταν στην Κίνα έχει 680;;;;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαμος στο ισιωμα :lol:

 

Μιλησα κι εγω τωρα με το τηλ κεντρο. Θα ενημερωσουν οταν θα ξερουν ακριβως ημερα παραδοσης. Αυτη τη στιγμη αγνωστο. Απο την επομενη βδομαδα μου ειπε. Και μενα υπο εκτελεση δειχνει η παραγγελια.

 

Πρωτη φορα μετα το νεξους (που το θυμηθηκα τωρα..) που δε θα εχω samsung συσκευη. Πιστευω οτι λοξοδρομησα με την σωστη επιλογη πλεον..

Γιατί δεν βάζει τότε out of stock και το δείχνει ακόμα διαθέσιμο;

Επειδή υπάρχει στις Σερρες;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...