Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δώρο σε αυτή την τιμή!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

τι λες τωρα;δε περιμενα 2 μερες;να διαβασω το σχολιο πρωτα;

δε πειραζει,αγορα αφοβα οποιος διαβαζει.

 

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/177818-sony-xperia-xz1-black?nosto=frontpage-nosto-3

Edited by georgerapp
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την black friday προσφορά ψήνομαι άγρια!

Την μπαταρία φοβάμαι! Πόσο περίπου σας βγάζει με νορμάλ χρήση; ( λιγο σερφαρισμα, λιγα τηλεφωνα κλπ)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά είναι και στου you.gr.

Από αυτονομία εγώ δε θα σου πω νούμερα γιατί έχω μπριζα κοντά και στην δουλειά οπότε όλες μου τις συσκευές τις φορτηζα οπότε μου καπνίσει και τις είχα πάντα ανάμεσα 40 με 90.

Επειδή είσαι σαν εμένα στην χρήση θα σου πω ότι η συσκευή δεν ζεσταίνεται και μια συσκευή που δε ζεσταίνεται δε χάνει μπαταρία.

Βγάζει την ημέρα εύκολα και άνετα και με το battery care το πετας το βράδυ με ήσυχο το κεφάλι αφού αυτό θα πάει στο 100 λίγο πριν το ξυπνητήρι η με βάση την συνήθεια που πιάνεις την συσκευή από όσα έχει μάθει από εσένα εάν δεν βάζεις ξυπνητήρι.

Από εκεί και πέρα είναι μια safe αγορά ειδικά εάν μένεις σε μεγάλη πόλη γιατί εάν κάτι δε σου αρέσει δε σου κάτσει καλά το πουλάς άνετα χέρι χέρι στην ίδια η ακόμα και παραπάνω τιμή αργότερα.

Η συσκευή σκοτώνεται αυτή την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα. Στα 230€ νομίζω ότι παίζει μόνο του μπάλα. Άντε να δούμε... Από Xiaomi rn4 που είμαι τώρα είναι σίγουρα μεγάλη αναβάθμιση.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά εξαιρετική τιμή στα 229€!Αν ψαχνόμουν για κινητό τώρα θα το είχα παραγγείλει ήδη.Καλορίζικο σε όσους το πάρουν!
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Λεβεντες το παρηγγειλα και εγω, ελπιζω να μην με απογοητευσει η καμερα, ειναι επιπεδου πχ ενος s7; πλησιαζει; υπαρχει καποιος οδηγος για καλυτερες φωτο για την συγκεκριμενη συσκευη;αν ναι ευχαριστως να τον μελετησω ,δεν ειμαι φαν της καμερας αλλα θα ηθελα να ειναι αξιοπρεπης

Επισης το συγκεκριμενο τηλεφωνο εχει παιδικες αρρωστιες; εμφανιζει προβληματα ; με την τιμη που εχει τωρα πρωτα παραγγελνεις και μετα ρωτας :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά άψογο είναι το κινητο. Κάμερα είναι πολύ καλή.

"αρρώστιες" ούτε παιδικές ούτε τίποτα

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά άψογο είναι το κινητο. Κάμερα είναι πολύ καλή.

"αρρώστιες" ούτε παιδικές ούτε τίποτα

 

Ωραια φιλε ,μακαρι ,,εντυπωσεις τις επομενες ημερες :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν με το καλό το πάρεις με χαρά να μοιραστώ εντυπώσεις και κουβέντες επί της κάμερας γιατί εγώ τραβάω φωτογραφίες από οικογένεια μέχρι διάφορα θέματα.

Με τέτοιον καιρό δεν έχω μπορέσει να την δοκιμάσω,από διάφορα μικρά που έχω δει πρέπει να είναι αρκετά έως πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Ok φιλε, εως τωρα τραβουσα φωτο μονο στο auto μιας και ειχα s6, s7 edge, s8 , s9+, δεν χρειαζοταν να κανω κατι ,μου εφτανε ,ενταξει ,δεν θα το συγκρινω με τα κινητα που ανεφερα ,( ειδικα με το s9+ , φοβερες φωτο ακομη και νυχτα, απλα δεν υπαρχει) ,αλλα θα ηθελα κατι κοντα στο s7 και ας μπω στην διαδικασια της manual επιλογης που ειμαι αρχαριος ,

πιο πολυ για τις οικογενειακες στιγμες καιγομαι και οχι για τοπια, πιστευω να μεινω ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Φώτο νύχτα σε manual και εύκολο manual όχι τίποτα κλείστρα πολλών δευτερολέπτων θα σε εντυπωσιάσει.για ανθρώπους όπου εκεί αρχίζουν τα δύσκολα θα τα πούμε καθώς και εγώ το έχω 2 μέρες και θα το μάθω αν βοηθήσει και ο καιρός να βγω έξω με τα παιδιά.εδω θα είμαστε να τα λέμε.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Cosmote volte και WiFi call λειτουργεί στο xz1? Δεν υπάρχει διακόπτης στις ρυθμίσεις για καμία από τις δύο υπηρεσίες

Ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων δεν είναι συνέχεια ενεργός? Πρέπει να πατήσεις το power button για να ενεργοποιηθεί

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ενεργοποίημένα στην κάρτα σου και φοράει το firmware της cosmote, θα δεις και τις επιλογές. (αν δεν έχεις το firmware, είναι σχετικά εύκολο να το περάσεις)

Το power button και ο αισθητήρας των δαχτυλικών αποτυπώματων είναι το ίδιο, οπότε εξάσκησου λίγο και με ένα ελαφρό παπατεταμένο πάτημα, ξυπνάει το κινητό και ξεκλειδώνει ταυτόχρονα

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ενεργοποίημένα στην κάρτα σου και φοράει το firmware της cosmote, θα δεις και τις επιλογές. (αν δεν έχεις το firmware, είναι σχετικά εύκολο να το περάσεις)

Το power button και ο αισθητήρας των δαχτυλικών αποτυπώματων είναι το ίδιο, οπότε εξάσκησου λίγο και με ένα ελαφρό παπατεταμένο πάτημα, ξυπνάει το κινητό και ξεκλειδώνει ταυτόχρονα

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχω της Cosmote, το κατεβάζω μέσω xperifirm και το περνάω με flashtool? Αργεί μετά στις ενημερώσεις η Cosmote? Νόμιζα δεν χρειάζεται της Cosmote αφού στο site της δεν αναφέρει ότι το χρειάζεται. Στο μήνυμα πάντως που έρχεται γράφει ότι είναι ενεργή η υπηρεσία.

Για το αποτύπωμα δεν χρειάζονταν να πατάς κάθε φορά το power button, θα μπορούσε να είναι συνέχεια ενεργό

Link to comment
Share on other sites

Σε Nokia 8 φίλου, ο οποίος δεν το είχε αγοράσει από Cosmote δεν χρειάστηκε φλασαρισμα για VoLTE κλπ πάντως. Μου κάνει εντύπωση.

Αν είναι ενεργοποίημένα στην κάρτα σου και φοράει το firmware της cosmote, θα δεις και τις επιλογές. (αν δεν έχεις το firmware, είναι σχετικά εύκολο να το περάσεις)

Το power button και ο αισθητήρας των δαχτυλικών αποτυπώματων είναι το ίδιο, οπότε εξάσκησου λίγο και με ένα ελαφρό παπατεταμένο πάτημα, ξυπνάει το κινητό και ξεκλειδώνει ταυτόχρονα

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω της Cosmote, το κατεβάζω μέσω xperifirm και το περνάω με flashtool? Αργεί μετά στις ενημερώσεις η Cosmote? Νόμιζα δεν χρειάζεται της Cosmote αφού στο site της δεν αναφέρει ότι το χρειάζεται. Στο μήνυμα πάντως που έρχεται γράφει ότι είναι ενεργή η υπηρεσία.

Για το αποτύπωμα δεν χρειάζονταν να πατάς κάθε φορά το power button, θα μπορούσε να είναι συνέχεια ενεργό

Ναι έτσι την περνάς

Πολλές φορές τα updates βγαίνουν ταυτόχρονα με την generic ή μια με δύο μέρες μετά. Δεν καθυστερούν όμως

Πριν από ένα χρόνο και εγώ φορούσα την generic και όταν έκανα φορητότητα από Vodafone σε cosmote παρόλο που είχα ακούσει ότι δεν χρειάζεται να βάλω το firmware της cosmote και είνα κάνει την διαδικασία με το sms, δεν μου εμφανίζε τα μενού. Έβαλα το firmware της cosmote και την επόμενη μέρα έφυγα για εξωτερικό. Όταν γύρισα Ελλάδα και το άνοιξα, τότε εμφανίστηκαν και τα μενού. Επειδή βγαίνουν σχεδόν ταυτόχρονα κάθε μήνα οι αναβαθμίσεις, δεν μπήκα στην διαδικασία να επαναφέρω την generic για να σου πω αν πράγματι παίζει και με αυτήν

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι την περνάς

Πολλές φορές τα updates βγαίνουν ταυτόχρονα με την generic ή μια με δύο μέρες μετά. Δεν καθυστερούν όμως

Πριν από ένα χρόνο και εγώ φορούσα την generic και όταν έκανα φορητότητα από Vodafone σε cosmote παρόλο που είχα ακούσει ότι δεν χρειάζεται να βάλω το firmware της cosmote και είνα κάνει την διαδικασία με το sms, δεν μου εμφανίζε τα μενού. Έβαλα το firmware της cosmote και την επόμενη μέρα έφυγα για εξωτερικό. Όταν γύρισα Ελλάδα και το άνοιξα, τότε εμφανίστηκαν και τα μενού. Επειδή βγαίνουν σχεδόν ταυτόχρονα κάθε μήνα οι αναβαθμίσεις, δεν μπήκα στην διαδικασία να επαναφέρω την generic για να σου πω αν πράγματι παίζει και με αυτήν

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ, τώρα κατεβάζω

Το πέρασα με το newflasher τελικά γιατί δεν πέρναγε με το flashtool, όλα καλά με μόνο ενοχλητικό τη splash screen της Cosmote

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα.. Το πήρα με τις προσφορές!!!

Μία απορία, μπορώ να ενεργοποιώ την οθόνη με χτύπημα...?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα.. Το πήρα με τις προσφορές!!!

Μία απορία, μπορώ να ενεργοποιώ την οθόνη με χτύπημα...?

 

Όχι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...