Jump to content

[Note 8] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάντως η ποιο καλη απλή και "καθαρή" περίπτωση για απαλλαγή του ΦΠΑ είναι με τις ενδοκοινοτικές...όποιος μπορεί ας βρει κάποιον επαγγελματία με ενεργοποιημένη την δυνατότητα(πολλοί δεν κάνουν χρήση για αγορά παγιων)..και ας περασει μια βόλτα απ το Αμαζον στοχευει, και την κατάλληλη στιγμή ...χτυπαει!

 

Το νοτε πριν λίγες μέρες έβγαινε στα 640€.....

 

Μα καλά εσύ άνεργος άνθρωπος που τα ξέρεις όλα αυτά......

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 462
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά αυτό που έχει ο Γερμανός είναι dual sim ή όχι;

Sorry που ποσταρω κι εδώ. Απλά νομίζω ότι αυτό το νήμα το διαβάζουν περισσότεροι και ίσως κάποιος γνωρίζει

Link to comment
Share on other sites

Αν πέσει στην αντίληψή σας καμιά προσφορά σήμερα για Note8, σφυρίξτε !

Ταξίδια στο μυαλό ενός ... μεσήλικα

http://www.midlife.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό που έχει ο Γερμανός είναι dual sim ή όχι;

Sorry που ποσταρω κι εδώ. Απλά νομίζω ότι αυτό το νήμα το διαβάζουν περισσότεροι και ίσως κάποιος γνωρίζει

 

Λογικα single αλλα μπορεις να ζητησεις να δεις το κουτι γιατι γραφει απεξω αν ειναι dual. λεει duos νομιζω στη μια πλευρα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν πέσει στην αντίληψή σας καμιά προσφορά σήμερα για Note8, σφυρίξτε !

ενα μηνυμα πανω δες,το πρωι το πηρα ,

 

https://www.amazon.it/dp/B074XK5SQZ/ref=pe_3310731_185740161_TE_item

Link to comment
Share on other sites

Κ εδώ Αγγλία δεν το έχει σχεδόν κανείς σε Black Friday deal. Το φθηνότερο είναι στο ιταλικό amazon προς το παρόν.

 

Αν πέσει τίποτα στην αντίληψη σας για εντός εκτός Ελλάδος μέχρι τέλος της ημέρας, σφυρίξτε

me > you
Link to comment
Share on other sites

μολις χτυπησα το note 8 dual απο το ιταλικο 628 με εξπρες μεταφορικα (τιμολογιο)
Την επιλογή για τιμολόγιο που την έχει?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογή για τιμολόγιο που την έχει?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αν εχεις εταιρεια στελνεις αιτημα με τα στοιχεια της εταιρειας για απαλαγη φπα θα σου απαντησουν σε 2-5 μερες και απο εκει και μετα σε απαλασει απο φπα οταν πωλητης ειναι ο αμαζον και οχι καποιος αλλος

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις εταιρεια στελνεις αιτημα με τα στοιχεια της εταιρειας για απαλαγη φπα θα σου απαντησουν σε 2-5 μερες και απο εκει και μετα σε απαλασει απο φπα οταν πωλητης ειναι ο αμαζον και οχι καποιος αλλος

Οταν λεμε εταιρία, επειδή ειμαι άσχετος με το αντικείμενο, ως τι θεωρηται εταιρία? Οτιδήποτε, μαγαζακι κλπ ή πρεπει να ειναι κατι, οε, αε, κλπ

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε εταιρία, επειδή ειμαι άσχετος με το αντικείμενο, ως τι θεωρηται εταιρία? Οτιδήποτε, μαγαζακι κλπ ή πρεπει να ειναι κατι, οε, αε, κλπ

Ευχαριστώ,

 

Οποιοσδήποτε εταιρεία

Link to comment
Share on other sites

μολις χτυπησα το note 8 dual απο το ιταλικο 628 με εξπρες μεταφορικα (τιμολογιο)
Και εμένα κάπου εκεί μου βγήκε. Το πήρα πριν 2 βδομάδες όταν ξαναειχε αυτή την τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...ημουν κάτοχος μόνο note και τώρα έχω το 5αρι...σκεφτομαι να πάω για το 8 και βλέπω στο ebay καλές τιμές δηλαδη πολυ κοντά με τις ελληνικές αλλά για μεγαλύτερες εκδόσεις όπως 128gb αλλά και 256gb(unlocked παντα)...επισης μπορείς να βρεις και το orchid gray που είναι λίγο σπάνιο...αλλα έχω μερικές αμφιβολίες όπως αν θα είναι σφραγισμένο,αν θα ισχύει το unlocked για την Ελλάδα και θα παίζει η σιμ κανονικά αλλιώς θα πρέπει να κοιτάω την έκδοση 950F που αποδεδειγμένα δουλεύει στην Ελλάδα κανονικά Γιατί το έχει φίλος μου που το πήρε από Κατάρ...εχετε γνώμη από που να πάρω κτλ?Επίσης τώρα με τα τελωνεία αν είναι εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης θα πληρώσω έξτρα δασμούς?γενικά κοιτάω από εξω επειδή μπορείς με τα ίδια λεφτά να πάρεις και συγκεκριμένο χρώμα και όχι μόνο μαύρο και χρυσό αλλά και επειδή έχει και μεγαλύτερες εκδόσεις σε gb...παρακαλω βοηθήστε και συμβουλεψτε με...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εντος Ε.Ε δεν υπαρχουν τελωνειακοι δασμοι.επισης,δεν θα στο καλυπτει ευρωπαϊκη εγγυηση στις εκδοσεις που αναφερεις.εαν ομως δν σε ενδιαφερει η εγγυηση,προχωρα.δεν σε καλυπτει διοτι οι συσκευες αυτες δεν ειναι ευρωπαικες αλλα παραεισαγωγη απο Ασια συνηθως ή Η.Α.Ε οποτε δεν καλυπτονται απο εγγυηση.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εντος Ε.Ε δεν υπαρχουν τελωνειακοι δασμοι.επισης,δεν θα στο καλυπτει ευρωπαϊκη εγγυηση στις εκδοσεις που αναφερεις.εαν ομως δν σε ενδιαφερει η εγγυηση,προχωρα.δεν σε καλυπτει διοτι οι συσκευες αυτες δεν ειναι ευρωπαικες αλλα παραεισαγωγη απο Ασια συνηθως ή Η.Α.Ε οποτε δεν καλυπτονται απο εγγυηση.

 

Πάντως με μια ασφάλεια ίσως να αξίζει μια τέτοια αγορά αν κάποιος δε θέλει εγγύηση, απλά το λέω σαν παρένθεση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα το N950 Dual Sim Black 775 ευρω από σκρουτζομάγαζο εδώ στην Ολλανδία χωρίς απόδειξη ομως (με απόδειξη ζητάει 885). Σκέφτομαι να το πάρω χωρίς απόδειξη αν μου δώσει κανονικά εγγύηση για 2 χρόνια. Τί λέτε αξίζει στα 775 ευρω?
Link to comment
Share on other sites

Σε πιανει λιγο κοροϊδο μιας και χωρις αποδειξη (αρα και χωρις φπα) θα επρεπε να στο δωσει 731, με 21% ΦΠΑ στην Ολλανδια. Εκ πειρας, σε κανενα σερβις δεν μου εχουν ζητησει ποτε αποδειξη, απλως περνανε τον IMEI και βλεπουν ποτε παρηχθη. Δεν ξερω εκει τι γινεται αλλα υποθετω οτι η πολιτικη ειναι ιδια πανευρωπαϊκα για το σερβις της σαμσουνγκ. Αλλη χρηση της αποδειξης δεν βλεπω. Πιεσε τον λοιπον μηπως και το φτασεις στο 730-740€.
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για τις συμβουλές σου, εχεις δίκαιο. Θα πάω να το διαπραγματευτώ για λιγο πιο χαμηλα.
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για τις συμβουλές σου, εχεις δίκαιο. Θα πάω να το διαπραγματευτώ για λιγο πιο χαμηλα.

 

καλα γινονται τετοια στην Ολλανδια ?

εγω πιστευα οτι αυτοι ειναι τυπικοι.

Επισης κερδιζει και απο φορο εισοδηματος, που ενα 20αρι θα ειναι σιγουρα (20%) αρα δεν ειναι μονο ο ΦΠΑ που κερδιζει. Παντως μπορει να σου κοψει μια μικρη αποδειξη, εκτος αν ειναι προιον κλοπης ή απλα αγορα χωρις χαρτια (πχ αγοραζει 10 μαυρα και 10 με χαρτια, οποτε στα μαυρα εχει τρομερο κερδος ενω σε αυτα με χαρτια κοβει κανονικη τιμη.)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλα γινονται τετοια στην Ολλανδια ?

εγω πιστευα οτι αυτοι ειναι τυπικοι.

Επισης κερδιζει και απο φορο εισοδηματος, που ενα 20αρι θα ειναι σιγουρα (20%) αρα δεν ειναι μονο ο ΦΠΑ που κερδιζει. Παντως μπορει να σου κοψει μια μικρη αποδειξη, εκτος αν ειναι προιον κλοπης ή απλα αγορα χωρις χαρτια (πχ αγοραζει 10 μαυρα και 10 με χαρτια, οποτε στα μαυρα εχει τρομερο κερδος ενω σε αυτα με χαρτια κοβει κανονικη τιμη.)

 

Καλημέρα Νίκο, και στις καλύτερες ''οικογένειες'' γίνονται αυτά:lol:. Να ξεπουλήσουν θέλουν και τα εδώ σκρουτζομάγαζα με όποιο τρόπο βρουν. Μικρές επιχειρήσεις είναι και μπορούν να μην κόβουν την πραγματική απόδειξη. Αρκετοί από αυτούς τους μαγαζάτορες είναι μετανάστες και πιό κοντά στην δική μας νοοτροπία...

Άσε που οι Ολλανδοί και να έχουν καλό μισθό δεν δίνουν τόσα λεφτά για ένα κινητό. Έχουν κυριολεκτικά καβούρια στην τσέπη τους.

Να πω βέβαια οτι στο συγκεκριμένο μαγαζί με έστειλε φίλος μου που γνωρίζει τον μαγαζάτορα. Δεν μπαίνεις όπως κάποτε στην Ελλάδα και λες ....καλημέρα χωρίς απόδειξη πόσο θα μου το αφήσετε.

Και αφού δεν έγινε καμιά ουσιαστική έκπτωση αυτές τις μέρες (Black Friday & Cyber Monday) η αγορά βρίσκει και άλλους τρόπους για να κινηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νίκο, και στις καλύτερες ''οικογένειες'' γίνονται αυτά:lol:. Να ξεπουλήσουν θέλουν και τα εδώ σκρουτζομάγαζα με όποιο τρόπο βρουν. Μικρές επιχειρήσεις είναι και μπορούν να μην κόβουν την πραγματική απόδειξη. Αρκετοί από αυτούς τους μαγαζάτορες είναι μετανάστες και πιό κοντά στην δική μας νοοτροπία...

Άσε που οι Ολλανδοί και να έχουν καλό μισθό δεν δίνουν τόσα λεφτά για ένα κινητό. Έχουν κυριολεκτικά καβούρια στην τσέπη τους.

Να πω βέβαια οτι στο συγκεκριμένο μαγαζί με έστειλε φίλος μου που γνωρίζει τον μαγαζάτορα. Δεν μπαίνεις όπως κάποτε στην Ελλάδα και λες ....καλημέρα χωρίς απόδειξη πόσο θα μου το αφήσετε.

Και αφού δεν έγινε καμιά ουσιαστική έκπτωση αυτές τις μέρες (Black Friday & Cyber Monday) η αγορά βρίσκει και άλλους τρόπους για να κινηθεί.

 

καταλαβα. Οκ απλα μου εκανε τρομερη εντυπωση καθως ηξερα οτι η φοροδιαφυγη σε αυτες τις χωρες ειναι ελαχιστη, και λεω για να βρηκε ελληνας τετοια περιπτωση, που σημαινει οτι καποιος το κανει ευκολα και οχι μονο σε 5 δικους του ντοπιους, γινεται συνεχεια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλως μας ηρθαν ,ολα την ιδια μερα σε 3 διαφορετικες αποστολες

 

'Βαρβατο' unboxing....Καλα στησίματα!!

2 book βρε θηριο??

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

'Βαρβατο' unboxing....Καλα στησίματα!!

2 book βρε θηριο??

Να σαι καλα φιλε μου ,εχω παθε με το note ,νομιζα οτι θα εχει μικρες διαφορες απο το s7edge αλλα οχι ειναι απο αλλον πλανητη εχω κουφαθει.Ναι 2 εκανα και μια χαρη σε ενα φιλο αξιζει γιατι εξναι καλο παιδι :)

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε μου ,εχω παθε με το note ,νομιζα οτι θα εχει μικρες διαφορες απο το s7edge αλλα οχι ειναι απο αλλον πλανητη εχω κουφαθει.Ναι 2 εκανα και μια χαρη σε ενα φιλο αξιζει γιατι εξναι καλο παιδι :)

 

Τινάξες την μπάνκα στο αέρα ρε εσυ.:lol:

Άντε καλοδουλευτα και καλοφάγωτα :p

 

Γράψε και εντυπώσεις στο άλλο νήμα με το Book.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...