Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε οτι αφορά την προστασία του τηλ...θηκες κτλ κτλ...κατοχος του εν λογω εδω και σχεδον 3μηνες...

 

εγω εχω την μαμα θηκη που εχει στο πακέτο, αριστη ειναι το μονο που μπορώ να πω...και εξηγώ...

ειναι σχεδόν σαν να μην εχει θηκη το τηλέφωνο...ειναι πολύ καλή στην αφη και δεν χάνεις την αισθηση ποιότητας που εχει το mimix2...για εμενα αυτό ειναι το ζητούμενο...

Σε μια καλή πτωση που έκανε με την πλάτη το τηλ δεν έπαθε τιποτα...οποτε θεωρώ οτι σε ένα βαθμό προστατεύει καλα...

Εχω πάρει και μια σαν την παρακάτω...την έβαλα και ειδα οτι δεν με βολεύει και χάνει την αισθηση που έλεγα παραπάνω...οπότε δεν την άφησα στο κινητό περα απο μία ημέρα...και επέστρεψα στην μαμα που εχει στο κουτί του...

 

https://www.ebay.co.uk/itm/For-Xiaomi-Mi-Mix-2-Luxury-Protective-Leather-Soft-Case-Bumper-Pattern-Cover/132418268722?_trksid=p2485497.m4902.l9144

 

Εγώ μιας και το βάζω σε τσαντάκι μηρού (λογω μηχανής) το βάζω και σε μια θήκη τύπου sleeve της πλάκας sentio plaisio κανα 10ρικο και αν την ειχα απο το προηγουμενο...

Τζαμάκια κτλ δεν ειχα ποτέ και προσωπικά (μπορει να κανω και λάθος) τα θεωρώ υπερβολη οταν μιλάμε για κινητα με Gorrila glass...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνω με ολα, η μαμα θηκη ειναι φοβερη, οντως σαν να μην φοραει τιποτα. Ψαχνω να βρω αν πωλειται χωριστα για να παρω αλλη 1 να υπαρχει σε περιπτωση που χαλασει η πρωτη, αν εχει κανεις καμια ιδεα που μπορουμε να βρουμε την original θα το εκτιμουσα
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και γω με τη σειρα μου κάτοχος απο προχθες και μεταβαση απο LG G4 .

Πρωτες εντυπωσεις αριστες κανενα προβλημα εγιναν και ολες οι ενημερωσεις αλλη αισθηση.

Το μονο θεμα που εχω ειναι οτι εξακολουθουν σε ειδοποιήσεις μυνηματων, τα στοιχεια στην πανω μπαρα και στη γραμματοσειρα καποιων εφαρμογων να ειναι πολυ μικρα τα γραμματα παρολο που εχω βαλει μεγαλη γραμματοσειρα.

Επισης ξερουμε αν θα διορθωθεί το ζητημα με τα θεματα ?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και γω με τη σειρα μου κάτοχος απο προχθες και μεταβαση απο LG G4 .

Πρωτες εντυπωσεις αριστες κανενα προβλημα εγιναν και ολες οι ενημερωσεις αλλη αισθηση.

Το μονο θεμα που εχω ειναι οτι εξακολουθουν σε ειδοποιήσεις μυνηματων, τα στοιχεια στην πανω μπαρα και στη γραμματοσειρα καποιων εφαρμογων να ειναι πολυ μικρα τα γραμματα παρολο που εχω βαλει μεγαλη γραμματοσειρα.

Επισης ξερουμε αν θα διορθωθεί το ζητημα με τα θεματα ?

πως σου φανηκε η καμερα του ?σε σχεση με αυτο που ειχες ?

Link to comment
Share on other sites

πως σου φανηκε η καμερα του ?σε σχεση με αυτο που ειχες ?

Δεν εχω ασχοληθει με την φωτογραφια ακομα,ξερω οτι το G4 ηταν και ισως ειναι απο τα κορυφαία σε φωτογραφια αλλα επειδή δεν με ενδειαφερει τοσο και θελω να βγαζω τυπικες φωτο αυτο σιγουρα το κανει.

Απο reviews που διαβασα δεν ειναι και για πεταμα μιας και εχω δει και απο redmi 4 και απο mi5s που εχουν τα παιδια μου για καθημερινή και τυπικη φωτογραφηση μια χαρα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Διάφορα bugs της έκδοσης 9.5.6.0 που ανακάλυψα και έχουν να κάνουν με τα settings της γραμμής κατάστασης :

1. Το WiFi button στην γραμμή κατάστασης δεν ανταποκρίνεται πάντα όταν πάνω να το ανοίξω δεν ανοίγει

2. Το GPS button ενώ το πατάω και κλείνει υποτίθεται όταν πάω στις ρυθμίσεις είναι ανοιχτό σε λειτουργία τοποθεσίας μόνο συσκευή και πρέπει να το κλείσω πάλι από κει

3. Ανοίγοντας τα settings στην γραμμή κατάστασης και τραβώντας το δάκτυλο προς τα κάτω να δω και τα υπόλοιπα settings buttons πολλές φορές παρασύρεται και η μπάρα της φωτεινότητας

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει έρθει ΟΤΑ αναβάθμιση σε Oreo, είμαι με την Nougat 9.1.4.0 global stable

Αν κατεβάσω την 9.5.6.0 θα γίνει αναβάθμιση κανονικά και θα έχω OTA μελλοντικά? Η συσκευή είναι μαμά, δεν έχω ξεκλειδώσει bootloader. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,θελω να αγορασω αμεσα την συσκευη, ξερει κανεις αν τα σκρουτζομαγαζα εχουν επισημη global version,η θα μπλεξω με fake multilanguage rom...

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με ολα, η μαμα θηκη ειναι φοβερη, οντως σαν να μην φοραει τιποτα. Ψαχνω να βρω αν πωλειται χωριστα για να παρω αλλη 1 να υπαρχει σε περιπτωση που χαλασει η πρωτη, αν εχει κανεις καμια ιδεα που μπορουμε να βρουμε την original θα το εκτιμουσα

 

Ψάξε σε cafele. Άψογη από θέμα ποιότητας και εφαρμογής σε όσα κινητά έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,θελω να αγορασω αμεσα την συσκευη, ξερει κανεις αν τα σκρουτζομαγαζα εχουν επισημη global version,η θα μπλεξω με fake multilanguage rom...

 

Για μένα μην το αγοράζεις από το skroutz, αγόρασε το από banggood με priority direct mail,σε 15 μέρες max θα είναι στα χέρια σου.και έρχεται και με global rom.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Για μένα μην το αγοράζεις από το skroutz, αγόρασε το από banggood με priority direct mail,σε 15 μέρες max θα είναι στα χέρια σου.και έρχεται και με global rom.

Γιατι να περιμενω 15 μερες...και να δωσω και παραπανω λεφτα φιλε μου..οι τιμες στην Ελλαδα ξεκινανε απο 365....καποια λενε πως εχουν global rom...ψεματα να λενε την περναω και μονος μου

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα, απο χτες κατοχος του special edition!

Εξαιρετικα ποιοτικη κατασκευη και πολυ γρηγορη συσκευη εκ πρωτης οψεως! :)

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα, απο χτες κατοχος του special edition!

Εξαιρετικα ποιοτικη κατασκευη και πολυ γρηγορη συσκευη εκ πρωτης οψεως! :)

Καλημέρα, καλορίζικο! Πια έκδοση λογισμικού έχει το δικό σου? Σου ήρθε αναβάθμιση? Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλορίζικο! Πια έκδοση λογισμικού έχει το δικό σου? Σου ήρθε αναβάθμιση? Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχως 7.1.1 android εχει και εκδοση MIUI 9.1.4.0 Global Stable 9.1...

Στον updater δε βγαζει την Oreo...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα την ίδια έχει. Και διαβάζω ότι έχει έρθει update σε άλλους. Ίσως το ότι είναι η special edition παίζει ρόλο.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Εδώ λεέει για android 8.0 και η stable και η Dev. http://en.miui.com/download-334.html

 

Δεν ξέρω ποια έχετε τώρα αλλά αν την ήθελα θα την περνούσα χειροκίνητα

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν την έχουν δώσει ή δεν έρχεται OTA στο 8gb μοντέλο συμπεραίνω.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μολις παρελαβα το 64αρι...πρωτη φορτιση ποσο να το αφησω? η δεν παιζει ρολο....εχει βγαλει και την τελευταια global για αναβαθμιση, να την κανω?

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος γιατί δεν υπάρχει πρόσβαση στο change log? Στον mi λογαριασμό δεν υπάρχει κάτι για πρόσβαση που λέει. Ευχαριστώf8f23900e89186741d1ac8d97536d3e1.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

ηρθε επιτελους και το δικο μου!!φανταστικο!!! ξεκλεισωσα ηδη και περασα global developer. μια χαρα! θα μεινω εδω μεχρι να βγει η miui 10 το καλοκαιρι.

 

δε μπορω να καταλαβω γιατι δε περνατε μονοι σας τη αναβαθμιση και περιμενετε. κατεβαστε η τη stable η τη global απο το σαιτ http://en.miui.com/download-334.html και με το πατημα ενος κουμπιου τελειωσατε!!

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,είμαι κι εγώ εδώ και μερικές μέρες κάτοχος της συσκευής. θέλω να ξεκλειδώσω τον bootloader για να περάσω καμια lineage η mokee αλλά θέλω να ρωτήσω το εξής,είχε κάποιος θέμα με την κάμερα αφότου ξεκλείδωσε?πχ κακή ποιότητα στις φωτογραφίες και τέτοια?την έχω πατήσει με sony έχασα τα drm data και μετά η κάμερα είχε άθλια ποιότητα. υπάρχει κάποιο παρόμοιο θέμα μήπως?έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει τέτοια θέμα στα xiaomi.

Οι πιο πολλοί ξεκλειδώνουν για να περάσουν την gcam που βελτιώνει πολύ τις νυχτερινές λήψης που έχουν θέμα τα πιο πολλά xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...