Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μου δίνουν ένα iPhone x demo στα 850.... κουτί κομπλέ αλλά λέει δεν έχει ακουστικά επειδή είναι demo .Αλλά οι λειτουργίες είναι ίδιες όλα δουλεύουν

 

Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτά; αξίζει;

Μοντέλο λεει 3d069z/a

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά με το 4G+ σε κοσμοτέ. Στο σημείο που φαίνεται η αντίστοιχη λήψη δικτύου, ποτέ μέχρι τώρα δεν μου έχει δείξει 4G+ αλλά πάντα μόνο 4G. Συμβαίνει σε όλους;
grsaint13
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου δίνουν ένα iPhone x demo στα 850.... κουτί κομπλέ αλλά λέει δεν έχει ακουστικά επειδή είναι demo .Αλλά οι λειτουργίες είναι ίδιες όλα δουλεύουν

 

Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτά; αξίζει;

Μοντέλο λεει 3d069z/a

 

Είναι από αυτά που βάζουν να τα βλέπει και να τα περιεργάζεται το κοινό, λογικά κομπλέ θα είναι. Τσέκαρε όμως τη συσκευή να μην έχει τίποτα γρατζουνιές κλπ. Κανονικά νομίζω θα έπρεπε να έχει ακουστικά(αν δε κάνω λάθος), άσχετα που είναι εκθεσιακό.

 

Μια ερώτηση σχετικά με το 4G+ σε κοσμοτέ. Στο σημείο που φαίνεται η αντίστοιχη λήψη δικτύου, ποτέ μέχρι τώρα δεν μου έχει δείξει 4G+ αλλά πάντα μόνο 4G. Συμβαίνει σε όλους;

 

Στην προηγούμενη συσκευή σου έδειχνε κανονικά πως έπιασες δίκτυο 4G+;

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Γρατσουνιες δεν έχει, είναι σαν καινούργιο...

Επίσης στο site της apple λεει ότι έχει εγγύηση κανονικά με το serial number μέχρι 6 νοεμβριου του 2018

Απλά στο μοντέλο στις πληροφορίες γράφει κάτι άλλο από αυτό που γράφουν γενικά τα iPhone x....

Είμαι λίγο δύσπιστος γιαυτο ρωτάω και εδώ. 850 Δεν το λες τζάμπα

http://i64.tinypic.com/2uy3o68.jpg

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά με το 4G+ σε κοσμοτέ. Στο σημείο που φαίνεται η αντίστοιχη λήψη δικτύου, ποτέ μέχρι τώρα δεν μου έχει δείξει 4G+ αλλά πάντα μόνο 4G. Συμβαίνει σε όλους;

 

Κανένα iPhone δεν δείχνει 4G+

Δεν υπάρχει τέτοια ένδειξη δλδ

Κάνει carrier aggregation κανονικά και είσαι σε ταχύτητες 4G+, απλώς το λογισμικό δεν σε απασχολεί με αλλαγές σημάτων κλπ

Link to comment
Share on other sites

Παλια δεν εδειχνε LTE ή 4G?
Τα iPhone πάντα 4g σκέτο έδειχναν. Πότε δεν είχαν ένδειξη 4g+ φυσικά πιάνουν κανονικά 4g+.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Τα iPhone πάντα 4g σκέτο έδειχναν. Πότε δεν είχαν ένδειξη 4g+ φυσικά πιάνουν κανονικά 4g+.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

 

https://images.techhive.com/images/article/2015/08/t-mobile-iphone-100607470-large.jpg

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη συσκευή σου έδειχνε κανονικά πως έπιασες δίκτυο 4G+;

 

Όχι. Είχα όμως ένα iPhone 5 και υπέθετα ότι, λόγω παλαιότητας, μπορεί να μην υποστήριζε 4G+. :p

 

Κανένα iPhone δεν δείχνει 4G+

Δεν υπάρχει τέτοια ένδειξη δλδ

Κάνει carrier aggregation κανονικά και είσαι σε ταχύτητες 4G+, απλώς το λογισμικό δεν σε απασχολεί με αλλαγές σημάτων κλπ

 

Τα iPhone πάντα 4g σκέτο έδειχναν. Πότε δεν είχαν ένδειξη 4g+ φυσικά πιάνουν κανονικά 4g+.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

grsaint13
Link to comment
Share on other sites

 

T-mobile όμως

Τα ελληνικά δίκτυα στέλνουν Carrier configuration που αντί για LTE δείχνει 4G.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει browser που να προσαρμόζει το κείμενο στην οθόνη ?

 

Και κάτι ακόμη,στις ρυθμίσεις/γενικά/πληκτρολόγιο κάτω κάτω έχει πρόβλεψη λέξεων μονο στα Αγγλικά,θέλω να βάλω και τα Ελληνικά,πως γίνετε ?

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμη,στις ρυθμίσεις/γενικά/πληκτρολόγιο κάτω κάτω έχει πρόβλεψη λέξεων μονο στα Αγγλικά,θέλω να βάλω και τα Ελληνικά,πως γίνετε ?

 

Στο εργοστασιακό πληκτρολόγιο δεν γίνεται αυτό. Δεν υποστηρίζεται δλδ προς το παρόν η πρόβλεψη για την ελληνική γλώσσα.

Αν σου χρειάζεται οπωσδήποτε, βάζεις άλλο πληκτρολόγιο πχ Swift key

Link to comment
Share on other sites

Στο εργοστασιακό πληκτρολόγιο δεν γίνεται αυτό. Δεν υποστηρίζεται δλδ προς το παρόν η πρόβλεψη για την ελληνική γλώσσα.

Αν σου χρειάζεται οπωσδήποτε, βάζεις άλλο πληκτρολόγιο πχ Swift key

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Υπάρχει browser που να προσαρμόζει το κείμενο στην οθόνη μετά το zoom ?

Link to comment
Share on other sites

Γρατσουνιες δεν έχει, είναι σαν καινούργιο...

Επίσης στο site της apple λεει ότι έχει εγγύηση κανονικά με το serial number μέχρι 6 νοεμβριου του 2018

Απλά στο μοντέλο στις πληροφορίες γράφει κάτι άλλο από αυτό που γράφουν γενικά τα iPhone x....

Είμαι λίγο δύσπιστος γιαυτο ρωτάω και εδώ. 850 Δεν το λες τζάμπα

http://i64.tinypic.com/2uy3o68.jpg

 

Πάτησε πάνω στον περίεργο αριθμό που λες ότι βγάζει στο πεδίο μοντέλο στις πληροφορίες ,και θα αλλάξει σε A1865 λογικά .Με ένα γρήγορο googling ο κωδικος μοντέλου που έχει ,το δείχνει ρωσικό demo unit.

Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

Πηρα και καλα γνησιο φορτιστη 29W και καλωδιο (τα παλια τα γυρισα πισω απο το μαγαζι που τα πηρα γιατι και τα 2 ηταν χαλασμενα! ) και παλι δεν φορτιζει γρηγορα το κινητο. σε 20 λεπτα φορτισε 26% (απο 0) ...

 

Τωρα ή ειναι μαϊμου αυτα που πηρα ή το κινητο εχει προβλημα... :mad:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πηρα και καλα γνησιο φορτιστη 29W και καλωδιο (τα παλια τα γυρισα πισω απο το μαγαζι που τα πηρα γιατι και τα 2 ηταν χαλασμενα! ) και παλι δεν φορτιζει γρηγορα το κινητο. σε 20 λεπτα φορτισε 26% (απο 0) ...

 

Τωρα ή ειναι μαϊμου αυτα που πηρα ή το κινητο εχει προβλημα... :mad:

 

Μήπως κάπου στις ρυθμίσεις υπάρχει επιλογή για τη γρήγορη φόρτιση?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάπου στις ρυθμίσεις υπάρχει επιλογή για τη γρήγορη φόρτιση?

 

Οχι δεν βλεπω τετοια ρυθμιση. Αυριο θα παρω απο εναν φιλο μου, ενα καλωδιο που πηρε απο ebay μαζι με φορτιστη να δοκιμασω...για να δουμε...

 

Τωρα αυτα μπορω να τα γυρισω αραγε πισω ή θα μου πουν αφου δουλευει σαν φορτιστης δε το δεχομαστε; :wacko:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν βλεπω τετοια ρυθμιση. Αυριο θα παρω απο εναν φιλο μου, ενα καλωδιο που πηρε απο ebay μαζι με φορτιστη να δοκιμασω...για να δουμε...

 

Τωρα αυτα μπορω να τα γυρισω αραγε πισω ή θα μου πουν αφου δουλευει σαν φορτιστης δε το δεχομαστε; :wacko:

 

Τι να σου πώ....

Για δες και εδώ https://www.theverge.com/2017/11/3/16599178/iphone-x-8-plus-apple-fast-charging-usb-c-lighting-power-brick-cable-how-to

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

Τα ειδα. Ξερει κανεις αν με τον σειριακο αριθμο ενος προϊοντος Apple μπορω να δω αν ειναι οντως γνησιο; (ο φορτιστης πχ)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

 

Μου ανοιξε τα ματια... αυτο το βιντεο. Το δικο μου ειναι το FAKE! Και το πουλανε 21 ευρω... Λοιπον, αυριο παω απο εκει και θα ζητησω τα λεφτα μου πισω. Αν δεν μου τα δωσουν, μπορω να φωναξω καμια αστυνομια; Γιατι να πουλανε ΓΝΗΣΙΟ και καλα καλωδια (σιγουρα και φορτιστη) και να ειναι μαϊμου παει πολυ...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

 

Μου ανοιξε τα ματια... αυτο το βιντεο. Το δικο μου ειναι το FAKE! Και το πουλανε 21 ευρω... Λοιπον, αυριο παω απο εκει και θα ζητησω τα λεφτα μου πισω. Αν δεν μου τα δωσουν, μπορω να φωναξω καμια αστυνομια; Γιατι να πουλανε ΓΝΗΣΙΟ και καλα καλωδια (σιγουρα και φορτιστη) και να ειναι μαϊμου παει πολυ...

 

από που το πήρες; είναι σοβαρό αυτό, με μαΐμού καλώδιο usb-c μπορεί να γίνει σοβαρή ζημιά στο τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσαν τα λεφτά πίσω. Είχε μια κούτα ίδια. Ανοίξαμε 2-3 και ήταν ίδια όλα. Ούτε αυτός ήξερε ότι είναι μαϊμού.

 

Από σκρουτζ το βρήκα το μαγαζί.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εδώ για Apple USB Power Adapter έχει τιμές από 8.69 έως 29.00 σε γνωστά μαγαζιά.

Κάποια δίνουν δώρο φορτιστή (στα 8.90) αυτοκινητου,το πουλάνε για γνήσιο.

 

https://www.skroutz.gr/s/8910658/Apple-USB-Wall-Adapter-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-A1400.html

http://youhou.gr/index.php?route=product/product&product_id=300

http://store.istorm.gr/apple-usb-power-adapter.html

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...