Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή χρονιά σε όλους!

Μέχρι και τα Χριστούγεννα δεν υπήρχε αποθεμα, μετά εμφανίστηκαν!

Το τσίμπησα και εγώ για δώρο Αγίου Βασίλη (στήνουμε ολόκληρο θέατρο για τα παιδιά οπότε παίρνουμε και οι μεγάλοι δώρα :lol:).

Μάλιστα ενώ το είχα πάρει αρχικά από ΜΜ το γύρισα γιατί το βρήκα σε Γερμανό με το 10% επιστροφή!

Μόλις σήμερα κατόρθωσα να το ανοίξω και να το σετάρω! (ταντρικό βραβείο θα μου δώσω)

Αμέσως θήκη και γυαλί Puro, που είχα πάρει από ΜΜ!

Επαθα πλάκα με το πως σετάρεται αμεσα αν έχεις και προηγούμενο iphone, αν και εκανα restore το backup που πήρα από το 6s plus λιγα λεπτά νωρίτερα και αφού προηγουμένως περασα την τελευατία έκδοση ios .

Σε σχέση με το 6s Plus που είχα είναι μεγαλύτερη η οθόνη αλλα μικρότερη η συσκευή!

Ομορφο και γρήγορο και πολυ αποτελεσματικό το face recognition! Θα βόλευε πάντως να είχε και touch id αν δεν μπορείς να το σηκώσεις, πχ σε σινεμά /θεατρο...

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

Μέχρι και τα Χριστούγεννα δεν υπήρχε αποθεμα, μετά εμφανίστηκαν!

Το τσίμπησα και εγώ για δώρο Αγίου Βασίλη (στήνουμε ολόκληρο θέατρο για τα παιδιά οπότε παίρνουμε και οι μεγάλοι δώρα :lol:).

......

 

Θα βόλευε πάντως να είχε και touch id αν δεν μπορείς να το σηκώσεις, πχ σε σινεμά /θεατρο...

Δεν υπάρχει λόγος να σηκώσεις την συσκευή, απλά κοιτάς προς τα κάτω

 

Καλή Χρονιά σε όλους!!!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

Μέχρι και τα Χριστούγεννα δεν υπήρχε αποθεμα, μετά εμφανίστηκαν!

Το τσίμπησα και εγώ για δώρο Αγίου Βασίλη (στήνουμε ολόκληρο θέατρο για τα παιδιά οπότε παίρνουμε και οι μεγάλοι δώρα :lol:).

Μάλιστα ενώ το είχα πάρει αρχικά από ΜΜ το γύρισα γιατί το βρήκα σε Γερμανό με το 10% επιστροφή!

Μόλις σήμερα κατόρθωσα να το ανοίξω και να το σετάρω! (ταντρικό βραβείο θα μου δώσω)

Αμέσως θήκη και γυαλί Puro, που είχα πάρει από ΜΜ!

Επαθα πλάκα με το πως σετάρεται αμεσα αν έχεις και προηγούμενο iphone, αν και εκανα restore το backup που πήρα από το 6s plus λιγα λεπτά νωρίτερα και αφού προηγουμένως περασα την τελευατία έκδοση ios .

Σε σχέση με το 6s Plus που είχα είναι μεγαλύτερη η οθόνη αλλα μικρότερη η συσκευή!

Ομορφο και γρήγορο και πολυ αποτελεσματικό το face recognition! Θα βόλευε πάντως να είχε και touch id αν δεν μπορείς να το σηκώσεις, πχ σε σινεμά /θεατρο...

 

ακριβώς την ίδια μετάβαση θα κάνω και γω. Επειδή βαριέμαι να στήνω από την αρχή θα περάσω το itunes backup από το 6s plus. Είχες κανένα πρόβλημα με περίεργη συμπεριφορά εφαρμογών, battery drain κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Πάντα αυτο κανω σε iOS συσκευές ειτε iPhone ειτε iPad και ποτε δεν είχα καποιο θέμα. Δεν εχω και εκατατοντάδες εφαρμογές βέβαια αλλα γιατι να μην χρησιμοποιήσω ενα απο τα αγαπημένα features του iOS ; (Οσο σκεφτομαι οτι σε καθε Android πχ πρέπει να τα στήσεις ολα απο την αρχη)

Το δούλεψα ολα το απόγευμα και δεν υπήρξε πρόβλημα.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την εντυπωση οτι οι καμερες του pixel που ειχα προηγουμενως ηταν οι καλυτερες μεχρι τωρα. Το iphone x καταρριπτει το μυθο, πισω καμερα απιθανη, εντυπωσιακο hdr. H μπροστινη αστα να πανε, θελει δουλεια αυτο το portrait, βασικα το βαλανε ετσι απλα για να υπαρχει, θελει δουλεια πολλη δουλεια. Καλη συσκευη γενικα, λαθος κινηση η αγορα 64gb. Αυτα :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου από το απόγευμα, έκανα μετάβαση από το 6s Plus. Πολύ ωραίο στο χέρι σαφώς πιο μικρό από το Plus και στη διαγώνιο.

Εντύπωση μου έκανε το netflix οπου υποστηρίζει Dolby vision (οχι απλό hdr) στην εικόνα ενώ τα ηχεία παράγουν και φοβερό ήχο.

Επίσης τα ασύρματα ακουστικά μου ακούγονται για καποιο λογο πιο καλά απ ότι στο plus.

Κάμερα δεν είδα πολλά πράγματα αλλά για το portrait Mode δυστυχώς επιβεβαίωνονται οι κριτικές είναι εμφανώς προβληματικό.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κλείνω το κινητό τελείως και το ξανά ανοίγω, τα εικονίδια είναι σε διαφορετική σειρά!

 

Οι εφαρμογές δηλαδή.. Το κάνει και σε εσάς;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

 

Μέχρι και τα Χριστούγεννα δεν υπήρχε αποθεμα, μετά εμφανίστηκαν!

 

Το τσίμπησα και εγώ για δώρο Αγίου Βασίλη (στήνουμε ολόκληρο θέατρο για τα παιδιά οπότε παίρνουμε και οι μεγάλοι δώρα :lol:).

 

Μάλιστα ενώ το είχα πάρει αρχικά από ΜΜ το γύρισα γιατί το βρήκα σε Γερμανό με το 10% επιστροφή!

 

Μόλις σήμερα κατόρθωσα να το ανοίξω και να το σετάρω! (ταντρικό βραβείο θα μου δώσω)

 

Αμέσως θήκη και γυαλί Puro, που είχα πάρει από ΜΜ!

 

Επαθα πλάκα με το πως σετάρεται αμεσα αν έχεις και προηγούμενο iphone, αν και εκανα restore το backup που πήρα από το 6s plus λιγα λεπτά νωρίτερα και αφού προηγουμένως περασα την τελευατία έκδοση ios .

 

Σε σχέση με το 6s Plus που είχα είναι μεγαλύτερη η οθόνη αλλα μικρότερη η συσκευή!

 

Ομορφο και γρήγορο και πολυ αποτελεσματικό το face recognition! Θα βόλευε πάντως να είχε και touch id αν δεν μπορείς να το σηκώσεις, πχ σε σινεμά /θεατρο...

 

 

 

Στέφανε εσυ; Αν ναι,ε τελικά βρισκόμαστε και εδώ! Με γεια το Χ. Κι εγώ το σκέφτομαι και όπως και συ έχω το 6s plus. Τελικά παντού η σειρά Χ επικρατεί!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

Υπαρχει κανενας τροπος για καλυτερες ειδοποησεις; Για παραδειγμα, γινεται αντι για το ρολοι πανω αριστερα στην status bar να εμφανιζονται εικονιδια οταν εχεις email, whatsapp κλπ?

Το notch δε με εννοχλει σε τιποτε αλλα παρα μονο που εχει κοψει τις ειδοποησεις. Πραγματικα για μενα ειναι μακραν οτι χειροτερο.

Οχι μονο αυτο, αλλα οταν στην lock screen βλεπεις οτι εχεις ειδοποιησεις, μετα ξεκλειδωσεις (δεν ανοιγεις καμια ομως) και κλειδωσεις παλι, αυτες εξαφανιζονται! Πρεπει αναγκαστικα να ξεκλειδωσω και να τραβηξω το notification center.

Ακομα, οι ειδοποιησεις δεν βγαινουν σε group και δεν κατηγοριοποιουνται. Πχ εχεις ενεργες 1-2 συνομιλιες με whatsapp, μια με viber και λαμβανεις και 2 emails. Αυτες θα βγαινουν:

-whatsapp msg Α

-whatsapp msg Α

-viber msg

-whatsapp msg Β

-viber msg

-email

-viber msg

-email

-κλπ

 

Αντι να εμφανιζει:

-whatsapp (3)

-viber (3)

-emails (2)

 

Χανω κατι ή ετσι ειναι; Τελευταιο μου iphone ηταν το 3gs και τοσα χρονια με Android. Το συγκεκριμενο ειναι πολυ deal breaker!

Βασικα γινεται εστω και ετσι χυμα να μην εξαφανιζονται απο την Lock screen την πρωτη φορα που θα το ξεκλειδωσω;

Και σαν να μην εφτανε ολο αυτο το χαλι, οταν τραβας το notification center πρεπει να το φτασεις μεχρι 80% κατω για να δεις αν εχεις εστω και μια ειδοποιηση ενω θα μπορουσε καλιστα να ηταν στο 20%.

Εστω ενα widget? Ειναι πολυ πιο ευκολο να κανεις swype με το ενα χερι διπλα και να εχεις ενα widget να τα δειχνει μαζεμενα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

το notification center τραβηξε το λίγο απότομα και στο 5% θα στο εμφανίσει,ούτε στο μισό ύψος του πρωτου App δε θα φτάσεις. Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Στέφανε εσυ; Αν ναι,ε τελικά βρισκόμαστε και εδώ! Με γεια το Χ. Κι εγώ το σκέφτομαι και όπως και συ έχω το 6s plus. Τελικά παντού η σειρά Χ επικρατεί!

 

 

 

Με γεια το Χ Στέφανε! Spyrosko με ποιο nick είσαι στο 4τ;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

το notification center τραβηξε το λίγο απότομα και στο 5% θα στο εμφανίσει,ούτε στο μισό ύψος του πρωτου App δε θα φτάσεις.

 

Ναι καταλαβα τις θες να πεις αλλα εννοω οτι αν θες να κανεις ενα γρηγορο preview ενος μηνυματος πχ, πρεπει αναγκαστικα να κατεβασω ολη την μπαρα. Ενω στο android μπορεις χωρις να αφησεις το δαχτυλο σου, να την κατεβασεις λιγο, να δεις οτι θες και μετα παλι πανω.

 

Το αλλο που παρατηρησα τωρα που μολις συνεβει ειναι το εξης. Χτυπαει μηνυμα whatsapp, το κινητο καθεται στο γραφειο, το βλεπω αλλα λογο δουλειας δε το πειραζω. Πιανω το κινητο 11 λεπτα μετα για την ακριβεια και δεν το βλεπω πουθενα! Αν κανω swipe up (οχι απο κατω κατω για να παω σε home screen) τοτε εμφανιζεται σαν "earlier today". Δηλαδη μετα απο καποια λεπτα οι ειδοποιησεις κρυβονταi και πρεπει να κανεις swipe up για να δειξει τι εχεις.

Ιδανικα λοιπον θα επρεπε να πιανεις το κινητο, το κοιτας, βλεπεις οποιαδηποτε ειδοποιηση και τελος.

Ή κανεις tap χωρις να το σηκωσεις και βλεπεις οτι εχεις..

 

Επισης, πες οτι ειτε γραφω email ειτε παιζω παιχνιδι κλπ και ερχονται μερικες ειδοποησεις. Επιστρεφοντας στην home screen δεν υπαρχει γρηγορος τροπος να δω αν εχω μηνυμα, email κλπ. πρεπει αναγκαστικα να τραβηξω την μπαρα. Αν δε, εχω κλειδωσει κιολας, πρεπει να κανω καλου κακου και ενα swipe up μπας και εχω τιποτα που εκκρεμει πανω απο 10 λεπτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ταχυφορτιστη, με γνησιο καλωδιο usb-c αλλα και παλι δεν φορτιζει γρηγορα... περιεργο. Απο την εταιρια μου ειπα να παει η μπαταρια στο 0% και να το ξαναφορτισω και αν δεν φορτισει γρηγορα να το γυρισω πισω...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όταν κλείνω το κινητό τελείως και το ξανά ανοίγω, τα εικονίδια είναι σε διαφορετική σειρά!

 

Οι εφαρμογές δηλαδή.. Το κάνει και σε εσάς;

Σε μενα ΟΧΙ :happy:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ταχυφορτιστη, με γνησιο καλωδιο usb-c αλλα και παλι δεν φορτιζει γρηγορα... περιεργο. Απο την εταιρια μου ειπα να παει η μπαταρια στο 0% και να το ξαναφορτισω και αν δεν φορτισει γρηγορα να το γυρισω πισω...

 

Το φορτιστή ή το τηλέφωνο; Ποιο φόρτιστη πήρες αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Το φορτιστή ή το τηλέφωνο; Ποιο φόρτιστη πήρες αν επιτρέπεται;

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B074K24J55/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

και δεν φορτιζει γρηγορα. θα το στειλω πισω

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B074K24J55/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

και δεν φορτιζει γρηγορα. θα το στειλω πισω

 

παρήγγειλα αυτόν https://www.amazon.de/gp/product/B00MVHKTZQ/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Με anker θεωρώ μπορείς να έχεις το κεφάλι σου πιο ήσυχο. Θα δοκιμάσω και με το φορτιστή του macbook για σύγκριση. Με samsung adaptive που το φόρτισα σήμερα πάντως απογοητεύτηκα 2 ώρες και κάτι ψιλά 0-100%.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτός που είναι να πάρω το iPhone x μου έστειλε την απόδειξη αλλά δεν αναγράφει ούτε IMEI ούτε serial number... ουτε καν τιμη....είναι σφραγισμένο....λεει με πόντους το πηρε

Εγγύηση θα έχω η είναι κάποια απατεωνιά....

 

http://i65.tinypic.com/2wnsode.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτός που είναι να πάρω το iPhone x μου έστειλε την απόδειξη αλλά δεν αναγράφει ούτε IMEI ούτε serial number... ουτε καν τιμη....είναι σφραγισμένο....λεει με πόντους το πηρε

Εγγύηση θα έχω η είναι κάποια απατεωνιά....

 

Στις αποδείξεις για τα κινητά πάντα αναγράφει το σειριακό, είναι το κύριο αναγνωριστικό της κάθε συσκευής. Άμα λέει μόνο ποια συσκευή είναι χαίρω πολύ. Δε μου φαίνεται σωστή η απόδειξη ως προς την περιγράφει του προϊόντος, εκτός αν γράφει κάτι άλλο που αποδεικνύει ότι αυτή είναι η συσκευή, γιατί είναι και θολή η εικόνα. Αν θες όμως ρώτησε ή πάνε και δείξε τη φωτογραφία σε ένα Κωτσόβολο, και βασικά όχι αν θες...ψαξτο γιατί θα δώσεις αρκετά χρήματα!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο το συγκεκριμένο κατάστημα που αγοράστηκε και κανε τις ίδιες ερωτήσεις ,δώσε αριθμό απόδειξης και σε ένα λεπτό θα ξέρεις.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατάστημα έχω μονο την απόδειξη που ανέβασα....Μπορεί κάποιος να το τεστάρει πριν το πάρω;

Αυτός λεει ότι δεν το πήρε από κατάστημα από ότι κατάλαβα αλλά το κέρδισε κάπως με πόντους

 

http://tinypic.com/r/2r71r8m/9

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...