Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπως έτσι λοιπόν:

 

http://gr.pcmag.com/iphone-x/29031/news/tria-nea-montela-ste-logike-tou-iphone-x-etoimazei-e-apple-g

 

http://sm.pcmag.com/pcmag_gr/photo/default/gsmarena-002_nqsn.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και πόσο θα κάνει το Χ plus; 1500; Νομίζω ότι ξεφεύγει το πράγμα και είναι στο χέρι μας να δώσουμε ένα μήνυμα.

 

Οταν ολοι τρεχουΜΕ σαν τα zombies να βρουμε Iphone X με 1200 & 1400 ευρω πιστεψε με το πηραν το μυνημα .

Και η samsung πρωτη εβγαλε 1000 ευρω κινητο (αν δεν κανω λαθος το νεο Note) και φυσικα οπως παντα η apple ανεβασε τον Πηχη.

Η μονη λυση του τελικου καταναλωτη για να δωσει μυνημα σε οποιαδηποτε εταιρια ειναι "Δεν αγοραζω", που δυστηχως δεν συμβαινει πουθενα.

Αρα ναι ας περιμενουμε νεα κινητα σε ενα χρονο που το φθηνοτερο θα εινια 1000+ ευρω και καλα να παθουμε ολοι μας με την τρελα που κουβαλαμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

iPhone X: The Android Central review

 

The iPhone X isn't an Android phone, but it's a very good phone that Android users should understand.

 

https://www.androidcentral.com/iphone-x

 

 

iPhone X samples touch input at 120Hz for faster, smoother response

https://www.macworld.com/article/3235709/iphone-ipad/iphone-x-samples-touch-input-at-120hz-for-faster-smoother-response.html

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση σας υπενθυμίζω πως αυτή η ενότητα του φόρουμ διαθέτει συγκεκριμένα επίσημα θέματα όπως και αυτό που διαβάζετε για το Apple iPhone X. Εάν η απορία σας μπορεί να ενταχθεί σε κάποιο από αυτά τα θέματα, θα πρέπει να την δημοσιοποιήσετε εκεί. Κατά αυτόν τον τρόπο, βοηθάτε στο να είναι οι πληροφορίες συγκεντρωμένες και καλά οργανωμένες ανά θέματα, και όχι διάσπαρτες σε μεμονωμένα θέματα.

 

Επίσης, να έχετε υπ’ όψιν σας ότι, ανά τακτά χρονικά διαστήματα τα επίσημα θέματα καθαρίζονται από περιττά και ανούσια μηνύματα. Έτσι μένουν μόνο οι δημοσιεύσεις που περιέχουν σημαντικές πληροφορίες και κατ’ επέκταση, αποφεύγεται η δημιουργία δυσανάγνωστων θεμάτων.

 

Τέλος, επαναλαμβάνω για άλλη μια φορά να μείνετε στο θέμα που αφορά μόνο συζήτηση και απορίες σχετικά με το iPhone X. Αν αξίζει ή όχι τα χρήματα του ή αν η Apple έκανε αλλαγή πλεύσης ή αν ο τάδε οποιοσδήποτε κατασκευαστής ή οτιδήποτε καυστικό σχόλιο αναρτηθεί και συνεχίζετε να γράφετε ανούσια κι εκτός ουσιαστικής συζήτησης σχόλια, τότε αυτά θα διαγράφονται δίχως καμία προειδοποίηση παρά μόνο με ανακοινώση πως εγινε διαγραφή σχολιων.

 

Τα ανωτέρω ισχύουν για όλα τα επίσημα θέματα που ανήκουν σε όλες της ενότητες του myphone.gr και όχι μόνο της Apple.

 

Συνεχίστε επι της ουσίας τη συζήτηση και για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να αποστείλετε PM.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι λοιπόν:

 

http://gr.pcmag.com/iphone-x/29031/news/tria-nea-montela-ste-logike-tou-iphone-x-etoimazei-e-apple-g

 

http://sm.pcmag.com/pcmag_gr/photo/default/gsmarena-002_nqsn.jpg

 

Τα gestures θα κερδίσουν πολύ κόσμο.

Φέτος μπορεί να μη κάνει τρελες πωλήσεις αλλα του χρόνου με ένα "οικονομικό" X θα γίνει της τρελής (και όσοι έχουνε θα πάνε στα πιο ακριβά)

Αυτό το "χωρίς κουμπιά" είναι όλα τα λεφτά παρα το Face ID το οποιο κάθε χρόνο θα γίνετε καλύτερο.

Είναι παιχνιδιάρικα και αρέσουν από power users (Nokia N9) μέχρι και τον άσχετο που θα νομίζει ότι κάνει μαγικά κόλπα.

 

Βρήκε τα πατήματα της η Apple για τα επόμενα χρονια....τους έπιασε στον ύπνο.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Τα gestures θα κερδίσουν πολύ κόσμο.

Φέτος μπορεί να μη κάνει τρελες πωλήσεις αλλα του χρόνου με ένα "οικονομικό" X θα γίνει της τρελής.

Αυτό το "χωρίς κουμπιά" είναι όλα τα λεφτά παρα το Face ID το οποιο κάθε χρόνο θα γίνετε καλύτερο.

Είναι παιχνιδιάρικα και αρέσουν από power users (Nokia N9) μέχρι και τον άσχετο που θα νομίζει ότι κάνει μαγικά κόλπα.

 

Τα gestures πάντα βοηθάνε

Από τα προηγούμενα μοντέλα ακόμα έχει αρκετά βολικά πράγματα που κάνουν την καθημερινότητά ευκολότερη

Όταν όμως κάποιοι λέμε ότι το iphone κάνει πράγματα της καθημερινότητας ευκολότερα άλλοι δεν το καταλαβαίνουν

Δεν περιγράφονται κιόλας μερικά πράγματα για να δείξεις σε κάποιον τα καλά του iOS

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα gestures πάντα βοηθάνε

Από τα προηγούμενα μοντέλα ακόμα έχει αρκετά βολικά πράγματα που κάνουν την καθημερινότητά ευκολότερη

Όταν όμως κάποιοι λέμε ότι το iphone κάνει πράγματα της καθημερινότητας ευκολότερα άλλοι δεν το καταλαβαίνουν

Δεν περιγράφονται κιόλας μερικά πράγματα για να δείξεις σε κάποιον τα καλά του iOS

 

Οπως είπε και πριν λίγες μέρες ο Ive... στο UI θα έρθουν μεγάλες βελτιώσεις....δηλαδή πολλά gestures ακόμη......θα κάνει τους άλλους να φαίνονται παλαιολιθικοί....και ας μην είναι καινούργια ιδέα.....Μαγκιά της Εταιρίας.

 

PS:Ισως άρχισαν να έρχονται σιγά σιγά.

iStorm Mediterranean Cosmos παραλαμβάνω αύριο 64 Space Grey.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

το ios είναι πολύ καλό το έχω δουλέψει για 2 χρόνια. αυτό που με αηδίαζε εμένα προσωπικά είναι το itunes το θεωρώ ότι χειρότερο
Link to comment
Share on other sites

Οπως είπε και πριν λίγες μέρες ο Iveι... στο UI θα έρθουν μεγάλες βελτιώσεις....δηλαδή πολλά gestures ακόμη......θα κάνει τους άλλους να φαίνονται παλαιολιθικοί....και ας μην είναι καινούργια ιδέα.....Μαγκιά της Εταιρίας.

 

Α ρε Νokia N9, πού εισαι με τα απιστευτα gestures σου;;; ;)

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Ξέρουμε κανέναν να έχει παραλάβει από Public ? Γιατί απ όσο μαθαίνω όλες οι αλυσίδες δίνουν κάθε μέρα παραγγελίες εκτός από Public.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Ξέρουμε κανέναν να έχει παραλάβει από Public ? Γιατί απ όσο μαθαίνω όλες οι αλυσίδες δίνουν κάθε μέρα παραγγελίες εκτός από Public.
προπαραγγελια 27-10 στις 10:00, ακόμα περιμένω . Τι να πω!!!
Link to comment
Share on other sites

προπαραγγελια 27-10 στις 10:00, ακόμα περιμένω . Τι να πω!!!

Κι όμως! Με πήραν στις 15:30 τηλέφωνο να παραλάβω. Public Ιωαννίνων. Silver 256. Μου είπαν ότι παραλαμβάνουν 2-3 συσκευές ανα εβδομάδα. Πολύ ευγενικοί όλοι οι υπάλληλοι ως συνήθως και μου ζήτησαν και συγνώμη για την καθυστέρηση.

Με το καλό και οι υπόλοιποι.

Φαίνεται ότι ομαλοποιείται η διαθεσιμότητα.

Edited by ramnoz
Link to comment
Share on other sites

εμενα αθηνα και τιποτα ακομα... ιδια ημερα και ωρα παραγγειλα...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

εμενα αθηνα και τιποτα ακομα... ιδια ημερα και ωρα παραγγειλα...
Δεν ξέρω πως τηρείται η προτεραιότητα. Πρέπει να παίζει σόλο και το χρωμα και η χωρητικότητα. Θεωρώ πως βελτιώνονται αισθητά τα πράγματα με τη διαθεσιμότητα. Με το καλό να παραλάβεις και να απολαύσεις τη συσκευή , ο οποία τα σπάει. Από το 6πλας και μετά με όλες τις πλας συσκευές και δεν μου λείπει καθόλου η παλιά αναλογία. Αψογοτατο το Face ID , με καπέλα με διαφορά γυαλιά μυωπίας με διαφορά ηλίου με κουκούλες αναγνωρίζει τα πάντα! Η οθόνη υπέροχη και το κινητό σταθερό στο χέρι χωρίς να γλιστράει. Η εγκοπή στο πάνω μέρος της οθόνης ούτε που τη βλέπω ούτε που με ενοχλεί. Δεν σου κεντρίζει δηλαδή την προσοχή! Αψογοσ Ήχος κλήσεων , γενικά φοβερός ήχος. Τα καλύτερα προς το παρόν... ελπίζω να μη μας βρει η πράσινη γραμμή ... ξαφνικά!
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το εργαλείο ramnoz. το είδα στα public και μου άρεσε πολύ

Ευχαριστώ πολύ ! Εύχομαι γρήγορα να το πάρετε όλοι . Οποίος έχει απορίες και ερωτήματα σχετικά με τη χρήση του ή οτιδήποτε άλλο είμαι στη διάθεση σας.

Link to comment
Share on other sites

Κρατάνε κομμάτια για την black friday θα έχει τιμή Αμερικής lol...

 

 

 

Νομίζω θα πέσει η τιμή μετα από Black friday

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Ναι, Ο.Κ. Ονειρα θερινής νυκτός....

 

 

 

Καθόλου όταν καλυφθεί η ζήτηση θα πέφτει και γρήγορα... Κομμάτια υπάρχουν απλά κρατάνε.. Όσοι είχανε προπαραγγελιες και τις ακύρωσαν τους πήραν μετά από 1 μέρα για να μην χάσουν τον πελάτη .;) ..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Ribopaido
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου όταν καλυφθεί η ζήτηση θα πέφτει και γρήγορα... Κομμάτια υπάρχουν απλά κρατάνε.. Όσοι είχανε προπαραγγελιες και τις ακύρωσαν τους πήραν μετά από 1 μέρα για να μην χάσουν τον πελάτη .;) ..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτό με τη τεχνητή έλλειψη της Apple τόσα χρόνια έχει γίνει αηδιαστικό, δεν βαρεθήκαν να δουλεύουν τον κόσμο; Μια θήκη σιλικόνης περιμένω ένα μήνα από τότε που πήρα το 8 plus, να δω πότε θα έρθει, την έχω πληρώσει και περιμένω. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ κρατήστε τη συζήτηση πάνω στο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας.

Κάτοχος λιγότερο από μια ημέρα του silver 256gb και πρώην κάτοχος όλων των μοντέλων plus της Apple.

Είναι εξαιρετικό το κινητό στο πιάσιμο του, δεν γλιστράει καθόλου από το χέρι, έχει ιδανικό μέγεθος για το χειρισμό του με το ένα χέρι , είναι σταθερό όταν το κρατάς. Σε προκαλεί , επειδή δεν γλιστράει οπως τα plus , να το κυκλοφορεις χωρις θήκη! Ελπίζω να μην το μετάνοιωσε πίκρα! Πραγματικά πολύ εύχρηστη συσκευή και σε συνδυασμό με τις χειρονομίες (gestures),γίνεται ακόμα πιο χρηστικό. Άψογη εμπειρία χρησης τόσο σε κάθετη απεικόνιση, όσο και σε οριζόντια (landscape). Η συναρμογή του είναι εξαιρετική και αμεσως σου σέλινο την αίσθηση του στιβαρού. Η οθόνη δεν με προβλημάτισε καθόλου ως προς το μέγεθος και καινούργια αναλογία, μου είναι άκρως απολαυστική και ως προς το μέγεθος της και ως προς την απόδοση των χρωμάτων της! Η εγκοπή στο πάνω μέρος της οθόνης δεν με έχει ενοχλήσει καθόλου σε καμία χρήση του τηλεφώνου, για μένα είναι εντελώς απαρατήρητη. Να σημειωθεί ότι δεν παίζω παιχνίδια με το κινητού μου συνήθως. Το Face ID είναι πράγματι ένας άξιος συνεχιστής του Touch ID και όντως εκτιμώ ότι θα εγκατασταθεί σε όλα τα iPhones iPads κλπ, αφού λειτουργεί σταθερά κι απροβλημάτιστα! Το δοκίμασα με γυαλιά μυωπίας διαφορα και με γυαλιά ηλίου διαφορα και με κουκούλα και με καπέλο και με συνδυασμούς αυτών και λειτούργησε άψογα.

Έχω μείνει ενθουσιασμένος εκ πρώτης όψεως.

Προφανώς κανένα κινητό δεν αξίζει τόσα χρήματα, αλλά η υλοποίηση των καινούριων χαρακτηριστικών της Apple έχει γίνει υποδειγματικά!

Αυτά τα πρώτα γι ‘ αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπιασα για λίγο στα χέρια μου το κινητό του τίτλου... Όποιος ενδιαφέρεται για τεχνολογία και ιδίως τηλέφωνα, νομίζω ότι δεν μπορεί να μην είναι χαρούμενος που κυκλοφορεί αυτή η συσκευή εκεί έξω...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το έχω 3 μέρες περίπου , μόνο θετικά λόγια μπορώ να πω . Αρχικά φοβήθηκα πως θα μου φανεί πολύ μικρό γιατί έρχομαι από 7plus αλλά πραγματικά δεν υπάρχει γυρισμός μετά το Χ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...