Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατεστησε κανείς το iOS 14 να μας πει εντυπώσεις ;
Σε 7plus είναι μια χαρά.

 

Απλα θα κάνεις υπομονή 2-3 μέρες μετά να στρώσει η μπαταρια.

Κανε όλες τις αναβαθμίσεις εφαρμογών και κάνε 2-3 reset με τα πλαϊνά πλήκτρα

:)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγκατεστησε κανείς το iOS 14 να μας πει εντυπώσεις ;

 

Εβαλα απευθείας το 14.0.1. Δεν παρατήρησα για την ώρα κάτι τρομερό. Ισως είναι τυχαίο αλλά δεν δούλευε μετά από μερικές μέρες (οταν χρειάστηκα) το 4G. Ενώ έδειχνε ότι ειχε μπει κανονικά στο 4G, δεν έκανε σύνδεση. Εκανα επαναφορά για τους κωδικούς και λύθηκε αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν αλλάξει η μπαταρία αν συνεχίζει να υπάρχει η επιλογή για να βλέπεις την υγεία της μπαταρίας; Κάπου είχα διαβάσει πως πλέον δεν στο εμφανίζει αλλά δεν ξέρω αν ισχύει.

Κ μια τελευταία ερώτηση, που θα προτείνατε σε κάποιον να αλλάξει την μπαταρία, δεν με αφορά τόσο το κόστος όσο το να γίνει σωστά κ χωρίς «απώλειες»

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν αλλάξει η μπαταρία αν συνεχίζει να υπάρχει η επιλογή για να βλέπεις την υγεία της μπαταρίας; Κάπου είχα διαβάσει πως πλέον δεν στο εμφανίζει αλλά δεν ξέρω αν ισχύει.

Κ μια τελευταία ερώτηση, που θα προτείνατε σε κάποιον να αλλάξει την μπαταρία, δεν με αφορά τόσο το κόστος όσο το να γίνει σωστά κ χωρίς «απώλειες»

Ευχαριστώ.

 

Αν δεν σ ενδιαφέρει το κόστος τότε θα το στείλεις σε επίσημο σέρβις

Αλλιώς σε άλλο μαγαζί για πιο φθηνά

Αν βάλεις αυθεντική σίγουρα θα δείχνει ποσοστά

Και μερικές ημιτασιον το δείχνουν το ποσοστό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν αλλάξει η μπαταρία αν συνεχίζει να υπάρχει η επιλογή για να βλέπεις την υγεία της μπαταρίας; Κάπου είχα διαβάσει πως πλέον δεν στο εμφανίζει αλλά δεν ξέρω αν ισχύει.

Κ μια τελευταία ερώτηση, που θα προτείνατε σε κάποιον να αλλάξει την μπαταρία, δεν με αφορά τόσο το κόστος όσο το να γίνει σωστά κ χωρίς «απώλειες»

Ευχαριστώ.

Στους επισήμους να το στείλεις να σου βάλουν και τη μεμβράνη να συνεχίζει να είναι αδιάβροχο το κινητό σου

Link to comment
Share on other sites

Ποιον εξουσιοδοτημένο στην Αθήνα θα προτείνατε για αλλαγή μπαταρίας;

Ρώτησα στην info quest και μου είπαν ούτε λίγο ούτε πολύ 9 εργάσιμες, οπότε απορρίφθηκε χωρίς 2η σκέψη.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Ποιον εξουσιοδοτημένο στην Αθήνα θα προτείνατε για αλλαγή μπαταρίας;

Ρώτησα στην info quest και μου είπαν ούτε λίγο ούτε πολύ 9 εργάσιμες, οπότε απορρίφθηκε χωρίς 2η σκέψη.

 

Οι επίσημοι οι περισσότεροι έτσι λειτουργούν

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στους επισήμους να το στείλεις να σου βάλουν και τη μεμβράνη να συνεχίζει να είναι αδιάβροχο το κινητό σου

 

Και έξω να το πας μπορεί να σου βάλει μεμβράνη

Το θέμα είναι να μην το βρέχεις γιατί έτσι κι αλλιώς ούτε η εγγύηση της Apple σε καλύπτει οπότε ποιος ο λόγος της αδιάβροχο ποίησης;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιον εξουσιοδοτημένο στην Αθήνα θα προτείνατε για αλλαγή μπαταρίας;

Ρώτησα στην info quest και μου είπαν ούτε λίγο ούτε πολύ 9 εργάσιμες, οπότε απορρίφθηκε χωρίς 2η σκέψη.

 

Γνωρίζω περιπτώσεις που στη Document την έχουν αλλάξει αυθημερόν. Κάλεσε τους να τους ρωτήσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και έξω να το πας μπορεί να σου βάλει μεμβράνη

Το θέμα είναι να μην το βρέχεις γιατί έτσι κι αλλιώς ούτε η εγγύηση της Apple σε καλύπτει οπότε ποιος ο λόγος της αδιάβροχο ποίησης;

 

Ο λόγος είναι ο προφανής. Σε περίπτωση ατυχήματος να μη χαλάσει το κινητό από υγρασία, ανεξαρτήτως από το αν το καλύπτει ή όχι η αντιπροσωπεία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω περιπτώσεις που στη Document την έχουν αλλάξει αυθημερόν. Κάλεσε τους να τους ρωτήσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ο λόγος είναι ο προφανής. Σε περίπτωση ατυχήματος να μη χαλάσει το κινητό από υγρασία, ανεξαρτήτως από το αν το καλύπτει ή όχι η αντιπροσωπεία.

 

Μα και μόνος να αλλάξεις την μπαταρία εάν βάλεις την τσιμουχα το ίδιο πράγμα είναι

Αυτό λέω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ποιον εξουσιοδοτημένο στην Αθήνα θα προτείνατε για αλλαγή μπαταρίας;

Ρώτησα στην info quest και μου είπαν ούτε λίγο ούτε πολύ 9 εργάσιμες, οπότε απορρίφθηκε χωρίς 2η σκέψη.

 

Document. Απίστευτα γρήγοροι. Το έστειλα από Θεσσαλονίκη μου είπαν 5-6 μέρες. Δευτέρα το έστειλα. Τρίτη παρέλαβαν. Τετάρτη ήταν έτοιμο και το έστειλαν. Πέμπτη το είχα στα χέρια μου

Link to comment
Share on other sites

Η document στην αλλάζει σε λίγη ώρα. Δεν ξέρω αν χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού.

 

Πολλές φορές δεν έχουν απόθεμα

Αυτά όλα πρέπει να πάρεις τηλέφωνο για να τα δεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τελικά η αλλαγή έγινε στην iSystems μέσα σε 1:30 ώρα. Δεν χρειάστηκε ραντεβού αλλά ένα τηλέφωνο για επιβεβαίωση αποθέματος.

 

Αυτό που παρατήρησα με τη υγεία της μπαταρίας είναι ότι σε κάθε update έπεφτε 1% τουλάχιστον ενω μόλις πέρασε η υγεία το 86% η πτώση προς το 80% ήταν ταχύτερη σε χρόνο. Ο λόγος ειναι προφανής : όσο λιγότερο διαρκεί η μπαταρία τόσο συχνότερα φορτίζεις και τοσο περισσότερους κύκλος κάνεις και τόσο χειρότερευει η υγεία.

Μάλλον από την αρχή η μπαταρία δεν ήταν πρώτης ποιότητας αν συγκρίνω με το i7plus που έχουμε και ακόμα ειναι στο 94% μετά από 2 χρόνια.

 

Η διάρκεια της καινούργιας μπαταρίας και με την 14.2 είναι παρόμοια με αυτή που είχε το τηλέφωνο με κάποια από τις πρώτες εκδόσεις ios που είχε όταν το αγορασα. Εξαιρετική.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η αλλαγή έγινε στην iSystems μέσα σε 1:30 ώρα. Δεν χρειάστηκε ραντεβού αλλά ένα τηλέφωνο για επιβεβαίωση αποθέματος.

 

Αυτό που παρατήρησα με τη υγεία της μπαταρίας είναι ότι σε κάθε update έπεφτε 1% τουλάχιστον ενω μόλις πέρασε η υγεία το 86% η πτώση προς το 80% ήταν ταχύτερη σε χρόνο. Ο λόγος ειναι προφανής : όσο λιγότερο διαρκεί η μπαταρία τόσο συχνότερα φορτίζεις και τοσο περισσότερους κύκλος κάνεις και τόσο χειρότερευει η υγεία.

Μάλλον από την αρχή η μπαταρία δεν ήταν πρώτης ποιότητας αν συγκρίνω με το i7plus που έχουμε και ακόμα ειναι στο 94% μετά από 2 χρόνια.

 

Η διάρκεια της καινούργιας μπαταρίας και με την 14.2 είναι παρόμοια με αυτή που είχε το τηλέφωνο με κάποια από τις πρώτες εκδόσεις ios που είχε όταν το αγορασα. Εξαιρετική.

 

Έτσι είναι περίπου

Ότι σου τύχει. Όπως λες στο άλλο τηλέφωνο δουλεύει άψογα εδώ και δύο έτη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned
  • 1 year later...
11 minutes ago, koutsis said:

Παιδιά έβαλε κανείς τη 16.2?

Πως πάει από μπαταρία / επιδόσεις;; 

Χοντρά χοντρά τα ίδια με τις προηγούμενες 

Το πως θα καθίσει σε εσένα είναι λαχείο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Tasos19s said:

Χοντρά χοντρά τα ίδια με τις προηγούμενες 

Το πως θα καθίσει σε εσένα είναι λαχείο 

Το έχει το κινητό ή μάνα μου και σκέφτομαι αν θα τη βάλω...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, koutsis said:

Το έχει το κινητό ή μάνα μου και σκέφτομαι αν θα τη βάλω...

Ποια έκδοση έχει; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Tasos19s said:

μην το πειράζεις άφησε το έτσι όπως είναι 

Το μονο που με προβληματιζει ειναι τα security patches που πιθανόν να υπάρχουν μέσα σε νέες εκδόσεις, μιας και έχουμε και ebanking apps στο κινητό.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, koutsis said:

Το μονο που με προβληματιζει ειναι τα security patches που πιθανόν να υπάρχουν μέσα σε νέες εκδόσεις, μιας και έχουμε και ebanking apps στο κινητό.

Δεν συντρέχει λόγος 

Εγω δεν θα φοβόμουν ούτε με iOS 13

Φυσικά εσυ αποφασίζεις κάνε ότι καταλαβαίνεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 23/12/2022 at 8:32 ΜΜ, koutsis said:

15.6.1

Και την 16 να μην αποφασίσεις να βάλεις, την 15.7.2 θα την έβαζα σίγουρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...