Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα έχω βρει να αγοράσω το κινητό στα 400 Ευρώ 64 γιγα Ελληνικό και σε κατάσταση υπεραριστη.. Με 95% υγεία μπαταρίας..

Πόσο σας κρατάει Ι μπαταρία με μια μέτρια χρήση μέσα στην ημέρα..?

Σας ευχαριστώ!

 

Εγγύηση έχει με ελληνική απόδειξη;

Κάτι άλλο εμφανές;

Μην αγοράζετε έτσι στα τυφλά κάτι που ίσως φαίνεται ευκαιρία

Και πάντα πριν γίνει η αγορά ζητάτε μπροστά στα ματια σας να μπει ο προηγούμενος κάτοχος στις Ρυθμίσεις/γενικά/επαναφορά/ρυθμίσεων και περιεχομένου

 

Του ζητάει να απενεργοποιήσει όλες τις δικλείδες ασφαλείας και μετά γίνεται η επαναφορά

Αλλιώς εάν δεν το κάνει ή δεν θέλει να το κάνει τότε κάτι βρωμάει στην όλη υπόθεση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση έχει με ελληνική απόδειξη;

Κάτι άλλο εμφανές;

Μην αγοράζετε έτσι στα τυφλά κάτι που ίσως φαίνεται ευκαιρία

Και πάντα πριν γίνει η αγορά ζητάτε μπροστά στα ματια σας να μπει ο προηγούμενος κάτοχος στις Ρυθμίσεις/γενικά/επαναφορά/ρυθμίσεων και περιεχομένου

 

Του ζητάει να απενεργοποιήσει όλες τις δικλείδες ασφαλείας και μετά γίνεται η επαναφορά

Αλλιώς εάν δεν το κάνει ή δεν θέλει να το κάνει τότε κάτι βρωμάει στην όλη υπόθεση

 

Μπράβο Τάσο, τα είπες όλα. Οι περισσότεροι βλέπουν μόνο το τυρί...... (γενικά μιλάω, όχι για τον συγκεκριμένο φίλο)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, γνωρίζω από την αγορά κάθε προϊόντος γιατί είμαι για πολλά χρόνια σε iPhone συεκευεσς, φυσικά και ελεχχο ιμει και ολα τα σχετικά,το βρήκα ευκαρια και για αυτό έκανα ερώτηση.. Απλά ο τύπος μάλλον το έδωσε γιατί δεν μου απαντάει.. Σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, γνωρίζω από την αγορά κάθε προϊόντος γιατί είμαι για πολλά χρόνια σε iPhone συεκευεσς, φυσικά και ελεχχο ιμει και ολα τα σχετικά,το βρήκα ευκαρια και για αυτό έκανα ερώτηση.. Απλά ο τύπος μάλλον το έδωσε γιατί δεν μου απαντάει.. Σας ευχαριστώ!

 

Ή γιατί σε είδε ψαγμένο και την έκανε....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, γνωρίζω από την αγορά κάθε προϊόντος γιατί είμαι για πολλά χρόνια σε iPhone συεκευεσς, φυσικά και ελεχχο ιμει και ολα τα σχετικά,το βρήκα ευκαρια και για αυτό έκανα ερώτηση.. Απλά ο τύπος μάλλον το έδωσε γιατί δεν μου απαντάει.. Σας ευχαριστώ!

 

Σαφώς δεν είπαμε ότι υπάρχουν μόνο απατεώνες απλά για να προσέχουν τουλάχιστον όσοι μπαίνουν εδώ μέσα και διαβάζουν

 

Ίσως ήταν πραγματική ευκαιρία και το έδωσε άμεσα εάν κάποιος γνώριζε ότι ήταν καλή η συσκευή και καλή η τιμή

 

Εγώ πάντως εάν είχα μια καλή συσκευή και την έδινα ευκαιρία θα την έδινα σε φίλο μου μόνο. Ποτέ σε ξένο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς δεν είπαμε ότι υπάρχουν μόνο απατεώνες απλά για να προσέχουν τουλάχιστον όσοι μπαίνουν εδώ μέσα και διαβάζουν

 

Ίσως ήταν πραγματική ευκαιρία και το έδωσε άμεσα εάν κάποιος γνώριζε ότι ήταν καλή η συσκευή και καλή η τιμή

 

Εγώ πάντως εάν είχα μια καλή συσκευή και την έδινα ευκαιρία θα την έδινα σε φίλο μου μόνο. Ποτέ σε ξένο

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς, ότι δίνεις παίρνεις σε αυτή τη ρημάδα τη ζωή.....

Ένας που έχει δώσει ένα κάρο λεφτά για να πάρει ένα iPhone (ή οτιδήποτε άλλο) δεν θα το σκοτώσει χωρίς λόγο.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα ! θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με ένα θέμα που έχω με το τηλ μου !

Έχω το 8plus με 256 μνήμη αγορασμένο τον πρώτο μήνα κυκλοφορίας.

Αντιμετωπίζω πρόβλημα όταν μιλάω στο τηλέφωνο με κανονική κλήση ! έχω την εντύπωση ότι αυτό γίνετε ένα χρόνο τώρα !!

Μου παραπονιούνται ότι δεν με ακούν καλά ως και σχεδόν καθόλου μερικές φορές ή ότι ακούγομαι λες και έχω μακριά το τηλέφωνο !! Έκανα δοκιμές με τα μικρόφωνα με κάμερες σε εγγραφές βίντεο και με την μπροστινή αλλά και με την πίσω κάμερα ! αλλά και με εγγραφή φωνής και όλα είναι ok και με τα 3 μικρόφωνα!

Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει ? ή αν έτυχε και σε κάποιον άλλον και τι έκανε ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά !!

[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με ένα θέμα που έχω με το τηλ μου !

 

Έχω το 8plus με 256 μνήμη αγορασμένο τον πρώτο μήνα κυκλοφορίας.

 

Αντιμετωπίζω πρόβλημα όταν μιλάω στο τηλέφωνο με κανονική κλήση ! έχω την εντύπωση ότι αυτό γίνετε ένα χρόνο τώρα !!

 

Μου παραπονιούνται ότι δεν με ακούν καλά ως και σχεδόν καθόλου μερικές φορές ή ότι ακούγομαι λες και έχω μακριά το τηλέφωνο !! Έκανα δοκιμές με τα μικρόφωνα με κάμερες σε εγγραφές βίντεο και με την μπροστινή αλλά και με την πίσω κάμερα ! αλλά και με εγγραφή φωνής και όλα είναι ok και με τα 3 μικρόφωνα!

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει ? ή αν έτυχε και σε κάποιον άλλον και τι έκανε ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά !!

 

 

 

Σου το έχουν πει διαφορα άτομα ή ένας;

Καμία φορά φταίει το ακουστικό του αλλου, γι’αυτο το λέω.

Αλλιώς πας μια βόλτα από επίσημο σέρβις για έλεγχο (istorm, document)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με ένα θέμα που έχω με το τηλ μου !

Έχω το 8plus με 256 μνήμη αγορασμένο τον πρώτο μήνα κυκλοφορίας.

Αντιμετωπίζω πρόβλημα όταν μιλάω στο τηλέφωνο με κανονική κλήση ! έχω την εντύπωση ότι αυτό γίνετε ένα χρόνο τώρα !!

Μου παραπονιούνται ότι δεν με ακούν καλά ως και σχεδόν καθόλου μερικές φορές ή ότι ακούγομαι λες και έχω μακριά το τηλέφωνο !! Έκανα δοκιμές με τα μικρόφωνα με κάμερες σε εγγραφές βίντεο και με την μπροστινή αλλά και με την πίσω κάμερα ! αλλά και με εγγραφή φωνής και όλα είναι ok και με τα 3 μικρόφωνα!

Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει ? ή αν έτυχε και σε κάποιον άλλον και τι έκανε ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά !!

 

Νομίζω πως άλλο μικρόφωνο χρησιμοποιεί η κλήση και άλλο η εγγραφή βίντεο. Πάντως δείχνει hardware πρόβλημα. Πέρασε καμία βόλτα από το service

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σου το έχουν πει διαφορα άτομα ή ένας;

Καμία φορά φταίει το ακουστικό του αλλου, γι’αυτο το λέω.

Αλλιώς πας μια βόλτα από επίσημο σέρβις για έλεγχο (istorm, document)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δυστυχώς ναι ! μου το έχουν κάνει πολλά άτομα παράπονο :( .

Κρίμα ! άρα το service δεν το γλιτώνω :cry::cry::cry::cry::cry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω πως άλλο μικρόφωνο χρησιμοποιεί η κλήση και άλλο η εγγραφή βίντεο. Πάντως δείχνει hardware πρόβλημα. Πέρασε καμία βόλτα από το service

 

:cry::cry::cry::cry: Και όσο το προσέχω ! ούτε μια φορα δεν μου έπεσε !

[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δες αν οι τρύπες του μικροφώνου δίπλα στην θύρα φόρτισης έχουν μπουκώσει από σκόνη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δες αν οι τρύπες του μικροφώνου δίπλα στην θύρα φόρτισης έχουν μπουκώσει από σκόνη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ένα είναι αυτό

Δεύτερο μήπως φταίει το σήμα σε συγκεκριμένη περιοχή

Τρίτο είναι μήπως φταίει το WiFi call στο σπίτι η σε κάποιο άλλο δίκτυο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

:cry::cry::cry::cry: Και όσο το προσέχω ! ούτε μια φορα δεν μου έπεσε !

 

Αυτό μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε συσκευή και χωρίς πτώση.

Τσέκαρε και αυτό που σου είπε ο Τάσος για το WiFi call (αν το χρησιμοποιείς)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι τρύπες το μικρόφωνο δεν είναι κλειστές ! επίσης έκανα δοκιμές με iPhone 6S και σε σημεία που δεν έχω καλή επικοινωνία με το 8 plus με το 6S με ακούνε και πιο δυνατά και χωρίς διακοπές τώρα το wifi call δεν ξέρω που το βλέπω αυτό?? Είναι ικανό το wifi call na επηρεάσει τις απλές τηλεφωνικές κλήσεις ??

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έψαξα στο internet που βρίσκεται η επιλογή wifi call Και είναι απενεργοποιημένη !

[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι τρύπες το μικρόφωνο δεν είναι κλειστές ! επίσης έκανα δοκιμές με iPhone 6S και σε σημεία που δεν έχω καλή επικοινωνία με το 8 plus με το 6S με ακούνε και πιο δυνατά και χωρίς διακοπές τώρα το wifi call δεν ξέρω που το βλέπω αυτό?? Είναι ικανό το wifi call na επηρεάσει τις απλές τηλεφωνικές κλήσεις ??

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έψαξα στο internet που βρίσκεται η επιλογή wifi call Και είναι απενεργοποιημένη !

 

Οπότε κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου

Μετά ξανά δοκιμές

Μετά επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου (δηλαδή ολικό σβήσιμο της συσκευής)

Πάλι δοκιμές.

Αν συνεχιστεί το πρόβλημα πηγαίνεις στο service

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 με 2 φορες τον χρόνο κάνω διαγραφή τα πάντα από το τηλ και το ξανά σεταρο από την αρχή με το αντίγραφο ασφαλείας ! οποτε και αυτό το αποκλείω ! αρ ναι το service δεν το γλιτώνω ! πφφφφ :(
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 με 2 φορες τον χρόνο κάνω διαγραφή τα πάντα από το τηλ και το ξανά σεταρο από την αρχή με το αντίγραφο ασφαλείας ! οποτε και αυτό το αποκλείω ! αρ ναι το service δεν το γλιτώνω ! πφφφφ :(

 

Αν δεν κάνεις επαναφορά και στήσιμο ως νέα συσκευή δεν μπορείς να ξέρεις

Πρώτα κάνεις αυτό και μετά πας στο service

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

θα το πάω istorm απότι το κόμπο :(

Εχει κανεις εμπειρία από istorm μήπως ? Κάνουν test την συσκευή επιτόπου η πρέπει να την αφήσω για το test ? Kαι από θέμα τιμών είναι σε φυσιολογικά πλαίσια η γδέρνουν !

Aσε που φοβάμαι μην το κάνουν και καμία γρατζουνιά ! :rolleyes:

[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα το πάω istorm απότι το κόμπο :(

Εχει κανεις εμπειρία από istorm μήπως ? Κάνουν test την συσκευή επιτόπου η πρέπει να την αφήσω για το test ? Kαι από θέμα τιμών είναι σε φυσιολογικά πλαίσια η γδέρνουν !

Aσε που φοβάμαι μην το κάνουν και καμία γρατζουνιά ! :rolleyes:

 

Θα έλεγα καλύτερα να πας document

Έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι είναι καλύτερη η εξυπηρέτηση εκεί και ότι έχει σχέση με την συσκευή σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνεις επαναφορά και στήσιμο ως νέα συσκευή δεν μπορείς να ξέρεις

Πρώτα κάνεις αυτό και μετά πας στο service

 

Aν κατάλαβα καλά δηλαδή να μην κάνω από αντίγραφο αλλα σαν καινούργια συσκευή απλά για δοκιμη !

Δεν νομίζω να έχει νόημα γιατί αλλιώς και στο 6s θα είχα πρόβλημα με τον ήχο !

Κάτι παίζει με τι συσκευή . Δε νομίζω να επηρεάζει καμια εφαρμογή !

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα έλεγα καλύτερα να πας document

Έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι είναι καλύτερη η εξυπηρέτηση εκεί και ότι έχει σχέση με την συσκευή σου

 

Από ότι είδα στο google το συγκεκριμένο κατάστημα θεσσαλονίκη δεν υπάρχει ! Οποτε με βλέπω για istorm

[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aν κατάλαβα καλά δηλαδή να μην κάνω από αντίγραφο αλλα σαν καινούργια συσκευή απλά για δοκιμη !

Δεν νομίζω να έχει νόημα γιατί αλλιώς και στο 6s θα είχα πρόβλημα με τον ήχο !

Κάτι παίζει με τι συσκευή . Δε νομίζω να επηρεάζει καμια εφαρμογή !

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Από ότι είδα στο google το συγκεκριμένο κατάστημα θεσσαλονίκη δεν υπάρχει ! Οποτε με βλέπω για istorm

 

Μια χαρά ειναι η iStorm, απλώς επιτόπου τεστ δεν γινονται. Θα τους το αφήσεις και είτε θα πας πάλι να το πάρεις σε 2-3 εργάσιμες είτε θα σου το στείλουν πακεταρισμένο με κούριερ εκείνοι. (το πακετάρουν καλά, δεν χρειάζεται να ανησυχείς)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...