Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα έπεσε χθες από ύψος 1,5μ κι δεν έπαθε τίποτα με την θήκη σιλικόνης puro.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έπεσε χθες από ύψος 1,5μ κι δεν έπαθε τίποτα με την θήκη σιλικόνης puro.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ευχομαι να μην σου ξανατυχει πεσιμο φιλε μου, ευχαριστω για την πληροφορια..

 

Να κανω μια ισως χαζη ερωτηση.. Οκ για καποιον που ερχεται απο 7plus ισως δεν αξιζει η αλλαγη.. Για καποιον που ερχεται απο κινητο 4ετιας (windows phone) ομως αξιζει να παει κατευθειαν στο 8plus ετσι? Τα 64gb ειναι αρκετα για καποιον που δεν παιζει παιχνιδια και δεν κατεβαζει πολλες πολλες εφαρμογες? Ουσιαστικα κυρια χρηση φωτογραφιες/ social media/ βιντεο.. Ρωταω γιατι σκεφτομουν να παρω το 128αρι το 7plus..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να μην σου ξανατυχει πεσιμο φιλε μου, ευχαριστω για την πληροφορια..

 

Να κανω μια ισως χαζη ερωτηση.. Οκ για καποιον που ερχεται απο 7plus ισως δεν αξιζει η αλλαγη.. Για καποιον που ερχεται απο κινητο 4ετιας (windows phone) ομως αξιζει να παει κατευθειαν στο 8plus ετσι? Τα 64gb ειναι αρκετα για καποιον που δεν παιζει παιχνιδια και δεν κατεβαζει πολλες πολλες εφαρμογες? Ουσιαστικα κυρια χρηση φωτογραφιες/ social media/ βιντεο.. Ρωταω γιατι σκεφτομουν να παρω το 128αρι το 7plus..

 

Αμφιβάλλω αν θα καταφέρεις να το γεμίσεις, εκτός αν τραβάς καθημερινά 4Κ βίντεο για μήνες. Το ios11 έχει νέο video και pic format που καταλαμβάνουν λιγότερο χώρο, διατηρώντας την ίδια ποιότητα.

https://www.macworld.com/article/3226490/ios/ios-11-hevc-heif-and-what-you-need-to-know-about-these-new-video-and-photo-formats.html

Αν οπωσδήποτε πρέπει όμως να τα έχεις όλα offline, πήγαινε σε μεγάλες χωρητικότητες. Αν ομως έχεις μάθει να λειτουργείς με cloud, ακόμα και το 32αρι (7plus) μπορεί να σε καλύψει.

Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικα και θα περναω πραγματα στο pc αν δω τα σκουρα καποια στιγμη.. κυριως φωτογραφιες τραβαω.. βιντεο σπανια και σε κατι πολυ σημαντικο μονο..

Ειχα αντιστοιχο cloud στο lumia (free) αλλα δεν ανεβασα και ποτε κατι.. Και στο lumia τραβουσα φωτογραφιες σε τεραστια αναλυση (dng-raw) και μετα απο 4 χρονια φετος μονο αρχισα να περναω και στο pc.. Χαζη ερωτηση αλλα με καλωδιο δεν μπορεις να κανεις μεταφορα δεδομενων σε pc? Μονο μεσω cloud γινεται?

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικα και θα περναω πραγματα στο pc αν δω τα σκουρα καποια στιγμη.. κυριως φωτογραφιες τραβαω.. βιντεο σπανια και σε κατι πολυ σημαντικο μονο..

Ειχα αντιστοιχο cloud στο lumia (free) αλλα δεν ανεβασα και ποτε κατι.. Και στο lumia τραβουσα φωτογραφιες σε τεραστια αναλυση (dng-raw) και μετα απο 4 χρονια φετος μονο αρχισα να περναω και στο pc.. Χαζη ερωτηση αλλα με καλωδιο δεν μπορεις να κανεις μεταφορα δεδομενων σε pc? Μονο μεσω cloud γινεται?

 

Από το iphone σου μεταφέρεις τα πάντα στο pc με καλώδιο.

Δεν χρειάζεσαι ούτε iTunes, τα windows έχουν άμεση πρόσβαση στον φάκελο της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Από το iphone σου μεταφέρεις τα πάντα στο pc με καλώδιο.

Δεν χρειάζεσαι ούτε iTunes, τα windows έχουν άμεση πρόσβαση στον φάκελο της κάμερας.

 

Άψογα τοτε.. θα με καλύψουν τα 64gb άνετα.. όλα σε φωτογραφίες θα τα φάω οπότε μια χαρά..

Μόνο να γίνει διαθέσιμο σε κανά έμπιστο σκρουτζομαγαζο στα 890, γιατι στα 950 που έχουν ξεμείνει ανεβαίνω πολύ απ'το αρχικό 700αρι που σκοπευα να δωσω για το 7plus (32).

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος ότι υπάρχει δυνατότητα επιλογής μόνο 2g δικτύου;

Δηλαδή όταν βρίσκομαι σε χώρο που η 3g/4g κάλυψη είναι κακή, θα μπορώ να το "κλειδώσω σε 2g"; Πάροχος cosmote.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος ότι υπάρχει δυνατότητα επιλογής μόνο 2g δικτύου;

Δηλαδή όταν βρίσκομαι σε χώρο που η 3g/4g κάλυψη είναι κακή, θα μπορώ να το "κλειδώσω σε 2g"; Πάροχος cosmote.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει επιλογή η οποία κλείνει το 4g

Αν το έχεις έτσι τότε αυτόματα επιλέγει 3g/2g

Δεν υπάρχει κάποια άλλη επιλογή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις γνωμη για το cellphone.gr σαν καταστημα? Εχει λιγες κριτικες γι αυτο κολλαω λιγο.. sorry αν ρωταω σε λαθος θεμα, αναφερομαι σε παραγγελια του εν λογω κινητου..

 

Βασικα για να το θεσω αλλιως.. τι ειναι πιο "safe" να κανω.. καταθεση στον λογαριασμο τους ή πληρωμη μεσω χρεωστικης?

Ξερω οτι σε καταθεση σε λογαριασμο μπορεις να κανεις υπαναχωρηση σε περιπτωση που γινει καποια στραβη.. σε πληρωμη μεσω χρεωστικης παιζει κατι τετοιο?

 

Και 1 δευτερη ερωτηση για να ψαξω σε skroutzoμαγαζα θελω καλο protector για την οθονη (να μην ειναι πολυ μεγαλο σε παχος) και καποιο case απο πισω.. εχω δει τα ευκαμπτα σιλικονης της spigen που εχει και σε διαφανο χρωμα.. κανουν δουλεια αυτα ή να ψαξω για σκληρη θηκη?

Edited by Skrillex

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε το θέμα με τις θήκες. Βασικά διαβάστε το όλοι αυτό, σας αφορά εφόσον έχετε το iPhone 8 Plus.

Είχα αναφέρει σε παλιότερο post μου ότι είχα προβλήματα, επειδή δεν μ'άκουγαν όσοι με καλούσαν. Θεώρησα αρχικά ότι το πρόβλημα λύθηκε μετά από update του iOS, αλλά την ίδια μέρα ξεκίνησε πάλι. Μετά από πολύ ψάξιμο, έμεινα έκπληκτος όταν βρήκα από που προέρχεται το πρόβλημα. Δεν ήταν ούτε το μικρόφωνο, ούτε θέμα software... ήταν η θήκη! Μάλιστα υπάρχουν αναφορές στο internet για το πρόβλημα που σας περιγράφω παρακάτω.

Όσο απίστευτο και ν'ακούγεται, η κατά τα άλλα ακριβή και καλής ποιότητας δερμάτινη θήκη έκλεινε με "μαγνήτη", ο οποίος καθώς δίπλωνα το κινητό για να μιλήσω, δημιουργούσε παρεμβολές και όλοι όσοι με καλούσαν, γκρίνιαζαν ότι ακούγεται βαθιά η φωνή μου ή (κυρίως αυτό) ότι ακουγόταν σαν "ρομποτική" η φωνή μου! Εδώ και μία εβδομάδα που άλλαξα θήκη το πρόβλημα σταμάτησε (οριστικά) και δεν άκουσα ξανά από κανέναν (μα ΚΑΝΕΝΑΝ) ότι δεν μ'ακούει. Αντιθέτως κάποιοι που με καλούν συχνά με ρώτησαν αν άλλαξα κινητό! Επίτηδες μάλιστα για να επιβεβαιωθώ ότι το πρόβλημα προέρχεται όντως από τη θήκη, προχτές την έβαλα ξανά για μια μέρα και άρχισαν πάλι όσοι με καλούν να μου λένε πως δεν μ'ακούν ή δεν καταλαβαίνουν τι λέω. Οπότε αυτό που σας γράφω ισχύει 100%. Άρα προσοχή!

Edited by Energy1980
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε το θέμα με τις θήκες. Βασικά διαβάστε το όλοι αυτό, σας αφορά εφόσον έχετε το iPhone 8 Plus.

Είχα αναφέρει σε παλιότερο post μου ότι είχα προβλήματα, επειδή δεν μ'άκουγαν όσοι με καλούσαν. Θεώρησα αρχικά ότι το πρόβλημα λύθηκε μετά από update του iOS, αλλά την ίδια μέρα ξεκίνησε πάλι. Μετά από πολύ ψάξιμο, έμεινα έκπληκτος όταν βρήκα από που προέρχεται το πρόβλημα. Δεν ήταν ούτε το μικρόφωνο, ούτε θέμα software... ήταν η θήκη! Μάλιστα υπάρχουν αναφορές στο internet για το πρόβλημα που σας περιγράφω παρακάτω.

Όσο απίστευτο και ν'ακούγεται, η κατά τα άλλα ακριβή και καλής ποιότητας δερμάτινη θήκη έκλεινε με "μαγνήτη", ο οποίος καθώς δίπλωνα το κινητό για να μιλήσω, δημιουργούσε παρεμβολές και όλοι όσοι με καλούσαν, γκρίνιαζαν ότι ακούγεται βαθιά η φωνή μου ή (κυρίως αυτό) ότι ακουγόταν σαν "ρομποτική" η φωνή μου! Εδώ και μία εβδομάδα που άλλαξα θήκη το πρόβλημα σταμάτησε (οριστικά) και δεν άκουσα ξανά από κανέναν (μα ΚΑΝΕΝΑΝ) ότι δεν μ'ακούει. Αντιθέτως κάποιοι που με καλούν συχνά με ρώτησαν αν άλλαξα κινητό! Επίτηδες μάλιστα για να επιβεβαιωθώ ότι το πρόβλημα προέρχεται όντως από τη θήκη, προχτές την έβαλα ξανά για μια μέρα και άρχισαν πάλι όσοι με καλούν να μου λένε πως δεν μ'ακούν ή δεν καταλαβαίνουν τι λέω. Οπότε αυτό που σας γράφω ισχύει 100%. Άρα προσοχή!

Ti θήκη είναι αυτή με μαγνήτη, εγώ έχω την κλασσική δερμάτινη apple που πιάνει την πλάτη

Link to comment
Share on other sites

Δερμάτινη Wallet Style θήκη που κουμπώνει με εσωτερικό μαγνήτη. Ναι μεν safe enough, αλλά με προβλήματα. Σοβαρά κατά την άποψη μου όταν φτάνει σε σημείο ένα τηλέφωνο να’χει προβλήματα κατά τη κλήση! Τώρα έβαλα κι εγώ την γνήσια Apple (δερμάτινη) και τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Δερμάτινη Wallet Style θήκη που κουμπώνει με εσωτερικό μαγνήτη. Ναι μεν safe enough, αλλά με προβλήματα. Σοβαρά κατά την άποψη μου όταν φτάνει σε σημείο ένα τηλέφωνο να’χει προβλήματα κατά τη κλήση! Τώρα έβαλα κι εγώ την γνήσια Apple (δερμάτινη) και τέλος.

 

Όλες οι θήκες με μαγνήτες δημιουργούν πρόβλημα

Καις το σήμα κινητής και στην μπαταρία αφού δεν πιάνει καλό σήμα

Και επίσης στο WiFi

Απαγορεύονται θήκες με μαγνήτες εγώ δεν βάζω ποτε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε το θέμα με τις θήκες. Βασικά διαβάστε το όλοι αυτό, σας αφορά εφόσον έχετε το iPhone 8 Plus.

Είχα αναφέρει σε παλιότερο post μου ότι είχα προβλήματα, επειδή δεν μ'άκουγαν όσοι με καλούσαν. Θεώρησα αρχικά ότι το πρόβλημα λύθηκε μετά από update του iOS, αλλά την ίδια μέρα ξεκίνησε πάλι. Μετά από πολύ ψάξιμο, έμεινα έκπληκτος όταν βρήκα από που προέρχεται το πρόβλημα. Δεν ήταν ούτε το μικρόφωνο, ούτε θέμα software... ήταν η θήκη! Μάλιστα υπάρχουν αναφορές στο internet για το πρόβλημα που σας περιγράφω παρακάτω.

Όσο απίστευτο και ν'ακούγεται, η κατά τα άλλα ακριβή και καλής ποιότητας δερμάτινη θήκη έκλεινε με "μαγνήτη", ο οποίος καθώς δίπλωνα το κινητό για να μιλήσω, δημιουργούσε παρεμβολές και όλοι όσοι με καλούσαν, γκρίνιαζαν ότι ακούγεται βαθιά η φωνή μου ή (κυρίως αυτό) ότι ακουγόταν σαν "ρομποτική" η φωνή μου! Εδώ και μία εβδομάδα που άλλαξα θήκη το πρόβλημα σταμάτησε (οριστικά) και δεν άκουσα ξανά από κανέναν (μα ΚΑΝΕΝΑΝ) ότι δεν μ'ακούει. Αντιθέτως κάποιοι που με καλούν συχνά με ρώτησαν αν άλλαξα κινητό! Επίτηδες μάλιστα για να επιβεβαιωθώ ότι το πρόβλημα προέρχεται όντως από τη θήκη, προχτές την έβαλα ξανά για μια μέρα και άρχισαν πάλι όσοι με καλούν να μου λένε πως δεν μ'ακούν ή δεν καταλαβαίνουν τι λέω. Οπότε αυτό που σας γράφω ισχύει 100%. Άρα προσοχή!

 

Πολυ καλά έκανες και το ανεφερες για να το γνωριζουν ολοι. Το θετικο είναι ότι δεν ηταν θεμα hardware ή software αλλα θηκης..

Εγω περιμενω αυριο παραλαβη του 8 και τις επομενες μερες 2 θηκες πλατης της spigen + tempered.. οποτε δεν θα χω καποιο θεμα.

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Δερμάτινη Wallet Style θήκη που κουμπώνει με εσωτερικό μαγνήτη. Ναι μεν safe enough, αλλά με προβλήματα. Σοβαρά κατά την άποψη μου όταν φτάνει σε σημείο ένα τηλέφωνο να’χει προβλήματα κατά τη κλήση! Τώρα έβαλα κι εγώ την γνήσια Apple (δερμάτινη) και τέλος.

 

Αν γίνεται μπορείς να μου δείξεις ποια θήκη της apple έβαλες ?

Link to comment
Share on other sites

Πάτα „Apple Leather Case Tan iPhone 7 Plus“ στο google. Είναι η μπεζ δερμάτινη θήκη & ταιριάζει και για το 8 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Πάτα „Apple Leather Case Tan iPhone 7 Plus“ στο google. Είναι η μπεζ δερμάτινη θήκη & ταιριάζει και για το 8 Plus.

 

Aυτή που πήρες δεν είναι σαν πορτοφόλι ετσι? Ενω η προβληματική ήταν ?

Link to comment
Share on other sites

Η προβληματική θήκη ήταν wallet style, σαν πορτοφόλι. Αυτή της Apple είναι η γνήσια θήκη των iPhone 7 Plus που ταιριάζει και στα 8 Plus λόγω ομοιότητας και καλύπτει μόνο την πλάτη, δεν είναι wallet. Κανένα πρόβλημα έκτοτε.
Link to comment
Share on other sites

Η προβληματική θήκη ήταν wallet style, σαν πορτοφόλι. Αυτή της Apple είναι η γνήσια θήκη των iPhone 7 Plus που ταιριάζει και στα 8 Plus λόγω ομοιότητας και καλύπτει μόνο την πλάτη, δεν είναι wallet. Κανένα πρόβλημα έκτοτε.

 

Κατάλαβα..Ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

Τι κανω εγω τωρα που περιμενω αυριο να παραλαβω, και οι θηκες και το tempered class, θελουν 3-4 μερες..

Μου φαινεται δεν θα το βγαλω καν απ'το κουτί του.. :worry:

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Τι κανω εγω τωρα που περιμενω αυριο να παραλαβω, και οι θηκες και το tempered class, θελουν 3-4 μερες..

Μου φαινεται δεν θα το βγαλω καν απ'το κουτί του.. :worry:

 

Στη θέση σου θα περίμενα. Είναι ένα σχετικά βαρύ κινητό με γυάλινη επιφάνεια πίσω-μπρος και... ακριβό (για να μην πω πανάκριβο). ΔΕΝ ΘΕΣ να σου πέσει απ'το χέρι ή να δεις πουθενά καμιά γρατσουνιά ενώ είναι ολοκαίνουριο!:rolleyes: Υπομονή και μόλις έρθει η θήκη και το tempered glass, τότε ασχολείσαι. Σαφώς θα ανοίξεις το κουτί, θα το ενεργοποιήσεις και θα δεις αν λειτουργεί σωστά κλπ., αλλά για καθημερινή λειτουργία στη θέση σου θα περίμενα (κι εγώ 1μιση μέρα το άφησα στο κουτί) ;-)

Link to comment
Share on other sites

Από ποτε θεωρείτε πλήρη φόρτιση το 90% ;

Είχα υποψία ότι το μετράει έτσι αλλά σήμερα επιβεβαιώθηκα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα περίμενα. Είναι ένα σχετικά βαρύ κινητό με γυάλινη επιφάνεια πίσω-μπρος και... ακριβό (για να μην πω πανάκριβο). ΔΕΝ ΘΕΣ να σου πέσει απ'το χέρι ή να δεις πουθενά καμιά γρατσουνιά ενώ είναι ολοκαίνουριο!:rolleyes: Υπομονή και μόλις έρθει η θήκη και το tempered glass, τότε ασχολείσαι. Σαφώς θα ανοίξεις το κουτί, θα το ενεργοποιήσεις και θα δεις αν λειτουργεί σωστά κλπ., αλλά για καθημερινή λειτουργία στη θέση σου θα περίμενα (κι εγώ 1μιση μέρα το άφησα στο κουτί) ;-)

 

Καλα αυτα εννοούνται δεν το συζητω.. μας εριξε ακυρο η acs (κλασσικα αργοπορημενη και θα παραλαβω αυριο.. Θηκες και tempered πηρα απο Spaceboy (skroutz) που εχει σχεδον τα παντα απο Spigen.. Συγκεκριμενα πηρα την Neo Hybrid (πιο στιβαρη και premium) και την Liquid Crystal (διαφανη ευκαμπτη), tempered πηρα το GLAS.tR Slim (πακετο με 2), και επειδη το μικροβιου του καγκουρα μεσα μου τσιμπησε και ενα bluetooth selfie stick της Spigen και δεν ηταν ετοιμοπαραδωτο, πρεπει να περιμενω λιγες μερες να ρθει απο Αγγλια..

 

Το σπαστικο ειναι οτι δεν εβρισκα προχτες μαγαζι που να χει στα 890κατι το 8αρι και το πηρα απο ενα καταστημα (skroutz) με 24 κριτικες, βεβαια αψογοι σε ολη την επικοινωνια, και σημερα ειδα το εβαλαν ξανα και αλλα μαγαζια με πολυ περισσοτερες κριτικες.. Θα προτιμουσα να το παρω απο καποιο τετοιο για πιο μεγαλη σιγουρια.. Ας ελπισω αυριο που θα παραλαβω να μην δω καμμια εκπληξη.

Edited by Skrillex

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...