Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποσο πληρωσες για την οθονη φιλε μου;

 

271.5 ευρώ στην smartec και μου αλλάξαν και την μπαταρία.. Ξέχασα να γράψω ότι για πλάτη είχα την neo hybrid και ευτυχώς δεν έσπασε και το πίσω...

 

Μια πτώση και έγινε η στραβή....άμα δεν σε θέλει!! :(

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ξερεις ποσο κοστιζει για αλλαγη;κανε μια ασφαλεια θραυσης κρυσταλλων.30 ευρω κοστιζει.ετσι θα εχεις ησυχο το κεφαλι σου για 1 χρονο
Link to comment
Share on other sites

Στην απόδειξη γράφει 7 ευρώ αλλά δεν νομίζω ότι αν πας να την αλλάξεις θα σου πάρουν 7 ευρώ :lol:

 

Που μπορώ να κάνω τέτοια ασφάλεια? Μήπως το μπερδεύεις με των αυτοκινήτων που είναι τζάμι γιατί εδώ μιλάμε για οθόνη..

Link to comment
Share on other sites

Στην απόδειξη γράφει 7 ευρώ αλλά δεν νομίζω ότι αν πας να την αλλάξεις θα σου πάρουν 7 ευρώ :lol:

 

Που μπορώ να κάνω τέτοια ασφάλεια? Μήπως το μπερδεύεις με των αυτοκινήτων που είναι τζάμι γιατί εδώ μιλάμε για οθόνη..

https://www.xirogiannopoulos.gr/%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%AE-%CF%84%CE%BF-tablet-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%AD/

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

271.5 ευρώ στην smartec και μου αλλάξαν και την μπαταρία.. Ξέχασα να γράψω ότι για πλάτη είχα την neo hybrid και ευτυχώς δεν έσπασε και το πίσω...

 

Μια πτώση και έγινε η στραβή....άμα δεν σε θέλει!! :(

 

Αυτό που συμβαίνει με τις αλλαγές μπαταρίας στο άσχετο δεν το καταλαβαίνω. Το ίδιο συνέβαινε και στα s7e. Για άλλο λόγο πήγαιναν στο service και άλλαζαν μπαταρία. Ακόμη και σε συσκευές 3-4 μηνών.

Πόσο καιρό έχεις το Note 8 και έκριναν ότι πρέπει να σου αλλάξουν μπαταρία?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που συμβαίνει με τις αλλαγές μπαταρίας στο άσχετο δεν το καταλαβαίνω. Το ίδιο συνέβαινε και στα s7e. Για άλλο λόγο πήγαιναν στο service και άλλαζαν μπαταρία. Ακόμη και σε συσκευές 3-4 μηνών.

Πόσο καιρό έχεις το Note 8 και έκριναν ότι πρέπει να σου αλλάξουν μπαταρία?

Κι από την 1η ημέρα της κυκλοφορίας του να το έχει πάλι δεν δικαιολογείται η αλλαγή μπαταρίας. Το κοστολόγιο να ανεβαίνει κι όλα τα άλλα

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κι από την 1η ημέρα της κυκλοφορίας του να το έχει πάλι δεν δικαιολογείται η αλλαγή μπαταρίας. Το κοστολόγιο να ανεβαίνει κι όλα τα άλλα
Νομίζω ότι έχει αναφερθεί ξανά ότι την μπαταρία την αλλάζουν Αλλά δεν την χρεώνουν......

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει αναφερθεί ξανά ότι την μπαταρία την αλλάζουν Αλλά δεν την χρεώνουν......

 

Δεν την χρεώνουν αλλά το κατάστημα φαντάζομαι ότι πληρώνεται από την Samsung

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό έχεις το Note 8 και έκριναν ότι πρέπει να σου αλλάξουν μπαταρία?

 

Από τον Σεπτέμβρη...δεν ξέρω αλλά δεν με χάλασε κιόλας... με χάλασε το βρομωτζαμάκι της zagg!!

Link to comment
Share on other sites

Από τον Σεπτέμβρη...δεν ξέρω αλλά δεν με χάλασε κιόλας... με χάλασε το βρομωτζαμάκι της zagg!!

 

Εννοείται ότι η αλλαγή μπαταρίας είναι πάντα ευπρόσδεκτη αλλά το ερωτηματικό μένει. Τι πτώση είχε η μπαταρία σε 4 μήνες που έπρεπε να αλλαχτεί και τι θα γίνει πχ σε έναν χρόνο? Θα είναι για πέταμα?

Βέβαια μένει και ένα ερωτηματικό με την αδιαβροχοποιηση. Έκαναν σωστή δουλειά (πιστεύω 99% ναι) κι αν πάει κάτι στραβά και "πλημμυρίσει" σε 5 μήνες, θα αναγνωρισθεί?

Πιάνω τα χειρότερα σενάρια βέβαια.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

H αδιαβροχοποιηση θα ηταν αυτο για το οποιο θα ανησυχουσα περισσοτερο.

Οχι οτι προκειται ποτε να το βαλω σε νερο αλλα θα μου εκανε εντυπωση να κανουν ανταξια του εργοστασιου δουλεια.

Και πιστευω οτι εννοειται πως αν παρει νερο θα το ριξουν στον χρηστη:P

Eδω σου λενε αδιαβροχο ΑΛΛΑ μην το βαλεις σε νερο.

Link to comment
Share on other sites

Eδω σου λενε αδιαβροχο ΑΛΛΑ μην το βαλεις σε νερο.

Oχι, σου λενε μην το βαλεις σε θαλασσινο νερο!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι η αλλαγή μπαταρίας είναι πάντα ευπρόσδεκτη αλλά το ερωτηματικό μένει. Τι πτώση είχε η μπαταρία σε 4 μήνες που έπρεπε να αλλαχτεί και τι θα γίνει πχ σε έναν χρόνο? Θα είναι για πέταμα?

Βέβαια μένει και ένα ερωτηματικό με την αδιαβροχοποιηση. Έκαναν σωστή δουλειά (πιστεύω 99% ναι) κι αν πάει κάτι στραβά και "πλημμυρίσει" σε 5 μήνες, θα αναγνωρισθεί?

Πιάνω τα χειρότερα σενάρια βέβαια.....

 

Δεν νομίζω να είναι πτώση της μπαταρίας. Πιστεύω να είναι οδηγία της samsung. To άλλο που μου πάει στο μυαλό είναι από την κόλλα να μη μπορεί να εφαρμόσει πάλι το ίδιο. Και από το να την βγάλουν από την παλιά μπαταρία να είναι πιο εύκολο να την αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι πτώση της μπαταρίας. Πιστεύω να είναι οδηγία της samsung. To άλλο που μου πάει στο μυαλό είναι από την κόλλα να μη μπορεί να εφαρμόσει πάλι το ίδιο. Και από το να την βγάλουν από την παλιά μπαταρία να είναι πιο εύκολο να την αλλάξουν.

 

Αυτή είναι η ερώτηση. Γιατί να δώσει τέτοια οδηγία η samsung? Το ίδιο και στα s7 κλπ. Στραγάλια είναι και τις αλλάζει?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η ερώτηση. Γιατί να δώσει τέτοια οδηγία η samsung? Το ίδιο και στα s7 κλπ. Στραγάλια είναι και τις αλλάζει?
Πως ειναι οταν κατεβαζεις σασμαν για Χ λογο και αλλαζεις και δισκο πλατω ετσι και αλλιως? Ε, κατι τετοιο.... Αφου το ανοιγουν, αλλαζουν και το αναλωσιμο

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι οταν κατεβαζεις σασμαν για Χ λογο και αλλαζεις και δισκο πλατω ετσι και αλλιως? Ε, κατι τετοιο.... Αφου το ανοιγουν, αλλαζουν και το αναλωσιμο

 

Μπα, δεν νομίζω. Δεν είναι το ίδιο. Το να κατεβάσεις σασμάν είναι υπόθεση. Το άνοιγμα για μπαταρία είναι θέμα λεπτών.

Τι να πω? Άβυσσος η ψυχή της samsung..... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν ήταν να κρύψουν κάτι κακό ούτε που θα το έλεγαν :) κι θα σε άφηναν να νομίζεις ότι έχεις την ίδια μπαταρία...αν φυσικά την αλλάζουν πραγματικά χα χα χα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες κι εγω προσφατα κατοχος του φανταστικου αυτου κινητου (?!) τι να πρωτοπει κανεις

Για προστασια οθονης να ενημερωσω οτι αφου δοκιμασα glass που ειχε καλη επαφη ειδα οτι αφηνει πανω δακτυλιες ευκολα και γενικα μου μουνταινε την οθονη οποτε περασα σε ζελατινα αλλα οντως πολυ καλη. Πηγα media markt συγγρου και στην βαζουν επιτοπου με φοβερη μεθοδο με υγρο και οντως εφαρμοσε τελεια. Διαφανη θηκη πισω για να φαινεται και το χρυσο πισω χρωμα.

Σκεφτομαι σοβαρα το samsung dex για να παιζω τα παντα στην οθονη με πληκτρολογιο κτλ αν και μπορει να παρω και ως εναλλακτικη το usb to hdmi και απλα να συνδεσω στην τβ

Εχετε καμια προταση που μπορω να τα βρω αυτα τα 2 πιο φτηνα γιατι public κτλ τα τσιμπανε?

Αληθεια αλλαγη μπαταριας γινεται ευκολα αν χρειαστει?

 

Ευχαριστω και ευγε σε ολους για την επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι οταν κατεβαζεις σασμαν για Χ λογο και αλλαζεις και δισκο πλατω ετσι και αλλιως? Ε, κατι τετοιο.... Αφου το ανοιγουν, αλλαζουν και το αναλωσιμο

 

Βεβαια στα αμαξια, τα εργοστασιακα ανταλλακτικα ειναι ανωτερα ποιοτικα συνηθως απο αυτα που σου βαζουν στις αντιπροσωπειες (ακομα και αν ειναι του ιδιου κατασκευαστη)!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια στα αμαξια, τα εργοστασιακα ανταλλακτικα ειναι ανωτερα ποιοτικα συνηθως απο αυτα που σου βαζουν στις αντιπροσωπειες (ακομα και αν ειναι του ιδιου κατασκευαστη)!
Ισχυει και οι περισσοτεροι δεν το ξερουν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει και οι περισσοτεροι δεν το ξερουν.

 

Κι αν δεν το ξέραμε, σίγουρα το "αισθανθήκαμε".......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ποια η γνώμη σας για την παρακάτω θήκη? Μου φαίνεται αρκετά καλή! https://www.skroutz.gr/s/12785569/Samsung-Protective-Standing-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-Note-8.html Την έχει δοκιμάσει κανείς? Λέτε με τη μεμβρανη απ τα mediamarkt να κατσει καλά? Λεω να βαλω αυτη προσωρινα , και να παω για doom glass που ειναι η μονη σωστη λυση απ οτι διαβαζω εδω Edited by johnny777
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάλι xone full glue fit από extreme mobile έβαλα και σε αυτό το note 8, που εχω αυτή τη στιγμή και είμαι και πάλι απόλυτα ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάλι xone full glue fit από extreme mobile έβαλα και σε αυτό το note 8, που εχω αυτή τη στιγμή και είμαι και πάλι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Διάβασα και γι αυτό. Είσαι ευχαριστημένος δηλαδή εσύ μ αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...