Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα , έχω βάλει το whitestone στο note και θέλω να το βγάλω γιατί για κάποιο λόγο έχει εμφανίσει "νερά" στην πάνω αριστερή γωνία. Αν πιεσω το γυαλί εκεί φεύγουν αλλά μετά απο λίγο επανέρχονται. Βγαίνει εύκολα; Μένει πάνω κόλλα και αν ναι πως την καθαρίζω να μην κάνω ζημια στην οθονη;

Και κάτι τελευταίο , το γυαλί όταν βγεί είναι άχρηστο;

Edited by dimtsag
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα , έχω βάλει το whitestone στο note και θέλω να το βγάλω γιατί για κάποιο λόγο έχει εμφανίσει "νερά" στην πάνω αριστερή γωνία. Αν πιεσω το γυαλί εκεί φεύγουν αλλά μετά απο λίγο επανέρχονται. Βγαίνει εύκολα; Μένει πάνω κόλλα και αν ναι πως την καθαρίζω να μην κάνω ζημια στην οθονη;

Και κάτι τελευταίο , το γυαλί όταν βγεί είναι άχρηστο;

 

Φίλε, κι εμένα έχει κάτι νερά δε το είχα τοποθετήσει σωστά και μετά από λίγο καιρό εμφανίστηκαν. Δε το δοκίμασα να το ξαναβγάλω καν. Τώρα δύσκολο να το βγάλεις χωρίς να σπάσει. Αν τα καταφέρεις, η κόλλα βγαίνει από το τζάμι με οινόπνευμα ή κάτι τέτοιο.. Στην οθόνη δε μένει τίποτα.

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση οτι τα νερά εμφανίστηκαν σχεδόν 6 μηνές μετά την τοποθέτηση. Αλλάζω θήκες συχνά ίσως κάποια απο αυτές να δημιούργησε το πρόβλημα. Επίσης αν καταφέρω να το βγάλω χωρίς να σπάσει (δύσκολο) αυτό μπορεί, αφου καθαριστεί να χρησιμοποιηθεί ξανά; Edited by dimtsag
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα φόρεσα σήμερα το cuved τζαμακι της spigen ... Παιδιά το τζαμακι έκατσε άριστα πολύ εύκολα και το κινητό θα τολμήσω να πω ότι έχει καλύτερη αίσθηση και από όταν είχα σκέτη οθόνη .. άριστη απόκριση στο touch και το δάχτυλο και το πενάκι γλιστράνε μια σκάλα καλύτερα .... Από της καλύτερες αγορές που έχω κάνει ...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μην κάνω διαφήμιση υπάρχει σε διάφορα καταστήματα στο Σκρουτζ και εγώ το πήρα 15.80 .. είναι πληρως συμβατό με όλες της θήκες της spigen και καλό είναι να τοποθετηθεί με την θήκη φορεμένη για οδηγό γιατί τελειωνει ένα χιλιοστό πριν την θήκη ..

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leonathens13
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μην κάνω διαφήμιση υπάρχει σε διάφορα καταστήματα στο Σκρουτζ και εγώ το πήρα 15.80 .. είναι πληρως συμβατό με όλες της θήκες της spigen και καλό είναι να τοποθετηθεί με την θήκη φορεμένη για οδηγό γιατί τελειωνει ένα χιλιοστό πριν την θήκη ..

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ειχα αγορασει το γυαλακι της spigen. Μπηκε τελεια, αλλα εχανα (εμφανεστατα) πατηματα. Σαν γυαλι δεν διαφερει απο αλλα της ιδιας τιμης (οταν η οθονη ειναι σβηστη, φαινεται μια ασπριλα στην οθονη και κατω απο τον ηλιο χανει. (Ειδικα υπο γωνια, μπορει και να μη βλεπεις τιποτα).

 

Παντως το βασικο προβλημα ηταν οτι, ενω τοποθετηθηκε τελεια, ηταν αδυνατον να γραψω ενα μηνυμα, επειδη εχανε πατηματα. Απορησα μαλιστα γιατι εχω σε υποληψη τη spigen.

Τελικα, ισως ειναι θεμα τυχης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα αγορασει το γυαλακι της spigen. Μπηκε τελεια, αλλα εχανα (εμφανεστατα) πατηματα. Σαν γυαλι δεν διαφερει απο αλλα της ιδιας τιμης (οταν η οθονη ειναι σβηστη, φαινεται μια ασπριλα στην οθονη και κατω απο τον ηλιο χανει. (Ειδικα υπο γωνια, μπορει και να μη βλεπεις τιποτα).

 

Παντως το βασικο προβλημα ηταν οτι, ενω τοποθετηθηκε τελεια, ηταν αδυνατον να γραψω ενα μηνυμα, επειδη εχανε πατηματα. Απορησα μαλιστα γιατι εχω σε υποληψη τη spigen.

Τελικα, ισως ειναι θεμα τυχης.

 

Είχες ρυθμίσει την ευαισθησία οθόνης?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είχες ρυθμίσει την ευαισθησία οθόνης?

Το νοτε 8 δεν έχει τέτοια ρύθμιση. Δεν έχω βρεί κάτι τουλάχιστον.

Αντίθετα, τζαμάκι της mocolo που δοκίμασα, έπαιζε πολύ καλα.

Και της nillkin φοβερό, αλλά όχι case friendly.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μία απο τα ιδια ένα πολύ αξιοπρεπές τζαμάκι που είχε μέσα η zizo θηκη επηρέασε την ευαισθησία
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Το νοτε 8 δεν έχει τέτοια ρύθμιση. Δεν έχω βρεί κάτι τουλάχιστον.

Αντίθετα, τζαμάκι της mocolo που δοκίμασα, έπαιζε πολύ καλα.

Και της nillkin φοβερό, αλλά όχι case friendly.

 

Πήγαινε ρυθμίσεις και πάτησε στην αναζήτηση την λέξη ευαισθησία. Δεν σου βγάζει αποτελέσματα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις και πάτησε στην αναζήτηση την λέξη ευαισθησία. Δεν σου βγάζει αποτελέσματα?
Βγαζει αλλα οχι σχετικα με την ευαισθησια της οθονης.

Το νοτε 8 δεν εχει τετοια ρυθμιση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βγαζει αλλα οχι σχετικα με την ευαισθησια της οθονης.

Το νοτε 8 δεν εχει τετοια ρυθμιση.

 

Ήμουν σίγουρος πως έχει (πχ αν φοράς γάντια) αλλά μάλλον κάνω λάθος. Θα τσεκάρω ενός φίλου μου και θα επανέλθω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σίγουρος πως έχει (πχ αν φοράς γάντια) αλλά μάλλον κάνω λάθος. Θα τσεκάρω ενός φίλου μου και θα επανέλθω.
Επειδη το εχω ψαξει, το mode αυτο μπηκε στο s9 και μετα. Μακαρι να κανω λαθος φυσικα!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

, Δυστυχώς δεν την έχει αυτή την επιλογή το Note 8. Φυσικά εάν επιθυμείτε να το χρησιμοποιείτε φορώντας γάντια υπάρχουν ειδικά γάντια συγκεκριμένης εταιρείας για χρήση με smartphone
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημερα απο βδομαδα θα ειμαι κατοχος της συσκευής αλλα πριν παραλαβω θελω να παραγγειλω κατι για την προστασία της συσκευής. Μπορω να διαθεσω μεχρι 30 ευρώ για θηκη και τζαμι.

Σκέφτομαι αυτο

https://www.spigen.com/products/galaxy-note-8-case-thin-fit-360?variant=36835984257

Το εχει δοκιμάσει κανεις?

Τι αλλο προτείνετε σε αυτα τα λεφτά για μια αξιοπρεπη θηκη και ενα τζαμακι που να εφαρμοζει καλα και να μην αλλοιωνει την ποιότητα της οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

δεν το ξέρω το συγκεκριμένο τζαμάκι αλλά ένα άλλο που είχα βάλει μείωσε αισθητά την ανταπόκριση στα πατήματα Οπότε πήγα σε μεμβράνη πολύ φθηνή tpc

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν το ξέρω το συγκεκριμένο τζαμάκι αλλά ένα άλλο που είχα βάλει μείωσε αισθητά την ανταπόκριση στα πατήματα Οπότε πήγα σε μεμβράνη πολύ φθηνή tpc

Το πρόβλημα είναι όμως ότι όταν αλλάζω θήκες σιγά-σιγά τη χαλάει

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Επειδή οσα εχω διαβάσει κατάλαβα τελικά οτι ολα τα τζαμακια εχουν τα θέματα τους αποφασισα να παω σε

μια καλη book case και να χαρω στην τελικη και την οθοναρα της συσκευης.

Δεν ειναι τοσο βολικες αυτες οι θηκες αλλα προσφερουν την καλύτερη προστασία και την καλύτερη απολαυση στην οθονη

Link to comment
Share on other sites

Δες το κι από την πλευρά και του ονόματός του... Note, σημειωματάριο ατζέντα οπότε και λόγω μεγέθους θα ταιριάζει καλύτερα η τύπου book case :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εβαλα θήκη την Ringke Onyx σε συνδυασμό

με το tempered glass της Panzerglass και απλά και τα δύο έχουν καθήσει άψογα.

Η θήκη τέλεια στο πιάσιμο και στην αίσθηση με κορυφαία ποιότητα υλικού.

Το τζαμάκι δεν το περίμενα τόσο καλό. Με τόσα που έχω διαβάσει λέω θα είναι ακόμα ένα τζαμάκι σαν τα άλλα και θα ξεκολλήσει.

Αντίθετα η εφαρμογή είναι άριστη, δεν ξεκόλλησε σε κανένα σημείο, το touch ανταποκρίνεται άριστα και η αίσθηση στο δάχτυλο είναι εξίσου άριστη.

Θήκη και τζάμι μου βγήκαν 20 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Από πού τα πήρες;;;Μπορείς να βάλεις link για το τζαμακι πιο πολύ...Θήκη έχω την Spigen Rough Armour Extra και είμαι πολύ ικανοποιημένος...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...