Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω την αλκανταρα που προεξέχει ελαφρώς στις γωνίες οπότε αν πέσει σε επίπεδη επιφάνεια (πλακάκι, μάρμαρο κλπ) σώζεται άνετα.
Δηλαδή Μοντογια προτείνεις αλκαντάρα; Πραγματικά τρόμαξα με αυτό που μου συνέβη..

 

Στάλθηκε από το Note 8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή Μοντογια προτείνεις αλκαντάρα; Πραγματικά τρόμαξα με αυτό που μου συνέβη..

 

Στάλθηκε από το Note 8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ δεν φοράω τζαμάκι, είμαι γενναίος...... :lol:

Μου έπεσε η συσκευή (με την οθόνη προς τα κάτω) σε πλακάκι και δεν έπαθε το παραμικρό.

Την προτείνω 100% αλλά δεν ξέρω αν συνεργάζεται με το τζαμακι σου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

spigen και μόνο spigen. Επέλεξε μια απο τις πολλές που κυκλοφορούν και δεν θα το μετανιώσεις. Εμένα με έχουν σώσει άπειρες φορές σε πολλά κινητά μου... Ρίξε μια ματιά στη rugged armor που είναι και όμορφη και οικονομική.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν φοράω τζαμάκι, είμαι γενναίος...... :lol:

Μου έπεσε η συσκευή (με την οθόνη προς τα κάτω) σε πλακάκι και δεν έπαθε το παραμικρό.

Την προτείνω 100% αλλά δεν ξέρω αν συνεργάζεται με το τζαμακι σου.

 

Κάπως αλλιώς θα σε έλεγα χωρίς τζαμάκι πάντως όχι γενναίο!.. Αλλά δε σε λέω! :rolleyes:

 

Επίσης η αλκαντάρα δεν είναι συμβατή με dome.

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Κάπως αλλιώς θα σε έλεγα χωρίς τζαμάκι πάντως όχι γενναίο!.. Αλλά δε σε λέω! :rolleyes:

 

Επίσης η αλκαντάρα δεν είναι συμβατή με dome.

Έλεος με τα τζαμακια σας. Χαρείτε τις οθοναρες σας και ξεκόλληστε με τις τζαμαρίες που ασχημαινουν το κινητό. Μια καλή θήκη που προεξέχει λίγο και δεν έχεις θέμα όπως ο φίλος παραπάνω. Τίποτα άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλεος με τα τζαμακια σας.

Χαρείτε τις οθοναρες σας και ξεκόλληστε με τις τζαμαρίες που ασχημαινουν το κινητό.

Μια καλή θήκη που προεξέχει λίγο και δεν έχεις θέμα όπως ο φίλος παραπάνω.

Τίποτα άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Kάπως θα πρέπει να ζήσουν και οι ''τζαμάδες'' :lol:

Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα φίλε μου!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Έλεος με τα τζαμακια σας. Χαρείτε τις οθοναρες σας και ξεκόλληστε με τις τζαμαρίες που ασχημαινουν το κινητό. Μια καλή θήκη που προεξέχει λίγο και δεν έχεις θέμα όπως ο φίλος παραπάνω. Τίποτα άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με το dome η αίσθηση είναι σα να μην έχεις τίποτα. Αν άκουγα εσάς, θα μουν δυο φορές με σπασμένη οθόνη.. :)

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Με το dome η αίσθηση είναι σα να μην έχεις τίποτα. Αν άκουγα εσάς, θα μουν δυο φορές με σπασμένη οθόνη.. :)
Επειδή το είχα το dome είναι αρκετά καλό αλλά καμία σχέση με τη γυμνή οθόνη. Αν είσαι τόσο ατσουμπαλος φιλαράκι καλά κάνεις και βάζεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλεος με τα τζαμακια σας. Χαρείτε τις οθοναρες σας και ξεκόλληστε με τις τζαμαρίες που ασχημαινουν το κινητό. Μια καλή θήκη που προεξέχει λίγο και δεν έχεις θέμα όπως ο φίλος παραπάνω. Τίποτα άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εσύ ποια θήκη έχεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάπως αλλιώς θα σε έλεγα χωρίς τζαμάκι πάντως όχι γενναίο!.. Αλλά δε σε λέω! :rolleyes:

 

Επίσης η αλκαντάρα δεν είναι συμβατή με dome.

 

Δεν πάει κάπου το μυαλό μου...... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα το dome είναι αρκετά καλό αλλά καμία σχέση με τη γυμνή οθόνη. Αν είσαι τόσο ατσουμπαλος φιλαράκι καλά κάνεις και βάζεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως είμαι ατσούμπαλος αδερφέ. Και εγώ και οι γύρω μου. Μη μας πετύχετε στο δρόμο! :worry:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εσύ ποια θήκη έχεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν πάει κάπου το μυαλό μου...... :lol:

Έχω μια της terrapin.Tpu σε διάφανο μαύρο. https://www.terrapinaccessories.co.uk/index.php/product/samsung-galaxy-s8-plus-gel-case-5/

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tryf3
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ μετά από καιρο. Τελικά το dome δεν άντεξε τις κακουχιες και σε λίγες μέρες επιστρεφω από διακοπές με ραγισμένο γυαλί λόγω πτώσης με την οθόνη προς τα κάτω πάνω σε μάρμαρο. Ευτυχώς γλυτώσαμε τα χειρότερα.

Η θήκη μου είναι η Led της samsung και πραγματικά δε την ξαναεμπιστευομαι αφού είναι η αιτία οπότε πέφτει το κινητό να λειτουργεί σαν αλεξίπτωτο και να χτυπάει με την οθόνη προς τα κάτω.

Εκτός των άλλων όσο καλά λόγια είχα να πω για την ποιότητα των υλικών στην αρχή, τοσο τελικά με έχει απογοητεύσει. Έχει ξεφτίσει στις γωνίες, έχει σκιστεί εκεί που ανοιγοκλεινει και τα πλαστικά που κρατάνε στο θέση του το κινητό έχουν ραγισει με γελοίες πτώσεις.

Πλέον θα ξαναβάλω Dome το οποίο απεδειχθει σωτήριο, αλλά ψάχνω καλυτερη θηκη που να προστατευει το dome από οριζόντιες πτώσεις..

Δέχομαι προτάσεις ανεξαρτήτως κόστους, αλλα όχι θήκη που να αλλοιώνει το χαρακτήρα της υπεροχής συσκευής μας..

 

Επανερχομαι.

 

Πριν λίγο ολοκλήρωσα την εγκατάσταση του dome. Το βρήκα στο Mozik.gr με 39.90 αλλα προσοχή! Ελιναι η replacement εκδοση που δεν έχει την υπέρυθρη συσκευή για να πολυμερήσει την κόλλα. Ευτυχώς την είχα κρατήσει αν και βρίσκεις εύκολα πια.

 

Ορκίστηκα στον εαυτό μου οτι δε ξαναβάζω dome οχι για το κόστος όσο για το άγχος που πέρασα για δεύτερη φορά κατά τη εγκατάσταση.

Παιδιά αν δε πιάνουν τα χέρια σας ή δεν έχετε νεύρα ατσάλινα μη προσπαθήσετε να το βάλετε. Πάλι με τη δεύτερη τα κατάφερα αφου μου δημιούργησε φουσκάλες επειδή το γραφείο δεν ήταν αλφαδιασμένο. Σημείωση οτι δεν άλλαξε κάτι στο γραφείο. Μάλλον μπάταρε το κτίριο από τη προηγούμενη φορά...

 

Πλέον κοιτάζω για θήκη αλλά δεν έχω αποφασίσει..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι.

 

Πριν λίγο ολοκλήρωσα την εγκατάσταση του dome. Το βρήκα στο Mozik.gr με 39.90 αλλα προσοχή! Ελιναι η replacement εκδοση που δεν έχει την υπέρυθρη συσκευή για να πολυμερήσει την κόλλα. Ευτυχώς την είχα κρατήσει αν και βρίσκεις εύκολα πια.

 

Ορκίστηκα στον εαυτό μου οτι δε ξαναβάζω dome οχι για το κόστος όσο για το άγχος που πέρασα για δεύτερη φορά κατά τη εγκατάσταση.

Παιδιά αν δε πιάνουν τα χέρια σας ή δεν έχετε νεύρα ατσάλινα μη προσπαθήσετε να το βάλετε. Πάλι με τη δεύτερη τα κατάφερα αφου μου δημιούργησε φουσκάλες επειδή το γραφείο δεν ήταν αλφαδιασμένο. Σημείωση οτι δεν άλλαξε κάτι στο γραφείο. Μάλλον μπάταρε το κτίριο από τη προηγούμενη φορά...

 

Πλέον κοιτάζω για θήκη αλλά δεν έχω αποφασίσει..

 

Την έβαλα και εγω πριν λίγο.. Επίσης αγορά απο Mozik , είχε ομως μέσα την υπέρυθρη συσκευή. Την έβαλα με την 1η ,δεν τσέκαρα καν το γραφείο αν είναι αλφαδιασμένο, χωρίς φουσκάλες ,χωρίς ίχνος σκόνης...

 

Αυτό που με παραξένεψε είναι πως η κόλλα έτρεξε και λέρωσε την πλάτη του κινητού και επίσης βγήκε και στα πλαινά της συσκευής. Αυτό έτσι συμβαίνει ή έκανα κάτι λάθος;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαθέσιμη μια θήκη spigen Liquid air σε άριστη κατάσταση από το Ν8 που 'αντάλλαξα" με το Ν9.

Όποιος την θέλει μπορώ να του την δώσω για να μην πάει άχρηστη.

Μένω Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Εσπασε το whitestone dome γυαλι που ειχα. Κάποιος φίλος είχε παραγγείλει απο Κίνα ενα ιδιο αντιγραφή.

Στο πακετο είχε με 12ε 2 τζαμια, και 2 κόλλες και ετσι μου εδωσε τσαμπα το ενα τζαμι και τη μια κολα. Λοιπόν το εβαλα, μια χαρά. Και η αφη τέλεια σαν το original Dome.

Η μονη διαφορά που βλέπω κρατάει τις δαχτυλιές περισσότερο. Αυτο το Dome πολυ εύθραυστο τελικα. Και όπως το εβγαζα έγινε κομμάτια. Σαν θρυματισμενο τζαμι αυτοκίνητου. Χρησιμοποιησα και μια τηλεκάρτα για να το βγαλω, είχε γινει ενα σωμα με την οθόνη. Η οθονη ομως ηταν πολυ καθαρη αφού βγηκε, με λιγο νερο καθαρισε τελειως.

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαθέσιμη μια θήκη spigen Liquid air σε άριστη κατάσταση από το Ν8 που 'αντάλλαξα" με το Ν9.

Όποιος την θέλει μπορώ να του την δώσω για να μην πάει άχρηστη.

Μένω Αθήνα.

Σε ποιά τιμή η θήκη;
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά τιμή η θήκη;

 

Δεν την πουλάω απλά την δίνω, την χαρίζω.

Επειδή μου έστειλε ένας συνφορουμίτης πμ νωρίτερα θα έχει πρωτο λόγο, αν δεν προχωρήσει θα επικοινωνήσω μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα! Θέλω να ρωτήσω εαν εχει κάποιος το Dex και εχει δοκιμάσει την εφαρφογή simplemind. Μπορείς να επεξεργαστείς τα αρχεία σου στον Η/Υ μέσω της εφαρμογής. Εαν κάποιος εζει το Dex μπορεί έδτω να κατεβάσει την εφαρμογή free για να το δοκιμάσει;; Ετχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ΠΑΙΔΙΑ SOS μολις εκανα τεραστια βλακεια, περασα το dome απλα εκανα πατατα την πρωτη φορα , και καθως εβγαλα το τζαμι να το καθαρισω ετρεξε κολα στο ηχειο , το εβαλα ξανα το τζαμι ολα κομπλε , παω να παρω τηλ και ακουγετε ενα χιλιομετρα μακρια και τερμα σιγα , ειναι δυνατον ρε παιδια ? πρωτη μερα ρε ****το.... μπορω να κανω κατι ?
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ SOS μολις εκανα τεραστια βλακεια, περασα το dome απλα εκανα πατατα την πρωτη φορα , και καθως εβγαλα το τζαμι να το καθαρισω ετρεξε κολα στο ηχειο , το εβαλα ξανα το τζαμι ολα κομπλε , παω να παρω τηλ και ακουγετε ενα χιλιομετρα μακρια και τερμα σιγα , ειναι δυνατον ρε παιδια ? πρωτη μερα ρε ****το.... μπορω να κανω κατι ?
Φίλε προφανώς η κόλα έκατσε επάνω στους πόρους-μικρομεμβράνη του ηχείου και στέγνωσε. Έτσι ακούς από το βάθος τον ήχο. Αυτό δεν νομίζω ότι διορθώνετε χωρίς αντικατάσταση ηχείου δυστυχώς..
Link to comment
Share on other sites

απιστευτο πραγματικα, νομιζω τετοια γκαντεμια δεν ειχα ξανα, το ετριψα με το πανακι με το αλκοολ ( ειχε ελαχιστο βεβαια ) φύσηξα και λιγο , τωρα ακουγετε λιγο πιο δυνατα αλλα χαλια ποιοτητα, φφφφφφ εχω ξενερωσει τελειως... ξερουμε περιπου κοστος αλλαγης? αλλα ξερεις τι με χαλαει πιο πολυ δεν ειναι τα λεφτα , ουτε η πρωτη μερα , ειναι οτι αναγκαστικα θα μου ανοιξουν το κινητο για να γινει αντικατασταση κτλ κτλ , και οπως λενε αν ανοιχτη μια συσκευη ποτε δεν ειναι ξανα ιδια.....
Link to comment
Share on other sites

απιστευτο πραγματικα, νομιζω τετοια γκαντεμια δεν ειχα ξανα, το ετριψα με το πανακι με το αλκοολ ( ειχε ελαχιστο βεβαια ) φύσηξα και λιγο , τωρα ακουγετε λιγο πιο δυνατα αλλα χαλια ποιοτητα, φφφφφφ εχω ξενερωσει τελειως... ξερουμε περιπου κοστος αλλαγης? αλλα ξερεις τι με χαλαει πιο πολυ δεν ειναι τα λεφτα , ουτε η πρωτη μερα , ειναι οτι αναγκαστικα θα μου ανοιξουν το κινητο για να γινει αντικατασταση κτλ κτλ , και οπως λενε αν ανοιχτη μια συσκευη ποτε δεν ειναι ξανα ιδια.....
Γνωμη μου, βαλε το κατω απο τη βρυση, να βγαζει ζεστο νερο (οχι καυτο και οχι να τρεχει δυνατα) και αστο για 1 λεπτακι να τρεξει το νερο πανω στο ηχειο και γυρω απο αυτο, για,να μαλακωσει η κολλα. Μετα, με βαμβακι και οινοπνευμα προσπαθησε να τη βγαλεις. Στο τελος, ασε το ηχειο να στεγνωσει για 1 ωρα και δοκιμασε να δεις πως δουλευει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου, βαλε το κατω απο τη βρυση, να βγαζει ζεστο νερο (οχι καυτο και οχι να τρεχει δυνατα) και αστο για 1 λεπτακι να τρεξει το νερο πανω στο ηχειο και γυρω απο αυτο, για,να μαλακωσει η κολλα. Μετα, με βαμβακι και οινοπνευμα προσπαθησε να τη βγαλεις. Στο τελος, ασε το ηχειο να στεγνωσει για 1 ωρα και δοκιμασε να δεις πως δουλευει.

σιγουρα ?? να το κανω τωρα αν ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Για το άνοιγμα μην σκας!!! Αυτά που λένε τα θεωρώ μπαρούφες...

Το κόστος ελπίζω να είναι μικρό!!

Smartek στο Χαϊδάρι να πας κατά την γνώμη μου, πολύ σοβαροί κατ εμέ.

Ενειμερωσε μας μόλις ξεμπερδεψεις αν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...