Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, δεν εννοώ αυτό, λάθος η δική μου διατύπωση.

Εννοώ αυτή τη ζελατίνα που σου βάζουν στα mediamarkt οι υπάλληλοι.

 

αα...οκ-ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο λες..?

πηρε ο αδεφος μου το note 8 και ψαχνει τζαμακι κατι αλλο εκτος απο dome...

εχει αυτη την θηκη..

 

Φίλε επειδή όλοι την έχουν πατήσει, θα δώσει κανα 20άρικο για κάποιο άλλο τζαμάκι ο αδερφός σου και μετά απο 2-3 μέρες θα δει οτι δεν του κάνει και θα το γυρίσει στο dome. Πες του να πάρει κατευθείαν το dome και θα σωθεί, φοβερό αποτέλεσμα. Και εγώ έτσι έψαχνα κάποιο άλλο, αλλά ευτυχώς άκουσα τα παιδιά εδώ να λένε οτι είναι κορυφή και όντως το έβαλα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν εννοώ αυτό, λάθος η δική μου διατύπωση.

Εννοώ αυτή τη ζελατίνα που σου βάζουν στα mediamarkt οι υπάλληλοι.

 

Την ζελατίνα από τα ΜΜ φοράω και εγώ,με μια spigen rough armour extra,και είναι καλή,απλά μερικές φορές στις άκρες θέλει να την εφαρμόζω πάλι...Παντος ένα tempered που να εφαρμόζει καλά θα με ενδιέφερε...

Link to comment
Share on other sites

Την ζελατίνα από τα ΜΜ φοράω και εγώ,με μια spigen rough armour extra,και είναι καλή,απλά μερικές φορές στις άκρες θέλει να την εφαρμόζω πάλι...Παντος ένα tempered που να εφαρμόζει καλά θα με ενδιέφερε...
Με τις σπιγκεν ταιριαζει γαντι των ΜΜ.

Αλλα με τη ringke fusion air που δοκιμασα, ρη σγκωνει λιγο στις ακρες. Οχι κατι σπουδαιο, αλλα τη σηκωνει.

Παντως, η ζελατινα των ΜΜ ειναι μια καλη και σιγουρη επιλογη. Σε γλιτωνει απο πολλα πεταμενα 20αρικα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Full glue της x-one. Εξαιρετικό.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω, απλά όσο αντέχει η ζελατίνα που έχω δεν πρόκειται να την βγάλω...

Χθες παρέλαβα και μια θήκη Poetic, απλά στην αριστερή πλευρά δεν ανταποκρίνεται το touch, θέλει να επιμένεις, και κάνει νερά στην οθόνη αλλά μάλλον είναι λόγο της ζελατίνας.

Σκέφτομαι και την Punk case αλλά το μόνο που φοβάμαι είναι μην έχει την ίδια κατάληξη με την Poetic...

Link to comment
Share on other sites

Είχα τη x-one full glue απο τα χριστούγεννα αλλά μετά απο πολλές κακουχίες εσπασε. Πολυ καλο τζαμακι απλά περιμετρικα μαζεύει τόνους σκονης και σκουπιδακια. Είπα να δοκιμασω τώρα το τζαμάκι της Nilkin, παίρνω στο μαγαζι στην Αιόλου και μου λένε δεν τον βάζουν full glue

καλοκαιρι λόγω της ζέστης (το βάζουν μόνο κανονικά) χαχα έχετε ξανακούσει κάτι αντίστοιχο ?

Link to comment
Share on other sites

Είχα τη x-one full glue απο τα χριστούγεννα αλλά μετά απο πολλές κακουχίες εσπασε. Πολυ καλο τζαμακι απλά περιμετρικα μαζεύει τόνους σκονης και σκουπιδακια. Είπα να δοκιμασω τώρα το τζαμάκι της Nilkin, παίρνω στο μαγαζι στην Αιόλου και μου λένε δεν τον βάζουν full glue

καλοκαιρι λόγω της ζέστης (το βάζουν μόνο κανονικά) χαχα έχετε ξανακούσει κάτι αντίστοιχο ?

Είμαι στο δεύτερο τέτοιο τζαμάκι, με τοποθέτηση full glue το οποίο έχει ξεκολλήσει στις άκρες, όπως και το πρώτο, και κάνω υπομονή να περάσει το καλοκαίρι να το βγάλω και να δοκιμάσω κάτι άλλο πια.

Ίσως για αυτό δεν το τοποθετούν έτσι, αν και το πρώτο έπαθε το ίδιο χειμωνιάτικα.

 

Νίκος

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο δεύτερο τέτοιο τζαμάκι, με τοποθέτηση full glue το οποίο έχει ξεκολλήσει στις άκρες, όπως και το πρώτο, και κάνω υπομονή να περάσει το καλοκαίρι να το βγάλω και να δοκιμάσω κάτι άλλο πια.

Ίσως για αυτό δεν το τοποθετούν έτσι, αν και το πρώτο έπαθε το ίδιο χειμωνιάτικα.

 

Νίκος

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λοιπόν επειδή αυτά με το καλοκαίρι δεν τα πιστεύω τσιμπησα DOME το εβαλα μόνος μου με την μια και έχω να πω οτι η καθαρότητα και τα χρώματα ειναι σαν είναι γυμνό. Ειμαι περιέργος να δω πόσο θα κρατήσει. Τελικα η διαδικάσια ειναι πολυ εύκολη απλα πρεπει να εισαι σε παγκο που να έχεις ελέγξει με άλφάδι αν ειναι ίσιος τα υπόλοιπα ειναι πανεύκολά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή αυτά με το καλοκαίρι δεν τα πιστεύω τσιμπησα DOME το εβαλα μόνος μου με την μια και έχω να πω οτι η καθαρότητα και τα χρώματα ειναι σαν είναι γυμνό. Ειμαι περιέργος να δω πόσο θα κρατήσει. Τελικα η διαδικάσια ειναι πολυ εύκολη απλα πρεπει να εισαι σε παγκο που να έχεις ελέγξει με άλφάδι αν ειναι ίσιος τα υπόλοιπα ειναι πανεύκολά.

Από που το πήρες, και πόσο;;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή αυτά με το καλοκαίρι δεν τα πιστεύω τσιμπησα DOME το εβαλα μόνος μου με την μια και έχω να πω οτι η καθαρότητα και τα χρώματα ειναι σαν είναι γυμνό. Ειμαι περιέργος να δω πόσο θα κρατήσει. Τελικα η διαδικάσια ειναι πολυ εύκολη απλα πρεπει να εισαι σε παγκο που να έχεις ελέγξει με άλφάδι αν ειναι ίσιος τα υπόλοιπα ειναι πανεύκολά.

 

Έτσι ακριβώς φίλε μου, λες και είναι κανονικά η οθόνη φαίνεται. Το θεωρώ κορυφή

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες, και πόσο;;;

 

Το πήρα απο το Mozik 45.90 https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/axesouar-kinitis/screen-protectors/whitestone-dome-tempered-glass-for-samsung-galaxy-note-8 αλλα δεν ξέρω αν έχει άλλο άμεσα διαθέσιμο. Πάρε ενα τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση, με το whitestone dome για το note 8, τι θηκη φορατε για να δω ποια ειναι συμβατη ;

 

Τωρα εχω την alcantara της samsung....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου φοράω spigen neo hybrid και συνεργάζεται εξαιρετικά με τζαμακι. Πάρε και αυτό το link που λέει και ποιές άλλες θήκες κάνουν για το dome glass https://www.whitestonedome.com/blog/guide-dome-glass-compatibility-note-8/

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου φοράω spigen neo hybrid και συνεργάζεται εξαιρετικά με τζαμακι. Πάρε και αυτό το link που λέει και ποιές άλλες θήκες κάνουν για το dome glass https://www.whitestonedome.com/blog/guide-dome-glass-compatibility-note-8/

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου φοράω spigen neo hybrid και συνεργάζεται εξαιρετικά με τζαμακι. Πάρε και αυτό το link που λέει και ποιές άλλες θήκες κάνουν για το dome glass https://www.whitestonedome.com/blog/guide-dome-glass-compatibility-note-8/

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επίσης φοράω την ίδια καθώς και την led view

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ μετά από καιρο. Τελικά το dome δεν άντεξε τις κακουχιες και σε λίγες μέρες επιστρεφω από διακοπές με ραγισμένο γυαλί λόγω πτώσης με την οθόνη προς τα κάτω πάνω σε μάρμαρο. Ευτυχώς γλυτώσαμε τα χειρότερα.

Η θήκη μου είναι η Led της samsung και πραγματικά δε την ξαναεμπιστευομαι αφού είναι η αιτία οπότε πέφτει το κινητό να λειτουργεί σαν αλεξίπτωτο και να χτυπάει με την οθόνη προς τα κάτω.

Εκτός των άλλων όσο καλά λόγια είχα να πω για την ποιότητα των υλικών στην αρχή, τοσο τελικά με έχει απογοητεύσει. Έχει ξεφτίσει στις γωνίες, έχει σκιστεί εκεί που ανοιγοκλεινει και τα πλαστικά που κρατάνε στο θέση του το κινητό έχουν ραγισει με γελοίες πτώσεις.

Πλέον θα ξαναβάλω Dome το οποίο απεδειχθει σωτήριο, αλλά ψάχνω καλυτερη θηκη που να προστατευει το dome από οριζόντιες πτώσεις..

Δέχομαι προτάσεις ανεξαρτήτως κόστους, αλλα όχι θήκη που να αλλοιώνει το χαρακτήρα της υπεροχής συσκευής μας..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Το Dome το τοποθετείτε εσείς;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το Dome το τοποθετείτε εσείς;

 

εγω προσωπικα το εβαλα μονος μου

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα το εβαλα μονος μου

Και δεν έχεις πρόβλημα με ελάττωση της ευαισθησίας της οθόνης όταν πατάς πάνω;Γιατί εγώ πέταξα ένα άλλο γυαλάκι που είχα αφού δεν έπαιρνε χαμπάρι όταν προσπαθούσα να πατήσω και τώρα δεν έχω τίποτα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και δεν έχεις πρόβλημα με ελάττωση της ευαισθησίας της οθόνης όταν πατάς πάνω;Γιατί εγώ πέταξα ένα άλλο γυαλάκι που είχα αφού δεν έπαιρνε χαμπάρι όταν προσπαθούσα να πατήσω και τώρα δεν έχω τίποτα.

 

Θεοδωρε, δεν εφταιγε το γυαλακι σου. Εφταιγε οτι λογω θηκης ειχε ανασηκωθει και δεν πατουσε σωστα στην οθονη, με αποτελεσμα να χανεις πατηματα. Το ειχα παθει και εγω με καποιο γυαλι. Αρα, ειναι θεμα συμβατοτητας γυαλιου και θηκης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και δεν έχεις πρόβλημα με ελάττωση της ευαισθησίας της οθόνης όταν πατάς πάνω;Γιατί εγώ πέταξα ένα άλλο γυαλάκι που είχα αφού δεν έπαιρνε χαμπάρι όταν προσπαθούσα να πατήσω και τώρα δεν έχω τίποτα.

 

Ειναι ακομα στη συσκευη. Ελα να το δουλεψεις μονος σου και θα δεις οτι ειναι σαν να μην εχεις βαλει τποτα στην οθονη

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Ολομόναχοι..

Το Dome το τοποθετείτε εσείς;

 

Στάλθηκε από το Note 8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ μετά από καιρο. Τελικά το dome δεν άντεξε τις κακουχιες και σε λίγες μέρες επιστρεφω από διακοπές με ραγισμένο γυαλί λόγω πτώσης με την οθόνη προς τα κάτω πάνω σε μάρμαρο. Ευτυχώς γλυτώσαμε τα χειρότερα.

Η θήκη μου είναι η Led της samsung και πραγματικά δε την ξαναεμπιστευομαι αφού είναι η αιτία οπότε πέφτει το κινητό να λειτουργεί σαν αλεξίπτωτο και να χτυπάει με την οθόνη προς τα κάτω.

Εκτός των άλλων όσο καλά λόγια είχα να πω για την ποιότητα των υλικών στην αρχή, τοσο τελικά με έχει απογοητεύσει. Έχει ξεφτίσει στις γωνίες, έχει σκιστεί εκεί που ανοιγοκλεινει και τα πλαστικά που κρατάνε στο θέση του το κινητό έχουν ραγισει με γελοίες πτώσεις.

Πλέον θα ξαναβάλω Dome το οποίο απεδειχθει σωτήριο, αλλά ψάχνω καλυτερη θηκη που να προστατευει το dome από οριζόντιες πτώσεις..

Δέχομαι προτάσεις ανεξαρτήτως κόστους, αλλα όχι θήκη που να αλλοιώνει το χαρακτήρα της υπεροχής συσκευής μας..

 

Εγώ έβαλα αυτή με το που πήρα το dome https://www.skroutz.gr/s/12785586/Spigen-Neo-Hybrid-Gunmetal-Galaxy-Note-8.html αφήνει 1 χιλιοστό ελεύθερο αν πέσει εντελώς οριζόντια. Πχ στο μάρμαρο 99% με αυτή θα το γλίτωνες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα αυτή με το που πήρα το dome https://www.skroutz.gr/s/12785586/Spigen-Neo-Hybrid-Gunmetal-Galaxy-Note-8.html αφήνει 1 χιλιοστό ελεύθερο αν πέσει εντελώς οριζόντια. Πχ στο μάρμαρο 99% με αυτή θα το γλίτωνες.

 

Εγώ έχω την αλκανταρα που προεξέχει ελαφρώς στις γωνίες οπότε αν πέσει σε επίπεδη επιφάνεια (πλακάκι, μάρμαρο κλπ) σώζεται άνετα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...