Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρα πολύ καλό και τέλεια τοποθέτηση,δείχνει!

Με τις θήκες τα πάει καλά;

Κοίτα με μια της Nilkin nature και μια απλή μαύρη των 3 ευρώ που έχω... τα πάει μια χαρά!!!

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσφορά στο public 49 ευρώ :)

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και το Πλαισιο. :) Σε ευχαριστω πολυ!

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά στο public 49 ευρώ :)

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση! Δεν θα το έπιανα!

 

Σε άλλα νέα, συνεχίζοντας τις αγορές θηκών, ήρθε η Nillkin Frosted και κατέληξα να κρατήσω αυτή σε σχέση με Rugged Armor, Alcantara και Stand View και μια Ringke Fusion (που δε με ενθουσίασε καθόλου).

Η Nillkin χάνει σε προστασία σε σχέση με τη Rugged που είναι κι αυτή εξαιρετική, αλλά κερδίζει σε εμφάνιση και αίσθηση, αλλοιώνει όσο το δυνατόν λιγότερο την εμφάνιση της συσκευής και είναι φιλική στις προστασίες οθόνης.

 

Όσον αφορά τις προστασίες, συμβιβάζομαι με ένα tempered της Nillkin αλλά χάνει στην αφή. Περιμένω και το full glue της X-one.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς... το κατάστημα λέγεται Mobile Freaks και είναι Αθήνα κέντρο, Αιόλου 68-70.

 

Και εννοείτε ότι δεν βάζουν μόνο για note, εγώ είχα πάει μαζί με τον φίλο μου που έχει το s8+ και έβαλε και εκείνος.... άψογα και σε αυτό!!!!

 

Απλά να υπολογίσετε ότι θα πρέπει να περιμενέτε κάνα 30' μέχρι να το πάρετε έτοιμο.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πόσο στοίχισε αυτό;Και πόσο η θήκη που έβαλες και που ταιριάζει μ' αυτό, ώστε να μην το πετάει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο στοίχισε αυτό;Και πόσο η θήκη που έβαλες και που ταιριάζει μ' αυτό, ώστε να μην το πετάει;
Το γυαλί με την τοποθέτηση full glue μου κόστισε 30 ευρώ και 10 ευρώ είχε η θήκη της Nilkin αλλά και μια τελείως απλή που έχω των 3 ευρώ δεν το πετάει.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μια μαγνητική βάση αεραγωγού.

Έχει αγοράσει κανείς κάποιο με δυνατό μαγνήτη να κρατάει "σφιχτά" την συσκευή μας;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μια μαγνητική βάση αεραγωγού.

Έχει αγοράσει κανείς κάποιο με δυνατό μαγνήτη να κρατάει "σφιχτά" την συσκευή μας;

Αυτή εδώ φίλε27fde23a416cf67ed046523097081c57.jpg

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!

Βλέπω η φίρμα έχει πολύ ψαγμένες λύσεις και ποιοτικές.Έχει και κοντά στην δουλειά μου μαγαζί με τις περισσότερες βάσεις της που με ενδιαφέρουν,σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!

Βλέπω η φίρμα έχει πολύ ψαγμένες λύσεις και ποιοτικές.Έχει και κοντά στην δουλειά μου μαγαζί με τις περισσότερες βάσεις της που με ενδιαφέρουν,σε ευχαριστώ!

Και κρατάει σε πολύ καλό βαθμό και χωρίς καθόλου το μεταλλικό πλακίδιο. Απευθείας το κινητό πάνω στην βάση

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα! Ποιοτικό δείχνει και όντως είναι πολύ ισχυροί οι μαγνήτες του.

Χωρίς θήκη να σου πω δεν σκέφτηκα να το δοκιμάσω. Έβαλα το μεγάλο πλακίδιο μαγνήτη μέσα από την θήκη χωρίς να το κολλήσω.....και βεντούζωσε!

Ψήθηκα να πάρω και την αυτοκόλλητη βάση που είναι για επίπεδη επιφάνεια, αλλά φοβάμαι την κόλλα επάνω στην δερμάτινη επιφάνεια που θέλω να το βάλω....

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας την alcantara, την led και την clear view της samsung πήρα σήμερα την rugged armor της spigen. Εκπληκτική θήκη, άψογη εμφάνιση και τέλεια συνεργασία με το τζαμάκι, παρόλο που κάπου διάβαζα ότι τα σηκώνει. Είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει εδώ και ένα μήνα στο Banggood αυτό το κόμπο με 8€, https://www.banggood.com/Bakeey-3D-Curved-Edge-Tempered-Glass-Film-Transparent-TPU-Silicone-Case-for-Samsung-Galaxy-Note-8-p-1225682.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN ,και μάλλον θα το πάρω αύριο.Τελικά να προσπαθήσω να το βάλω το τζαμάκι ή τσάμπα ο κόπος και ο χρόνος που θα φάω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω παραγγελία το κινητό σήμερα και ψάχνω για θήκη. Μέχρι στιγμής έχω καταλήξει στην led της samsung, έχετε εμπειρίες να μου πείτε για την συγκεκριμένη θήκη?
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω παραγγελία το κινητό σήμερα και ψάχνω για θήκη. Μέχρι στιγμής έχω καταλήξει στην led της samsung, έχετε εμπειρίες να μου πείτε για την συγκεκριμένη θήκη?
Αν σε βολεύουν η book είναι ψιλοκαλη. Γενικότερα δεν προστατεύει πολύ σε περίπτωση πτώσης γιατί αυτές η θήκες αν πέσει το κινητό με την οθόνη προς τα κάτω έχουν τάση να ανοίγουν. Ρίξε μια ματιά στη spigen rugged armor πολύ καλή προστασία, όμορφη και με πολύ καλό grip

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν σε βολεύουν η book είναι ψιλοκαλη. Γενικότερα δεν προστατεύει πολύ σε περίπτωση πτώσης γιατί αυτές η θήκες αν πέσει το κινητό με την οθόνη προς τα κάτω έχουν τάση να ανοίγουν. Ρίξε μια ματιά στη spigen rugged armor πολύ καλή προστασία, όμορφη και με πολύ καλό grip

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

 

Έχουμε συμβατό τζαμάκι για την συγκεκριμένη θήκη?

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εχω απ την πρωτη μερα την led που πηρα το κινητο.

Ειναι αρκετα ποιοτικη θηκη.Δεν προστατευει απ την πανω και κατω μερια το κινητο ομως.Αγορασα και μξα θηκη της spigen ομως ξαναγυρισα σε αυτην καθως δεν με βολεψε κανενα τζαμακι η μεμβρανη....επομενως led...χωρις προστασια οθονης εγω και απολαμβανω την οθοναρα του.Η αληθεια ειναι οτι και μενα δεν με βολευουν αυτες οι θηκες αλλα.............ελπιζω ειτε με θηκη ειτε χωρις να μην εχεις καποια πτωση....

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εχω απ την πρωτη μερα την led που πηρα το κινητο.

Ειναι αρκετα ποιοτικη θηκη.Δεν προστατευει απ την πανω και κατω μερια το κινητο ομως.Αγορασα και μξα θηκη της spigen ομως ξαναγυρισα σε αυτην καθως δεν με βολεψε κανενα τζαμακι η μεμβρανη....επομενως led...χωρις προστασια οθονης εγω και απολαμβανω την οθοναρα του.Η αληθεια ειναι οτι και μενα δεν με βολευουν αυτες οι θηκες αλλα.............ελπιζω ειτε με θηκη ειτε χωρις να μην εχεις καποια πτωση....

 

Και εμένα δεν μου πολυ αρέσουν, αλλά κερδίζεις αυτό που λες και εσύ οτι απολαμβάνεις την οθονάρα. Με αρκετή προσοχή πιστεύω δεν θα έχω θέμα +οτι θα κάνω και μια ασφάλεια. Για αργότερα βλέπω μήπως πάρω την dome

Link to comment
Share on other sites

Με Dome δεν έχει κανένα θέμα. Εγώ έχω την Neo Hybrid, rugged armor και liquid Air και είμαι ικανοποιημένος και από τις τρεις φουλ. Είχα την Led με τον καθρέφτη μπροστά της Samsung και δεν με βόλευε καθόλου. Έχει τόσο κακό grip όταν γυρνάς από πίσω το μπροστινό μέρος που μπορεί να σου πέσει λόγω των κινήσεων που κάνεις (να το ανοίξεις δηλαδή κτλ). Βέβαια εννοείται γούστα είναι αυτά αλλά δεν την αλλάζω τη spigen σε κανένα τηλέφωνο. Είναι εγγύηση

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν μου πολυ αρέσουν, αλλά κερδίζεις αυτό που λες και εσύ οτι απολαμβάνεις την οθονάρα. Με αρκετή προσοχή πιστεύω δεν θα έχω θέμα +οτι θα κάνω και μια ασφάλεια. Για αργότερα βλέπω μήπως πάρω την dome

 

LED VIEW η καλύτερη.-

Χωρίς προστασίες οθόνης, screen protectors και αηδίες...δεν θα σου κάνει καμία γρατζουνιά ή αραχνιά η οθόνη μ'αυτή τη θήκη και άφοβα θα έχεις το κινητό στην κολότσεπη.

Προσοχή μόνο μην σου πέσει κάτω γιατί εκεί μπορεί να έχεις "ατύχημα".

Πάρε την στο ίδιο χρώμα με το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

LED VIEW η καλύτερη.-

Χωρίς προστασίες οθόνης, screen protectors και αηδίες...δεν θα σου κάνει καμία γρατζουνιά ή αραχνιά η οθόνη μ'αυτή τη θήκη και άφοβα θα έχεις το κινητό στην κολότσεπη.

Προσοχή μόνο μην σου πέσει κάτω γιατί εκεί μπορεί να έχεις "ατύχημα".

Πάρε την στο ίδιο χρώμα με το κινητό σου.

Νόμιζα ότι οι θήκες είναι προστασία για να μην πέσει κάτω το κινητό.

Απότι φαίνεται η σαμσουνγκ έχει άλλη εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι οι θήκες είναι προστασία για να μην πέσει κάτω το κινητό.

Απότι φαίνεται η σαμσουνγκ έχει άλλη εντύπωση.

 

....Οι θήκες προορίζονται γιά αρκετούς σκοπούς:

Οι χρήστες βάζουν θήκες γιά όλους τους παρακάτω λόγους ή και για έναν μόνο λόγο από αυτούς:

α) προστασία οθόνης απο γρατζουνιές,

β) ομορφιά και στυλ,

γ) ελαχιστοποίηση ζημιάς από πτώση του κινητού,

δ) χρησιμοποίηση κινητού σε landscape mode για παρακολούθηση video...κλπ...

ε) καλύτερο grip.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι θέλουν θήκη-βιβλίο,για να μη φοβούνται θραύση από πτώση,να βάζουν ένα λαστιχάκι περιμετρικά όταν δεν το χρησιμοποιούν, ώστε να πέφτει με κλειστή τη θήκη ώστε αυτή να προφυλάει το κινητό από χτυπήματα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα, ειμαι κατοχος Νοτε4 και το εχω εξ'αρχης με την θηκη της σαμσουνγκ την protective cover.

Η συγκεκριμενη εξεχει λιγο γυρω γυρω της οθονης. Υπαρχει κατι αναλογο για το 8αρι χωρις να ειναι ογκωδης?

Δεν θα βαλω τζαμι προστασιας. Εχω δει την caseology vault που πλησιαζει λιγο την παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι οι θήκες είναι προστασία για να μην πέσει κάτω το κινητό.

Απότι φαίνεται η σαμσουνγκ έχει άλλη εντύπωση.

 

Ακριβώς αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσοι θέλουν θήκη-βιβλίο,για να μη φοβούνται θραύση από πτώση,να βάζουν ένα λαστιχάκι περιμετρικά όταν δεν το χρησιμοποιούν, ώστε να πέφτει με κλειστή τη θήκη ώστε αυτή να προφυλάει το κινητό από χτυπήματα.

 

Να το βάλω και λίγο σελοτέιπ? :lol: :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαιρετω την παρεα, ειμαι κατοχος Νοτε4 και το εχω εξ'αρχης με την θηκη της σαμσουνγκ την protective cover.

Η συγκεκριμενη εξεχει λιγο γυρω γυρω της οθονης. Υπαρχει κατι αναλογο για το 8αρι χωρις να ειναι ογκωδης?

Δεν θα βαλω τζαμι προστασιας. Εχω δει την caseology vault που πλησιαζει λιγο την παραπανω...

 

Η alcantara προεξέχει στις 4 γωνίες οπότε αν πέσει σε επίπεδο πάτωμα το προστατεύει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...