Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι και διπλα η καστορια να ερχομουν τσακ μπαμ να μου δειχνες τι ενοεις!χαχαχα!

Νερο και σαπουνι τι ενοεις?προ η μετα τοποθετησης?καταλαβες τι εμπειρια εχω με το θεμα ε!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προ τοποθέτησης!

 

 

Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα την spigen neo flex.

 

https://spaceboy.io/store/spigen-neo-flex-587fl22103-samsung-galaxy-note-8-premium-screen-protector/

 

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και διπλα η καστορια να ερχομουν τσακ μπαμ να μου δειχνες τι ενοεις!χαχαχα!

Νερο και σαπουνι τι ενοεις?προ η μετα τοποθετησης?καταλαβες τι εμπειρια εχω με το θεμα ε!!

Πάνε στα mediamarkt τοποθετούν με 18 ευρώ και εγγύηση 2 μηνών ζελατίνα της zagg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το neoflex το είχα πάρει κι εγώ αλλά το έβγαλα αμέσως!

 

Στάλθηκε από το G3112 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το neoflex το είχα πάρει κι εγώ αλλά το έβγαλα αμέσως!

 

Στάλθηκε από το G3112 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έβαλες κάποια άλλη μεμβράνη η tempered μετά το spigen neo flex?

Αν ναι ποιο προϊόν?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

@kountoura

Τίποτα δεν έβαλα φίλε μου. Μετά από αυτό αποφάσισα και το άφησα δίχως προστασία οθόνης-μόνο την liquid air φορούσα ως θήκη και δεν μου είχε πάθει ούτε ίχνος γρατζουνιάς.

 

Στάλθηκε από το G3112 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Από το Σάββατο με την tech21 evo wallet! Κλείνει κανονικά με το dome glass!! Εξαιρετική :)

 

jZytU3u.jpg

 

35roIpk.jpg

 

7Nzz5HE.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την πατησα και γω σημερα δυο φορες.....την μια σε καταστημα που μου περασαν ενα σαν πολυουρεθανη που εδενε μεχρι πισω και και μια με απλη μεμβρανη που περασα μονος.

Και τις δυο φορες δεν καθοταν καμια απ τις δυο καθολου καλα στα πλαινα της οθονης με αποτελεσμα η να βγαινει η να εχει αερα μεσα.Τωρα προς το παρον του φοραω μονο μια θηκη liquid air και γυμνο στην οθονη αλλα τρεμει το φιλοκαρδι μου μη πεσει κατω.Εχω και την led view της samsung και παρ οτι ειναι πιο ασφαλης στην οθονη με κουραζει το ανοιγε κλεισε...

Edited by Geodou91
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εγω ειχα δοκιμασει πολλα τζαμακια και τελευταια και το zagg.Ενω σαν αισθηση ειναι ωραιο εχει καποια σημαντικα μειονεκτηματα.Πρωτον σε καποια σημεια ειδικα στις ακρες το touch δεν πιανει καλα με αποτελεσμα να χανεις πατηματα.Μετα απο καποιο διαστημα ακουγεται και τριξιμο στα σημεια αυτα και πρεπει να τα πατησεις πολυ.Το χειροτερο απο ολα ηταν οτι σε μια πτωση το τζαμακι δεν εσπασε αλλα ξεκολλησε ολο και εφυγε.Συμπερασμα.Μονο white dome.Αυτο εβαλα εδω και ενα μηνα και ειναι σαν να μην εχεις τζαμακι.Το παρηγγειλα απο mobilefun αγγλια και σε 2 3 μερες ηταν εδω.Αλλωστε και το zagg στα 35€ ειναι πολυ ακριβο.

 

Δοκίμασα τελικά και κακός δεν σε "άκουσα".

Έβαλα zagg tempered glass, και το πέταξα στα πρώτα πέντε λεπτά δοκιμής.

Έχανε πολύ σε απόκριση.

Δοκίμασα να γράψω ένα κείμενο και 1 στα 3 πατήματα το έχανε.

Ήθελε να πατάω με περισσότερη δύναμη την οθόνη.

Πέταμα λοιπόν και επιστροφή στην spigen neo flex.

Καλύτερα να χάνει σε χρώματα και αίσθηση, παρά σε πατήματα.

 

Dome glass παρόλο που συμφωνώ με όλους για το πόσο καλό προϊόν είναι, δεν ξανά αγοράζω.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

@vag74 σε ακουσα σε αυτο που μου ειπες για τα media και την ζελατινη της zagg και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος.Ειναι σαν την κλασικη ζελατινη που ερχονται τα κινητα....ουτε αλλαζει χρωματα ουτε προβλημα με το touch..ουτε φουσκαλες....ειναι συμβατη με ολες τις θηκες........τοσα κινητα που ειχα στο παρελθον και ειχα απλη ζελατη ποτε δεν μου επαθαν τιποτα.Βεβαια εδωσα 18 ευρω συν εγγυηση που σου δινουν αλλα και παλι τοσο παιδεμα που εφαγα για να περασω μονος μου αλλες συν το οτι αλλες ψιλοκολαγε λιγο το χερι οταν ρολλαρες στην οθονη τυπου πολυουρεθανης οποτε χαλαλι...να σαι καλα για την βοηθεια!

Πλεον μπορω να πω και γω οτι εχω μια liquid air spigen θηκη με μεβρανη της zagg και τελος τα πολλα πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Geodou91 είναι τόσα τα χρήματα που σπαταλάμε σε προστασία οθόνης για τις edge οθόνες που η zagg από mediamarkt είναι εξαιρετική επιλογή,το dome glass είναι μια εξαιρετική λύση αλλά το φιλαράκι μου kountoura 3 φορές απέτυχε να το τοποθετήσει σωστά στο s8 plus οπότε απορρίπτεται για μένα λόγο δυσκολίας στη τοποθέτηση,πλέον από εδώ και πέρα μόνο σίγουρες λύσεις

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απορρίπτεται για τον ίδιο εννοείς που δεν μπόρεσε να την τοποθετήσει, το μεγαλύτερο λάθος σε όλα τα βίντεο τοποθέτησης που είδα ήταν η βιασύνη να τραβήξεις το πλαστικό που κρατάει το τζαμάκι όταν πας την κόλλα στην μέση.

 

Είχα και την zagg και μου έβγαινε η πίστη να γράψω ένα μήνυμα, και το ότι έσπασε η οθόνη χωρίς να σπάσει το τζαμάκι δεν δικαιολογείτε :(

 

Όσο για την wallet βολεύει δεν βολεύει άμα καείς στο χυλό φυσάς και το γιαούρτι!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απορρίπτεται για τον ίδιο εννοείς που δεν μπόρεσε να την τοποθετήσει, το μεγαλύτερο λάθος σε όλα τα βίντεο τοποθέτησης που είδα ήταν η βιασύνη να τραβήξεις το πλαστικό που κρατάει το τζαμάκι όταν πας την κόλλα στην μέση.

 

Είχα και την zagg και μου έβγαινε η πίστη να γράψω ένα μήνυμα, και το ότι έσπασε η οθόνη χωρίς να σπάσει το τζαμάκι δεν δικαιολογείτε :(

 

Όσο για την wallet βολεύει δεν βολεύει άμα καείς στο χυλό φυσάς και το γιαούρτι!! :lol:

 

Από μένα ναι απορρίπτεται, και μετά από αναλυτική περιγραφή μου στον Βαγγέλη το απέρριψε και αυτός..

Λογικά για τον φόβο μην πάει κάτι στραβά.

60€/τεμάχιο δεν είναι και για ρίσκο.

Προσωπικά πήρα 3 τεμάχια.

Και στις 3 περιπτώσεις μου άφησε φουσκαλες η φουσκαλα.

Δοκίμασα και απότομα και σιγά σιγά.

Είδα το βίντεο πολλές φορές και στην τοποθέτηση ήμουν ήρεμος χωρίς βιασύνη.

Δεν αμφιβάλλω για το τέλειο προϊόν που ανεφερουν τα παιδιά που το πέρασαν άψογα, αλλά η δική μου εμπειρία δεν ήταν καλή.

Και έχω περάσει τα τελευταία χρόνια άπειρες προστασίες οθόνης.

Δεν ήταν πρώτη φορά..

Πλέον είμαι με spigen neo flex και δεν δοκιμάζω τίποτε άλλο.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Στο s8 μπορεί να κάνει φουσκάλες δεν μπορώ να διαφωνήσω γιατί δεν το έχω, αλλά στο note δεν κάνει απολύτως τίποτε, δεν έπρεπε να το ξανα αγοράσεις αφού δεν σου πέτυχε την πρώτη φορά! Μα είναι δυνατόν να έδωσες 180 ευρώ στα τζαμάκια? :blink:

 

Η neo flex έχει αίσθηση πλαστικού όπως όλα τα απλά screen protectors πως τον ανέχεστε αυτό σε τόσο ακριβές συσκευές? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Απορρίπτεται για τον ίδιο εννοείς που δεν μπόρεσε να την τοποθετήσει, το μεγαλύτερο λάθος σε όλα τα βίντεο τοποθέτησης που είδα ήταν η βιασύνη να τραβήξεις το πλαστικό που κρατάει το τζαμάκι όταν πας την κόλλα στην μέση.

 

Είχα και την zagg και μου έβγαινε η πίστη να γράψω ένα μήνυμα, και το ότι έσπασε η οθόνη χωρίς να σπάσει το τζαμάκι δεν δικαιολογείτε :(

 

Όσο για την wallet βολεύει δεν βολεύει άμα καείς στο χυλό φυσάς και το γιαούρτι!! :lol:

Δεν μιλάμε για zagg τζάμι,εγώ προτείνω zagg ζελατίνα υγρής τοποθέτησης από mediamarkt,δεν χάνει σε απόκριση.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο s8 μπορεί να κάνει φουσκάλες δεν μπορώ να διαφωνήσω γιατί δεν το έχω, αλλά στο note δεν κάνει απολύτως τίποτε, δεν έπρεπε να το ξανα αγοράσεις αφού δεν σου πέτυχε την πρώτη φορά! Μα είναι δυνατόν να έδωσες 180 ευρώ στα τζαμάκια? :blink:

 

Η neo flex έχει αίσθηση πλαστικού όπως όλα τα απλά screen protectors πως τον ανέχεστε αυτό σε τόσο ακριβές συσκευές? :ninja:

 

Έχω δώσει και περισσότερα.

Κάκος φυσικά!

Η neo flex έχει αίσθηση πλαστικού, και ίσως χαλάει και λίγο τα χρώματα.

 

Αλλά...

Ταιριάζει με όλες τις θήκες.

Δεν χάνει σε απόκριση οθόνης καθόλου.

Τοποθέτηση εύκολη.

Αξία 20€ τα 2 τεμάχια.

 

Έχω μάθει να ζω με την αίσθηση πλαστικού όπως λες σε ακριβές συσκευές χρόνια τώρα.

Από την κυκλοφορία του s7 edge.

 

Την ανέχομαι γιατί δεν μπορώ να ανεχτώ μια "αραχνια" που απροστάτευτη οθόνη samsung ναυαρχίδας την κάνει για πλάκα.

 

Επίσης την παλιά καλή εποχή με τα tempered glass nillkin spigen κτλ που ήταν και είναι 100% άψογα σε φλατ οθόνες,

Στην samsung δεν θα την ξανά δούμε νομίζω.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω και εγω ειχα γραψει το πακέτο που εφαγα να βαλω το dome.. Το κρατάω παροτι έχει 3 φυσαλίδες σαν πιχελ. Θέλει λευκό background για να τις προσέξεις πάντως, δεν πολυφαίνεται γενικα.

Αυτο που μου έχει μεινει, είναι τα σχόλια στο utube που διαβασα αρκετά. Ολοι γραφανε τι πακέτο φαγανε να το βαλουνε, και πόσες ώρες κανανε.

Ενας έγραφε, εμένα μου πηρε 30 δευτερόλεπτα να το βαλω. :lol:

Η μέθοδος του? Δε χρησιμοποιησε τίποτα, ούτε τη βαση ουτε τιποτα. Εριξε τη σταγονα στο κέντρο της οθόνης και αφησε το τζαμι με το χερι απαλα..

Αν το ξανα έπαιρνα το ιδιο θα εκανα.. Αφου στο τέλος στην ουσία και εγω αυτο εκανα σφου πρώτα απέτυχα με το νορμάλ τρόπο και αυτοσχεδιασα.

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω και εγω ειχα γραψει το πακέτο που εφαγα να βαλω το dome.. Το κρατάω παροτι έχει 3 φυσαλίδες σαν πιχελ. Θέλει λευκό background για να τις προσέξεις πάντως, δεν πολυφαίνεται γενικα.

Αυτο που μου έχει μεινει, είναι τα σχόλια στο utube που διαβασα αρκετά. Ολοι γραφανε τι πακέτο φαγανε να το βαλουνε, και πόσες ώρες κανανε.

Ενας έγραφε, εμένα μου πηρε 30 δευτερόλεπτα να το βαλω. :lol:

Η μέθοδος του? Δε χρησιμοποιησε τίποτα, ούτε τη βαση ουτε τιποτα. Εριξε τη σταγονα στο κέντρο της οθόνης και αφησε το τζαμι με το χερι απαλα..

Αν το ξανα έπαιρνα το ιδιο θα εκανα.. Αφου στο τέλος στην ουσία και εγω αυτο εκανα σφου πρώτα απέτυχα με το νορμάλ τρόπο και αυτοσχεδιασα.

 

Εγω με την πρωτη το περασα τελεια.Το μυστικο ειναι να ειναι απολυτα επιπεδη η επιφανεια και να μην βιαστεις να κατεβασεις το τζαμακι.Το κατεβαζεις αφου αγγιξει το τζαμι η σταγονα και αρχιζει να απλωνεται.Και προσοχη στο σκουπισμα μετα της επιπλεον κολλας

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την πρωτη το περασα τελεια.Το μυστικο ειναι να ειναι απολυτα επιπεδη η επιφανεια και να μην βιαστεις να κατεβασεις το τζαμακι.Το κατεβαζεις αφου αγγιξει το τζαμι η σταγονα και αρχιζει να απλωνεται.Και προσοχη στο σκουπισμα μετα της επιπλεον κολλας

Κυριως το 2ο πιστεύω.. Ολοι εστιάζουν να είναι επιπεδο το τραπέζι, οκ αυτό δεν είναι πρόβλημα. Βάζεις κατι, κάποιο χαρτάκι, να το κάνεις επίπεδο ωστε να μεινει η κολα στο κεντρο.

Αλλα το 2ο οντως είναι, εκει έκανα λαθος και τις 2 φορες. Ουτε στα βίντεο δεν το δειχνουν καλα. Αν αφησεις το τζαμακι να πέσει μπορει να παρει φυσαλίδες. Στην πραγματικότητα θελει να το ακουμπήσεις απαλα πανω στην κολα, και απαλα να το αφησεις μετα.

Παντως εγω παρότι δεινοπαθησα, μαλλον παλι το ιδιο θα έπαιρνα. Η κολα στερεοποιηται με τη λαμπα και δε γεμιζει τριχες στα ακρα όπως αλλα φθηνα tempered που η κολα, κολλάει μονιμα..

Ή βάζεις κατι καλο που δεν το νιώθεις ή κανεις ασφαλεία θραύσης και βαζεις μια απλη ζελατίνα. Ολα τα άλλα ειναι ημίμετρα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Πλέον πέρασα κι εγώ στο 8αρι.

https://www.drele.com/shop/prostasia-kinitou/giali-prostasias/%CE%B3%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%AF-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-samsung-galaxy-note-8/

https://www.skroutz.gr/s/12785582/Spigen-Rugged-Armor-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-Note-8.html

Η θήκη φανταστική. την είχα στο 5αρι και στο 7αρι. Ωστόσο το tempered καμία επαφή. Αναγκάζομαι μέχρι να έρθει μία μεμβράνη που παρήγγειλα να βγάζω τη θήκη για να γράφω αλλά γενικά δεν κάνει καλή επαφή. Επίσης, η spiegen σπρώχνει το τζαμάκι και ξεκολλάει συνεχώς.

Από προηγούμενη εμπειρία δεύτερη μέρα κινητό το νοτε 5 μου έπεσε και έδωσα 220 για να αλλάξω οθόνη. επομένως είναι απαραίτητο το τσαμάκι. Πήρα προς το παρόν, https://www.skroutz.gr/products/show/31593378 αυτή τη μεμβράνη μέχρι να μου έρθει το dome

 

Αυτή την έχει δοκιμάσει κανείς https://www.insomnia.gr/forums/topic/669397-samsung-galaxy-note-8-friendly-tempered-case/

Edited by chris_21k
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη φανταστική. την είχα στο 5αρι και στο 7αρι. Ωστόσο το tempered καμία επαφή. Αναγκάζομαι μέχρι να έρθει μία μεμβράνη που παρήγγειλα να βγάζω τη θήκη για να γράφω αλλά γενικά δεν κάνει καλή επαφή. Επίσης, η spiegen σπρώχνει το τζαμάκι και ξεκολλάει συνεχώς. [/url]

Αν θυμάμαι καλά η rugged armor δεν πρέπει να είναι συμβατή με το dome που παρήγγειλες

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δωσυε μου για ακομη μια φορα τα φωτα σας σε κατι.Οπως ειπα παραπανω περασα μια ζελατινη της zagg και ειμαι μια χαρα.Το θεμα που εχω ειναι οτι εκει που τελειωνει η ζελατινα στα πλαγια δηλαδη της οθονης μου εχει μαζεψει και απ τις δυο μεριες χνουδακι λογικα απ τα μαντηλακια και ασπριζει......υπαρχει καποιος τροπος να το απομακρυνω με κατι...τυπου οινοπνευμα η κατι αλλο...χωρις να κανει κακο στην οθονη η να μην ξεκολλησει η μεμβρανη?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...