Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα τη LED της Samsung αλλα δεν έβαλα γυαλί ακόμα.. Το πρόβλημα είναι οτι η θήκη ανοίγει σα διάολος με αποτέλεσμα οι πτώσεις να γίνονται με ανοιχτή θήκη και φυσικά ο κίνδυνος να σπάσει η οθόνη μεγάλος.. Το επόμενο ζόρι μου είναι αν ένα tempered glass δε θα χει πρόβλημα μαζί με τη LED. Θεωρώ οτι οριακά δε θα βρίσκει..

Την πάτησα λέτε...; :worry:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα τη LED της Samsung αλλα δεν έβαλα γυαλί ακόμα.. Το πρόβλημα είναι οτι η θήκη ανοίγει σα διάολος με αποτέλεσμα οι πτώσεις να γίνονται με ανοιχτή θήκη και φυσικά ο κίνδυνος να σπάσει η οθόνη μεγάλος.. Το επόμενο ζόρι μου είναι αν ένα tempered glass δε θα χει πρόβλημα μαζί με τη LED. Θεωρώ οτι οριακά δε θα βρίσκει..

Την πάτησα λέτε...; :worry:

Αν θέλεις να ακούσεις τη γνώμη μου, ποιο πολλές πιθανότητες έχει να σου πέσει με αυτή τη θήκη παρά σκέτο :)

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη LED της Samsung αλλα δεν έβαλα γυαλί ακόμα.. Το πρόβλημα είναι οτι η θήκη ανοίγει σα διάολος με αποτέλεσμα οι πτώσεις να γίνονται με ανοιχτή θήκη και φυσικά ο κίνδυνος να σπάσει η οθόνη μεγάλος.. Το επόμενο ζόρι μου είναι αν ένα tempered glass δε θα χει πρόβλημα μαζί με τη LED. Θεωρώ οτι οριακά δε θα βρίσκει..

Την πάτησα λέτε...; :worry:

 

Τα περισσότερα γυαλιά δε θα έχουν θέμα.

Σίγουρα το xone full glue fit, κανίς αφήνει αρκετό περιθώριο περιμετρικά και παίζει με όσες θήκες έχω δοκιμάσει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διάβασα και γι αυτό. Είσαι ευχαριστημένος δηλαδή εσύ μ αυτό;

 

Απόλυτα. Για αυτό άλλωστε και στη νέα συσκευή μου το έριξα χωρίς δεύτερη σκέψη...

Link to comment
Share on other sites

Κάντε μια ασφάλεια ρε παιδες και είστε καλυμμένοι για ένα χρόνο. Μετά ειδωμεν

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Ναι αλλά για κάποιον που έχει την συσκευή πάνω από ένα μήνα δεν μπορεί να ασφαλίσει ε?

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη LED της Samsung αλλα δεν έβαλα γυαλί ακόμα.. Το πρόβλημα είναι οτι η θήκη ανοίγει σα διάολος με αποτέλεσμα οι πτώσεις να γίνονται με ανοιχτή θήκη και φυσικά ο κίνδυνος να σπάσει η οθόνη μεγάλος.. Το επόμενο ζόρι μου είναι αν ένα tempered glass δε θα χει πρόβλημα μαζί με τη LED. Θεωρώ οτι οριακά δε θα βρίσκει..

Την πάτησα λέτε...; :worry:

 

Έχω και εγω led και έβαλαν μεμβράνη στο media markt. Απο 18 Ευρώ στα 13... Την τοποθετούν οι ίδιοι στο service... Είναι τέλεια. Την έβαλα το πρωΐ και οσο περνάει η ώρα κολλάει καλύτερα. Μου ειπαν εκεί οτι στις 3 ημέρες γίνεται σκληρή σαν tempered glass. Έχει και 2 μήνες εγγύηση!

Link to comment
Share on other sites

Το dex το δουλευετε γενικα? Σκεφτομαι να παρω αλλα φοβαμαι πως θα το χρησιμοποιησω μια δυο φορες και μετα συρταρι..
Link to comment
Share on other sites

Το dex το δουλευετε γενικα? Σκεφτομαι να παρω αλλα φοβαμαι πως θα το χρησιμοποιησω μια δυο φορες και μετα συρταρι..
Θέλεις να σου πουλήσω το δικό μου; 2 φορές το έχω δουλέψει

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το dex το δουλευετε γενικα? Σκεφτομαι να παρω αλλα φοβαμαι πως θα το χρησιμοποιησω μια δυο φορες και μετα συρταρι..

 

Εγώ δεν έχω ανοίξει ακόμη το κουτί εδώ και 3 μήνες που το εχω!

Ίσως το γεγονός ότι δεν χρησιμοποιώ pc στο σπίτι και έτσι δεν έχω διαθέσιμο πληκτρολόγιο, ποντίκι, monitor κλπ να είναι ο λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω ανοίξει ακόμη το κουτί εδώ και 3 μήνες που το εχω!

Ίσως το γεγονός ότι δεν χρησιμοποιώ pc στο σπίτι και έτσι δεν έχω διαθέσιμο πληκτρολόγιο, ποντίκι, monitor κλπ να είναι ο λόγος.

 

Ενδιαφερομαι εγω για το dex αν το δινεις φιλε μου.στειλε μου pm

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη LED της Samsung αλλα δεν έβαλα γυαλί ακόμα.. Το πρόβλημα είναι οτι η θήκη ανοίγει σα διάολος με αποτέλεσμα οι πτώσεις να γίνονται με ανοιχτή θήκη και φυσικά ο κίνδυνος να σπάσει η οθόνη μεγάλος.. Το επόμενο ζόρι μου είναι αν ένα tempered glass δε θα χει πρόβλημα μαζί με τη LED. Θεωρώ οτι οριακά δε θα βρίσκει..

Την πάτησα λέτε...; :worry:

 

Λοιπόν αφού την πάτησα με τη LED και αποφάσισα να βάλω και γυαλί, την ξαναέκανα τη μ@λ@κία. Έβαλα ένα στο e-matrix με 15€ μάλιστα αλλα ρε παιδιά τι να πω. Η οθόνη απέκτησε ένα σπαστικό glance λες και είναι της πλάκας... Αναρωτιέμαι αν όλα τα γυαλιά εχουν αυτή την αίσθηση.. Η εφαρμογή είναι καλή από touch response δεν έχει χάσει αλλα το ψιλομετάνιωσα.. Το IMAK 3D ήταν..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αφού την πάτησα με τη LED και αποφάσισα να βάλω και γυαλί, την ξαναέκανα τη μ@λ@κία. Έβαλα ένα στο e-matrix με 15€ μάλιστα αλλα ρε παιδιά τι να πω. Η οθόνη απέκτησε ένα σπαστικό glance λες και είναι της πλάκας... Αναρωτιέμαι αν όλα τα γυαλιά εχουν αυτή την αίσθηση.. Η εφαρμογή είναι καλή από touch response δεν έχει χάσει αλλα το ψιλομετάνιωσα.. Το IMAK 3D ήταν..
Το καλύτερο γυαλί είναι το whitestone dome glass. Απλά πας στο 50αρικο. Όλα τα άλλα είναι συμβιβασμός. Δες και το x one full glue.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω προς το παρον εχω τη μεμβρανη απ τα μεντια.. Μεχρι στιγμης ειναι μια χαρα. Την εβαλα 10ε απο 15. Σκεφτομαι να του κανω και ασφαλεια με 35 για ενα χρονο και να μην ασχοληθω με τζαμακι
Link to comment
Share on other sites

Εγω προς το παρον εχω τη μεμβρανη απ τα μεντια.. Μεχρι στιγμης ειναι μια χαρα. Την εβαλα 10ε απο 15. Σκεφτομαι να του κανω και ασφαλεια με 35 για ενα χρονο και να μην ασχοληθω με τζαμακι

 

Την έχουν σε έκπτωση? είναι case friendly?

Γιατι η screenknight καλή χρυσή δεν την βγάζει case friendly όπως δυο s8+ και μου την πετάει στις γωνίες με μια parallax caseology θήκη που εχω...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Την έχουν σε έκπτωση? είναι case friendly?

Γιατι η screenknight καλή χρυσή δεν την βγάζει case friendly όπως δυο s8+ και μου την πετάει στις γωνίες με μια parallax caseology θήκη που εχω...

Μπορείς να βρεις αντίστοιχη με την screen night που να είναι και case friendly. Εμένα δεν μου αρέσει ποιοτικά. Υφή σαν φλοιό πορτοκαλιού και κόβει πολύ την οθόνη.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πληκτρολόγιο της προκοπής έχουμε; Της samsung και το swiftkey που δοκίμασα, σε σχέση με των windows, υστερούν πολύ..
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πληκτρολόγιο της προκοπής έχουμε; Της samsung και το swiftkey που δοκίμασα, σε σχέση με των windows, υστερούν πολύ..

 

Εγώ χρησιμοποιώ το SwiftKey. Πολύ καλό. Σε σχέση με αυτό των wm που ανέφερες, μπορείς να του υπαγορεύεις και να γράφει (και άλλα το κάνουν αυτό βέβαια). Βάλε του κι ένα σκούρο θέμα και είσαι έτοιμος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βρεις αντίστοιχη με την screen night που να είναι και case friendly. Εμένα δεν μου αρέσει ποιοτικά. Υφή σαν φλοιό πορτοκαλιού και κόβει πολύ την οθόνη.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η screenknight ποιοτικά δεν εχει καμια σχέση με το παρελθον και η υφη που αναφέρεις δεν υφίσταται πλέον....και για τα χρήματα της είναι εξαιρετική...απλα case friendly δεν την βγάζει όπως του s8+

Προς το παρόν έχω παραγγείλει αυτή.https://www.amazon.de/gp/product/B074MR7933/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

από Αμαζον και περιμένω ...αλλα και του media αν ήταν καλή ...τι συζηταω

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το SwiftKey. Πολύ καλό. Σε σχέση με αυτό των wm που ανέφερες, μπορείς να του υπαγορεύεις και να γράφει (και άλλα το κάνουν αυτό βέβαια). Βάλε του κι ένα σκούρο θέμα και είσαι έτοιμος.
Ρε Μοντογια μη μας τρελαίνεις.. Κι εγώ SwiftKey χρησιμοποιώ... Άσε που μου λείπει το trackball..

 

Στάλθηκε από το Note 8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Για το Samsung Dex χρειαζεσαι μια οθονη - πληκτρολογιο και ποντικι ΜΟΝΟ για το Note8; Θελω να πω, μπορει να συνδεθει καπως στον ηδη υπαρχων Η/Υ και να μπορεις να εναλλασσεσαι πχ;

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από Αθήνα που να κοιτάξω για να ασφαλίσω το κινητό από θραύση οθόνης και σε τι τιμή!??
Αν το έχεις λιγότερο από 1 μήνα ασφάλειες generalli ξηρογιαννοπουλος.

https://www.xirogiannopoulos.gr/%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%AE-%CF%84%CE%BF-tablet-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%AD/

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...