Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον δυσκολέψατε πολύ τον τίτλο παιδιά

 

Αυτό.

 

Και δεν είναι καν "ευρωπαϊκή έκδοση", παντού το ιδιο πουλάνε.

Link to comment
Share on other sites

Να το σβήσω το άλλο και να το κάνω όπως ήταν να τελειώνουμε;

 

Το ένα σας ενοχλεί.. το άλλο σας πειράζει. Αμάν :lol:

Link to comment
Share on other sites

To όνομα του κινητού φτάνει, δεν θέλει κάτι άλλο.

 

Ορθώς έκανες άλλο νήμα για το 5χ μιας και είναι άλλο κινητό, με άλλο software και άλλα προβλήματα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Οκ, τα τροποποίησα. Νομίζω πλέον ούτε κουραστικό είναι ούτε θα ρωτάει ο κόσμος τις ίδιες ερωτήσεις ;)

 

Από εμπειρία σου λέω ότι πολύς κόσμος δεν διαβάζει πρώτο μήνυμα και ρωτά συνεχώς τα ίδια. Εφόσον ξεχωρίζει από τις άλλες συσκευές σε λογισμικό, το έγραψα στο τίτλο μιας και μπορεί να αποτελεί κριτήριο αγοράς (υπέρ ή κατά). Στη τελική και λίγο μεγαλύτερος τίτλος τι σας πειράζει; Η δουλειά δεν γίνεται; :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

επειδη το https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/ εχει μερες να ανανεωθει, που μπορουμε να βρουμε τις νεες εκδοσεις της gcam;

 

Aπο εκει, δεν εχουν βγει νεοτερες

Link to comment
Share on other sites

Είναι 2 σελίδες που συζητάμε το όνομα του thread. Παρακαλώ μην το συνεχίσουμε. Θα μπορούσα να το είχα αφήσει όπως ήταν ;)

 

Πάμε παρακάτω. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γτ πιστεύω πως είναι ίδιο κινητό;;;;

https://youtu.be/K53HqMHbems

 

Κ εγώ πιστεύω πως γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ πιστεύω πως γίνεται

 

Το οτι θα γινεται να περασεις MIUI στο Mia1 θα γινεται σιγουρα. Απλα δεν γινεται επισημα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γτ πιστεύω πως είναι ίδιο κινητό;;;;

https://youtu.be/K53HqMHbems

 

Επειδή κάποιος έκανε port την rom του mi a1 στο mi 5x έγιναν το ίδιο κινητό;

 

 

Με βάση την λογική σου το mi a1 με βάση το παραπάνω βίντεο είναι το ίδιο κινητό και με το Redmi note 4.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην σκατε. Οποιος θέλει απλά το δοκιμαζει... προσωπικά δεν το συνιστώ και είμαι σίγουρος οτι θα μπρικαρει. Στη δική μου συσκευή δεν θα το κάνω πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αν κατάλαβα καλά οι σοβαρές ελλείψεις τους κινητού είναι το ράδιο κ το nfc................Σωστά?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

παρακολουθώ εδώ και καιρό το thread μιας και αυτήν την εβδομάδα θα το πάρω και εγώ

Ομως βλέπω πως κάποιοι ρωτάτε τα ίδια πράγματα συνεχώς για τα specs ενώ έχουν απαντηθεί

Το κινητό δεν έχει NFC και Radio FM και δεν προβλέπεται να αποκτήσει

Εμένα προσωπικά δεν θα μου λείψουν καθόλου γιατί δεν τα χρησιμοποιώ

Σχετικά με τις ROM θέλει πολύ μεγάλη προσοχή γιατί δεν ταιριάζουν όλες, συνεπώς μην προτείνετε κάτι αν δεν το έχετε δοκιμάσει

Το ΜΙ Α1 και το ΜΙ 5x δεν φοράνε την ίδια ROM και αν περάσετε στο ένα κινητό την ROM του άλλου είναι πολύ πιθανόν να κολλήσει

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλά, roms και αλλά καλούδια, λογικά θα βγουν αρκετές, αν ποτέ φιλοτιμηθεί αυτή η xiaomi να δώσει τον kernel(μόνο αυτή θα μπορούσε να τον καθυστερήσει τόσο!). Αλλά, το να αγοράζετε android one κινητό και να σκάτε πως θα του βάλετε miui, πραγματικά με αφήνει άφωνο!

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά, roms και αλλά καλούδια, λογικά θα βγουν αρκετές, αν ποτέ φιλοτιμηθεί αυτή η xiaomi να δώσει τον kernel(μόνο αυτή θα μπορούσε να τον καθυστερήσει τόσο!). Αλλά, το να αγοράζετε android one κινητό και να σκάτε πως θα του βάλετε miui, πραγματικά με αφήνει άφωνο!

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Έλα μου ντε. Σε τελευταία ανάλυση σε όποιον δεν κάνει το vanilla android είτε επειδή δεν ήξερε, είτε επειδή δεν του αρέσει κάποιου, ας το ανταλλάξει με ενα Mi5X αν βρει κάποιον με αυτό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, roms και αλλά καλούδια, λογικά θα βγουν αρκετές, αν ποτέ φιλοτιμηθεί αυτή η xiaomi να δώσει τον kernel(μόνο αυτή θα μπορούσε να τον καθυστερήσει τόσο!). Αλλά, το να αγοράζετε android one κινητό και να σκάτε πως θα του βάλετε miui, πραγματικά με αφήνει άφωνο!

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Μενεις αφωνος που θελει ο κοσμος να δοκιμασει πραγματα; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

παρακολουθώ εδώ και καιρό το thread μιας και αυτήν την εβδομάδα θα το πάρω και εγώ

Ομως βλέπω πως κάποιοι ρωτάτε τα ίδια πράγματα συνεχώς για τα specs ενώ έχουν απαντηθεί

Το κινητό δεν έχει NFC και Radio FM και δεν προβλέπεται να αποκτήσει

Εμένα προσωπικά δεν θα μου λείψουν καθόλου γιατί δεν τα χρησιμοποιώ

Σχετικά με τις ROM θέλει πολύ μεγάλη προσοχή γιατί δεν ταιριάζουν όλες, συνεπώς μην προτείνετε κάτι αν δεν το έχετε δοκιμάσει

Το ΜΙ Α1 και το ΜΙ 5x δεν φοράνε την ίδια ROM και αν περάσετε στο ένα κινητό την ROM του άλλου είναι πολύ πιθανόν να κολλήσει

 

με την ακτινοβολια τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Είναι υψηλή, αλλά κάτω από τα όρια. Αν σε φοβίζει πήγαινε αλλού. Έχει συζητηθεί στο παρελθόν αρκετές φορές, ψάξε το μη ξαναλέμε τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω καιρό υπάρχει και σε άλλους πρόβλημα όταν καλεις να μην απενεργοποίηστε η οθόνη με αποτέλεσμα να πατουνται διάφορες επιλογές και κυρίως το εικονίδιο με την λειτουργία πτήσης
Link to comment
Share on other sites

Το έχω καιρό υπάρχει και σε άλλους πρόβλημα όταν καλεις να μην απενεργοποίηστε η οθόνη με αποτέλεσμα να πατουνται διάφορες επιλογές και κυρίως το εικονίδιο με την λειτουργία πτήσης

 

Μήπως έχεις tempered glass? Αν ναι, μήπως δεν έχει κενό στον αισθητήρα εγγύτητας;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...