Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρελό τελείως ρε αδερφέ δε μας έχει ξανά τύχει αυτό....δεν το γλυτώνεις το φορμάτ για 2η φορά νομίζω....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι λέω κι εγώ. Αν κ βαριέμαι αφόρητα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λέω κι εγώ. Αν κ βαριέμαι αφόρητα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δίκιο έχεις και εγώ έκανα φορμάτ από την προηγούμενη ενημέρωση και δεν παίζει να ξανά κάνω....

 

Ένα bug που παρατηρώ ότι δεν διορθώθηκε ειναι πως όταν κάνεις μια επανεκκίνηση του κινητού τα στατιστικά της μπαταρίας και κυρίως το sot δεν ανανεώνεται δείχνει ότι εδειχνε και πριν την επανεκκίνηση....πρέπει να το ξανά φορτίσεις για να στρώσει....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εάν μπορεί κάποιος που έκανε την αναβάθμιση να μας πει πως είναι το κινητό πλέον από θέμα απόδοσης και μπαταρίας;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εάν μπορεί κάποιος που έκανε την αναβάθμιση να μας πει πως είναι το κινητό πλέον από θέμα απόδοσης και μπαταρίας;
Προσωπική μου άποψη, εξαιρετικό.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο που μου άνοιξε τα μάτια σχετικά με το κανάλι που χρησιμοποιούσα στο router.

Επιτέλους έχω πάλι καλό WiFi. Με χαλάει όμως που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα bt ηχεία μου όπως θα ήθελα.

 

Με το κανάλι 13 αντιμετώπισα πρόβλημα στο Chromecast της τηλεόρασης της κρεβατοκάμαρας, ενώ το build in της smart TV δεν έχει θέμα γιατί είναι συνδεδεμένη με Ethernet.

 

Γύρισα στο 11 που φαίνεται να δουλεύει το ίδιο καλά.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να ρισκάρω και έκανα το update. Ενώ όλα έδειχναν να πηγαίνουν μια χαρά τελικά, μετά την επανεκκίνηση είδα πως δεν είχα την Β20! Έκανα κι άλλο restart, ανοιγόκλεισα location, data και ότι άλλο ανοιγοκλείνει χωρίς αποτέλεσμα. Δοκίμασα μήπως έχει κάποιο άλλο update αλλά τίποτα. Τελικά, μιας και είχα και δουλειά το παράτησα.

 

Μετά από κάνα δίωρο είδα πως έχει ενεργοποιηθεί μόνη της η Β20! Μπορεί να με λυπήθηκε, δεν ξέρω... :lol:

 

Εντάξει, τέλος καλό, όλα καλά.

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιο παλικάρι να δει αν μετά την αναβάθμιση δουλεύει το notification led. Εχω φάει τον τόπο και δεν το βρίσκω στις ρυθμίσεις. Φυσικά δεν αναβοσβήνει όταν έρχεται κάποια ειδοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιο παλικάρι να δει αν μετά την αναβάθμιση δουλεύει το notification led. Εχω φάει τον τόπο και δεν το βρίσκω στις ρυθμίσεις. Φυσικά δεν αναβοσβήνει όταν έρχεται κάποια ειδοποίηση.

Ναι δουλεύει κανονικά

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να ρισκάρω και έκανα το update. Ενώ όλα έδειχναν να πηγαίνουν μια χαρά τελικά, μετά την επανεκκίνηση είδα πως δεν είχα την Β20! Έκανα κι άλλο restart, ανοιγόκλεισα location, data και ότι άλλο ανοιγοκλείνει χωρίς αποτέλεσμα. Δοκίμασα μήπως έχει κάποιο άλλο update αλλά τίποτα. Τελικά, μιας και είχα και δουλειά το παράτησα.

 

Μετά από κάνα δίωρο είδα πως έχει ενεργοποιηθεί μόνη της η Β20! Μπορεί να με λυπήθηκε, δεν ξέρω... :lol:

 

Εντάξει, τέλος καλό, όλα καλά.

 

Καλησπέρα, μπορείς να μου πεις με ποιον τρόπο είδες ότι είχες ή δεν είχες την Β20? Μήπως απλώς στην πρώτη περίπτωση ήσουν σε περιοχή που δεν είχε κάλυψη από Β20 και μετά άλλαξες (έστω και λίγο) θέση και μπήκες σε κάλυψη;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο που μου άνοιξε τα μάτια σχετικά με το κανάλι που χρησιμοποιούσα στο router.

Επιτέλους έχω πάλι καλό WiFi. Με χαλάει όμως που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα bt ηχεία μου όπως θα ήθελα.

 

Με το κανάλι 13 αντιμετώπισα πρόβλημα στο Chromecast της τηλεόρασης της κρεβατοκάμαρας, ενώ το build in της smart TV δεν έχει θέμα γιατί είναι συνδεδεμένη με Ethernet.

 

Γύρισα στο 11 που φαίνεται να δουλεύει το ίδιο καλά.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Αλλάζεις το κανάλι στο ρούτερ σωστά;όχι κάτι από το κινητό.

Έκανα φορμάτ χωρίς επαναφορά κ πάλι τα ίδια με το νετφλιξ.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορείς να μου πεις με ποιον τρόπο είδες ότι είχες ή δεν είχες την Β20? Μήπως απλώς στην πρώτη περίπτωση ήσουν σε περιοχή που δεν είχε κάλυψη από Β20 και μετά άλλαξες (έστω και λίγο) θέση και μπήκες σε κάλυψη;;

network cell info lite,

 

μετα το update δεν ειχα του προσβαση στα ελευθερα wifi ουτε b20 , μετα απο ρεμπουτ ολα οκ .

Υποθετω το google bar τερμα κατω δεν μπορει να αφαιρεθεί ε?

Link to comment
Share on other sites

Μετά το μικρό update με τις βελτιώσεις και το security patch του Ιανουαρίου το τηλέφωνο έχει γίνει σφαίρα!! Δεν είχα και δεν έχω πρόβλημα με την B20. Νομίζω βελτιώθηκε η ένταση στο ηχείο της συσκευής. Ένα μικρό θέμα που είχα με τον fingerprint όπου σε άσχετο χρόνο και μερικές φορές δεν αναγνώριζε με την καμία το δακτυλικό αποτύπωμα διορθώθηκε. κάποια μικρά θέματα που είχα με τον αισθητήρα εγγύτητας έχουν λυθεί στο 100%. Ένα θέμα που αντιμετωπίζω είναι με το ραδιόφωνο, κάνει ανά διαστήματα διακοπές για κλάσμα του δευτερολέπτου και που και που απενεργοποιήτε ο ήχος ενώ η εφαρμογή είναι σε λειτουργία, μπαίνοντας στην εφαρμογή και κάνοντας search επανέρχεται ο ήχος. Με την μπαταρία δεν έχω ακόμα άποψη αν και νομίζω ότι τα πάει καλύτερα. Πιστεύω ότι είναι η καλύτερη αναβάθμιση που έχουν δώσει μέχρι σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

ηρθε και σε εμενα 1077.1 MB.

θα το σκεφτω:ninja::cry:

τι σπαστικη αυτη η μπαρα εκει κατω...ουφ.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

network cell info lite,

 

μετα το update δεν ειχα του προσβαση στα ελευθερα wifi ουτε b20 , μετα απο ρεμπουτ ολα οκ .

Υποθετω το google bar τερμα κατω δεν μπορει να αφαιρεθεί ε?

 

OK. Για την μπάρα δεν ξέρω, του έχω Nova launcer και δεν ασχολούμαι ;);)...

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εχω θεμα με το ηχειο ...οταν μιλαω στο τηλ ισα-ισα που ακουω τον συνομηλιτη.....τωρα για την Β20 δεν ξερω πως μπορω να την δω οποτε

δεν αναφερω τιποτα σχετικο

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζεις το κανάλι στο ρούτερ σωστά;όχι κάτι από το κινητό.

Έκανα φορμάτ χωρίς επαναφορά κ πάλι τα ίδια με το νετφλιξ.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι από το router. Βλέπω τι γίνεται με την εφαρμογή, μπαίνω από browser και αλλάζω το κανάλι. Δεν έχω πρόβλημα με το Netflix αλλά για να σου πω την αλήθεια, δεν έχω καταλάβει πιο είναι το πρόβλημα που έχεις.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση σε Pie. Όλα λειτουργούν στην εντέλεια. Το βλέπω πιο γρήγορο και ειδικά στο δαχτυλικο αποτύπωμα.
WOLFGUARD OF ANGBAND
Link to comment
Share on other sites

Ναι από το router. Βλέπω τι γίνεται με την εφαρμογή, μπαίνω από browser και αλλάζω το κανάλι. Δεν έχω πρόβλημα με το Netflix αλλά για να σου πω την αλήθεια, δεν έχω καταλάβει πιο είναι το πρόβλημα που έχεις.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Μετά την αναβάθμιση, στο WiFi του σπιτιού και της δουλειάς, ότι είχα αποθηκευμένα δλδ, το νετφλιξ ανοίγει σαν εφαρμογή κ φορτώνει χωρίς να φτάσει ποτέ στην αρχική οθόνη. ενώ με δεδομένα ανοίγει σφαίρα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...πριν την ενημέρωση διαγράφαμε τις ειδοποιήσεις πάνω και δεξιά...τώρα πήγανε κάτω..δεξιά. wtf!:X:blink: και η ώρα από δεξιά..πήγε αριστερά πάνω..

Η εφαρμογή για το ραδιόφωνο είναι η Replaio Radio?? ..παίζει αρκετά καλά με Wifi

Edited by WhiteStorM
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση, στο WiFi του σπιτιού και της δουλειάς, ότι είχα αποθηκευμένα δλδ, το νετφλιξ ανοίγει σαν εφαρμογή κ φορτώνει χωρίς να φτάσει ποτέ στην αρχική οθόνη. ενώ με δεδομένα ανοίγει σφαίρα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα σου φανεί ίσως αστείο, αλλά δεν κάνεις ένα restart το ρούτερ σου; Τέτοια κολλήματα με wifi συνήθως οφείλονται στο ρούτερ και όχι στο κινητό. Για δοκίμασε...

Link to comment
Share on other sites

Όχι λογικό μου φαίνεται.Κι αυτό το έκανα δυστυχώς! Δεν ξέρω το παρατάω. Ίσως είναι θέμα 9αρας γιατί βλέπω οτι και σε άλλες εφαρμογές ισχύει (από xda)

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα την αναβάθμιση. Είχα ένα θέμα με το 4g αλλά δοκίμασα το εξής και σε εμένα δούλεψε. Πήγα στα settings /Δίκτυο και Διαδίκτυο /Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας /Σύνθετες /Προτιμωμενος τύπος δικτύου και από εκεί άλλαξα το δίκτυο σε 2G μετά σε 3G και τέλος σε 4G. Προς στο παρών είναι όλα OK και είμαι με wind.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...