Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πως μπορώ να έχω όλες τις επαφές Μ γτ έβαλα σιμ στο κινητό και Μ βγάζει μόνο μερικές επαφές όχι όλες γτ?

 

Μια παρατήρηση, να γράφεις ολόκληρες τις λέξεις και όχι μισές, εδώ δεν είναι τσατ.

 

Αν δεν βλέπεις τις επαφές, μάλλον είναι περασμένες στο Google account που είχες στο προηγούμενο κινητό και όχι στη sim.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μου φαίνεται.. σου ζήτησε root δικαιώματα το app μόλις άνοιξε για πρώτη φορά?

 

Τελικα ηταν outdated το apk κατεβασα αλλο και δουλευεει μια χαρα , ευχαριστω παρα πολυ και εσενα και ολα τα παιδια που βοηθησαν :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα τελευταία έχω αρκετές χαμένες κλήσεις. Μου έρχεται μήνυμα ότι είχα κλήση κ αυτός που με παίρνει μου λέει ότι καλούσε κανονικά ενώ σε εμένα δεν χτύπησε ποτέ και ήρθαν κλήσεις.

Μάλλον το update Μαρτίου φταίει.το έχει κανείς άλλος;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ αυτό το πρόβλημα το έχω στο Messenger του Facebook , όχι πάντα αλλά πολλές βλέπω μύνημα στο Messenger οτι είχα αναπάντητη κλήση χωρίς να κτηπήσει το κινητό μου και με παίρνουν φίλοι και με ρωτούν "γιατί δεν το συκώνεις το κινητό σου ?" Εχω βάλει όλες τίς αναβαθμήσεις και του andoid-one αλλά και του Μessenger αλλά τίποτα το πρόβλημα παραμένει. Τό έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα ?

 

Χρόνια Πολλά , Χριστός Ανέστη !!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.οχι εμένα αυτά χτυπάνε όλα κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εγώ τέτοιο θέμα

Το μόνο που έχω είναι ότι η εφαρμογή αρχεία δεν ανοίγει αλλά βγάζει fc

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως πολυ καλυτερος ο proximity sensor με την εκδοση του Μαρτιου. Μου κανει τρομερη εντυπωση πως κατι τετοιο ηταν προβλημα software και δεν θυμαμαι αν το ειχα πιο παλια, μιας και το τελευταιο διμηνο χρησιμοποιω πολλυ gsm κλησεις, μιας και ειναι απεριοριστες εδω.

 

Εχω ομως την εντυπωση οτι το ιδιο παθαινα και στο 1+3, οτι φταιει δηλαδη η oreo και οχι μαιμουδιες απο την Xiaomi.

 

Σε καθε περιπτωση, εχω βαλει franco kernel, οχι οτι με ενδιαφερει η μπαταρια αλλα θελω sound control.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω κάποιες ερωτήσεις να κάνω καλό Πάσχα κ όλας λοιπόν 1 πήγα να περάσω την google camera..

Και έκανα την βλακεία εκεί στο twp να πατήσω swits αυτό π το σέρνεις αντί να πατήσω read only βέβαια η καμερα περάστηκε αλλά δεν την ανοίγει τώρα άμα πάω να το ξανά κάνω με βγάζει εκεί στις επιλογές instal reboot και κατι τέτοια να κάνω μια επαναφορά ? Γιατι τώρα δεν μου .εμφανιζει το read only.2 την μαρτιου να την κάνω την αναβάθμιση ή θα έχω θέμα με μπαταρία όπως διάβασα ποιο πάνω?και 3 πως μπορώ να περνάω εφαρμογές φωτό βίντεο σε κάρτα sd?4 πειράζει οταν το φορτίζω να παίζω ?με το κινητο Σας ευχαριστω πολυ

Edited by Giross
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά! Κάπως, βάζοντας το κινητό στην τσέπη με κλειδιά, χτύπησε στο μόνο ακάλυπτο σημείο της οθόνης από το τζάμι και μου έκανε ένα βλαμμένο σπάσιμο. Προφανώς πάω για αλλαγή. Έχει κανείς υπόψιν του κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να έχει σίγουρα ανταλλακτικά; Έχω βρει κάποια αλλά δεν ξέρω αν θα μου βάλουν καλή οθόνη και αν το αποτέλεσμα θα είναι το επιθυμητό.

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά! Κάπως, βάζοντας το κινητό στην τσέπη με κλειδιά, χτύπησε στο μόνο ακάλυπτο σημείο της οθόνης από το τζάμι και μου έκανε ένα βλαμμένο σπάσιμο. Προφανώς πάω για αλλαγή. Έχει κανείς υπόψιν του κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να έχει σίγουρα ανταλλακτικά; Έχω βρει κάποια αλλά δεν ξέρω αν θα μου βάλουν καλή οθόνη και αν το αποτέλεσμα θα είναι το επιθυμητό.

 

Για να βαλεις καλη οθονη θελεις περιπου 90 ευρω και να ξερει ο αλλος να την βαλει και αν βαλεις να παρεις αυτη με το φρειν

Link to comment
Share on other sites

Ε αξίζει να δώσει 90 ευρώ όταν μπορεί να το βρει από 130 και πάνω είτε μεταχειρισμένο είτε καινούργιο?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω κάποιες ερωτήσεις να κάνω καλό Πάσχα κ όλας λοιπόν 1 πήγα να περάσω την google camera..

Και έκανα την βλακεία εκεί στο twp να πατήσω swits αυτό π το σέρνεις αντί να πατήσω read only βέβαια η καμερα περάστηκε αλλά δεν την ανοίγει τώρα άμα πάω να το ξανά κάνω με βγάζει εκεί στις επιλογές instal reboot και κατι τέτοια να κάνω μια επαναφορά ? Γιατι τώρα δεν μου .εμφανιζει το read only.2 την μαρτιου να την κάνω την αναβάθμιση ή θα έχω θέμα με μπαταρία όπως διάβασα ποιο πάνω?και 3 πως μπορώ να περνάω εφαρμογές φωτό βίντεο σε κάρτα sd?4 πειράζει οταν το φορτίζω να παίζω ?με το κινητο Σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω κάποιες ερωτήσεις να κάνω καλό Πάσχα κ όλας λοιπόν 1 πήγα να περάσω την google camera..

Και έκανα την βλακεία εκεί στο twp να πατήσω swits αυτό π το σέρνεις αντί να πατήσω read only βέβαια η καμερα περάστηκε αλλά δεν την ανοίγει τώρα άμα πάω να το ξανά κάνω με βγάζει εκεί στις επιλογές instal reboot και κατι τέτοια να κάνω μια επαναφορά ? Γιατι τώρα δεν μου .εμφανιζει το read only.2 την μαρτιου να την κάνω την αναβάθμιση ή θα έχω θέμα με μπαταρία όπως διάβασα ποιο πάνω?και 3 πως μπορώ να περνάω εφαρμογές φωτό βίντεο σε κάρτα sd?4 πειράζει οταν το φορτίζω να παίζω ?με το κινητο Σας ευχαριστω πολυ

Φίλε μου δε χρειάζεται να ποστάρεις 2 φορές το ίδιο (βλέπε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7542104#post7542104

Επίσης γράψε με σωστό τρόπο αν θέλεις να καταλάβουμε τί εννοείς και όχι σαν να τσατάρεις.

Χρόνια πολλά

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Όταν φορτίζω το κινητό πειράζει να το χρησιμοποιώ ?

 

Να κάνω την αναβάθμιση του Μαρτίου που με λέει η θα έχει θέμα με μπαταρία όπως διάβασα ποιο πάνω σε ποστ

 

Πώς περνάω εφαρμογές στην κάρτα sd

Link to comment
Share on other sites

Όταν φορτίζω το κινητό πειράζει να το χρησιμοποιώ ?

Όχι

 

Να κάνω την αναβάθμιση του Μαρτίου που με λέει η θα έχει θέμα με μπαταρία όπως διάβασα ποιο πάνω σε ποστ

Σχεδόν όλα τα προηγούμενα προβλήματα έχουν λυθεί στη Μαρτίου, να την κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα και τα χρόνια μου πολλά με υγεία σ όλους!

 

Αναφορικά με το εν λόγω μοντέλο, σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση από J7 2017 καθαρά και μόνο επειδή τελείωσαν τα 16gb μνήμης. Θεωρώ ότι όλα είναι της Google μέσα οπότε εφαρμογές που έχω αγορασμένες από το play store καθώς και ο κατάλογος μου θα περάσει αυτόματα από το Gmail όπως σ όλα τα Samsung που είχα. Σωστά....? Επιπρόσθετα έχω μια SD 128 Samsung Evo, θεωρείτε ότι θα έχω θέμα συμβατότητας? Και τελευταίο, ραδιόφωνο υπάρχει..?

 

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χανεις την εγγύηση άμα περάσεις την google κάμερα χωρίς root?

 

Όχι, ξεκλειδώνεις και κλειδώνεις τον bootloader και κανείς δεν το ξέρει

 

Αυτό μπορεί να το επιβεβαιώσει και άλλος;

Ότι δεν χάνεται η εγγύηση; Επίσημα με root ξέρω ότι χάνεται, είχα επικοινωνήσει με το MiStore.

Αλλά αν με απλό ξεκλείδωμα του bootloader δεν χάνεται το ξανασκέφτομαι για να περάσω gcam.

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Αυτό μπορεί να το επιβεβαιώσει και άλλος;

Ότι δεν χάνεται η εγγύηση; Επίσημα με root ξέρω ότι χάνεται, είχα επικοινωνήσει με το MiStore.

Αλλά αν με απλό ξεκλείδωμα του bootloader δεν χάνεται το ξανασκέφτομαι για να περάσω gcam.

 

Ένας ξεκλειδώσεις και κλειδώσεις το bootloader δεν κάνεις root και δεν χάνεται η εγγύηση.η gcam αξίζει για τις νυχτερινές λήψεις δοκίμασε το αν είσαι σίγουρος υπάρχει απλός οδηγός στο νήμα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να το επιβεβαιώσει και άλλος;

Ότι δεν χάνεται η εγγύηση; Επίσημα με root ξέρω ότι χάνεται, είχα επικοινωνήσει με το MiStore.

Αλλά αν με απλό ξεκλείδωμα του bootloader δεν χάνεται το ξανασκέφτομαι για να περάσω gcam.

 

Θεωρητικά όταν ρουτάρεις ή ξεκλειδώσεις bootloader έισαι εκτος εγγύησης, απλά μπορείς να ξερουτάρεις και να ξανακλειδώσεις bootloader και να "ξαναμπείς" στην εγγύηση :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...